Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenija zbira denar za Krisa! Ali bo tudi za Gala??

Slovenija zbira denar za Krisa! Ali bo tudi za Gala??


To, da mi odgovoriš, da so zavrnili obe prošnji mi ne pove kaj dosti. Razlogi na katerih se opira ZZZS pri zavrnitvi? Stvari so oni nekako argumentirali na podlagi nekih dejstev. Kaka so ta dejstva?

Kar me pa tudi nabolj zmoti v vseh teh letih, ko smo zbirali denar in otroke poslali v tujino, da se ni dobil nobeden od staršev, kjer bi izbral drugačno pot in vztrajal pri predlogu, da otrok gre v tujino in ga spremlja zdravnik iz Slovenije, ki bi bil poleg (dogovor med Slo in Paleyom). Ta zdravik bi tudi videl in se tudi kaj naučil kako so stvari in vsaj nek mali delček znanja bi dobil. Ampak ni očitno nobeden tolk miselno napreden, da bi enkrat za vselej nekdo udaril po mizi.
[/quote]

Pa se ti sploh zavedaš, v kakšni državi živiš? od zdravstve v razsulu ti pričakuješ, da se bodo zdravniki hodili s starši “učit” v tujino? Ker nimajo pametnejšega dela? Pa si lahko še bolj butasta? Misliš, da so mehaniki, da bodo hodili tako malo zraven za 50 evrov?


To, da mi odgovoriš, da so zavrnili obe prošnji mi ne pove kaj dosti. Razlogi na katerih se opira ZZZS pri zavrnitvi? Stvari so oni nekako argumentirali na podlagi nekih dejstev. Kaka so ta dejstva?

Kar me pa tudi nabolj zmoti v vseh teh letih, ko smo zbirali denar in otroke poslali v tujino, da se ni dobil nobeden od staršev, kjer bi izbral drugačno pot in vztrajal pri predlogu, da otrok gre v tujino in ga spremlja zdravnik iz Slovenije, ki bi bil poleg (dogovor med Slo in Paleyom). Ta zdravik bi tudi videl in se tudi kaj naučil kako so stvari in vsaj nek mali delček znanja bi dobil. Ampak ni očitno nobeden tolk miselno napreden, da bi enkrat za vselej nekdo udaril po mizi.
[/quote]

Meh, jaz mislim da je problem v mentaliteti zdravnikov, pa še ‘vladajo’ sami neki starci. Npr moja bivša dohtarca je stalno letala na neke seminarje (kadar ni bila na bolniški) da se ‘apdejta’, ampak način zdravljenja se pa ni premaknil za pol mm. Meh

Za Krisa se je itak zbralo prevec. Naj ze zdaj izkazejo, in tisto kar je prevec darujejo Galu…

Ker drugace so pa res bolj, tako kot folk pravi, nateguni in lopovi. 😀

Pa se ti sploh zavedaš, v kakšni državi živiš? od zdravstve v razsulu ti pričakuješ, da se bodo zdravniki hodili s starši “učit” v tujino? Ker nimajo pametnejšega dela? Pa si lahko še bolj butasta? Misliš, da so mehaniki, da bodo hodili tako malo zraven za 50 evrov?
[/quote]
Ni čudno, da smo tam kjer smo, če mečeš vse v isti koš in jih enako tretiraš. Imaš tudi pri nas izjemne zdravnike, ki so z dušo pri svojem delu, imaš take ki so tam sam da naredijo kar pač morajo in imaš šalabajzarje ki ga skozi lomijo in celo penzijo docakajo, ostali pa za njimi popravljajo.

Kolikor vem, so za Krisa zbrali čez 3 milijone, rabi pa 2,4 milijona. Najbolj smiselno bi bilo preostanek denarja nameniti za Gala.


Ni čudno, da smo tam kjer smo, če mečeš vse v isti koš in jih enako tretiraš. Imaš tudi pri nas izjemne zdravnike, ki so z dušo pri svojem delu, imaš take ki so tam sam da naredijo kar pač morajo in imaš šalabajzarje ki ga skozi lomijo in celo penzijo docakajo, ostali pa za njimi popravljajo.
[/quote]

Butasta kot točak, kaj naj ti drugega rečem. Ali pa malo preveč televizijo gledaš. Pa še tam niso tako kretenski, da bi tako narod zavajali. No, mogoče pa odpri RENT-A DOCTOR for a day.

Butasta kot točak, kaj naj ti drugega rečem. Ali pa malo preveč televizijo gledaš. Pa še tam niso tako kretenski, da bi tako narod zavajali. No, mogoče pa odpri RENT-A DOCTOR for a day.
[/quote]
Seveda sem zate butasta, a spet tolk pri pameti, da vem kako prit do določenih stvari, ki so v zdravstvu, tudi z zdravljenjem v tujini!


Seveda sem zate butasta, a spet tolk pri pameti, da vem kako prit do določenih stvari, ki so v zdravstvu, tudi z zdravljenjem v tujini!
[/quote]

In kolikokrat te je spremljal rent-a-doctor-for-a-day?

Skozi kakšno luknjo na rešetu bo malo že odteklo, to si lahko prepričan.
Ni samo Gal, kar nekaj slovenskih otrok čaka ali upa na operacije, samo starši ne znajo zaganjat medijskega haloja.

Pa se ti sploh zavedaš, v kakšni državi živiš? od zdravstve v razsulu ti pričakuješ, da se bodo zdravniki hodili s starši “učit” v tujino? Ker nimajo pametnejšega dela? Pa si lahko še bolj butasta? Misliš, da so mehaniki, da bodo hodili tako malo zraven za 50 evrov?
[/quote]
Zdravstvo ni v razsulu? Kje imaš dokaze? Če morajo nekateri nenujni počakati potem je to samo stvar denarja, še nikoli pa nisem slišal, da bi otrok umrl, ker je moral predolgo čakati na pregled in zdravljenje. Vi vse veste, zmerjate vse in vsakega. Upam, da vaš zdravijo kje drugje in ne pri nas na naša skupne stroške, za katere v povprečju prispevate manj kot nič. Ker se vaš prispevek porabi že v vaši ožji družini!

Skozi kakšno luknjo na rešetu bo malo že odteklo, to si lahko prepričan.
Ni samo Gal, kar nekaj slovenskih otrok čaka ali upa na operacije, samo starši ne znajo zaganjat medijskega haloja.
[/quote]
Za Krisa se je zbralo, ker je kao tako luštkan, pa tko dober se fura na tistem vozičku ( ki smo ga mimogrede kupili mi davkoplačevalci), pa tko luštno mami ima, pa očka je tud fejst. Ostali pa seveda niso tko fensi, pa že večji so, pa ne bodo umrli, kot to velja za Krisa, pa …. Fuj in fej!


Zdravstvo ni v razsulu? Kje imaš dokaze? Če morajo nekateri nenujni počakati potem je to samo stvar denarja, še nikoli pa nisem slišal, da bi otrok umrl, ker je moral predolgo čakati na pregled in zdravljenje. Vi vse veste, zmerjate vse in vsakega. Upam, da vaš zdravijo kje drugje in ne pri nas na naša skupne stroške, za katere v povprečju prispevate manj kot nič. Ker se vaš prispevek porabi že v vaši ožji družini!
[/quote]

Če moraš eno leto čakati na operacijo zaradi raka, si drznem trdit, da je zdravstvo v razsulu. Me pa veseli, da imaš drugačne izkušnje. Samo da te ne bo slepa vera v naše zdravstvo še tepla.


Za Krisa se je zbralo, ker je kao tako luštkan, pa tko dober se fura na tistem vozičku ( ki smo ga mimogrede kupili mi davkoplačevalci), pa tko luštno mami ima, pa očka je tud fejst. Ostali pa seveda niso tko fensi, pa že večji so, pa ne bodo umrli, kot to velja za Krisa, pa …. Fuj in fej!
[/quote]

Dost žalostno, da nekateri na darovanje res tako gledate. Jaz osebno sem darovala, ker ne želim, da je otrok vse življenje invalid, ti pa otroke deliš na luštne in neluštne. Ogabna si.

Miši je plačal? Lana je bila operirana pri Paleyu na Floridi kot poskusni palček spet. Miša je bila operirana pri Dr. Parku v New Jersy po postopku, ki ga tudi v Evropi delajo. Sta pa tole dva različna zdravnika, en je indoevropejec, drugi pa mandarinec.
[/quote]
V Večeru piše, da je Mišo tudi dr Paley operiral.

Aja ne Mišo, pač pa Mašo….

Dost žalostno, da nekateri na darovanje res tako gledate. Jaz osebno sem darovala, ker ne želim, da je otrok vse življenje invalid, ti pa otroke deliš na luštne in neluštne. Ogabna si.
[/quote]
Če si darovala za prav vsakega otroka, ki potrebuje operacijo ali zdravljenje, je tvoj komentar upravičen, sicer ni.


V Večeru piše, da je Mišo tudi dr Paley operiral.
[/quote]
Mišo Prelog je operiral dr. Park, Mašo Kraljevič je operiral dr. Paley.

Dost žalostno, da nekateri na darovanje res tako gledate. Jaz osebno sem darovala, ker ne želim, da je otrok vse življenje invalid, ti pa otroke deliš na luštne in neluštne. Ogabna si.
[/quote]
Otrok bo lahko malo manj invalid, še vedno pa ne bo čisto ok. Če menite, da so to dosegli z enim zdravilom, ki ozdravi bolezen kar tako z enim šusom, se hudo motite.
Ali pa vas varajo tisti, ki denar zbirajo. Če se bo v naslednjem letu rodilo 5 takih otrok v Sloveniji ( glej naključje in brez statistike) boste zbrali 25 mio evrov. Malo morgen! Zakaj pa potem ne darujete tako množično za Gala, pa za Mišo, pa za nastanitve v Stari Gori in Kamniku. Ker je to po vaše dolžnost nekoga drugega, vi pa ste za 5 evrov neskončni dobrotniki. Kot odpustek v cerkvi, mogoče bodo pa pri krisu še podobice talal!


Zdravstvo ni v razsulu? Kje imaš dokaze? Če morajo nekateri nenujni počakati potem je to samo stvar denarja, še nikoli pa nisem slišal, da bi otrok umrl, ker je moral predolgo čakati na pregled in zdravljenje. Vi vse veste, zmerjate vse in vsakega. Upam, da vaš zdravijo kje drugje in ne pri nas na naša skupne stroške, za katere v povprečju prispevate manj kot nič. Ker se vaš prispevek porabi že v vaši ožji družini!
[/quote]

Ali slabo slišiš, ali se delas nevednega, ker mi vsi vemo za kup smrti na otroski srcni kirurgiji, poznamo zgodbe, ko otrokom preglede prestavljali in so cakali obupno dolgo, malomarno so jih zdravilo, ker so se raje dajali med seboj, zadnjic je rn dohtar javno priznal, da je starsem lagal da njihov otrok se lahko caka na operacijo, ceprav toni bilo res in joje v resnici nujno potreboval, a je ni dobil. Zal resnicne zgodbe nasega zdravstva. Ne samo ena smrt, celo grozljivka vec kot ena jih je bilo.

Ali slabo slišiš, ali se delas nevednega, ker mi vsi vemo za kup smrti na otroski srcni kirurgiji, poznamo zgodbe, ko otrokom preglede prestavljali in so cakali obupno dolgo, malomarno so jih zdravilo, ker so se raje dajali med seboj, zadnjic je rn dohtar javno priznal, da je starsem lagal da njihov otrok se lahko caka na operacijo, ceprav toni bilo res in joje v resnici nujno potreboval, a je ni dobil. Zal resnicne zgodbe nasega zdravstva. Ne samo ena smrt, celo grozljivka vec kot ena jih je bilo.
[/quote]
Po tej zgodbi dobi človek vtis, da je v Sloveniji celotno zdravstvo zajeto v otroški srčni kirurgiji in drugo sploh ne obstaja.

Ali slabo slišiš, ali se delas nevednega, ker mi vsi vemo za kup smrti na otroski srcni kirurgiji, poznamo zgodbe, ko otrokom preglede prestavljali in so cakali obupno dolgo, malomarno so jih zdravilo, ker so se raje dajali med seboj, zadnjic je rn dohtar javno priznal, da je starsem lagal da njihov otrok se lahko caka na operacijo, ceprav toni bilo res in joje v resnici nujno potreboval, a je ni dobil. Zal resnicne zgodbe nasega zdravstva. Ne samo ena smrt, celo grozljivka vec kot ena jih je bilo.
[/quote]
Te je katera od teh zgodb osebno prizadela, je bil tvoj otrok prizadet. Ker če nič od tega, potem so to samo zgodbe, ki jih vsi poslušamo. Še 20 let nazaj večina teh otrok ne bi preživela niti prvega tedna po rojstvu, kaj šele dočakala otroštvo. “Odhebite”
PS pa samo zate: Preden klikneš oddaj daj predogled in še enkrat preberi za seboj!


Če si darovala za prav vsakega otroka, ki potrebuje operacijo ali zdravljenje, je tvoj komentar upravičen, sicer ni.
[/quote]

Torej za kakšnih 10.000? Resno?

Palčica pomagalčica je v akciji za Krisa zbrala približno 3,4 milijona Eur. Višek denarja bodo namenili ostalim pomoči potrebnim otrokom. Javite se pri Palčici pomagalčici in povejte za Gala.
Srečno vsem otrokom, ki potrebujejo pomoč!

Torej za kakšnih 10.000? Resno?
[/quote]
Srčki dobrotniški, za kolikor podobnih zgodb bo treba. Ne moreš biti samo enkrat dober, moraš biti vedno dober. Odpustki pa to!

Torej za kakšnih 10.000? Resno?
[/quote]
Ja, popolnoma resno. Ker če nisi, pomeni, da si tudi ti delala selekcijo, kar je točno to, o čemer piše zgornja, ki si jo popljuvala.

New Report

Close