Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenj Gradec – POZOR!!!

Slovenj Gradec – POZOR!!!

Policija je obveščena in zbira podatke… Kaj je tu še treba nekih dokazov?


Hvala za opozorilo. Bom takoj javil policiji, če kje vidim bel kombi.

A registrske pa niste znale prepisat?

Policija je obveščena in zbira podatke… Kaj je tu še treba nekih dokazov?[/quote]

To je bilo dopisano kasneje. Pomiri se.

To je seveda realna nevarnost.
Samo, mene vseeno zanima – občasno krožijo te novice – a pa je že kdaj v zadnjih letih res prišlo do kakšne ugrabitve? So kakšni otroci na seznamu pogrešanih, ki bi lahko bili žrtve takih “kombijev”?

In še: kaj naj bi bil namen takih ugrabitev? Res trgovina z organi? Ali to res obstaja ali gre za legende?
Pa oprostite za neumnost. Jaz jo vsaj priznam….


ej enostavno ne morem verjet da obstaja tolk nerazgledan folk. Pa brez zamere
A nisi nikol gledala pa brala o tem? Kaj se je dogajalo na Kosovu, v Ruandi, Somaliji?
Trgovina z organi je še kako kruta realnost in zelo dobičkonosna zadeva

Vsekakor je opozorila za vzet resno.
Čeprav je pa tudi to res, da je v Ivančni in okolici stalno kar precej belih kombijev.


ej enostavno ne morem verjet da obstaja tolk nerazgledan folk. Pa brez zamere
A nisi nikol gledala pa brala o tem? Kaj se je dogajalo na Kosovu, v Ruandi, Somaliji?
Trgovina z organi je še kako kruta realnost in zelo dobičkonosna zadeva[/quote]
v evropi se še nobena od govoric ni izkazala za resnično
je pa krožilo vse sorte, ja, od tistega, kako ukradejo otroka v trgovskem centru in ga preoblečejo ter postrižejo
v reali pa v evropi praktično edini otroci, ki so ugrabljeni, so bili ugrabljeni s strani enega od staršev.


ej enostavno ne morem verjet da obstaja tolk nerazgledan folk. Pa brez zamere
A nisi nikol gledala pa brala o tem? Kaj se je dogajalo na Kosovu, v Ruandi, Somaliji?
Trgovina z organi je še kako kruta realnost in zelo dobičkonosna zadeva[/quote]
v evropi se še nobena od govoric ni izkazala za resnično
je pa krožilo vse sorte, ja, od tistega, kako ukradejo otroka v trgovskem centru in ga preoblečejo ter postrižejo
v reali pa v evropi praktično edini otroci, ki so ugrabljeni, so bili ugrabljeni s strani enega od staršev.[/quote]
govora je o trgovini z organi.
in govori samo za Slovenijo ker ugrabitve otrok s strani popolnih tujcev so v nekaterih delih Evrope, medtem ko se le-te pri nas dogajajo povečini s strani staršev kar je malo ironično poimenovat ugrabitev vsakdan.

tukaj imaš stran pogrešanih oseb

http://www.policija.si/index.php/index.php?option=com_tiralice&view=tiralice&Itemid=425&page=0

Ali so te osebe šle same ali so bile odpeljane, ne vem. So pa pogrešane. In še nekaj, ne vem ali se lahko gor objavljajo mladoletne osebe. Verjetno da se z dovoljenjem staršev

In ne bodi naivna. Te zadeve se dogajajo. Ali je vmes prodaja organov, pedofilija ali prostitucija, pa človek pač ne ve

pi*** a res nč ne verjamete v slovenj gradcu se vozi bel kombi in v njem se vozijo z rutami ljudi in pri gls. soli je neko deklico skoraj ugrabil in jo skoraj odvlekel a mu je na srečo ušla . TO JE RES BUDALE JEDNE NORE PRIZADETE TUT JS SM JIH VIDO BUTLI BUTASTI ZABITI FAGETTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ti sploh ne rabiš kombija in ugrabiteljev, tebe bo itak kap od razburjenja.

TAKi kombiji dostikrat prodajajo tudi razno drugo robo, recimo kake ponaredke znanih blagovnih znamk (tko za domačo rabo čist dost kvalitetno) in cenovno ugodno

Vtipkaj v google REA reportage ali kaj takega in boš dobu kako se ta roba trži. BTW jaz sem na tak način za ene 100 € kupil 2 ali 3 (ne spomnim se več) usnjeni jakni, ki so za domačo rabo (zame in še za enga kolega) več kot dovolj dobre, cenovno so pa primerljive z anoraki iz špara

TAKi kombiji dostikrat prodajajo tudi razno drugo robo, recimo kake ponaredke znanih blagovnih znamk (tko za domačo rabo čist dost kvalitetno) in cenovno ugodno

Vtipkaj v google REA reportage ali kaj takega in boš dobu kako se ta roba trži. BTW jaz sem na tak način za ene 100 € kupil 2 ali 3 (ne spomnim se več) usnjeni jakni, ki so za domačo rabo (zame in še za enga kolega) več kot dovolj dobre, cenovno so pa primerljive z anoraki iz špara[/quote]
vem ja. ampak jest se to ne grem. Če že kdaj nimam keša za kakšno boljšo cunjo, grem rajš v mano kt pa tole:)
Najbolj mi grejo pa na jetra romunski prodajalci fake zlata. Me je zadnjič en na počivališču Voklo hotu nasrat z enim debelim kao 24 karatnim pečatnim prstanom. Je hotu zanj 200€. Če bi bil res zlat bi bil vreden okrog 400. Sem reku ok majstore ampak greva midva v KR do najbližjega zlatarja pa če mi potrdi da je prstan res zlat ti dam 250€……Se je začel hitro vadit ven da nima cajta pa blabla.ja valda pa kaj še lol:)

ja, v bistvu mi je to pomembno, ker se drugač dela panika brez veze … vsi prestrašeni in ta strah potem prenašamo na otroke in kaj vem kaj še …

pred časom je bila na gorenjskem cela panika … vsi so nekaj slišali, še ravnateljica nam je pisala na maile naj pazimo … ko smo potem konkretno spraševali pa dobili odgovor samo da … se tako govori.

ja hvala lepa za tak odgovor no.

Jao pa kaj vam je ljudje. V takem primeru je čisto vseeno ali je to na principu rekla-kazala. Saj ni treba upoštevat, če tega nočete. Vendar pa, ko bo kak od otrok zginil ali bo posiljen (peodfilija), bo prepozno. Treba je pač malo pogledat in popazit, če vam ni vseeno za svoje otroke, pa panika in strah gor ali dol. Otroci naj bi vedeli, da k nepoznanim ne smejo sest v avto ali od kogarkoli jemati sladkarije. Se pa najdejo taki, ki ob vsem vedenju in vsesplošnem pomanjaknju (finančna stiska) to vseeno naredijo. In ob temu lahko samo komentiram, da se požar gasi takrat, ko se pojavi iskra. Ko je že pogorišče je prepozno za gašenje. Bolje da se z otroci pogovorite in da to vejo, kot pa da se karkoli zgodi.
Sicer pa še to. Običajno policija ukrepa šele, ko je dejanje že izvršeno. Dokler se to samo dogaja, ne morejo narediti ničesar, razen če osebe ne najdejo na licu mesta, da to dela

je že res da je treba otrokom povedat, da k neznancem v avto ne sedejo, da ne jemljejo od njiih recimo sladkarij ipd. … da pa kar tako na počez strašimo folk pa tud ni nič no.

moje mnenje, ni nujno da sovpada z vašim![/quote][/quote]

pa ti znaš prebrat napisano?
si razumela moje pisanje?

to, o čemer ti pišeš in o čemer pišete zagovorniki neke panike nad belimi kombiji (a sploh veste da ima praktično vsako podjetje v lasti bel kombi?) bi moralo biti jasno vsakemu staršu in otroku in isto sem napisala jaz.

Menda so v biližni Kopra opazili vesoljsko vozilo. Majhni zeleni ženske nad 60 let pod pretvezo šloganja iz kart zvlečejo v plovilo in jih tam posexajo da kar žvenketa. Menda se pred plovilom že vije kilometrska kolona čakajočih penzionistk. Ene menda že vpijejo:” Vrzi karte stran, ker se mi mudi južno kuhat!”.

Ugotavljam, da vas večina misli in verjame, da se zgodi in dogaja samo tisto, kar preberete v rumenem tisku ali kje pod rubriko “črna kronika”. Ma, a res nosite rožnata očala? A ne veste, da se javno objavi cca 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zadev, ostalo pa…
Policija bo izdala obvestilo šele po tem, ko bo zadeva 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potrjena tudi iz njihove strani, se pravi po končanih razgovorih s starši nadlegovanih otrok. Pika.

sej je kul yo, si pač naprej dala nekaj kar si dobila, slišala, prebrala … in verjmem, da je bil tvoj namen dober, ampak …

mi smo samo v letošnjem šolskem letu s strani šole dobili nekaj opozoril na to temo, v določenem obdobju smo se starši pogovarjali samo o nekih kombijihi in ugrabitvah, ki pa jih jasno ni bilo … ker, verjamem, da če bi se samo ena taka ugrabitev resnično zgodila, bi mediji to objavili v tistih svojih 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} objavljenih novicah, kot navajaš ti.

jasno je da vsak dan obstaja tovrstna nevarnost in raznorazne hude zgodbe se dnevno dogajajo. Na nas starših je, da otroke o teh pasteh podučimo, jih naučimo kako se vesti, obnašati, sprejemati in odklanjati … ne moremo pa biti z otroki 24/7, ni šans, torej se moramo zanesti na to, da si je otrok nekaj iz teh naših pogovorov zapomnim in naša navodila upošteva, prav tako kot naj bi upošteval varnost v cestnem prometu.

grozno se mi pa zdi, da bi zdej nekaj panicirali, paniko prenašali na otroke in čakali da “bel kombi” pripelje mimo …

verjamem da razumeš, kar sem želela povedat.

info?, opozorila s strani šole ste vzeli resno?

Jaz sem načelom zelo vesela takih opozoril, ker imamo pišče od punčke, ki vsakodnevno hodi peš z avtobusa. In ko sem prebrala to obvestilo, mi je postalo fizično slabo že ob misli na beli kombi, ki pelje mimo. Ampak kaj naj s tem zdaj naredim? Naj otroka izpišem iz šole? Vzamem dopust? Če bi bilo obvestilo kakorkoli s čim podkrepljeno, bi tudi domov prišla in otroka pričakala, ko pride z avtobusa, tako pa… Kaj naj zdaj s tem? Veste, koliko otrok vsakodnevno pešači iz šole? Zato, če že pišete take stvari, dajte malo več dejtajlov. Kdo, kje, kdaj, zakaj. ne pa samo: Pazite se belega kombija. To je neresno.

Danes okoli 13.30 ure je bil beli kombi z zatemjenimi oknami na AVTOBUSNI POSTAJI V DRAVOGRADU!

kaj misliš?

sej sem zgoraj napisala … opozorila so bila, odgovor od kje panika pa —> da se tako govori, torej prav nobenih otopljivih dokazov, kaj je v resnici bilo. Nihče v šoli ni znal odgovoriti na naša vprašanja.

pa ni problema, nam je bila to iztočnica za še en pogovor na to temo z otroki … ampak kot rečeno, panike pa ne odobravam.

dobrota je sirota in to velika. Ženska je dobronamerno objavila opozorilo in je s strani večine dobila negativen odziv. Žalostno res. Ker vam ni navedla točnih virov kje je to izvedela, to za nekatere zdaj ni res. Kaj pa če ima ženska kakšne povezave na policiji, pozna koga tam in je to izvedela veliko preden bo policija objavila opozorilo za javnost? Na to najbrž ni še nihče pomislil. Tukaj itak vsak podvomi v vse kar ni vsakdanje in kar se ne nanaša na kuhanje, menjanje plenic sončkom, varanje partnerja in Gostilne. To je še sprjemljivo in nedvomno res, vse ostalo pa je provokacija in laž.
Omejenost res ne pozna meja.

Po moje ima YO_ kakšno direkt linijo s policijo, non stop nekaj javlja in prijavlja tja.

ka a vi to resno?ne ****** me u k**** prosim vas kr to ni normalno

mislim sej je ok hvala za opozorilo ampak me je skoraj kap zadela ko sem to prebral..hvala vam

New Report

Close