Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenke, ki ste poročene s kristjani

Slovenke, ki ste poročene s kristjani


Ja to je dokaz zakaj je sobivanje nas in mulimov na isti celini v istem času nemogoče , ti osebki so kulturno 500-1000 let za nami in naše civilizacije preprosto niso sposobni ne dojemat ne živet !

Saj pomnite kansko kmetijo, navijale ste za fakija, danes vemo da je zakrknjen lopov, ropar , nasilnež,to ima v genih, ne pomaga mu tistih 50 jurjev da bi normalno živel in delal, mora krast, to mu veleva narava
http://www.zurnal24.si/faki-zaradi-ropa-pred-sodnika-clanek-278424


Kot da sem se jaz spomnila tega. Jaz s cerkvijo nimam nic. Nisem pravi naslov za resevanje teh vprasanj zakaj je kot je?

ne spomnim se, da bi nas enaindevetdesetega J(L)A napadla zaradi verskih podpihovanj.

ker ti pa ni samo za lastno rit, se pa še malo posekiraj zaradi kršenja tistega člena, ki govori o socialni državi.
ti jo imaš, so pa tudi državljani, ki je ne čutijo.
pa ne zaradi cerkve ali džamije…[/quote]

Vedno znova skušaš speljati temo z enega greha na druge grehe. Ne bo ti uspelo. Tukaj je tema odnosa med vernostjo in ateizmom. Pa že itak smo malce zašli, ker morali bi se pogovarjati izključno o osebnih izkušnjah iz mešanih zvez. Takšno izkušnjo sem za razliko od tebe jaz navedla (ti je ne moreš, ker nimaš mešane zveze).

Tudi o socialni državi, pa o osamosvojitvi Slovenije in še o marsičem imam svoje mnenje. Ampak ga ne izražam v tej temi.[/quote]

in kam poskušaš speljat temo ti:

aja, ti seveda smeš:-)))

to je seveda res.
je pa tudi res, da dobre zasebne šole niso nobena svinjarija, če slučajno na to namiguješ![/quote]

Svinjarija je, da se iz državnega proračuna plačuje program, ki je delno verski. Potem boste pa kristjani vili roke, ko se bo iz proračuna financiralo tudi islamske šole (samo omenim pač, glede na veliko število tem in postov, ki se na MON odpirajo proti muslimanom).[/quote]
Svinjarija je to, da ti otresaš svoje žnabelce o stvareh, o katerih nimaš pojma in niso resnične. Ker na ta način blatiš zadeve, ki so same po sebi odlične.

Morda se samo slabo počutite, ker se vztraja na ločitve vere in države (pa še tu imamo v Sloveniji kakšne odklone – pačevanje zasebnih šol, ki so mnoge cerkvene, iz državnega proračuna). Ampak to je edino primerno, da se ohranja v državah normalno stanje. Saj vidiš, kakšno sranje je v tistih delih sveta, kjer sta država in vera povezani. Ni problem v tem, za katero vero gre, ampak je problem v neločitvi vere in države. Ta povezanost, celo identičnost države in religije, je značilna za muslimanski svet. Zato jaz trdim, da ko se bodo muslimanske države odločile za ločitev vere in države, bodo lažje reševali notranje probleme. No, če bodo sršeni napadali od zunaj (Irak), potem ne bo nič boljše, to je pa res.[/quote]

iz državnega budžeta se plačujejo tudi precej večje svinjarije kot so cerkvene zasebne šole.[/quote]
Kaj točno se iz državnega budžeta plačuje v cerkvenih šolah? Res bi rada vedela.

Še pomnite zločin tega kristjana…aja spet musliman
http://christianfightback.com/global-carnage-bombs-tanks-and-collapsed-church-kill-around-400-people-this-weekend/

iz državnega budžeta se plačujejo tudi precej večje svinjarije kot so cerkvene zasebne šole.[/quote]
Kaj točno se iz državnega budžeta plačuje v cerkvenih šolah? Res bi rada vedela.[/quote]
Plačuje se tisti redni program osnovne šole npr. (v gimanzijah pa redni gimnazijski program). Vse ostale dodatne dejavnosti in t.i. obogatitveni program pa je kao na plečih šole oz. ustanovitelja. Je pa svinjarija, da se financira osnovna šola (in po mnenju US bi se morala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), pri tem pa se zganja elitizem – namreč javna OŠ mora sprejeti vse v tistem okolišu, medtem ko si zasebna pa lahko zmišljuje koga bodo vzeli in koga ne. Pri vsem tem pa kriteriji sploh niso jasni. To pa je svinjarija, za katero je odgovoren ustanovitelj in tudi država, ki to sploh dopušča. Če bi radi zasebne šole, potem naj bodo res zasebne – brez financiranja države.

Vedno znova skušaš speljati temo z enega greha na druge grehe. Ne bo ti uspelo. Tukaj je tema odnosa med vernostjo in ateizmom. Pa že itak smo malce zašli, ker morali bi se pogovarjati izključno o osebnih izkušnjah iz mešanih zvez. Takšno izkušnjo sem za razliko od tebe jaz navedla (ti je ne moreš, ker nimaš mešane zveze).

Tudi o socialni državi, pa o osamosvojitvi Slovenije in še o marsičem imam svoje mnenje. Ampak ga ne izražam v tej temi.[/quote]

in kam poskušaš speljat temo ti:

aja, ti seveda smeš:-)))[/quote]

Moj edini greh je, da ti odgovarjam. In potem pridemo do tega, da me spelješ na kriva pota in potem mi to očitaš. Videno tisočkrat (pri mnogih) in me ne gane več. Samo še en dokaz licemerstva določenih več.

Svinjarija je, da se iz državnega proračuna plačuje program, ki je delno verski. Potem boste pa kristjani vili roke, ko se bo iz proračuna financiralo tudi islamske šole (samo omenim pač, glede na veliko število tem in postov, ki se na MON odpirajo proti muslimanom).[/quote]
Svinjarija je to, da ti otresaš svoje žnabelce o stvareh, o katerih nimaš pojma in niso resnične. Ker na ta način blatiš zadeve, ki so same po sebi odlične.[/quote]

Naj bodo odlične, ampak če so zasebne, naj jih zaseben denar tudi plačuje.


Kaj točno se iz državnega budžeta plačuje v cerkvenih šolah? Res bi rada vedela.[/quote]
Plačuje se tisti redni program osnovne šole npr. (v gimanzijah pa redni gimnazijski program). Vse ostale dodatne dejavnosti in t.i. obogatitveni program pa je kao na plečih šole oz. ustanovitelja. Je pa svinjarija, da se financira osnovna šola (in po mnenju US bi se morala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), pri tem pa se zganja elitizem – namreč javna OŠ mora sprejeti vse v tistem okolišu, medtem ko si zasebna pa lahko zmišljuje koga bodo vzeli in koga ne. Pri vsem tem pa kriteriji sploh niso jasni. To pa je svinjarija, za katero je odgovoren ustanovitelj in tudi država, ki to sploh dopušča. Če bi radi zasebne šole, potem naj bodo res zasebne – brez financiranja države.[/quote]
Šolanje je za vse otroke ustavna pravica in dolžnost. Torej je moje otroke treba šolati, tako kot tvoje. Samo tvoji so čisto na državnih plečih, za moje pa ni treba plačevati prostorov, obogatitveni program se te pa itak ne tiče, ker ga plačujem sama. Torej OBVEZNO šolanje mojih otrok za državljana pride precej ceneje kot šolanje tvojega. Če bi bili torej pametni, bi spodbujali čimveč zasebnih šol, ker bi bilo celokupno šolanje slovenskih otrok za vas cenejše. Seveda pa vsi vemo, da ne gre za to. Gre za ideološki boj.
Moti vas, da najboljši študentje, ki uporabljajo svojo glavo, prihajajo iz šol, ki jim dajo vso širino, ne samo “vaše”. Tapravim izobražencem se namreč ne da tako prati glav, kot bi vi želeli.


Plačuje se tisti redni program osnovne šole npr. (v gimanzijah pa redni gimnazijski program). Vse ostale dodatne dejavnosti in t.i. obogatitveni program pa je kao na plečih šole oz. ustanovitelja. Je pa svinjarija, da se financira osnovna šola (in po mnenju US bi se morala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), pri tem pa se zganja elitizem – namreč javna OŠ mora sprejeti vse v tistem okolišu, medtem ko si zasebna pa lahko zmišljuje koga bodo vzeli in koga ne. Pri vsem tem pa kriteriji sploh niso jasni. To pa je svinjarija, za katero je odgovoren ustanovitelj in tudi država, ki to sploh dopušča. Če bi radi zasebne šole, potem naj bodo res zasebne – brez financiranja države.[/quote]
Šolanje je za vse otroke ustavna pravica in dolžnost. Torej je moje otroke treba šolati, tako kot tvoje. Samo tvoji so čisto na državnih plečih, za moje pa ni treba plačevati prostorov, obogatitveni program se te pa itak ne tiče, ker ga plačujem sama. Torej OBVEZNO šolanje mojih otrok za državljana pride precej ceneje kot šolanje tvojega. Če bi bili torej pametni, bi spodbujali čimveč zasebnih šol, ker bi bilo celokupno šolanje slovenskih otrok za vas cenejše. Seveda pa vsi vemo, da ne gre za to. Gre za ideološki boj.
Moti vas, da najboljši študentje, ki uporabljajo svojo glavo, prihajajo iz šol, ki jim dajo vso širino, ne samo “vaše”. Tapravim izobražencem se namreč ne da tako prati glav, kot bi vi želeli.[/quote]
Zagovarjaš elitizem? Ali kako si razlagaš, da si tvoja OŠ lahko izmišljuje koga bo sprejela brez kakršne koli razlage?! A ni poanta obveznega šolstva v tem, da MORA biti dostopno vsem? In če država to financira, mora to biti enako zagotovljeno vsem, ne samo izbrancem. Tisto o cenejšem šolanju pa je iz trte izvito. Nihče ne dela zastonj, tudi tvoja elitistična OŠ ne! O pranju glave pa n vredno zgubljati besed. Tole tvoje že dovolj pove.


Plačuje se tisti redni program osnovne šole npr. (v gimanzijah pa redni gimnazijski program). Vse ostale dodatne dejavnosti in t.i. obogatitveni program pa je kao na plečih šole oz. ustanovitelja. Je pa svinjarija, da se financira osnovna šola (in po mnenju US bi se morala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), pri tem pa se zganja elitizem – namreč javna OŠ mora sprejeti vse v tistem okolišu, medtem ko si zasebna pa lahko zmišljuje koga bodo vzeli in koga ne. Pri vsem tem pa kriteriji sploh niso jasni. To pa je svinjarija, za katero je odgovoren ustanovitelj in tudi država, ki to sploh dopušča. Če bi radi zasebne šole, potem naj bodo res zasebne – brez financiranja države.[/quote]
Šolanje je za vse otroke ustavna pravica in dolžnost. Torej je moje otroke treba šolati, tako kot tvoje. Samo tvoji so čisto na državnih plečih, za moje pa ni treba plačevati prostorov, obogatitveni program se te pa itak ne tiče, ker ga plačujem sama. Torej OBVEZNO šolanje mojih otrok za državljana pride precej ceneje kot šolanje tvojega. Če bi bili torej pametni, bi spodbujali čimveč zasebnih šol, ker bi bilo celokupno šolanje slovenskih otrok za vas cenejše. Seveda pa vsi vemo, da ne gre za to. Gre za ideološki boj.
Moti vas, da najboljši študentje, ki uporabljajo svojo glavo, prihajajo iz šol, ki jim dajo vso širino, ne samo “vaše”. Tapravim izobražencem se namreč ne da tako prati glav, kot bi vi želeli.[/quote]
Mene pa zanima kaj boste taki kot ti rekli, ko bo muslimanska skupnost zacela ustanavljati svoje sole – po tocno takem principu kot je vasa. Boste se vedno zagovarjali 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financiranje?
Glede rezultatov pa: vasi ucenci imajo dobre rezultate samo zato, ker se ze pri izboru dela selekcija. To je vsa umetnost.

Vatikan je tudi jug

Držite se teme, ta ni o muslimanih, ne o ločitvi države in vere. Mene zanima, kako se kristjani po vaših izkušnjah obnašajo do žensk. In kako gledajo na sovraštvo do žensk v Svetem pismu.

Kolikor vem, ženska ke do šestega stoletja še duše ni imela. Potem so se pa na konziliju zmenili,
da bodo določili, ali pes in ženska imata dušo. Za psa so se odločili, da je nima, za žensko, pa
da jo celo ima…

Drugače sem se pa medtem srečala s tistim tipčkom in ga vprašala, kako gleda na to, da je Svetem pismu toliko sovraštva do žensk. In kako je lahko potem kristjan. Se je nekaj zgovarjal, kot večina tu, kar me ne preseneča. Torej se ta kristjan sploh ne zna iskreno pogovarjat.

zakaj se sploh hočeš pogovarjat!


Šolanje je za vse otroke ustavna pravica in dolžnost. Torej je moje otroke treba šolati, tako kot tvoje. Samo tvoji so čisto na državnih plečih, za moje pa ni treba plačevati prostorov, obogatitveni program se te pa itak ne tiče, ker ga plačujem sama. Torej OBVEZNO šolanje mojih otrok za državljana pride precej ceneje kot šolanje tvojega. Če bi bili torej pametni, bi spodbujali čimveč zasebnih šol, ker bi bilo celokupno šolanje slovenskih otrok za vas cenejše. Seveda pa vsi vemo, da ne gre za to. Gre za ideološki boj.
Moti vas, da najboljši študentje, ki uporabljajo svojo glavo, prihajajo iz šol, ki jim dajo vso širino, ne samo “vaše”. Tapravim izobražencem se namreč ne da tako prati glav, kot bi vi želeli.[/quote]
Mene pa zanima kaj boste taki kot ti rekli, ko bo muslimanska skupnost zacela ustanavljati svoje sole – po tocno takem principu kot je vasa. Boste se vedno zagovarjali 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financiranje?
Glede rezultatov pa: vasi ucenci imajo dobre rezultate samo zato, ker se ze pri izboru dela selekcija. To je vsa umetnost.[/quote]
Do muslimanskih šol bo itak prišlo, ker boste (pazi – VI) storili vse, da boste kontra cerkvi. Ker je boljše vse, ampak čisto absolutno vse, kar ni rkc, kajne?
Mi nismo imeli nobenih vez, pa smo na šolo prišli, prav tako vsi, ki jih poznam, pa jim je to nekaj pomenilo. So pa tam v glavnem res predvsem izobraženi starši, primitivcev praktično ni.
Zakaj vas pa tako tangirajo rezultati? A vaši otroci niso tako uspešni, kot se tukaj vsakodnevno hvalite? Eksterci slabi? V srednji šoli neuspešni? Ja, ne morem pomagat.
Da o disciplini, oliki in vsem ostalem niti ne govorim. Imela sem otroke na državni šoli in na Šuštarju. Žal – kot dan in noč. In je bila edina opcija škofijska.
Aja, še odgovor, zgornji – za tvojega otroka moramo državljani zagotavljati tudi prostore, ogrevanje, vzdrževanje…, za mojega pa samo plače za učitelje.


Mene pa zanima kaj boste taki kot ti rekli, ko bo muslimanska skupnost zacela ustanavljati svoje sole – po tocno takem principu kot je vasa. Boste se vedno zagovarjali 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financiranje?
Glede rezultatov pa: vasi ucenci imajo dobre rezultate samo zato, ker se ze pri izboru dela selekcija. To je vsa umetnost.[/quote]
Do muslimanskih šol bo itak prišlo, ker boste (pazi – VI) storili vse, da boste kontra cerkvi. Ker je boljše vse, ampak čisto absolutno vse, kar ni rkc, kajne?
Mi nismo imeli nobenih vez, pa smo na šolo prišli, prav tako vsi, ki jih poznam, pa jim je to nekaj pomenilo. So pa tam v glavnem res predvsem izobraženi starši, primitivcev praktično ni.
Zakaj vas pa tako tangirajo rezultati? A vaši otroci niso tako uspešni, kot se tukaj vsakodnevno hvalite? Eksterci slabi? V srednji šoli neuspešni? Ja, ne morem pomagat.
Da o disciplini, oliki in vsem ostalem niti ne govorim. Imela sem otroke na državni šoli in na Šuštarju. Žal – kot dan in noč. In je bila edina opcija škofijska.
Aja, še odgovor, zgornji – za tvojega otroka moramo državljani zagotavljati tudi prostore, ogrevanje, vzdrževanje…, za mojega pa samo plače za učitelje.[/quote]
Ne drži! V bistvu boste za muslimanske šole najzaslužnejši vi in RKC, ker se tako zavzemate za državno financiranje zasebnih šol. Jaz se proti vsakršemu financiranju privat šol, brez izjeme! Če hoče naziv osnovna šola, mora izvajati predpisan program in pika. Kako se financira, je skrb in problem ustanovitelja.
Kar se pa tiče vpisa na vašo OŠ – gre za nič drugega kot elitizem. Kako lahko sploh zagovarjaš takšen način vpisa otrok, kjer se preferira elito, za vzorec pa se vzame tudi nekaj revnih (da se navzven kaže tista dobrodelnost, ki naj bi bila vodilo šole)? Kako lahko ima šola privilegij, da sama odloča (kriteriji za sprejem niso uradno nikjer znani in objavljeni) koga bodo sprejeli in koga ne, če je financirana s strani države?!? Javna OŠ mora vpisati čisto vse iz okoliša, medtem ko si sosednja šola lahko izbira. Pa ne, da gre za napuh?


Do muslimanskih šol bo itak prišlo, ker boste (pazi – VI) storili vse, da boste kontra cerkvi. Ker je boljše vse, ampak čisto absolutno vse, kar ni rkc, kajne?
Mi nismo imeli nobenih vez, pa smo na šolo prišli, prav tako vsi, ki jih poznam, pa jim je to nekaj pomenilo. So pa tam v glavnem res predvsem izobraženi starši, primitivcev praktično ni.
Zakaj vas pa tako tangirajo rezultati? A vaši otroci niso tako uspešni, kot se tukaj vsakodnevno hvalite? Eksterci slabi? V srednji šoli neuspešni? Ja, ne morem pomagat.
Da o disciplini, oliki in vsem ostalem niti ne govorim. Imela sem otroke na državni šoli in na Šuštarju. Žal – kot dan in noč. In je bila edina opcija škofijska.
Aja, še odgovor, zgornji – za tvojega otroka moramo državljani zagotavljati tudi prostore, ogrevanje, vzdrževanje…, za mojega pa samo plače za učitelje.[/quote]
Ne drži! V bistvu boste za muslimanske šole najzaslužnejši vi in RKC, ker se tako zavzemate za državno financiranje zasebnih šol. Jaz se proti vsakršemu financiranju privat šol, brez izjeme! Če hoče naziv osnovna šola, mora izvajati predpisan program in pika. Kako se financira, je skrb in problem ustanovitelja.
Kar se pa tiče vpisa na vašo OŠ – gre za nič drugega kot elitizem. Kako lahko sploh zagovarjaš takšen način vpisa otrok, kjer se preferira elito, za vzorec pa se vzame tudi nekaj revnih (da se navzven kaže tista dobrodelnost, ki naj bi bila vodilo šole)? Kako lahko ima šola privilegij, da sama odloča (kriteriji za sprejem niso uradno nikjer znani in objavljeni) koga bodo sprejeli in koga ne, če je financirana s strani države?!? Javna OŠ mora vpisati čisto vse iz okoliša, medtem ko si sosednja šola lahko izbira. Pa ne, da gre za napuh?[/quote]
Kaj te v resnici boli? To, da so otroci, ki pridejo iz te šole, uspešnejši od vrstnikov, tudi najboljših, iz drugih šol? Zakaj bi te v resnici motil “elitizem”, če se ga na vseh drugih koncih in krajih v državi podpira in občuduje? V našem razredu ni bilo nobenega otroka, ki ne bi imel vsaj delno subvencionirane malice. Toliko o bogatih, ki imajo baje prednost. Res pa je, da je bilo v večini družin več otrok, kot je slovensko povprečje.
Šuštar je osnovna šola, ker se na njej izvaja predpisan program. Kar je več, plačam jaz, tako kot si ti izbral, da boš sinu plačeval fuzbal. In samo javno predpisan program (no, 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} le tega ) se financira iz državnega proračuna, vse ostalo je pa zate zastonj. In še to ti gre v nos.
Tudi javna OŠ lahko kakšnega otroka zavrne recimo iz vedenjskih razlogov.
Otroci se morajo pa vsi šolati. To država zahteva in kolikor otrok je, toliko denarja naj pač plača.


Ne drži! V bistvu boste za muslimanske šole najzaslužnejši vi in RKC, ker se tako zavzemate za državno financiranje zasebnih šol. Jaz se proti vsakršemu financiranju privat šol, brez izjeme! Če hoče naziv osnovna šola, mora izvajati predpisan program in pika. Kako se financira, je skrb in problem ustanovitelja.
Kar se pa tiče vpisa na vašo OŠ – gre za nič drugega kot elitizem. Kako lahko sploh zagovarjaš takšen način vpisa otrok, kjer se preferira elito, za vzorec pa se vzame tudi nekaj revnih (da se navzven kaže tista dobrodelnost, ki naj bi bila vodilo šole)? Kako lahko ima šola privilegij, da sama odloča (kriteriji za sprejem niso uradno nikjer znani in objavljeni) koga bodo sprejeli in koga ne, če je financirana s strani države?!? Javna OŠ mora vpisati čisto vse iz okoliša, medtem ko si sosednja šola lahko izbira. Pa ne, da gre za napuh?[/quote]
Kaj te v resnici boli? To, da so otroci, ki pridejo iz te šole, uspešnejši od vrstnikov, tudi najboljših, iz drugih šol? Zakaj bi te v resnici motil “elitizem”, če se ga na vseh drugih koncih in krajih v državi podpira in občuduje? V našem razredu ni bilo nobenega otroka, ki ne bi imel vsaj delno subvencionirane malice. Toliko o bogatih, ki imajo baje prednost. Res pa je, da je bilo v večini družin več otrok, kot je slovensko povprečje.
Šuštar je osnovna šola, ker se na njej izvaja predpisan program. Kar je več, plačam jaz, tako kot si ti izbral, da boš sinu plačeval fuzbal. In samo javno predpisan program (no, 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} le tega ) se financira iz državnega proračuna, vse ostalo je pa zate zastonj. In še to ti gre v nos.
Tudi javna OŠ lahko kakšnega otroka zavrne recimo iz vedenjskih razlogov.
Otroci se morajo pa vsi šolati. To država zahteva in kolikor otrok je, toliko denarja naj pač plača.[/quote]
Če to ni hinavščina. Država plačuje za program, kjer se lahko šolajo samo izbranci. Potem pa se taista šola (in starši teh otrok) hvalijo, da so nadpovprečno uspešni? Koga imaš za norca?
NAROBE je to, da jo financira država, hkrati pa ima taista šola privilegij, da sama izbira, koga bo vzela. Nobena druga OŠ tega ne more in ne sme!


Kaj te v resnici boli? To, da so otroci, ki pridejo iz te šole, uspešnejši od vrstnikov, tudi najboljših, iz drugih šol? Zakaj bi te v resnici motil “elitizem”, če se ga na vseh drugih koncih in krajih v državi podpira in občuduje? V našem razredu ni bilo nobenega otroka, ki ne bi imel vsaj delno subvencionirane malice. Toliko o bogatih, ki imajo baje prednost. Res pa je, da je bilo v večini družin več otrok, kot je slovensko povprečje.
Šuštar je osnovna šola, ker se na njej izvaja predpisan program. Kar je več, plačam jaz, tako kot si ti izbral, da boš sinu plačeval fuzbal. In samo javno predpisan program (no, 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} le tega ) se financira iz državnega proračuna, vse ostalo je pa zate zastonj. In še to ti gre v nos.
Tudi javna OŠ lahko kakšnega otroka zavrne recimo iz vedenjskih razlogov.
Otroci se morajo pa vsi šolati. To država zahteva in kolikor otrok je, toliko denarja naj pač plača.[/quote]
Če to ni hinavščina. Država plačuje za program, kjer se lahko šolajo samo izbranci. Potem pa se taista šola (in starši teh otrok) hvalijo, da so nadpovprečno uspešni? Koga imaš za norca?
NAROBE je to, da jo financira država, hkrati pa ima taista šola privilegij, da sama izbira, koga bo vzela. Nobena druga OŠ tega ne more in ne sme![/quote]
Izbranci? Otroci so po novem izbranci? Imam domačo neposredno izkušnjo državne šole in Šuštarja. In vem tudi koliko se dela. Na Šuštarju bistveno, bistveno več. Vsi otroci imajo pravico šolanja. Če ti ne paše tam, kjer ti je najbolj pri roki, izvoli v Maribor ali pa v Izolo. Ni posebnih težav. Otrok povsod primanjkuje. Itak pa se s Šuštarjem ne strinjaš ideološko, tako da ti tam zagotovo ne bi ustrezalo. Ali si samo nevoščljiv?


Če to ni hinavščina. Država plačuje za program, kjer se lahko šolajo samo izbranci. Potem pa se taista šola (in starši teh otrok) hvalijo, da so nadpovprečno uspešni? Koga imaš za norca?
NAROBE je to, da jo financira država, hkrati pa ima taista šola privilegij, da sama izbira, koga bo vzela. Nobena druga OŠ tega ne more in ne sme![/quote]
Izbranci? Otroci so po novem izbranci? Imam domačo neposredno izkušnjo državne šole in Šuštarja. In vem tudi koliko se dela. Na Šuštarju bistveno, bistveno več. Vsi otroci imajo pravico šolanja. Če ti ne paše tam, kjer ti je najbolj pri roki, izvoli v Maribor ali pa v Izolo. Ni posebnih težav. Otrok povsod primanjkuje. Itak pa se s Šuštarjem ne strinjaš ideološko, tako da ti tam zagotovo ne bi ustrezalo. Ali si samo nevoščljiv?[/quote]
Aha, ni posebnih težav. Razen če bi slučajno hoteli na tvojo, a ne? Ti si se enostavno vnaprej odločila, da moji otroci pač tja ne pašejo? Aha, tako torej gre pri izbiri? Pri izbiri za šolo, ki jo financira država, dostop pa se omejuje kako že? Na podlagi ideoloških prepričanj?
V bistvu si pokazala ravno to, kar je očitno skupno tako vodstvu šole, kot tudi staršem otrok, ki jo obiskujejo – napuh. To pa je tisto, kar mi pa res ne ustreza. Ne želim namreč, da bi takšni postali tudi moji otroci. Ti pa kar izvoli. Proti financiranju vsakršnih zasebnih šol pa sem in bom vedno.


Če to ni hinavščina. Država plačuje za program, kjer se lahko šolajo samo izbranci. Potem pa se taista šola (in starši teh otrok) hvalijo, da so nadpovprečno uspešni? Koga imaš za norca?
NAROBE je to, da jo financira država, hkrati pa ima taista šola privilegij, da sama izbira, koga bo vzela. Nobena druga OŠ tega ne more in ne sme![/quote]
Izbranci? Otroci so po novem izbranci? Imam domačo neposredno izkušnjo državne šole in Šuštarja. In vem tudi koliko se dela. Na Šuštarju bistveno, bistveno več. Vsi otroci imajo pravico šolanja. Če ti ne paše tam, kjer ti je najbolj pri roki, izvoli v Maribor ali pa v Izolo. Ni posebnih težav. Otrok povsod primanjkuje. Itak pa se s Šuštarjem ne strinjaš ideološko, tako da ti tam zagotovo ne bi ustrezalo. Ali si samo nevoščljiv?[/quote]
razumi

Jao, pa nihče ni ne tebi in tvojim otrokom ne drugim otrokom nevoščljiv znanja. Ni pač prav, da moramo za to znanje plačevati vsi. Zakaj ne plačaš izobrazbe svojih otrok v najboljši šoli sama? In ne razlagaj, da plačaš le višek. Ker ravno v tem je problem, da želijo cerkvene šole imeti pokrito s strani države vse (že sedaj je 85 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pri čemer si dovoljujejo diskriminacijo pri zaposlovanju in diskriminacijo pri vpisu, pa ideološke vsebine vnašajo v kurikulum itd itd). Tudi jaz bi jim ne dala nič. Tudi zato ne, ker tako znajo udrihati po javnih ustanovah (ki so bile ustanovljene z namenom javnega dobra in moramo zato zanje prispevati vsi), grabijo pa najbolj same po javnem denarju.

Prav želim si cekvenega davka, ki bi ga plačevali samo verniki, pa naj se vse cerkeve zadeve, vključno s šolstvom, plačujejo iz tega.

New Report

Close