Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Slovenski levičarji in religija/vera

Slovenski levičarji in religija/vera

In ker radi predalčkamo…

Zakaj naj bi bili slovenski desničarji verni, levičarji pa strogi ateisti?

V ZDA recimo tega problema nimajo. Tam so vsi verni (oz. večina). Tako desni (republikanci) kot levi (demokrati). Nasploh je pomembno tam, da si pripadnik neke verske sekte. Res pa je, da je tam več cerkvenih organizacij in je pripadnikov RKC tam pravzaprav malo.

Zato, ker slovenski levičarji vzore za levičarstvo iščejo v sovjestkem režimu (ki ga ni več), ne pa v modernem današnjem zahodu.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Večina naših desdničarjev ni vernih. Prava, resnična, globoka vera in Vatikan nimata v resnici nič skupnega.

Res je. Vsak, ki bi se resnično zgledoval po Kristusu, bi v resnici moral biti komunist.

No, evo, kaj sem govoril.Slovenski levičarji ob besedi “biti levičar”, takoj pomislijo na komunizem.In da je treba biti komunist.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Narobe. Cerkev pravi, da vsa zahodna civilizacija temelji na krščanstvu – torej Kristusu 🙂

Poudarek na ZAHODNA civilizacija !!!!!!!!!
V kar pa Bivši vzhodni blok pod komunizmom ni spadal.

Torej zagovarjaš tezo, da so pravoslavci hendikepirani kristjani oz. zablodele in od hudiča speljane ovčice, ki jih je pod nujno potrebno vrniti v stajo.

Meni se zdi pravoslavna vera veliko bolj civilizirana. Da ima duhovnik ženo in otroke. Zdi se mi, da nasveti takšnega človeka štetejo več. Ker ve, kaj je družinsko življenje in o tem ni samo bral v knjigah.

Carska razlaga! 😉

New Report

Close