Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Smisel Jezusovega trpljenja

Smisel Jezusovega trpljenja


In zakaj si pekla potico?

Čredni nagon,…žal!

Prej strah. Valjda da med nebesi in peklom izbereš nebesa. Od malih nog ti grozijo in te indoktrinirajo.

Ker jo je treba nest k žegn…

Kakšno povezavo ima potica z Jezusom? Jezus in tradicionalna slovenska jed, kako gresta skupaj?

Potica simbolizira Jezusovo krono..

QUOTE:
Če ne bi šlo za nekaj velikega, ne bi ‘držalo’ toliko let in ne bi bilo toliko ljudi pripravljenih umreti za ‘stvar’.

Kaj pa meniš o islamu? Veliko se jih je že žrtvpvalo za ‘stvar’, vključno z 11. septembrom? Sigurno je nekaj na tem … mar ne?

Tc tc tc …

Kaj je potem prava vera? Ali pa je vsaka bolša kot nobena?

Moje stališče: noben vernik nima pravice ubijat ali početi karkoli slabega v imenu vere!!! Niti žrtvovati sebe.

Pa vendar ateisti nič manj ne trpijo?

Če bi Bog kaznoval samo tiste, ki grešijo in so verni, bi potem nikoli ne umrl nedolžen otrok staršev, kateri nikoli niso verovali in ne priznavajo nobenega greha….Kaj je potem Bog? Koga kaznuje? Če je po vaše striček, z brado in velikimi rokami..ki kaznuje bogaboječe, neumne vernike….ki še sexati ne upajo, da nebi grešili….potem je to samo znak vaše nerazgledanosti!

Če vere ne razumeš, je ne kritiziraj!

Če jaz ne razumem muslimanske vere, še ne pomeni, da je njihova vera larifari…če ne vem, zakaj imajo budisti tako velike kipe bude, še ne pomeni, da so neumni….če ne razumem, zakaj en harekrišna prepeva po ulici s pobrito glavo in v sandalih…še ne pomeni, da je njegova vera neumna ali brezvezna….

Končno je bog samo eden…za vse verne in neverne…to je pa ljubezen (pa ne samo tista, med moškim in žensko)….boga lahko tolmačimo tudi po južnjaško: sve se vrati, sve se plati….

Ali, kar ste naredili enemu od mojih bratov, ste meni naredili….za tiste…bolj neumne in boga boječe;)

Ej, to pa jaz ne razumem.

Zakaj se kot neverniki tako vrtite okrog Cerkve in kaj se v Cerkvi dogaja? Mene briga kako in kaj je Mohamed živel. A se tudi okrog njega tako vrtite?

Kako vas vse skupaj ne fascinira, če pa ne mine teden, ko ne bi o tem debata tekla.

Ja, pa moram pečt potico, pa jest šunko (ta navada je itak sam v SLo, tega drugi ne poznajo), pa zakaj? Če ti vseskupaj ne pomeni nič!!
Stoj za svojim prepričanjem!!!!

Nas, ki imamo vero v Jezusa Kristusa iamte za bedake, ne sprašujete se pa kako pametni izpadate, ko se vrtite okrog stvari, ki vam niso jasne. Za to, da v to lahko verjame, potrebuješ vero. Nič več. Da lahko rečeš tako je in pika. Vi pa iz tega cel halo, pa kako pa zakaj…

res me zanima, ali za vsako vero to delate ali vam je sam všeč katoliška.

Pa kaj vse je Cerkev lahko naredila v 2000 letih. Pa si kar posvojila Jezusa, kot osebo. Mah ste hecni. Saj cerkev šele od Jezusa naprej obstaja – ta katolšika, kristjani. Saj prej so bli samo židje!!!!

Vedno znova me nasmehnete, ker pojma nimate o čem sploh razpravljate, nekaj slišite, to vzamete kot resnico, pol pa gremo debato – ej babje čenče na vasi se lahko pred vami skrijejo!!!

Pejte najprej katekizem brat, kakšnemu duhovniku, da vam stvari razloži! Pol pa pejte na forumo in sprašujte in debatirajte!!!!

Jezus je bil božji prerok, kot še toliko drugih pred njim. Abraham, Noe, Mojzes…
Jezus ni bil božji sin…bil je čudežno spočet (s tem s strinjam) BOG je zmožen vseh stvar…če je ustvaril vesolje, zakaj potem ne bi mogel otroka brezmadežno spočeti?

Jezus nas s svojim trpljenjem ne more odrešiti grehov…to je konstrukt za tiste, ki že itak preveč grešijo.

VSAK JE SAM ODGOVOREN ZA SVOJA DEJANJA IN VSAK BO SAM ZANJA ODGOVARJAL, KO BOMO STALI PRED NJEGOVIM OBLIČJEM

Ko pride dan sodbe, bo sojeno vsem, vrnil se bo (Jezus – pa ne kot bog) ampak tisti, ki bo obračunal z lažnim prerokom (antikristom)

Jezus je bil ČLOVEK in ne BOG…to je osnova. Izhajajte iz tega, in kaj dobite?

Čisto vero.

Zanimivo je, kako vi, ki imate pojma, ne znate nam, ki nimamo pojma, odgovoriti niti na eno vprašanje. Verjetno se prav zato ena in ista vprašanja nenehno ponavljajo. Ker nikoli ni odgovora. Saj verjetno ga ni prav zato, ker ne obstaja. Ker se vse konča s tistim … Treba je verjeti. Zame to ni odgovor na vprašanje, ki se začne z zakaj.

Na moja vprašanja duhovnik ni znal odgovoriti.

Lupčka!

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Žal tudi verniki sami ne ločijo med vero, cerkvijo (tu ne bi smelo biti razlike, pa žal je ) in folkloro. Pa ljubi bog, kaj ima potica z Veliko nočjo no, očitno smo samo Slovenci, ki pečemo potice, pravoverni kristjani, vsi drugi odpadniki. Ljudje dajte malo razmišljat. Če pri nas ne bi imeli radi potice, je pač ne bi pekla in bi k žegnu nesla samo navaden kruh in šunko ali kaj drugega. Eno je izročilo, drugo prava vera. In če ne bi verovala, k žegnu sploh ne bi nesla, pa če bi sosedi v nezavest padli.

Zakaj vse ženske, ki govorijo, da so brezmadežno sporoče, pristale najmanj pri psihiatru, najverjetneje pa tudi v psihiatrični bolnišnici? Takšnih primerov je kar precej. Zakaj tem ženskam nihče ne verjame? Zakaj vsi govorijo … Prasica se je kurbala, pa noče priznati. Zakaj Bog ne bi mogel spočeti še kakšnega otroka? Ne razumimo se napak, jaz ne verjamem, da je kogarkoli spočel. Ampak vi, ki verjamete, da je … Zakaj ne bi verjeli svoji sosedi, ki bi govorila, da ona ni z nikomer seksala in je bil zarodek spočet brezmadežno?

Lupčka!

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Joj, kok gre men na jetra (sej zato se stežka udeležim takihle debat)
ko mi tipčki in tipinje namesto argumentov servirajo nazaj izreke iz
svetega pisma.

Pismena sem že ke od svojga četrtega leta , torej si jih zlahka sama
preberem.
Na konkretno vprašanje, ki ga kdo zastavi pa niti najmanj ne odgovorijo.

Ponavljanje v male možgane zabetoniranih floskul meni ne razloži, kako
je :

bog lahko dober (če je dober, kako dopusti, da pet poživaljenih vojakov
posili in ubije petletno punčko…kako lahko prodajao otroke za sužnje,
za “rezervne dele”…v prostitucijo….)
Kar se mene tiče je vsak od teh otrok trpel precej več od Jezusa…
in to za NIČ….on je imel vsaj zadoščenje, da je koga (kobajagi)
“odrešil”…čeprav tale je pa sploh ena najbolj morskih

Zakaj vse ženske, ki govorijo, da so brezmadežno sporoče, pristale najmanj pri psihiatru, najverjetneje pa tudi v psihiatrični bolnišnici? Takšnih primerov je kar precej. Zakaj tem ženskam nihče ne verjame? Zakaj vsi govorijo … Prasica se je kurbala, pa noče priznati. Zakaj Bog ne bi mogel spočeti še kakšnega otroka? Ne razumimo se napak, jaz ne verjamem, da je kogarkoli spočel. Ampak vi, ki verjamete, da je … Zakaj ne bi verjeli svoji sosedi, ki bi govorila, da ona ni z nikomer seksala in je bil zarodek spočet brezmadežno?

Ko bo ta otrok oznanjal to, kar je Jezus, delal čudeže in bo pripravljen tudi umreti za svoje prepričanje, ji bom verjela.

Lupčka![/quote]

Take razlage, kot jih imajo nekateri okoli te naše vere in tradicije v naših krajih so primerne za otroke, stare tja do 8 let!

Razumeti katerokoli vero pa je malo težje in tisti, ki o smislu in veri nekaj vedo, niso obiskovali samo verouka, tolkli pirhov in jedli šunke, pa skrivali jaslice v časih komunizma….

In če pogledaš malo v eno cerkev, koliko je ljudi na en navaden dan? Maše so namreč vsaj 2x na dan….večinoma sedijo tam stari ljudje, ki nikoli niso razmišljali o pomenu tega in onega, ker v njihovih časih ni bilo ne jajc in ne orehov, pa ne šunke…da bi izražali neko simboliko….oni so preprosto počeli tisto, kar njihovi predniki….vera v njihovih srcih pa ima pri vsakem drugačno razlago….

Verjetno je najlepše verovati, ko si neveden in ne razmišljaš preveč o zgodovinskih dejstvih in verjetnosti čudežev-enostavno verješ v Boga….

Če pa se začnemo spotikati ob vsa zgodovinska dejstva in verjetnosti, nebi pa prišli nikamor…
Kristus naj bi se rodil pred 2008 leti…ljudje pa se ne moremo poenotiti niti, kdo je zmagal leta 45….

Pa da ne bomo gledali tako ozko…ne mešajte potice pa Jezusove krone!!
V Jeruzalemu ne pečejo potice in ne kopljejo hrena…..on pa naj bi se tam rodil…in bil je žid….mi pa smo krisjani….torej, ne jemljite vsega dobesedno….ni pekel tisti kraj, kjer gori, pa kjer so parkeljni, tako kot ni Božiček tisti striček, z brado pa rdečo kapo;)
Pa vendar….življenje gre dalje…pa če bomo šli v nebesa ali če se bomo rodili kot pikapolonica;)-le verovati je treba v nekaj….če ne, življenje nebi imelo smisla;)

Zdaj pa res nične razumem.
Kaj je Jezus bil Žid?
Kako se je potem znašel v katolški veri?
Kaj pomeni Jezus Židom isto kot katolikom?
In kdo je zdaj pravi Bog oziroma komu se molite Jezusu ali Bogu kot bogu?

S temi ljudmi,ki gledajo big brotherja in cele dneve visijo na med over netu,bi se ti rada pogovarjala o takih stvareh?Se mi zdi,da malo uživaš v zajebanciji.

Ti BB ne gledaš in na med.over net garant prideš samo enkrat na leto. Zdaj enkrat ko si prišla si našla to temo. Slučajno. Ojojprejoj se dogajajo res čudeži pravi čudeži da si ti ki nikoli nisi na med.over.netu padla glih v to temo.

Draga Mirijam! Vsi, ki se sprašujemo, ne vzamemo stvari zdravo za gotovo. To narediš ti, ki praviš, da je treba verovati in ne verjeti. Meni pa to ni dovolj. Na folkloro se požvižgam. Tudi jaz pri duhovniku odgovorov nisem dobila,Oz. sem dobila odgovor v stilu: tega pa ti itak ne bi razumela…..sprašujem se, ali študenti teologije in duhovniki v resnici verjamejo ali celo verujejo. Ali je vera zgolj filozofija brez konca? Poskusila sem brati Sveto pismo, pa bi rabila prevajalca…..gre za knjigo simbolike. Draga Mirijam, v resnici mislim, da si ti tista, ki nima pojma.
Pa še to: veliko trditev, o katerih danes govorijo v cerkvah (npr. ali je bil Jezus človek, Bog, oboje, v kakšni meri itd….), je bilo dogovorjenih šele ob ustanavljanju cerkve kot inštitucije (razni koncili), torej je bila to stvar dogovora.

Ja valda je bil Jezus žid. Menda ne Budist… in bil je rabbi. učitelj. Človek, In ne Bog.

Dobra vprašanja…

sploh tista o molitvah Bogu al Jezusu….

In ne, Židi jezusa ne priznavajo, (še vedno čakajo mesijo)
Islam priznava vse preroke. Tudi Jezusa, Mojzesa, Abrahama, Noeta, …
Po Mariji je poimenobana sura v Koranu.

Ne nisem slučajno gor,ampak res zelo redko.Lahko bi kaj rekla o tem,ampak potem tisti,ki stvari ne razumejo ali so pač proti vsemu se oglašajo z takimi kot lahko prebereš.Pa me je vseeno potegnilo,čeravno sem vedela kaj bom našla.Podn.

Malo “poguglaj”;))))))

Okrog Cerkve se bomo vrteli, dokler se bo le-ta tako aktivno vtikovala v našo politiko, (Islam se zaenkrat še ne!)…. politika pa je, vam všeč ali ne, stvar vseh državljanov! Dejansko me marketing RKC-ja spominja na Amway mrežo (oboji perejo glavo žlahti in bližnjim), razlika je le v tem, da sodobni človek čedalje težje nasede. Nasede pa še zmeraj….

Neverniki poskušamo najti smisel vašega početja in vas nekako razumeti, ampak na koncu ni mogoče dobiti od vas prav nobenih logičnih odgovorov, ki bi opravičevali vaše početje. V primerjami z nekom, ki npr. verjame v astrologijo in zato ne “buzerira” cele svoje žlahte in cele Slovenije s svojimi prepričanji ter svojih dogem ne vlači po parlamentu, ste vi verniki pač vredni posebne pozornosti, nikakor pa vas ne moremo označiti za fascinantne. Tudi Islam (pa tudi npr. anoreksija, če hočete) sta iz podobnih vzrokov vredna svetovne pozornosti….

Podobno je v gospodarstvu in JU, bolj ko so stvari nelogične ali celo potencialno škodljive za javni interes in bolj ko se prikrivajo, bolj so zanimive za javnost. Eto!

LP

P.S. Sicer bo pa ta tema verjetno kmalu izbrisana….

New Report

Close