Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek So otroci res samo modni dodatek

So otroci res samo modni dodatek

Jaz bi tvoj zapis komentirala samo s tem, da si očitno zrela, pametna ženska, za katero bo prihajajoči dojenček lahko vesel, da boš njegova mama. Upam, da boš še naprej ostala zvesta svojemu načinu razmišljanja, in da ne boš popustila novodobnim kuram. Vse dobro ti želim!

Joj, kake bučkeprodajate … Rabljeni vozički, da že kar apriori škripajo in so totalno neuporabni. A ne me hecat.

Moj otrok (PRVI!!!) se je vozil v 8 let starem vozičku. V katerem so se vozili že 3 otroci. Nič ne škripa, nič ni strgan, in ne boste verjeli – totalno funkcionalen. V uporabi (redni) skoraj dve leti – pol je pa dete odpovedalo pokorščino oz. smo na sprehod začeli hoditi s poganjalčkom – ne boste verjeli, spet rabljenim.
Skoraj vse oblačila smo dobili rabljena (podarjena). nekaj sem jih kupila sama – tako, za dušo.

Ja, lahko bi dala za otroka tisoče in tisoče evrov. Pa se mi je zdelo enostavno butasto, če pa dobim čist vredu stvari za pol manj cene ali celo podarjeno (za nič nisva prosila).

kaj pa otrok ve, ali ima vse direkt iz trgovine ali je že kdo nosil pred njim. Sicer pa dojenčkaste cotke tako hitro prerastejo, da je večina še čisto novih.

Avtorica se popolnoma strinjam s tabo. Ampak prijateljic pač ne boš spremenila. Sicer je pa men totalno bedast njun argument, da bodo vsi gledali tvojo opremo in videli da je “kar nekaj”. jaz še v življenju nisem gledala kako opremo imajo druge mamice. ker mi je to res zadnja briga.

Otroci so modni dodatek za tiste, ki rabijo modne dodatke.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


omg, če to leti name jaz tega nisem nikjer napisala in si ne izmišljuj.
jaz sem govorila o poanti kvalitete in da niti slučajno niso vsi vozički isti – o tem sem govorila.
Sem pogledala tako tistega, ki je škripal, kaj je pisalo na okvirju in tako tudi tistega, ki mu je odpadel bicikel, pa ne vem če smem tukaj napisati zaradi znamk.

Poanta moja je torej ta – da ni vse kar samo nekaj na 4 kolesih, ampak je razlika v kvaliteti.
Pri tem nisem nikoli govorila nič čez rabljene stvari – če je lepo ohranjena in prave kvalitete, potem je tudi ok.

če je pa avtorici ali komu pa kar vseeno, ker je vse enako potem pa iz druge roke po njenem itak vseeno kaj kupi, ker je vse isto- – gmota na 4 kolesih – razlik torej ni… torej pač bolho – poišče najcenejšega – ker samo cena po njenem je pomembna, razlik ni, niti ne rabi gledat vozička in ohranjenosti, samo ceno in kupi.

je pa to ziher isti starš, ki je pri prvem otroku zapravljal za quinnije 🙂 za prvega ja , za drugega je pa kar naenkrat pa vseeno, če je vse sam šuder, prvi je pa še kasneje cel v znamkah.


omg, če to leti name jaz tega nisem nikjer napisala in si ne izmišljuj.
jaz sem govorila o poanti kvalitete in da niti slučajno niso vsi vozički isti – o tem sem govorila.
Sem pogledala tako tistega, ki je škripal, kaj je pisalo na okvirju in tako tudi tistega, ki mu je odpadel bicikel, pa ne vem če smem tukaj napisati zaradi znamk.

Poanta moja je torej ta – da ni vse kar samo nekaj na 4 kolesih, ampak je razlika v kvaliteti.
Pri tem nisem nikoli govorila nič čez rabljene stvari – če je lepo ohranjena in prave kvalitete, potem je tudi ok.

če je pa avtorici ali komu pa kar vseeno, ker je vse enako potem pa iz druge roke po njenem itak vseeno kaj kupi, ker je vse isto- – gmota na 4 kolesih – razlik torej ni… torej pač bolho – poišče najcenejšega – ker samo cena po njenem je pomembna, razlik ni, niti ne rabi gledat vozička in ohranjenosti, samo ceno in kupi.

je pa to ziher isti starš, ki je pri prvem otroku zapravljal za quinnije 🙂 za prvega ja , za drugega je pa kar naenkrat pa vseeno, če je vse sam šuder, prvi je pa še kasneje cel v znamkah.
[/quote]
aja pa da ne pozabim – ziher pri prvem vse novo in top.. za drugega pa je kaj boš novo – ničesar novega, pa še tisto kar bo staro je vseeno če je sam šuder, ker je vse isto po mnenju takega starša.

Aja pa še replika – oni zgoraj – glede novih avtov – jaz imam kupljenega novega – lepo skrbim zanj in sem že dolga leta voznica… vem kaj sem kupila in tudi ohranjam vrednost in tisti, ki bo naslednji lastnik, bo lahko vesel…
tako pač jaz kupujem nekatere večje stvari za katere vem, da jih bom učinkovito porabila – raje novo in kvalitetno in potem z vso odgovornostjo skrbim za to…
enako tudi pri telefonih…
in mi to zdrži potem res dolgo dobo – tisti, ki jim je pa v veselje menjavati to po modi in vsaki kvatre nov avto, telefon, potem pa res bolje, da kupijo staro in ni važna kvaliteta, ker bodo čez par mesecev itak zamenjali.

aja pa še replika na košaro – meni se zdi pa prav zaradi otrokovega zdravja in prave podlage za hrbtenico torej prav da je košara…na zdravju pa se pač ne špara… če ljudje gledajo na kakšni površini ležijo in spijo – mali otrok, komaj rojen, ki preleži in prespi veliko v vozičku in da bi šparala na košari kot trdi in dobri podlagi za ležanje in hrbtenico – no go… ene ste pa res smešne s tem presojanjem vsega samo po dnarju, da vam zamegli pogled tudi na zdravstveni vidik, kar postane pa že hudo zaskrbljujoče.

Avtorica, ne razumeš, da je moderno t.i. vozičkanje. Za to pa rabiš čimvečji, čimširši voziček, da boš lahko vozičkala z drugimi vštric in pisano gledala, ko vsak pešec pač ne bo skočil na cesto v vašem mimohodu :p


omg, če to leti name jaz tega nisem nikjer napisala in si ne izmišljuj.
jaz sem govorila o poanti kvalitete in da niti slučajno niso vsi vozički isti – o tem sem govorila.
Sem pogledala tako tistega, ki je škripal, kaj je pisalo na okvirju in tako tudi tistega, ki mu je odpadel bicikel, pa ne vem če smem tukaj napisati zaradi znamk.

Poanta moja je torej ta – da ni vse kar samo nekaj na 4 kolesih, ampak je razlika v kvaliteti.
Pri tem nisem nikoli govorila nič čez rabljene stvari – če je lepo ohranjena in prave kvalitete, potem je tudi ok.

če je pa avtorici ali komu pa kar vseeno, ker je vse enako potem pa iz druge roke po njenem itak vseeno kaj kupi, ker je vse isto- – gmota na 4 kolesih – razlik torej ni… torej pač bolho – poišče najcenejšega – ker samo cena po njenem je pomembna, razlik ni, niti ne rabi gledat vozička in ohranjenosti, samo ceno in kupi.

je pa to ziher isti starš, ki je pri prvem otroku zapravljal za quinnije 🙂 za prvega ja , za drugega je pa kar naenkrat pa vseeno, če je vse sam šuder, prvi je pa še kasneje cel v znamkah.
[/quote]
aja pa da ne pozabim – ziher pri prvem vse novo in top.. za drugega pa je kaj boš novo – ničesar novega, pa še tisto kar bo staro je vseeno če je sam šuder, ker je vse isto po mnenju takega starša.

Aja pa še replika – oni zgoraj – glede novih avtov – jaz imam kupljenega novega – lepo skrbim zanj in sem že dolga leta voznica… vem kaj sem kupila in tudi ohranjam vrednost in tisti, ki bo naslednji lastnik, bo lahko vesel…
tako pač jaz kupujem nekatere večje stvari za katere vem, da jih bom učinkovito porabila – raje novo in kvalitetno in potem z vso odgovornostjo skrbim za to…
enako tudi pri telefonih…
in mi to zdrži potem res dolgo dobo – tisti, ki jim je pa v veselje menjavati to po modi in vsaki kvatre nov avto, telefon, potem pa res bolje, da kupijo staro in ni važna kvaliteta, ker bodo čez par mesecev itak zamenjali.

aja pa še replika na košaro – meni se zdi pa prav zaradi otrokovega zdravja in prave podlage za hrbtenico torej prav da je košara…na zdravju pa se pač ne špara… če ljudje gledajo na kakšni površini ležijo in spijo – mali otrok, komaj rojen, ki preleži in prespi veliko v vozičku in da bi šparala na košari kot trdi in dobri podlagi za ležanje in hrbtenico – no go… ene ste pa res smešne s tem presojanjem vsega samo po dnarju, da vam zamegli pogled tudi na zdravstveni vidik, kar postane pa že hudo zaskrbljujoče.
[/quote]

Ne glede, kako lepo ti skrbiš za svoj nov avto (btw tudi sama sem kupila novega), sva obe hočeš nočeš na izgubi.. 🙂
Ga mislim imet vsaj 7 let, ponavadi avtomobile menjavam na toliko, a vseeno sem še vedno na izgubi.

Drugo, replika, na repliko: nikjer ne omenjam, da ni treba kupit košare (moja dva sta oba na začetku spala v njej in šele kasneje v posteljici), ampak je ni potrebno kupit nove, ker jo imaš v uporabi max prvih 6 mesecev.


aja pa da ne pozabim – ziher pri prvem vse novo in top.. za drugega pa je kaj boš novo – ničesar novega, pa še tisto kar bo staro je vseeno če je sam šuder, ker je vse isto po mnenju takega starša.

Aja pa še replika – oni zgoraj – glede novih avtov – jaz imam kupljenega novega – lepo skrbim zanj in sem že dolga leta voznica… vem kaj sem kupila in tudi ohranjam vrednost in tisti, ki bo naslednji lastnik, bo lahko vesel…
tako pač jaz kupujem nekatere večje stvari za katere vem, da jih bom učinkovito porabila – raje novo in kvalitetno in potem z vso odgovornostjo skrbim za to…
enako tudi pri telefonih…
in mi to zdrži potem res dolgo dobo – tisti, ki jim je pa v veselje menjavati to po modi in vsaki kvatre nov avto, telefon, potem pa res bolje, da kupijo staro in ni važna kvaliteta, ker bodo čez par mesecev itak zamenjali.

aja pa še replika na košaro – meni se zdi pa prav zaradi otrokovega zdravja in prave podlage za hrbtenico torej prav da je košara…na zdravju pa se pač ne špara… če ljudje gledajo na kakšni površini ležijo in spijo – mali otrok, komaj rojen, ki preleži in prespi veliko v vozičku in da bi šparala na košari kot trdi in dobri podlagi za ležanje in hrbtenico – no go… ene ste pa res smešne s tem presojanjem vsega samo po dnarju, da vam zamegli pogled tudi na zdravstveni vidik, kar postane pa že hudo zaskrbljujoče.
[/quote]

Ne glede, kako lepo ti skrbiš za svoj nov avto (btw tudi sama sem kupila novega), sva obe hočeš nočeš na izgubi.. 🙂
Ga mislim imet vsaj 7 let, ponavadi avtomobile menjavam na toliko, a vseeno sem še vedno na izgubi.

Drugo, replika, na repliko: nikjer ne omenjam, da ni treba kupit košare (moja dva sta oba na začetku spala v njej in šele kasneje v posteljici), ampak je ni potrebno kupit nove, ker jo imaš v uporabi max prvih 6 mesecev.
[/quote]
no iz tega tvojega zapisa – jaz razberem tvoje mnenje, da je košara nepotrebna, ker se itak uporablja samo prvih 6 mesecev in da jo je zaradi tega sploh neumno kupovati… kot rečeno se še zdaleč ne strinjam s tem
tole so tvoje besede:
“In imaš prav, seveda je neumno kupovat npr.tisto košaro, ki jo itak več kot prvih 6 mes.ne boš več uporabljal.”


omg, če to leti name jaz tega nisem nikjer napisala in si ne izmišljuj.
jaz sem govorila o poanti kvalitete in da niti slučajno niso vsi vozički isti – o tem sem govorila.
Sem pogledala tako tistega, ki je škripal, kaj je pisalo na okvirju in tako tudi tistega, ki mu je odpadel bicikel, pa ne vem če smem tukaj napisati zaradi znamk.

Poanta moja je torej ta – da ni vse kar samo nekaj na 4 kolesih, ampak je razlika v kvaliteti.
Pri tem nisem nikoli govorila nič čez rabljene stvari – če je lepo ohranjena in prave kvalitete, potem je tudi ok.

če je pa avtorici ali komu pa kar vseeno, ker je vse enako potem pa iz druge roke po njenem itak vseeno kaj kupi, ker je vse isto- – gmota na 4 kolesih – razlik torej ni… torej pač bolho – poišče najcenejšega – ker samo cena po njenem je pomembna, razlik ni, niti ne rabi gledat vozička in ohranjenosti, samo ceno in kupi.

je pa to ziher isti starš, ki je pri prvem otroku zapravljal za quinnije 🙂 za prvega ja , za drugega je pa kar naenkrat pa vseeno, če je vse sam šuder, prvi je pa še kasneje cel v znamkah.
[/quote]

Samo nova cheap roba je tudi nova cheap, kakovost je pa kakovost tudi po nekaj letih uporabe. A ti sploh ločiš ta dva pojma?
Mogoče je bil pa škripajoči voziček in oni brez kolesa celo kupljen nov, kaj pa ti veš.

Jaz kupujem rabljene avte, 7 let sicer noben ne zdrži, 5 ali 6 pa že (in jih potem prodam naprej), in imam minimalno izgubo s tem. Skrbim pa itak zanje, kot da so novi.

Evo – še moško mnenje oz. opažanja;
Sam sploh ne opazim nobene znamke – ne oblačil, ne vozičkov. Mi ponavadi drugi povedo.

Res so nekatere stvari (lahko) kvalitetnejše, a moje mnenje je, da razen izjem niso vredne toliko višje cene.
Npr. škripajoč voziček… lahko krasno uspava otroka.

Izjeme so pa smiselne tam, kjer res vplivajo na razvoj – npr kvalitetni čevlji ko otrok že hodi – da pomagajo prav podpreti razvijajoče se stopalo in tudi kvalitetna sončna očala, da ščitijo oko.

Bolje razliko v denarju na otrokov račun, da si lahko kdaj res pomaga s tem – ko sam/a želi.

glede avta pa – moj se vozi letos že 14 leto… kdo drug je ta cajt zamenjal že kakšnih 5 starih avtomobilov… mislim, da sem tisti padec cene ob nakupu že dobro uniovčila in nisem zaradi njega nič na izgubi
misliš, da ne prišparam – oja seveda sem na boljšem – prve tri ali štiri leta ni tehničnega, ne plačujem dajatev zaradi novih in novih tablic non stop, ne rabim nekoga, ki mi bo preverjal stare avte,da vidim kaj kupim – vsake dve do tri leta, prišparam ta čas in stres iskanja novega dobrega rabljenega avta, ker pri rabljenem je tveganje vedno večje, prišparam na gumah, ki jih ni treba menjavati vsake kvatre samo zato, ker je avto drug…

nisem materialist in po modi, sem pa praktični človek, in če vem, da bo nekaj z uporabno vrednostjo upravičilo ceno, potem jo tudi dam…in pri vozičku se mi zdi npr. bolj smiselno kvalitetno kupiti prvič in ne rabiš potem še nevem koliko izdaj in verzij vozičkov, pa športni, pa poganjalček na ročaj in pedala s strehico, itd… kar mi je mimo oboje in zapravljanje dnarja.

Ne glede, kako lepo ti skrbiš za svoj nov avto (btw tudi sama sem kupila novega), sva obe hočeš nočeš na izgubi.. 🙂
Ga mislim imet vsaj 7 let, ponavadi avtomobile menjavam na toliko, a vseeno sem še vedno na izgubi.

Drugo, replika, na repliko: nikjer ne omenjam, da ni treba kupit košare (moja dva sta oba na začetku spala v njej in šele kasneje v posteljici), ampak je ni potrebno kupit nove, ker jo imaš v uporabi max prvih 6 mesecev.
[/quote]
no iz tega tvojega zapisa – jaz razberem tvoje mnenje, da je košara nepotrebna, ker se itak uporablja samo prvih 6 mesecev in da jo je zaradi tega sploh neumno kupovati… kot rečeno se še zdaleč ne strinjam s tem
tole so tvoje besede:
“In imaš prav, seveda je neumno kupovat npr.tisto košaro, ki jo itak več kot prvih 6 mes.ne boš več uporabljal.”
[/quote]

Jaz sem tudi razumela, da je globoka košara za voziček nekaj brezvezenega… Jaz sem ravno prvih 6 mesecev največ prevozičkala… Mali je spal jaz pa hodila in tako shujšala nazaj na željeno težo..

sem si mislila,d a bo padel tale argument, ampak škripajoči ponavljajoči zvok gre meni čez ušesa in je resno moteč za odraslega, ki vozi to. zato sem napisala,da mu raje sama pojem za uspavanje, kot pa da tisto non stop poslušaš zraven,

Ne glede, kako lepo ti skrbiš za svoj nov avto (btw tudi sama sem kupila novega), sva obe hočeš nočeš na izgubi.. 🙂
Ga mislim imet vsaj 7 let, ponavadi avtomobile menjavam na toliko, a vseeno sem še vedno na izgubi.

Drugo, replika, na repliko: nikjer ne omenjam, da ni treba kupit košare (moja dva sta oba na začetku spala v njej in šele kasneje v posteljici), ampak je ni potrebno kupit nove, ker jo imaš v uporabi max prvih 6 mesecev.
[/quote]
no iz tega tvojega zapisa – jaz razberem tvoje mnenje, da je košara nepotrebna, ker se itak uporablja samo prvih 6 mesecev in da jo je zaradi tega sploh neumno kupovati… kot rečeno se še zdaleč ne strinjam s tem
tole so tvoje besede:
“In imaš prav, seveda je neumno kupovat npr.tisto košaro, ki jo itak več kot prvih 6 mes.ne boš več uporabljal.”
[/quote]

Se opravičujem in popravljam: nikakor ni potrebno kupiti NOVE košare.


“Tak starš” je starš, ki je ob otrocih dozorel in malo drugače zastavil prioritete v življenju.


no iz tega tvojega zapisa – jaz razberem tvoje mnenje, da je košara nepotrebna, ker se itak uporablja samo prvih 6 mesecev in da jo je zaradi tega sploh neumno kupovati… kot rečeno se še zdaleč ne strinjam s tem
tole so tvoje besede:
“In imaš prav, seveda je neumno kupovat npr.tisto košaro, ki jo itak več kot prvih 6 mes.ne boš več uporabljal.”
[/quote]

Jaz sem tudi razumela, da je globoka košara za voziček nekaj brezvezenega… Jaz sem ravno prvih 6 mesecev največ prevozičkala… Mali je spal jaz pa hodila in tako shujšala nazaj na željeno težo..
[/quote]

ja res ja, je odločna priložnost za otroka, da je zunaj, mama , da se razgiba, ker je nevsiljiva (primerna “vadva” po porodu, veliko sprehodov in hoja torej.

Sicer se jaz tudi strinjam,da se da veliko stvari racionalitirati glede stroškov in da se vsega ne potrebuje, kaj se lahko izposodi, kaj kupi rabljeno in kvalitetno… samo je pa potrebno pri tem gledati vseeno na kvaliteto in uporabno vrednost, predvsem pa na dobrobit in zdravje otroka – tega se ne sme zanemariti, samo zaradi teženja k minimiliziranju stroškov.


omg, če to leti name jaz tega nisem nikjer napisala in si ne izmišljuj.
jaz sem govorila o poanti kvalitete in da niti slučajno niso vsi vozički isti – o tem sem govorila.
Sem pogledala tako tistega, ki je škripal, kaj je pisalo na okvirju in tako tudi tistega, ki mu je odpadel bicikel, pa ne vem če smem tukaj napisati zaradi znamk.

Poanta moja je torej ta – da ni vse kar samo nekaj na 4 kolesih, ampak je razlika v kvaliteti.
Pri tem nisem nikoli govorila nič čez rabljene stvari – če je lepo ohranjena in prave kvalitete, potem je tudi ok.

če je pa avtorici ali komu pa kar vseeno, ker je vse enako potem pa iz druge roke po njenem itak vseeno kaj kupi, ker je vse isto- – gmota na 4 kolesih – razlik torej ni… torej pač bolho – poišče najcenejšega – ker samo cena po njenem je pomembna, razlik ni, niti ne rabi gledat vozička in ohranjenosti, samo ceno in kupi.

je pa to ziher isti starš, ki je pri prvem otroku zapravljal za quinnije 🙂 za prvega ja , za drugega je pa kar naenkrat pa vseeno, če je vse sam šuder, prvi je pa še kasneje cel v znamkah.
[/quote]

Samo nova cheap roba je tudi nova cheap, kakovost je pa kakovost tudi po nekaj letih uporabe. A ti sploh ločiš ta dva pojma?
Mogoče je bil pa škripajoči voziček in oni brez kolesa celo kupljen nov, kaj pa ti veš.

Jaz kupujem rabljene avte, 7 let sicer noben ne zdrži, 5 ali 6 pa že (in jih potem prodam naprej), in imam minimalno izgubo s tem. Skrbim pa itak zanje, kot da so novi.
[/quote]

Ahh, seveda zdrži, enega sem nekoč imela 9let..nič se ni kvaril, malenkosti pač, žarnice ipd., ostalo vozen brez problemov.
Je pa res tudi od tega koliko km narediš.
Takrat sem jih bolj malo, danes jih ogromno in upam, da bo 7let zdržal.. 🙂


“Tak starš” je starš, ki je ob otrocih dozorel in malo drugače zastavil prioritete v življenju.
[/quote]

a res, samo,d a prvi ima še vedno vse novo in v znamkah in kar se spomni – je treba najboljše, novo in v znamkah, prvi še vedno… samo pri drugem bi pa sedaj racionaliziral… je res dozorel?
se mi zdi bolj da gre za šparanje na drugem otroku, z zamegljenim pogledom tudi na osnovno kvaliteto, ker je pač dnarja škoda, in ga prvi preveč pobere. prvi petletnik tudi preraste icepeakovo vetrovko – in za moje pojme je za tisto leto vseeno če je katere druge znamke… ampak ne – kot mali je mel quinny, in tudi zdaj ima najboljše top znamke, je prav da jih ima… mi je bolj pomembno, da ima zato dojenček košaro s trdo podlogo… ampak enim pač ne očitno, bi šparali na drugem otoku, prvi pa vse top je treba po prvi modi… me ne moti, samo šparati potem na drugem čez vse razumne meje, to pa je nekaj čisto drugega.


“Tak starš” je starš, ki je ob otrocih dozorel in malo drugače zastavil prioritete v življenju.
[/quote]

a res, samo,d a prvi ima še vedno vse novo in v znamkah in kar se spomni – je treba najboljše, novo in v znamkah, prvi še vedno… samo pri drugem bi pa sedaj racionaliziral… je res dozorel?
se mi zdi bolj da gre za šparanje na drugem otroku, z zamegljenim pogledom tudi na osnovno kvaliteto, ker je pač dnarja škoda, in ga prvi preveč pobere. prvi petletnik tudi preraste icepeakovo vetrovko – in za moje pojme je za tisto leto vseeno če je katere druge znamke… ampak ne – kot mali je mel quinny, in tudi zdaj ima najboljše top znamke, je prav da jih ima… mi je bolj pomembno, da ima zato dojenček košaro s trdo podlogo… ampak enim pač ne očitno, bi šparali na drugem otoku, prvi pa vse top je treba po prvi modi… me ne moti, samo šparati potem na drugem čez vse razumne meje, to pa je nekaj čisto drugega.
[/quote]
Ne vem, o kom ti to govoriš, imaš pa očitno v mislih čisto konkretno osebo. Ne bi rekla, da je tole nek splošni trend.

Ko je meni svakinja ponudila svoj vozicek (rabljen pri 1 otroku) sem bila zelo vesela, da imam to tocko reseno. Tudi meni so vozicki zgledali isti. Potem.sem zacela “vozickati” in ugotovila, da je precej neroden, ga ne morem vozit z eno roko, ga v trgovini komaj obrnem, ne morem obrnit rocaja, strehica se tezko zlozi, zelo tezek in gre komaj v avto… potem de je se kolo zacelo zatikati… in mi je kolegica posodila drugega (ki je bil kupljen rabljen ona pa ga je imela se za 2 otroka). Kot da bi katrco zamenjala za novega renaulta! Lahek, okreten, enostaven… sportni del veliko bolj prijazen otroku. Tako da sem tistega vrnila svakinji in uporabljala samo se tega. Ko sem bila drugic noseca je kolegica tistega ze oddala, svakinja mi je spet ponudila svojega, a sem raje na bolhi kupila enakega kot od kolegice. Tako da kar se mene tice: raje rabljenega, a preverjene znamke kot novega a škart roba. Mogoce zgledajo isto, a ko delas kilometre so razlike zelo opazne.


omg, če to leti name jaz tega nisem nikjer napisala in si ne izmišljuj.
jaz sem govorila o poanti kvalitete in da niti slučajno niso vsi vozički isti – o tem sem govorila.
Sem pogledala tako tistega, ki je škripal, kaj je pisalo na okvirju in tako tudi tistega, ki mu je odpadel bicikel, pa ne vem če smem tukaj napisati zaradi znamk.

Poanta moja je torej ta – da ni vse kar samo nekaj na 4 kolesih, ampak je razlika v kvaliteti.
Pri tem nisem nikoli govorila nič čez rabljene stvari – če je lepo ohranjena in prave kvalitete, potem je tudi ok.

če je pa avtorici ali komu pa kar vseeno, ker je vse enako potem pa iz druge roke po njenem itak vseeno kaj kupi, ker je vse isto- – gmota na 4 kolesih – razlik torej ni… torej pač bolho – poišče najcenejšega – ker samo cena po njenem je pomembna, razlik ni, niti ne rabi gledat vozička in ohranjenosti, samo ceno in kupi.

je pa to ziher isti starš, ki je pri prvem otroku zapravljal za quinnije 🙂 za prvega ja , za drugega je pa kar naenkrat pa vseeno, če je vse sam šuder, prvi je pa še kasneje cel v znamkah.
[/quote]

Samo nova cheap roba je tudi nova cheap, kakovost je pa kakovost tudi po nekaj letih uporabe. A ti sploh ločiš ta dva pojma?
Mogoče je bil pa škripajoči voziček in oni brez kolesa celo kupljen nov, kaj pa ti veš.

Jaz kupujem rabljene avte, 7 let sicer noben ne zdrži, 5 ali 6 pa že (in jih potem prodam naprej), in imam minimalno izgubo s tem. Skrbim pa itak zanje, kot da so novi.
[/quote]

da se tebi ljubi nekaj komentirati, če ne prebereš vseh mojih postov.
ja se strinjam – mogoče celo je bil kupljen nov tisti voziček – zato pa pravim in izpostavljam vseskozi poanto -, daje bistvo v kvaliteti, da ni vse ista gmota na 4 kolesih… preberi moje poste nazaj in potem komentiraj…

sem si mislila,d a bo padel tale argument, ampak škripajoči ponavljajoči zvok gre meni čez ušesa in je resno moteč za odraslega, ki vozi to. zato sem napisala,da mu raje sama pojem za uspavanje, kot pa da tisto non stop poslušaš zraven,
[/quote]

Hehe… različni smo!
Nikomur ne želim, da bi bil prisiljen poslušati moje prepevanje…

sem si mislila,d a bo padel tale argument, ampak škripajoči ponavljajoči zvok gre meni čez ušesa in je resno moteč za odraslega, ki vozi to. zato sem napisala,da mu raje sama pojem za uspavanje, kot pa da tisto non stop poslušaš zraven,
[/quote]

Hehe… različni smo!
Nikomur ne želim, da bi bil prisiljen poslušati moje prepevanje…
[/quote]
dobra 🙂

Samo nova cheap roba je tudi nova cheap, kakovost je pa kakovost tudi po nekaj letih uporabe. A ti sploh ločiš ta dva pojma?
Mogoče je bil pa škripajoči voziček in oni brez kolesa celo kupljen nov, kaj pa ti veš.

Jaz kupujem rabljene avte, 7 let sicer noben ne zdrži, 5 ali 6 pa že (in jih potem prodam naprej), in imam minimalno izgubo s tem. Skrbim pa itak zanje, kot da so novi.
[/quote]

Ahh, seveda zdrži, enega sem nekoč imela 9let..nič se ni kvaril, malenkosti pač, žarnice ipd., ostalo vozen brez problemov.
Je pa res tudi od tega koliko km narediš.
Takrat sem jih bolj malo, danes jih ogromno in upam, da bo 7let zdržal.. 🙂
[/quote]

Ključna stvar pri “kvaliteti” avtov je ravnanje in vzdrževanje. Prejšnji je bil star 21 let ko sem ga prodal naprej – pa je vse v redu delovalo – od klime pa do ABSa…
Najbrž je podobno pri vozičkih.

Jaz sem pri prvem otroku manj komplicirala…
Voziček sem kupila rabljen (3 leta star za 400evrov) ampak kvaliteten zelo lepo ohranjen… sem ga takoj prodala (za 300 evrov), ko se ni želel več vozit … sem pa vsak dan z njim naredila 6-7km..

Cunje sem porabila vse rabljene od sestre, dokupila sem samo nekaj kosov za svojo dušo…
Kupujem mu kvalitetne čevlje za 50evrov+… Ima nov dober jogi, dobro naravno posteljnino, zobno krtačko od curaproxa…

Hja pri drugem otroku pa že bolj vem kaj hočem…
Voziček sem kupila spet rabljen, star eno leto brez praske in znakov uporabe ( samo novejši model kot prvič). Ne razumem zakaj si ljudje kupujejo tako drage vozičke in jih potem ne uporabljajo… ( Jaz ga bom izkoristila na polno). Cunje bodo pa spet rablene…

Bom za to razliko med vozički in cunjami, raje kupila kvalitetno športo opremo ( če bosta želela glasbeni inštrument).

So pa tudi moje kolegice kupavale tisoč in eno stvar… in tudi mene so vsi gledali čudno, ko si za prvega otroka nisem pripravila že pol leta prej vse in ker sem porabila večino rabljenih stvari od sestre in prijateljic. Na koncu sem se tudi jaz že vprašala če je vse vredu z mano…

Pa ko si nise pripravila porodnega načrta in ga prinesla sabo v porodnišnico… to je bila pa največja katastrofa (hahah).

New Report

Close