Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek So otroci res samo modni dodatek

So otroci res samo modni dodatek

a res, samo,d a prvi ima še vedno vse novo in v znamkah in kar se spomni – je treba najboljše, novo in v znamkah, prvi še vedno… samo pri drugem bi pa sedaj racionaliziral… je res dozorel?
se mi zdi bolj da gre za šparanje na drugem otroku, z zamegljenim pogledom tudi na osnovno kvaliteto, ker je pač dnarja škoda, in ga prvi preveč pobere. prvi petletnik tudi preraste icepeakovo vetrovko – in za moje pojme je za tisto leto vseeno če je katere druge znamke… ampak ne – kot mali je mel quinny, in tudi zdaj ima najboljše top znamke, je prav da jih ima… mi je bolj pomembno, da ima zato dojenček košaro s trdo podlogo… ampak enim pač ne očitno, bi šparali na drugem otoku, prvi pa vse top je treba po prvi modi… me ne moti, samo šparati potem na drugem čez vse razumne meje, to pa je nekaj čisto drugega.
[/quote]
Ne vem, o kom ti to govoriš, imaš pa očitno v mislih čisto konkretno osebo. Ne bi rekla, da je tole nek splošni trend.
[/quote]

Tudi jaz sem opazila ta trend pri veliko ljudeh na podeželju…

Ahh, seveda zdrži, enega sem nekoč imela 9let..nič se ni kvaril, malenkosti pač, žarnice ipd., ostalo vozen brez problemov.
Je pa res tudi od tega koliko km narediš.
Takrat sem jih bolj malo, danes jih ogromno in upam, da bo 7let zdržal.. 🙂
[/quote]

Ključna stvar pri “kvaliteti” avtov je ravnanje in vzdrževanje. Prejšnji je bil star 21 let ko sem ga prodal naprej – pa je vse v redu delovalo – od klime pa do ABSa…
Najbrž je podobno pri vozičkih.
[/quote]

Sam da vozička verjetno ne rabiš toliko let? 😉

Mah sej, kot sem že avtorici napisala, pri prvem otroku itak želiš, če maš možnost, vse novo, vsaj kar se gre teh večjih stvari, kot je en dober voziček, lupinica ipd.
Je pa res, da če bi imela še kakšnega otroka, poleg dveh, ki ju imam, ne bi šla nič novega kupovat.
Npr.samo v komisijski trgovini v Lj npr., imajo praktično skoraj nove vozičke, nekateri so eno leto stari ali celo manj, cenejši za vsaj 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če ne celo še več {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od takega enakega novega (kot sem že v primerjavi z novimi avtomobili)..

Joj, koliko okoli teh vozičkov. Jaz sem kupila nek drag voziček oh in sploh in še enega za na pot, se pravi za na letalo, ne ravno marele, koštalo je še pa še. Uporabljala pa sem na koncu oba skupaj mogoče eno uro :p

Ključna stvar pri “kvaliteti” avtov je ravnanje in vzdrževanje. Prejšnji je bil star 21 let ko sem ga prodal naprej – pa je vse v redu delovalo – od klime pa do ABSa…
Najbrž je podobno pri vozičkih.
[/quote]

Sam da vozička verjetno ne rabiš toliko let? 😉

Mah sej, kot sem že avtorici napisala, pri prvem otroku itak želiš, če maš možnost, vse novo, vsaj kar se gre teh večjih stvari, kot je en dober voziček, lupinica ipd.
Je pa res, da če bi imela še kakšnega otroka, poleg dveh, ki ju imam, ne bi šla nič novega kupovat.
Npr.samo v komisijski trgovini v Lj npr., imajo praktično skoraj nove vozičke, nekateri so eno leto stari ali celo manj, cenejši za vsaj 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če ne celo še več {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od takega enakega novega (kot sem že v primerjavi z novimi avtomobili)..
[/quote]

Itak da ne! Samo lepo ravnanje se obrestuje, tudi pri stvari stari leto ali dve. To sem hotel povedati.

Pri nas smo dosti bolj kot voziček uporabljali nosilko. Ne vem vsaj pri 3. je bil veliko v nosilki sploh potem od 6. meseca naprej. Takrat smo voziček uporabljali samo še ko se je čez dan na morju uspaval in je spal v vozičku , drugače pa ko smo bili na sprehodu je bilo na koncu vse drugo v vozičku samo otrok ne.
Ne vem če bi imela še enega otroka če bi voziček sploh kupili sploh pa novega.
Ena je dala argument da se kupi dražji in boljša firma zato da potem lahko tudi za dobro ceno prodaš. Lahko pa kupiš lepo ohranjenega preko Bolhe in je to to.
Ne vem meni je bilo dosti bolj pomembno kot dober in drag voziček, dobra podloga za na tla, ni premehka in je topla, da so bili otroci lahko na tleh in so se gibali.

Tipičen primer kako nekdo kupi nekaj takega, kar sploh ne potrebuje… samo zato, da se kaže in si misli, da je pomembena…

Ko prebiram tvoje komentarje mi je vse jasno… še malo pa bom vedela kakšno frizuro in lak za nohte uporabljaš, ker si tako brezvezno predvidljiva in “pametna”…. pa čist v vsako temo se vtakneš!

Tipičen primer kako nekdo kupi nekaj takega, kar sploh ne potrebuje… samo zato, da se kaže in si misli, da je pomembena…

Ko prebiram tvoje komentarje mi je vse jasno… še malo pa bom vedela kakšno frizuro in lak za nohte uporabljaš, ker si tako brezvezno predvidljiva in “pametna”…. pa čist v vsako temo se vtakneš!
[/quote]

In kako ali zakaj točno te moj zapis tako grozno moti?

Ko pričakuješ prvega otroka, predivdevaš, da boš imel še kakšnega zato želiš kupiti novo, malo boljše kvaliteta, da bo zdržal še kakšnega otroka, vsaj tako sem jaz. Takrat je bil moderen peg perego znamka, jaz pa sem hotela nekaj drugega.
Mothercare ravno takrat odhajal iz Modiane in sem si nakupila bodijev in spalnih pajackov, pa jesenski pajacek za ven za pol leta vnaprej, škoda da nisem več kupila. Sem pa potem kupovala v h&m in v lokalnih trgovinicah, za prakrat oblečt je bilo, potem pa je že tako otrok prerastel. Tako,da meni se to ne zdi nič snobovsko, če hočeš imeti nove stvari.

Jaz se kar strinjam s tvojim stališčem. Vendar, one so v prvo noseče, saj veš, kako je bilo. Komaj čakaš, da se vidi, komaj čakaš, da lahko nakupiš tiste cortkane cunje.. jaz nisem upala prezgodaj kupovati, če drugega ne, zaradi vraževerja, če bi šlo kaj narobe.
Tudi jaz sem imela rabljen voziček, ker mi ga je soseda dala- pa je bil obupen, ni se dalo šofirati z njim, sem ga morala prestavljati, če sem hotela spremeniti smer. Sem prav upala, da se podre, pa se ni in ni hotel (nemška izdelava). Po eni strani bi takrat raje videla, da mi ga ne bi dala.
En amater na daleč pa gotovo ne loči, kateri je hude znamke in kateri ne.

Ne, prvi otrok ni bil v “firmah”. Voziček smo imeli kupljen rabljen, baby boom trikolesnik, ki tudi v redni prodaji ni bil več kot 300 eur. Čeprav nismo čisto v mestu sem z njim prišla povsod, kasneje sem ga podarila znanki in je še ona v njem vozila dva otroka. Vsaj pri nas ni škripal in razpadal 🙂 Takrat sva bila oba bolj na začetku službene poti, v fazi zidanja hiše in za neko afnarijo takrat ni bilo denarja. Hiša je do prihoda novega člana morala biti pod streho in za silo urejena. Res pa je, da naju je otrok malo presenetil, če bi čisto planirala bi bil spočet kakšne pol leta do enega leta kasneje 🙂


Ne vem, o kom ti to govoriš, imaš pa očitno v mislih čisto konkretno osebo. Ne bi rekla, da je tole nek splošni trend.
[/quote]

Tudi jaz sem opazila ta trend pri veliko ljudeh na podeželju…
[/quote]
Ampak nečesa še zmeraj ne razumem. Za prvega otroka ti ljudje kupijo vse najkvalitetnejše in najdražje, pravite, za drugega je pa potem tudi slabo dovolj dobro. Ja kam je pa izginilo tisto najnaj, kar so kupili par let – a so vrgli stran in za drugega vse kupili novo, samo bolj ceneno?

včeraj sem brala tole temo zvečer na fonu v postelji, in zdajle, ko sem hodila peš in pač v povezavi s tem gledala po vozičkih okoli mene, ki jih vozijo mamice, me prešinejo sanje , ki sem jih imela ponoči…
sem sanjala,da sem rodila otroka in kupila en voziček, ki so ga izbrali drugi zaradi denarja in je imel neko čudno streho v sanjah, tako majhno, da je bilo komaj odprtine za otrokovo glavo in še kar naprej sesedala se je nanj… in potem sem bila cela žalostna v sanjah, zakaj sem sploh koga poslušala in nisem kupila vozička, ki sem si ga jaz izbrala in je bil celo rabljen na voljo na bolhi in lepo ohranjen. in se na koncu odločila da kupim tega rabljenega, otrok se ne more voziti v vozičku s speštano strehico na njegovi glavi.
Evo prav vtis je name naredila tema,da sem še sanjala ponoči :))

Tudi jaz sem opazila ta trend pri veliko ljudeh na podeželju…
[/quote]
Ampak nečesa še zmeraj ne razumem. Za prvega otroka ti ljudje kupijo vse najkvalitetnejše in najdražje, pravite, za drugega je pa potem tudi slabo dovolj dobro. Ja kam je pa izginilo tisto najnaj, kar so kupili par let – a so vrgli stran in za drugega vse kupili novo, samo bolj ceneno?
[/quote]
Vemo da ti ne razumeš, ampak jasno je, da bi moral vsak v družbi obsojat take , ki niste nikakršne mame, pa naj bo to zaradi tega ker ima otroka kot modni dodatek ali za take, ki se na druge načine niste zavedale otrok. Ja, vrednotit je treba in jasno s prstom pokazat na ničvredne, ki s rodile otroke, niso pa mame in jih je vse več, drugače se ne bo nič premaknilo.


Ampak nečesa še zmeraj ne razumem. Za prvega otroka ti ljudje kupijo vse najkvalitetnejše in najdražje, pravite, za drugega je pa potem tudi slabo dovolj dobro. Ja kam je pa izginilo tisto najnaj, kar so kupili par let – a so vrgli stran in za drugega vse kupili novo, samo bolj ceneno?
[/quote]
Vemo da ti ne razumeš, ampak jasno je, da bi moral vsak v družbi obsojat take , ki niste nikakršne mame, pa naj bo to zaradi tega ker ima otroka kot modni dodatek ali za take, ki se na druge načine niste zavedale otrok. Ja, vrednotit je treba in jasno s prstom pokazat na ničvredne, ki s rodile otroke, niso pa mame in jih je vse več, drugače se ne bo nič premaknilo.
[/quote]
Glavno, da ti razumeš, kaj sem vprašala. <3


Vemo da ti ne razumeš, ampak jasno je, da bi moral vsak v družbi obsojat take , ki niste nikakršne mame, pa naj bo to zaradi tega ker ima otroka kot modni dodatek ali za take, ki se na druge načine niste zavedale otrok. Ja, vrednotit je treba in jasno s prstom pokazat na ničvredne, ki s rodile otroke, niso pa mame in jih je vse več, drugače se ne bo nič premaknilo.
[/quote]
Glavno, da ti razumeš, kaj sem vprašala. <3
[/quote]
Razumem, sem kar združil vse, čeprav sem bral tvoje traparije na začetku, ko si se izgovarjala, da ni prav da se vrednoti in to zadnjo, še to je preveč, ker taka baba ne bo nikoli nič konstruktivnega napisala, le hinavščino v opravičilo in prid sebi.

Tudi jaz sem opazila ta trend pri veliko ljudeh na podeželju…
[/quote]
Ampak nečesa še zmeraj ne razumem. Za prvega otroka ti ljudje kupijo vse najkvalitetnejše in najdražje, pravite, za drugega je pa potem tudi slabo dovolj dobro. Ja kam je pa izginilo tisto najnaj, kar so kupili par let – a so vrgli stran in za drugega vse kupili novo, samo bolj ceneno?
[/quote]
nekateri očitno prodajo.
Jaz vem, da pri nas doma je še zibelka od mene in celotna posteljnina zraven – razen jogi bi bilo bolje nov kupiti, tudi otroška posteljica mislim,da je še ena, pa spet samo jogi in posteljnino bi bilo treba kupiti, oz. ima celo sestra svojo novo posteljico za posojo, pa stolček za hranjenje, pa poganjalček…. vse to je lepo ohranjeno in se lahko porabi še za otroke – in se s tem tudi zelo racionalizira nakupe ob pričakovanju otroka oz. nadaljnje otroške opreme in potrebščin, ko je še majhen.
vem pa da je razpadel tisti tricikel na roč za vožnjo s pedali in strehico – tisto je pa meni itak neuporabna stvar – je boljš voziček obdržat in imet in če je toliko star otrok utrujen, da ne zmore več hoditi , ga je boljše posaditi v udoben voziček kot v tisto vozečo napravo, neudobno za otroka in tudi zelo smotano za voziti in manevrirati okoli.
to so ti, ki jih imam v mislih – meni je to čisto afnanje in nepotrebno razmetavanje dnarja, pa še poceni niso
https://www.ceneje.si/L3/1356/igrala-in-vozila/otroska-vozila/otroski-tricikli


Ampak nečesa še zmeraj ne razumem. Za prvega otroka ti ljudje kupijo vse najkvalitetnejše in najdražje, pravite, za drugega je pa potem tudi slabo dovolj dobro. Ja kam je pa izginilo tisto najnaj, kar so kupili par let – a so vrgli stran in za drugega vse kupili novo, samo bolj ceneno?
[/quote]
nekateri očitno prodajo.
Jaz vem, da pri nas doma je še zibelka od mene in celotna posteljnina zraven – razen jogi bi bilo bolje nov kupiti, tudi otroška posteljica mislim,da je še ena, pa spet samo jogi in posteljnino bi bilo treba kupiti, oz. ima celo sestra svojo novo posteljico za posojo, pa stolček za hranjenje, pa poganjalček…. vse to je lepo ohranjeno in se lahko porabi še za otroke – in se s tem tudi zelo racionalizira nakupe ob pričakovanju otroka oz. nadaljnje otroške opreme in potrebščin, ko je še majhen.
vem pa da je razpadel tisti tricikel na roč za vožnjo s pedali in strehico – tisto je pa meni itak neuporabna stvar – je boljš voziček obdržat in imet in če je toliko star otrok utrujen, da ne zmore več hoditi , ga je boljše posaditi v udoben voziček kot v tisto vozečo napravo, neudobno za otroka in tudi zelo smotano za voziti in manevrirati okoli.
to so ti, ki jih imam v mislih – meni je to čisto afnanje in nepotrebno razmetavanje dnarja, pa še poceni niso
https://www.ceneje.si/L3/1356/igrala-in-vozila/otroska-vozila/otroski-tricikli
[/quote]
Možno. Hotela sem reči, da so ljudje zlonamerni in vidijo, kar hočejo. Je neka logika v tem, da če veš, da bo za Žanijem nosil kavbojke še štiri leta mlajši Lukec, kupiš nekoliko dražje in upaš, da so tudi malo bolj trpežne, ko pa Lukec rabi nove hlače, kupiš nekaj, kar je poceni, ker veš, da za njim ni nobenega bratca več, ampak morajo hlače zdržati to eno sezono.

Svakinja pa gleda skozi okno, ker nima pametnejšega dela, in vidi, da je Žani dobil drage hlače, Luka pa take iz Kika. Pa prileti takoj nam povedat.


Jaz pa pri otroku nisem varčevala. Sedaj tudi ne, vsega res ne dobi, po zmožnost. Hiše ne moreš nesti s sabo v grob, dušo pa. Vse je stvar prioritet.



Prav imaš ti, ampak tudi s prijateljicama ni nič narobe. Samo nekaj si narobe zapisala, oz. popravi prijateljici. Ne gre ali privoščiš otroku. Njemu je baš vseeno v kakem vozičku ga guraš naokoli. privoščiš SEBI. Privoščiš si užitek ob pričakovanju prvega otroka, bogu hvala, če si ga lahko. Tebi ta užitek ni več toliko pomemben, ker pričakuješ v drugo. Mene so ob prvem prikrajšali (tašča 🙂 ) in sem si dala duška na polno v drugič. Hormoni kaj češ. Če si privoščimo drag dopust, predrag avto, drage čevlje, parfum……, si v času nosečnosti, ko hormoni delajo na polno pač privoščimo opremo za dojenčka, če je to komu v užitek. In nič ni narobe če si privoščiš in se pockrljaš, hvala bogu če lahko.

New Report

Close