Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek so ribe biološko odpadek?

so ribe biološko odpadek?

Vem, da meso ne sme med biološke odpadke. Kaj pa ribe?
Namreč, na komunali sem dobila pojasnilo, da ribe niso meso in da gredo lahko v rjave zabojnike. Si predstavljate kako smrdi po treh vročih dneh?????????’

Ločevanje odpadkov gor ali dol, tudi meni ribe neznosno smrdijo.
Jaz jih zavijem v ene 2 ali 3 plastične vrečke, da so ja diht, orrenk zavežem in fijuju med mešane odpadke.

kam se pa potem meso daje? Pa salame? Meni se je zdelo, da je vsa hrana med biološkimi odpadki???

V Lj dajemo ostanke mesa v biološko kanto.

ribe vsebujejo toliko živega srebra, da spadajo med minerale. Za odvoz pokliči najbližjo železarno.

Meso ne spada med bio odpadke

Meso spada med bio odpadke. Le KOSTI ne spadajo, jih je treba vreči med mešane.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))

na kanti za bio odpadke piše da meso in kosti ne spadajo.

Mesni ostanki, kuhani ali pečeni, so biološki odpadki (citiram Komunalo):

V zabojnike za biološke odpadke lahko odlagamo:
– zelenjavne in sadne odpadke vseh vrst
kuhane ostanke hrane
– papirnate robčke, papirnate brisače in papirnate vrečke
– kuhinjske odpadke (zelenjavo, sadje, olupke, ostanke solate, jajčne lupine)
– kavno goščo ter kavne in čajne filtre
ostanke hrane iz pločevink
– onesnažene papirne vrečke sadja in zelenjave
– vrtne odpadke (cvetje, odmrle lončnice, pokošeno travo, plevel, listje, obrezano grmičevje)
– druge lesene odpadke (žagovino, lesene sekance, lubje, manjše (enoletne) veje grmičevja
in dreves)

V zabojnike za biološke odpadke NE odlagamo:
– plastičnih ali kovinskih embalaž živil
– sanitarnih izdelkov
– plenic
– olj in maščob
– mesa in mesnih izdelkov
– mleka, jogurtov in sirov
– iztrebkov malih živali
– kamenja in zemlje
– kosti
– zdravil
– ostankov tekstila
– vsebine vrečk za sesalce
– lesne žagovine

mi lahko kdo razloži, zakaj sir ne sodi med biološke odpadke, pa jogurt ?

Zato, ker danes sir ni več sir in jogurt ni več jogurt. Te prasi+e nam prodajajo take strupe, da se očitno niti biološko ne razgradijo.

Zato, ker danes sir ni več sir in jogurt ni več jogurt. Te prasi+e nam prodajajo take strupe, da se očitno niti biološko ne razgradijo.[/quote]

ma za te sire in jogurte mi je to še razumljivo, kaj pa bio jogurti in bio siri….a morem morebitni ostanek tudi vrečt med plastiko

Mene pa zanima kam lahko vržem papir, ki ga ima moj papagaj v kletki in je umazan od kakcev in njegove hrane. Torej, papir je umazan in ne spada v kanto za papir. Za iztrebke domačih živali pa tudi piše, da ne spadajo med bio. Torej gre ta papir med mešane?

Ja, med mešane. Tudi pesek od mačk itd gre med mešane. Isto sranje kot plenice in vložki. 🙂

Mene je kar dolgo to ločevanje zelo jezilo. Pa ne zaradi samega ločevanja, ampak preprosto zato, ker 4 kante vzemaejo pač ogromno prostora.
Dejstvo je, da ločevanja ne bodo ukinili.
Preostane mi samo dvoje.
Ali se čim bolj zoorganiziram in ločujem
ali se razburjam, ne ločujem in plaujem kazni. Ampak potem bom pristala spet na prvi možnosti.
Tako sem to sprejela, se nakako odpovedala polovici balkona zaradi kant in to je to.
Življenje je prekratko, da bi se razburjali zaradi smeti.

Sedaj imam na balkonu 3 večje kante (plastika, papir, embalaža), manjšo za steklo in še eno za organske odadke.

Večje praznim tedensko, stekleno po potrebi, organsko vsak dan, samo je težava, ker v našem naselju ni rjave kante–ne me vprašat, kam nosim.

Seveda gre meso, med biološke odpadke.

Odgovor na objavo uporabnika
DomoBranec, 16.04.2024 ob 09:44

Seveda gre meso, med biološke odpadke.

13 let si rabil za ta odgovor….

Svetujem, da brez plastične vrečke, odvržeš, med biološke odpadke. Ni težko in je koristno. Zamisli si kaj vem..600.000 vrečk v smeteh? Če odvržeš hrano ali biološke odpadke, brez vrečke je bolj pravilno. Namesto vrečk uporabljajte posode ,ki jih potem zlahka operete.

https://bokashiorganko.si/ Poglejte

Odgovor na objavo uporabnika
dfg, 16.04.2024 ob 09:46

13 let si rabil za ta odgovor….

In ker je očitno glup, se v 13 letih ni naučil ničesar.

Meso ne spada med biološke odpadke!

.https://ozavescen.si/bioloski-odpadki-2/

New Report

Close