Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Šoba: Možno, da bo proti parlamentu znova poletela kakšno jajce

Šoba: Možno, da bo proti parlamentu znova poletela kakšno jajce

Ja saj. Lahko je s polno ritjo srat.

Ja saj. Lahko je s polno ritjo srat.[/quote]

ne zatiskajte si oči. tega bo vsak dan več. samo pogledaj gospodarske razmere doma in po svetu!

ja z nasiljem se da čist vse rešit, hmm zato toliko nasilja po vsem svetu, bravo brihte!!!

tedej, le glej da boš tiho, ko boš poravnaval storjeno škodo!!!!

mislim, da je za njih res konec debate, še tisti ki so bili na njihovi strani danes niso več, torej konec debate!

evo dobili so kar so iskali!!!

Uporabniki na Facebooku ustanavljajo skupine, ki obsojajo izgrede pred parlamentom, na spletu tudi peticija za razpust ŠOS

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042360819

ja bo kmalu konec debate!!!!

Država bo tole že zrihtala.
Ti se pa nikar ne sprenevedaj nad nasiljem, ki ga podpiraš vse od revolucije dalje.

škoda besed !!!

ja bo iz tvojga in mojga žepa!!!!

uh tolk stara pa še nisem!!!:)))))))))))))))))

Podpiraš pa nasilje, tako da vemo.

In ne, ne bo iz mojega in tvojega žepa. Država bo to poravnala. Ne bit tko pohlepna.

hahaha, kdo pa je država??:))))

ne ne podpiram prov nobenga nasilja!!!

Iz katerega žepa bo pa šlo za Pogačarja? Pa za varovanje Kresalove v St. Moritzu?

Veš kaj. Sprevržena si do konca. Kadar stroške ustvarjajo vaši je pa vse OK?

Skrbi te za teh 20.000 evrov, ki jih bomo dali za menjavo šip in pročelja parlamenta. Ne obregneš se pa na stroške najema za NPU, Predsednikov dragi polet v Bosno (90.000 evrov), draga kosila Krebsove & Co ….. to se pa tebe ne tiče

A povojni poboji pa niso nasilje?

Ne ninej, sploh nobenega nasilja. Samo Goli otok, koncentracijska taborišča in ostale tekovine revolucije. tek trojk… haha.

EN, boj za osvoboditev izpod okupatorja in zlasti domačih izdajalcev ni prav nobeno nasilje!!! Ampak je častno in vedno iskreno dejanje! Ne bluzit, se sprenevedat in lagat brez veze!!! Če bi nekdo prišel k tebi domov in pobijal a bi se uprl ali ne??? ako bi se počutil, o bi te obsodili kot velikega nasilneža!!!! Ne se sprenevedat v korist trenutne dnevne politikeJANEZ, MATE, Kaj pa ti vidiš v prejšnji vladi??? Podpiranje kolabornatstva in nasilja, prodaja orožja za svoj žep, ustvarjanje tajkunov na RAČUN OBUBOŽANIH DELAVCEV IN UPOKOJENCEV, pa izčrpavanje podjetij in prevzemi katere so plačai DELAVCI IN LJUDSTVO, pa Istrabenz, Intereuropa, Mura, MIP… VSE V RAZSULU in istočasno OGROMNO BOGATENJE DOLOČENIH POSAMEZNIKOV!!!!

Vse same tekovine revolucije si naštel. Namesto mene, hvala. 🙂 Propadlo državo, obubožane delavce in upokojence. Vse!

Napaka!!!

Izgrede so povzročili tisti, ki so jim vzorniki bivši komunisti. Ovce pač rabijo markantne voditelje.

Zanimivo je to, da so med nasilneži prevladovali srednješolci, ki so v raznih intervjujih pokazali, da zakona sploh ne poznajo – so pač šli na žur malo razbijati.

Po zadnjih informacijah naj bi izgrede povzročili neokomunisti ![/quote]

BELČKI, same laži in sprenevedanja so vas od VEDNO in prav nič drugewga!!! V medijih je bilo JASNO povedano in pokazano, kako je študent z akreditacijo organizatorja zažigal po ulici. ZATO LAŽNIVCI TIHO!!! Kdo pa podpira in se ne ogradi od tega pa je povsem znano!!!

daj se že enkrat sam sebe zbrcat iz 20. v 21 stoletje……bo šlo?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Kar je bilo storjeno ne moremo povrnit. Sprijaznimo se. Pročelje in šipe zamenat 20.000 evrov? Nekam visok, ampak prov, bomo sprejel, samo najboljše za parlament. Govort da je ŠOS za to odgovorn, pa ne bo držal. Priznam da nisem bil prisoten po 3ji uri, ampak do takrat so iz ŠOS govoril naj se vas sliši od Prešerca do parlamenta. Nič drugega nisem slišal.

Dogajanje me je presenetilo samo v obsegu. Sam sem pričakoval in delno tudi upal da bo kakšen kamen v šipo zletel (ampak tolk kolkr je blo pa spet ne). Študentski status ni neki božjastno dobrga. VSI študentje, ki živijo vsaj delno na svojem se zavedajo svojih obveznosti. RABIJO delo da lahko plačajo najemnino (večina jih ni v domovih, ali pri starcih v LJ), da imajo več kot 2x ugriznt na tedn (topla malca(TOPLA?!) ni dost za preživet). Imajo lastne stroške za knjige, obvezne izlete. In rabijo nekaj da lahko ŽIVIJO, ne samo obstajajo. Današnji študentje ne študirajo zato, da bojo starejši v svojih starih letih mel nekoga da jim operira kolk, da jim obriše rit. Verjeli ali ne, študirajo iz tako sebičnih razlogov kot je živet življenje. In vsaj 1x na tedn met opomin kaj to pomeni, kaj to je, je dobra stvar.

To rečeno, da študentje imajo marsikateri privilegij dandanes ki ga nategujejo do konca. Naj se omeji študentsko delo, to ni tolk velk problem. Ampak naj se omeji na nekaj normalnega. 14 ur na tedn pomen da si ne more našparat ze mesce ko se je treba učit. RESNO UČIT. 14 ur na tedn pomen da bojo glih skoz pršl na mesc (toj brez tistih bonov, kjer tko al tko 2x preplačaš hrano). Če ne verjamete, računajte. 5 evrov je nekje povprečna plača za stalno študentsko delo. 14 ur na tedn pomeni 2 uri na dan. Povprečn mesc ma 30 dni, 30x2x5=300 evrov na mesc v povprečju. Davki in dajatve so preračunano 14.6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če me spomin ne vara. Kar pomeni 43.8 (zaokrožimo 40) evrov takoj za državo. 150 za najemnino. 50 za hrano (toj brez tistih bonov, kjer tko al tko 3x preplačaš). Nekje 50 za študentske stroške. 300-40-150-50-50=10. 10 evrov zase na mesec bojo mel! Blazn luksuz!

Naj bo omejitev, se strinjam. Da so se študentski servisi tako razbohotl je priča da neki ne štima. In namest da sam jamram, dam lahko predlog: Naj si plačajo za vsak predmet ki ga niso opravl. Ne izpitov, PREDMET. In ne če ga hočejo ponovit, če ga niso opravl! Se zavedam, sigurno je kakšna težava s to idejo, ampak je začetk. Dejte ideje, da vidmo kok pameti premoremo!
Prav tako me zanima kolk ker poslanc in politik zasluž. Trenutno sem preutrujen da bi iskal. (10 urni šiht te lahk mal unič). Da ne bomo skos vpil v nebo “Oj ta si pa to lahk prvošč, more met tok ogromno plačo!”, dejmo konkretne številke najdt. Pa konkretne številke kar se tiče celotnega proračuna (ne samo javni uslužbenci 1.500.000.000.00euro). In dajmo te številke študentom in upokojencem računovodstva. Naj oni najdejo rešitev, bolj primerno za trenutne razmere. So najbolj kvalificirani in še verjel jim bomo, ker so v istem zosu.

In nazadnje, še par podatkov. Nisem študent, a opravljam delo ki sem ga na začetku našel preko št. servisa. Trenutno delam preko pogodbe, medtem ko iščem službo. Zakon o malem delu bi tudi mene prizadel (da, sebične razloge imam, el gasp!). Tako močno da bi verjetno mogu se nazaj na šolo prjavt, da bi lahko dost našparu za čez mesec. Sem tudi zelo utrujen, zato se opravičujem za vse pravopisne napake, kot tudi napake v računanju. In verjetno me ne bo sem nazaj, ker bom pozabil zjutraj kje sem bil.

tedej prebr kaj pišeš!!! zgodovine ne morete spremenit, pa če se obračate na glavo!!! očitno pa ni bila za vas dovolj zgovorna!!!

Poglejmo si študentske demonstracije… Postavimo si dve ključni vprašanji. Prvo, ali sploh dojemajo, da sami sebi pluvajo v skledo? Zakon o malem delu nakako “ščiti” delovna mesta ljudi, ki nimajo več študentskega statusa. In tisti, ki verjame, da bo imel študetnski status do konca življenja, bi moral spoznati, da žal Dorian Grey obstaja samo v delu Oscarja Wilda (pa še tudi naš prijatelj Dorian ni nič kaj slavno končal). To za kar se “borijo” danes, jim bo čez dve leti, ko bodo postali “klasični” iskalci zaposlitve, priletelo kot bumerang v glavo. Podjetje bo raje “zaposlilo” študenta, ki ga stane manj, ki ga lahko vedno mirno “odpusti”, kot pa mladega neizkušenega diplomiranca, ki stane več (do njega ima več odgovornosti) izkušenj pa ima prav toliko kot njegov nekaj let mlajši kolega. Skratka nič.

Drugo vprašanje pa je namenjeno vsem nam “starejšim”… Je to res generacija, ki bo rešila ta svet? Generacija brez kulture, brez spoštovanja do svoje okolice. “I just mind my own ass” generacija. 27.000 eurov škode na Parlamentu. 27.000 eurov. Medtem ko pred nekaj dnevi vidim oglas z Ladom Bizovičarjem za koncert, s katerim bomo zbirali denar za analizo vzorcev ljudi, ki so se vpisali v register darovalcev kostnega mozga. Ali ste vedeli da v Sloveniji “leži” več kot 500 teh vzorcev (najbrž med njimi tudi moj), ki niso analizirani, ker za to ni denarja. Ena analiza stane 145 eurov. Če bi pravočasno našli darovalca kostnega mozga, bi pri nas (in v svetu) umrlo manj ljudi, ki čakajo na presaditev kostnega mozga. Z denarjem, ki smo ga sedaj mi davkoplačevalci namenili zamenjavi oken na Parlamentu, bi lahko analizirali skoraj polovico vseh teh vzorcev. Samo kot primer. Je to generacija, ki ji zaupate prihodnost?

In potem se najdejo neke sociologinje, ki v Odmevih nakladajo o “jadni generaciji”. Oprosti bejbi, ampak kaj si ti pred oddajo skadila? Oziroma, da ni morda tudi njej kdo vrgel kakšen kamen v glavo? Da si ne bo kaj naredila, vsak je dogovoren za svoja dejanja. Ne govorimo o triletnih otorcih ampak o POLNOLETNIH državljanih z volilno pravico!

Poglejmo v tujino. V ZDA je študij plačljiv. Zato vsak, ki se za študij odloči, nase prevzame odgovornost, da ta študij čim hitreje konča in vrne kredit, ki si ga je sposodil za svoj študij. Pri nas študira vsak. Zakaj? Ker je to pač “zastojn” (“mami, kdo plača moj študij”, ravno ni vprašanje tipične slovenske 18 letnice), ker je fino še malo “vleči mladost”, življenje zajemati s polno žlico in živeti na račun starejših generacij. Naj kot primer navedem dekle, ki študira ob delu (resnična zgodba). Letnika ni naredila, Oče ji ponudi “deal”. Plača ji letnik, če ga naredi v roku ji ni potrebno vrniti denarja, v nasprotnem primeru mu mora denar vrnit. Mislite, da si je od očeta sposodila denar? Guess again…

Narobe svet. Plačujemo vrtce (no, generacija X, zdaj pa rojevajte, če ste dovolj premožni!), malico v osnovnih šolah, dijaki pa naj bi jedli zastojn. Zakaj že? In potem vidimo, da je od uvedbe te slavne “free ride” malice v smeteh končalo za 160.000 eurov hrane. Dodatna analiza 1100 vzorcev potencialnih darovalcev kostnega mozga.

http://www.izpovedizapravljivke.com/2010/05/20/generacija-razvajenih-prdcev/

No, take nebuloze gredo pa tudi meni na kozlanje, čeprav tega kar se je zgodilo, ne podpiram. Seveda lahko mirno “verjamemo”, da bi ta denar šel za analize kostnega mozga, če se škoda ne bi zgodila, da o ameriškem šolskem sistemu niti ne izgubljamo besed (velja enako za zdravstvenega).

BOOM , ceno analize kostnega mozga navaja avtorica samo kot primer!!!

ZDA pa daje samo kot primerjavo in verjetno zaradi tega ker se nekateri tako radi primerjajo z njimi -kot temelj demokracije!!!

očitno zmanipulirani študentje in dijaki res ne dojemajo da se jim s tem zakonom ponuja več, kot so kadarkoli imeli-poleg že sedaj brezplačnega študija!!!



Poglejmo v tujino. V ZDA je študij plačljiv. Zato vsak, ki se za študij odloči, nase prevzame odgovornost, da ta študij čim hitreje konča in vrne kredit, ki si ga je sposodil za svoj študij. Pri nas študira vsak. Zakaj? Ker je to pač “zastojn” (“mami, kdo plača moj študij”, ravno ni vprašanje tipične slovenske 18 letnice), ker je fino še malo “vleči mladost”, življenje zajemati s polno žlico in živeti na račun starejših generacij. Naj kot primer navedem dekle, ki študira ob delu (resnična zgodba). Letnika ni naredila, Oče ji ponudi “deal”. Plača ji letnik, če ga naredi v roku ji ni potrebno vrniti denarja, v nasprotnem primeru mu mora denar vrnit. Mislite, da si je od očeta sposodila denar? Guess again…

http://www.izpovedizapravljivke.com/2010/05/20/generacija-razvajenih-prdcev/%5B/quote%5D

Pa ne, da je Ninej postala zagovornica klasičnega liberalizma ???

ZDA pa daje samo kot primerjavo in verjetno zaradi tega ker se nekateri tako radi primerjajo z njimi -kot temelj demokracije!!!

16.c člen

(vsebina dovoljenja)

Izrek dovoljenja za shod oziroma prireditev mora poleg sestavin, ki so z zakonom, ki ureja splošni upravni postopek, predpisane za pisno odločbo, vsebovati tudi:

– podatke o organizatorju shoda oziroma prireditve (osebno ime, naslov stalnega ali začasnega prebivališča, oziroma firma in sedež),

– podatek o kraju, času in trajanju shoda oziroma prireditve,

– program shoda oziroma prireditve,

– osebne podatke vodje in vodje rediteljev (osebno ime in naslov stalnega ali začasnega prebivališča) oziroma firma in sedež ter osebno ime odgovorne osebe, če rediteljsko službo opravlja subjekt, ki se ukvarja z dejavnostjo varovanja ljudi in premoženja,

– način varovanja shoda oziroma prireditve z navedbo števila rediteljev oziroma varnostnikov in njihovo razporeditvijo po prireditvenem prostoru,

– ukrepe, ki jih je za zagotovitev reda, varnosti življenja in zdravja udeležencev in drugih oseb, varnosti premoženja ter da ne bo ogrožen javni promet, predvidel organizator,

– morebitne dodatne ukrepe, ki jih organizatorju za večjo varnost ljudi in premoženja ter za vzdrževanje reda naloži uradna oseba,

– soglasja pristojnih organov, če tako določa poseben zakon in so sestavni del dovoljenja za shod oziroma prireditev

New Report

Close