Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodniški pripravnik – povprečna starost

Sodniški pripravnik – povprečna starost

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšna je dandanes kaj povprečna starost sodniških pripravnikov. Ali gredo na to (oziroma spuščajo na to) samo tisti, ki so ravno končali faks, ali pa lahko tudi nekoliko starejši (tko, okoli 33) pridejo zraven?

Odgovor na objavo uporabnika
pripravnik?, 04.12.2022 ob 22:27

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšna je dandanes kaj povprečna starost sodniških pripravnikov. Ali gredo na to (oziroma spuščajo na to) samo tisti, ki so ravno končali faks, ali pa lahko tudi nekoliko starejši (tko, okoli 33) pridejo zraven?

Glede na to, da je dolga čakalna lista za pripravništvo, ni 30+ letnik nič nenavadnega tam.

Tudi starejši se lahko prijavijo. Ni hudega navala. V principu se jih v zadnjem času prijavi manj, kot jih je v planu sprejeti. Če je želja, kar pogumno

Zadeva je takšna, da študiram pravo in da bom okoli 31, 32, ko bom zaključil s študijem (izredni). Pa me zanima, kako in kaj kaže.

Tudi jaz sem se po menjavi kariere s 27 leti vpisal na pravni faks v LJ, pri 32 postal pripravnik. Nihče me ni nič vprašal ali kako drugače tretiral. Tudi sam se nisem počuti (pre)star za pripravnika. Tako je pač bilo.

Jaz sem bila pripravnica pri 31, PDI sem naredila pri 32. Kar pogumno!

A pa to si tako dolgo cakala na pripravnistvo, ali si se samo pozneje vpisala na ta program?

Pa a poznate kakšne, ki so kasneje, recimo stari okoli 26, 27, vpisali izredno pravo in doštudirali? So pozneje dobili možnost pripravništev pa kakšne službe v pravosodju?

New Report

Close