Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šok: brez službe

Šok: brez službe

Lej, kdor dela, tudi greši. Se pravi si delala, pa si ga malo posračkala… Jaz bi šla namesto tebe do vodstva in se opavičila. Na koncu koncev si 13 let delala dobro, kajne? Če se da, probaj škodo poravnat oziroma delaj na tem, da boš čim bolje opravila nekaj drugega. Je pa res, da smo težko pametni, če ne vemo točno, kaj se je zgodilo. Jaz sem recimo enkrat zabrkala datum in nisem oddala ponudbe na javni razpis… takrat je bila cela panika, pa se je ravno tako rešilo – smo se prijavili na drugega in dobili. Tako, da – glavo gor, boš videla, da se bo izšlo!

Pa kaj si izdala kakšno poslovno skrivnost? Gotovo ne namerno, ampak po nesreči. In kakšne so lahko posledice za firmo?
Premisli malo o tem.
A delodajalec ti je rekel, da moraš dati odpoved, ali sama misliš tako?
A si se z njim sploh mirno pogovorila in sta ocenila situacijo, ali je bilo vse v jezi in afektu?
Daj, dobro premisli….
Služb ni za vsakim vogalom.
Kakšen profil pa si?

hm izdala?
to je zelo širok pojem,verjetno nam kaj več ne moreš napisati.

Kaj pa delodajalec pravi ?

Ti je on predlagal, da daj odpoved, ali ti je samo nerodno ?

Si po nesreči izdala kako poslovno skrivnost ali zanalašč in imaš kaj od tega?

Prvo prespi, razmisli o možnostih, ne se kar zaleteti, ŽAL TI BO.

IN POGOVORI SE S ŠEFOM oz. odgovornim. Kaj on meni, ali ti bodo dali odpoved, ali lahko kaj popraviš.

NE DAJ SAMA odpovedi, če je tvoja napaka res tako velika, te bodo že oni odpustili.

Če daš sam odpoved, nimaš na zavodu nobenih pravic, pa ne vem, če se sploh lahko takoj prijaviš na zavod, če odpoveš sam….

Ah dej no, ne špilaj nekega ponosa – a on te pa ne bo izdal, če te odpusti? Pogovori se z njim, se opraviči, ugotovi, ali se da zadevo popravit in jo popravi – to je z moralnega stališča čisto dovolj.

S pravnega stališča presodi, ampak to se pogovori s sindikatom ali odvetnikom, ali imajo možnost, da te terjajo za povračilo škode in šele če ugotoviš, da imajo za to osnove IN če bi bila morebitna škoda, ki bi jo morala povrnit, večja od odpravnine in ostalih ugodnosti, ki izhajajo iz tega, da si odpuščena, daj odpoved.

Glej s praktičnega stališča – preživet moraš tri otroke, mislim, da bo tudi delodajalec to razumel.

pa daj ne seri
izdala delodajalca
Veš kako delajo delodajalci. Brezsrčno, brez etike, brez sramu…
NE delaj brezglavo.
Če ti ne grozi ravno kazenska ovadba si vsaj v miru poišči novo službo.
Pomisli na otroke. Kaj pa če še mož ostane brez od-ja, kaj pa boste vi. Se futrali s tvojo poštenostjo in fer odnosom do delodajalca.
Preberi zakonodajo, poišči pravni nasvet in poskrbi ZASE!!!

Iz krivdnih razlogov me zagotovo ne morejo odpustiti. Pa kaj mi to pomaga? Naj izsilim službo in hodim okoli z vrečko na glavi?

Že ton, s katerim je danes trojica nadrejenih govorila z mano. Tako so razočarani nad mano, so mislili, da mi lahko zaupajo… Tako so gledali vame, da sem se počutila ko črv. Čisto malo je manjkalo, pa bi začela pred vsemi temi popolnimi kravatarji kar jokati. Groza!

Imam preko 100 ur in še 8 dni lanskega dopusta. Kaj bo s tem?

Šef je vse moje delo odredil sodelavki. Za njega sem že doma.

veš koliko jih pri nas zrak meša, ker jih ne odpustijo, z njihovim delom pa niso zadovoljni.
Išči novo službo in ničesar ne podpisuj.
Pa kaj, pa hodi z vrečko.
Pa študiraj v službi, pa išči novo službo v delovnem času. Izkoristi lanski dopust, ure.
Si nora da boš to stran metala.
A misliš da tisti tvoji kravatarji nimajo masla na glavi. Dej no. Vsak na vodilnem položaju ga ima. Še nisem srečala nikogar, ki ga ne bi imel, pa sem pred penzijo. Samo položaj imajo drugačen, pa njihove napake so imenujejo napačne strateške odločitve.
Ne bodi ponižna. Ja naredila si napako in boš odšla, ko si boš našla novo delovno mesto.
Če že nase ne misliš, pa pomisli na svoje otroke.

Jasno, da so šefi povedali v takem tonum kot so. Razmisli, kako ti otroke okregaš! Verjetno tudi tako, da so na robu joka. Pa še razočarali so te, mislila si, da se lahko zaneseš na njih itd. Ti si bila pred šefi podobna. Glavo pokonci, ne napiši danes odpovedi! Razmisli, prespi stvar, morda bodo tudi oni čez nekaj dni razmišljali drugače. Najslabše je, če zadeve urejaš tisto minuto, ko si v stresu!

Ne posplošuj,smo tudi taki ki imamo čisto vest in svoje delavce radi in nam ni vseeno ..

Ta prava monica
no, če si ti na vodilnem položaju in nimaš masla na glavi, mi je zelo zelo žal da te v svojem življenju še nisem srečala.
Ostani takšna še naprej.

Nikar ne daj sama odpovedi. Naj ti jo dajo oni.

Ker potem ne boš dobila na Zavodu nič. Vprašanje je, kdaj boš dobila novo službo, tako da ti bo tisti denar iz zavoda prav prišel.

Na CSD ne dobiš nič več otroškega dodatka, ker oni ne upoštevajo nove situacije, ampak boš drugo leto dobila več, ko se bo to videlo pri dohodkih.

Razen socialno pomoč, če boste do nje upravičeni, ampak samo če ne boš sama dala odpovedi. Zato je ne daj!!!

Če nisi ničesar ukradla in če te niso dobili pri takem dejanju,nimaš kaj dajat sama odpovedi.Samo pri kraji pride v poštev odpoved s tvoje strani.
Zato nič ne podpisuj,in če ti ne dajo več dela,se obrni na sindikat delavcev v tvoji občini,da se pozanimaš,kakšne pravice imaš.Pa saj tam imajo tudi brezplačnega odvetnika za te zadeve,zato glavo pokonci in stori ta korak.

ne ni res, otroški dodatek se poveča glede na trenutno situacijo, v mojem primeru takoj, ko sem sporočila, da sem ostala brez službe

socialna pomoč in nadomestilo iz zavoda pa mi ne pripada

Ničesar nisem okradla niti se nisem kako drugače okoristila. Ničesar nepoštenega nisem naredila. Samo delodajalcu sem porinila nož v hrbet.

Prav lepo so ti svetovale moje predhodnice , moram reči ,da sem prav zadovoljna nad reakcijo. Nikoli se ne podpisuje ali ukrepa kadar je človek pod stresom , saj takrat ne vidi izhoda , ki pa morda nekje le je. Marsikdaj stvar izgleda brezupna in obupna , pa se kasneje izkaže da ni tako. Karkoli si storila , ni bilo namenoma , glede na to , kako težko ti je , pa verjamem da si sposobna pogovora s kravatarji in potrkati na njihov razum.
Misliš , da vsi gledajo le vate ko greš na wc. Pa si pomislila , da ima vsakdo probleme ali doma ali na delu, da jih tarejo skrbi take in drugačne in se ravno preveč vendarle ne ozirajo na tebe. Zadeva bo in je aktualna par dni , nato gre v pozabo in se vrtijo okoli druge stvari.
mar insistrirajo na odpvoedi ali si si ti zamislila to kot rešitev ? in ali si mnenja , da vendarle če želijo da odideš , ti ne bi oni dali odpovedi , da si s tem zagotoviš vsaj sredstva za preživetje na zavodu?

Mislim da pretiravaš,če ni bilo nobene škode za delodajalca,zaposlene in samo podjetje potem delate vsi slona z muhe,tako ti kot vodilni.

ni bila napaka, ni bilo škode, samo izdala si jih??? Glede na tvoja visoka moralna načela torej tega nisi storila namerno, sklepam. Torej si nekje povedala po nesreči nekaj po resnici, kar bi zaradi ugleda firme moralo biti vojna tajna… Če je tako in če imaš tako visoka moralna načela, kot praviš, se raje zamisli, kaj delaš v taki firmi, ki ima take skrivnosti.

Še enkrat: Ne dajaj odpovedi, vzemi si čas, prespi, potem pa išči novo službo. Ne pozabi jim reči za dobro priporočilo. Boljše kot bo, prej boš službo dobila, oni se te pa bodo hitreje znebili, če jim je to cilj.
Pa ure in dopust še prej izkoristi!

Škoda za delodajalca je.
Direktor mi je rekel, naj dam sama odpoved. Če je ne dam, bom samo poslabšala svoj položaj, na koncu bom pa vseeno morala iti. Do konca tedna bom zagotovo počakala. Ampak potem pa res ne vidim druge, ker če nič drugega, ne vem, kako naj še naprej gledam te ljudi.

A pa nam lahko zaupaš kaj je ta škoda,seveda če lahko ,več glav več ve,morda bomo pa na koncu ugotovili da je ta ŠKODA -škodica..

Kot prvo,spravi se na bolniško,saj jo boš z lahkoto dobila do 30 dni.V tem času se pa bodo stvari skristalizirale,ali dobiš odpoved,kar je še vedno bolje,kot da jo ti daš.Takoj se poberi k zdravniku!!!

Kolikor razumem je nekomu, ki je konkurenčen ali pa kaj podobnega, povedala nekaj, kar je škodilo njeni firmi. Možno, da bo firma zaradi tega imela izgubo posla in izpad dohodka. Tole pa zdaj ni tak hec, ker se bijejo kar hudi boji med konkurenti za posel.
Če je firma v lasti nekoga (torej je v bistvu privat), ki je firmo sam razvijal, popolnoma razumem, da je alergičen na nelojalnost. Mislim, nekaj zaupnega povedati ni mačji kašelj, predvsem pa kaže na značaj človeka, ki si ga nobeden ne želi imeti v svoji firmi. To ni napaka, ko je zamujen rok, založen dokumet, napačna faktura ali slaba ponudba …

Lej, šokirana, ne želim ti nič žalega. Upam, da se boš z delodajalcem lahko zmenila, da se vse dobro izteče zate in zanj.

Sicer pa mislim, da je to, kar sem napisala (možno da ni nič takega naredila šokirana) primerljivo z varanjem v parterskih odnosih. Gre za izdajo, temu rečemo tudi “nož v hrbet” in do tega ni nihče toleranten.

>Kot prvo,spravi se na bolniško,saj jo boš z lahkoto dobila do 30 dni

Mar res ? Jaz je še nisem dobil več kot do konca tedna. Je pa tudi res, da do sedaj še nisem bil težje bolan. Ampak šokirana pa sploh ni bolna.

New Report

Close