Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Šokiralo me je, ostala sem brez besed!!!

Šokiralo me je, ostala sem brez besed!!!

eywa

Verjetno res nisi imela pravega prijateljstva in ne veš, kaj je prijateljstvo iskreno. Meni prijateljica veliko pomeni in je ne bom izdala.

johann

Ja mlad je :D, prijateljica se zaveda, da je velika možnost premestitve in to mora vzeti v zakup. No glede na to, da je danes veliko zaščit, je majhna verjetnost, da bi zanosila, res pa, da zaščite niso 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Tega toplovodarja se pa ogibajte!

Kaj pomeni sobotno leto?[/quote]
Kmečka razloženo, kolikor sem jaz seznanjena, je to leto namenjeno poglobljenemu študiju. Spomnim se našega profesorja z doktoratom, ki je bil odsoten na ta način, bil je v tujini in pripravljal neko ekspertizo.[/quote]
Najlepša hvala!

sicer jih ne poznam, je pa med REDOVNIKI in DUHOVNIKI razlika……..ti namreč tukaj naštevaš redovnike…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Na fajn način se je rešila tvojih dodatnih vprašanj.

Saj ravno zato, ker se gre za tvojo prijateljico … Jaz ne vem za katero se gre, niti me ne zanima. Ona bo pa vedela, če bo tole prebrala. In pri takšnih prijateljicah, kot si ti, človek res ne potrebuje sovražnikov.
Naj ti ne bo žal zame, jaz imam resnične prijatelje, ne takšne podle hinavce, kot si ti. Če jaz nekoga vprašam kako je, če je vse OK, ga ne vprašam zato, da si potešim radovednost, tako kot to počneš ti, ampak zato, ker mi je mar za nekoga. In če mi nekdo nekaj zaupa, ostane to pri meni, ne vlačim tega po forumih in še kje. Ravno tako ne sprašujem, kako dolge tiče imajo možje oz. partnerji mojih prijateljic, pa kakšno je njihovo spolno življenje, kot vidim, da je to pri nekaterih navada :). Kot sem že napisala, cenim zasebnost drugih in se ne vtikujem tam, kamor ni treba.
Če bi se pa želela katera o tem pogovoriti, pa ni problema. A vidiš razliko?

Tebi pa gre očitna tvoja prijateljica “v nos”. Zavidaš ji lepoto, to, da ima toliko občudovalcev, da nima partnerja …. Kot da je z nekom nekaj narobe, če ga nima. Te je mogoče prosila za nasvet? NI! Je kdaj želela govoriti o tem s teboj? Očitno že ne, sicer bi že, tako si jo pa ti zasliševala … in jaz sploh dvomim, da ti je povedala po resnici. Verjetno že ve, kakšna si, da nisi vredna zaupanja, pa te je po domače nategnila :)))

Še 1x – brigaj se zase. Tebi nič mar, s kom, če sploh s kom, je intimna tvoja prijateljica. Pa čeprav jo nateguje cela fara. SO WHAT?

Mrbit se pa s tvojim dol daje, pa te je speljala na led?

Tega je veliko..prijateljica ni nobena izjema.

Ne razumem kaj ste jo tako napadle? Saj ni naredila nič posebnega, razen da se je začudila, da je njena prijateljica z duhovnikom ali menihom. Jaz sem se tudi, ko je meni moja pred davnimi leti to povedala.

Da se to dogaja, vemo. Da nekateri izstopijo, večina pa ne, tudi vemo. Da imajo celo otroke itn itn, vemo. Da jih je vseeno toliko v Slo in da se iz Vision zapisa ne da razbrati kdo je prijateljica ali njen, je tudi jasno.

Kje je torej problem?

Epilog zgodbe moje prijateljice – bil je premeščen na drug konec države.

No takole….život nije bajka….še manj pa film .Če bi tale duhovnik imel tvojo prijateljico tako rad,bi že zdavnaj izstopil iz duhovniških vrst.Pač mu paše sedet na dveh stolih in brez obveznosti.To so nedorasli tipi,ki morajo vedno imet nekoga ,da jih vodi.
Bo že k pameti prišla…ko bo ugotovila,koliko let je nekoga zastonj servisirala.Konec koncev njemu nič ne manjka.

No ne vem,če boste zadovoljni,če pripomnem,da na forumu nasplošno nekaj pišemo iz svojih in tujih življenj.Sprašujemo iz radovednosti,iz stiske,rabimo toplo besedo v zameno pa nas kdo pošpuka.
Vision ni naredila nič takega,ker prvič ne vemo kdo je ona,kaj šele njena prijateljica,o dušnem pastirju pa vemo še manj.Takšnih primerov je ogromno in vprašajmo se zakaj.
Zato ker je enim celibat prisila,nekaj kar ni v koraku z naravo samo.To bi si cerkev mogla dati dopovedati.

Vision,če ti je prijateljica zaupala pomeni,da ti tudi zaupa.Bližnjim je ne izdaj in to je glavno!

Moja sestrična se je tudi pred več leti poročila z nekom,ki je hodil v šole za duhovnika.Ljubezen se je rodila in obrodila dvojni sad.Nič narobe.
Tudi drugače ljudje menjamo službe in poklice.Obstaja možnost,da zaživita kot normalna družina.Samo odločiti se je treba in izstopiti iz institucije,ki danes predstavlja nekaj najbolj negativnega in ne pozitivnega.Hudo mi je,da more dekle in tako duhovnik zatirat osnovno in prvobitno stvar ki se ji reče nesebična ljubezen.Če bi to zmeraj držalo,noben poklic ne bi smel biti ovira,še najmanj duhovniški.

Ni greh če sta skupaj,slabše je,da si ne upata zaživeti skupaj.Če jima uspe to premagati,bosta s strani Boga deležna le dobrega in ne greha!

Kaj tebe konec koncev briga, kolikokrat in s kom se ona dol daje? A ti je všeč, pa si ljubosumna?

želiš, da se tema razvije v smer (ti je uspelo), ki bo negativno označevala…
Skratka nakladaš.

Pač je vprašala kaj si mislite o tem. Mislim halo. Pa kdo pozna njo in to prijateljico. In, če jaz napišem, da moj poročeni kolega hodi redno k prodajalkam ljubezni. Ima tri otroke in je navzven zgleden mož? Sem ga izdala? Dajte no…..

Rimsko katoliska cerkev PREPOVEDUJE ZUPNIKOM zakonske zveze z ljudmi, torej je ta zupnik ena pokvarjena zlagana dusa in bi moral sam odstopit. NI SPOSOBEN ODGOVORNO OPRAVLJATI SVOJE SLUZBE IN poceti tega, za kar se je sam zavezal – naj pol en taksen pridiga meni ali celo mojim otrokom?

No oglašam se nazaj, naj povem, da je duhovnik…, kot sem že omenila, moj namen ni izdati prijateljice, želim ji le, da je srečna in ne, ni mi všeč ta duhovnik in nisem ljubosumna, saj imam sama partnerja. Hočem le, kar najbolje kolegici svetovati, saj zdaj me neprestano sprašuje, kaj naj naredi, saj izgleda, da njen ljubimec o iztopu noče slišati, vsaj zaenkrat še ne.

Pa kaj je zate “uspešna veza”? Veze so itak neresne. Nimaš ji kaj svetovati. Sta samska in kapo dol da tega ne razglašata v javnosti. In po mojem ne bo nič trpela ker trpiš od vlečenja za nos.

Ti pa le glej da ne boš kaka ljubosumna tercialka.

Vision,

verjemi, da zelo razumem tvoj strah za prijateljico. Imela sem primer, podoben kot tvoja prijateljica. Le da je tip enkrat celo omenil nekaj o izstopu, ampak ostalo je samo pri omembi. Kar hitro se je navadil na lukzus, ki seveda pritiče kleriški gospodi. Da življenja brez skrbi in obveznosti (finančnih, do družine itd…) niti ne omenjam. In ko sem želela konkreten odgovor, sem dobila, če se malo pošalim, nekaj podobnega kot Maggie ( Pesem ptic trnovk) od Ralpha: I love you, but I love God (money, etc.) more. Da ne omenjam najlepšega časa mladosti, ki sem ga izgubila zaradi nekoga, ki kljub diplomi in kao splošni razgledanosti pojma nima kaj bi rad v življenju. Kasneje se je menda zapletel z neko drugo in srčno upam, da to ni ta tvoja prijateljica, ker starost je podobna…. Kakorkoli, če o izstopu noče slišati zdaj, najbrž tudi kasneje ne bo hotel, čeprav srčno upam, da ji bo uspelo, vendar sem slišala že za veliko takšnih primerov in tipa ponavadi zgrabi prpa in ostane v, khem Cerkvi. Poznam tudi primer, ko je punca zanosila in ji je tvezil, da bo izstopil, kar seveda ni… Srce parajoče je gledati tako žensko, ko se ji v trenutku zruši vse v kar je verjela…z NJEGOVIM! otrokom pod srcem… Na srečo je z otrokom vse v redu pa tudi ona počasi, a vztrajno začenja na novo…bilo je težko, kako je šele bilo njej si ne morem niti predstavljati, vendar sem sledila njenemu zgledu.

Moj nasvet je, da se prijateljica odkrito pogovori z njim, in naj raje ne odlaša predolgo, ker dlje kot traja, težje vse skupaj preboliš. Sedaj še je mlada, lahko začne na novo in ne zapravlja več časa z nekom, ki tega očitno ni vreden. Sama sem zelo dolgo odlašala, bila sem še mlajša kot tvoja prijateljica in verjemi, če bi imela zdaj še eno priložnost, bi odšla prej kot bi sploh lahko rekel Ne! Tip me sedaj seveda niti videti noče in še zmeraj mi ni lahko, ker ga imam še zmeraj rada, kar je huje kot prej, ker sedaj vidim kakšen je v resnici vendar vem, da si ne zaslužim takega poniževanja in tudi tvoja prijateljica si ne zasluži, da bi nekdo takšen delal z njo kar se mu zljubi in jo uporabi, ko jo pač…rabi. Morda se mi samo zdi, vendar po drugi strani, tile tipi se šolajo lep čas in pridobijo dobre govorniške sposobnosti, da lahko potem flancajo ljudi in kradejo denar ter seveda na veliko lažejo, tako da jim pihanje na dušo ne predstavlja ravno nekega problema, sploh če že vidijo, da je punca zatreskana. Vem, da je vse skupaj izpadlo kot eno veliko “šimfanje”, vendar to se žal dejansko dogaja in tega je ogromno. Poznam tudi nekaj zelo dobrih duhovnikov, ki delajo za ljudi in so krasne osebnosti, na katere lahko zmeraj računaš, in teh mi je žal, da morajo zaradi premnogih bedakov v RKC prenašati vse kar se jim dogaja zadnje čase…

Tebi in tvoji prijateljici želim vso srečo in srčno upam, da se bo stvar razrešila karseda najbolje zanjo.

Lp.

Prav zanimivo je bilo brati vse komentarje za vsako zgodbo sta potrebna dva in skoraj vedno izgubi tisti ,ki je slepo zaljubljen in beži pred realnostjo.Poznam zgodbo iskreno zaljubljenega duhovnika,ki ni imel moči,da bi zaradistaršev in okolice ravnal po srcu in v tem primeru je bilo dekle tisto ,ki je dalo pobudo za zvezo na koncu sta oba trpela .Ampak sedaj sta oba srečna z novimi partnerji samo,da se bo dekle poročilo njegov konec pa bo podoben.Smo pač samo ljudje z mnogimi zgodbami in tudi trpečimi

Prvič pišem na ta forum, upam, da bo delalo.

Živjo!
Sem duhovnik in iz svoje izkušnje pač lahko rečem, da ni vedno lahko držat celibata. Rad pa bi, da bi tisti, ki se zanj niso odločili, toliko spoštujejo mojo odločitev, da ne pridigajo, da je s tem kaj narobe. Ravno zato, ker se moram za to svojo odločitev kar vsakodnevno trudit (pa da ne bo pomote, vidim, da je v tem veliko bogastvo, zame in za druge), me toliko bolj boli, ko slišim (berem), da nekdo pa to razbija in v ta nered vleče še drugo osebo. No, da ne bo pomote, odgovornost imata oba: on ve, za kaj se je odločil in obljubil, ona ve, da se je pač odločila, da ima zvezo z “zasedenim” moškim, pa čeprav ga “krade” družini vernikov in ne kakšni običajni družini. Če je tvoja prijateljica pametna, bo tipa pač pustila in si poiskala nekoga, s katerim ima njena zveza perspektivo. Če pa ima raje adrenalin kot varnost, naj gre igrat CS, ne pa da se igra s svojim in tujim življenjem in srečo. 🙁 V končni fazi pa je to njena odločitev in te ni vprašala za nasvet, pač pa si jo sama vprašala. Če bere ta forum, si je pač že lahko ustvarila mnenje. Je pa dokaj jasno naslednje: ona se je zaljubila v zasedenega, on se je prepovedano zaljubil – to “prestopništvo” je v jedru zveze; če stvari uredita, da on izstopi, se bo ta skrivnostna mamljivost izgubila in vse bo postalo zelo konvencionalno. Spoštovati se pač ne bosta mogla, sploh ona ne – če je zaradi nje zapustil celo Boga, kaj in kdo ji lahko granatira, da ne bo vsak trenutek zapustil nje, zaradi česarkoli že. On pa tudi ne bo mogel nikoli pozabiti, da je kljub njegovi življenjski odločitvi bila pripravljena za zvezo – da mi ni pomagala preko krize odnosa z Bogom, temveč je podlegla. In nikoli se ne bo nehal spraševati, kaj pa če bi vztrajal … Vem, da to ni osamljen primer in da se dogajajo tudi bolj čudne stvari. Nikogar ni za obsojat, vsi smo pač krvavi pod kožo, ampak eno je, če se ti kdaj malo “zalomi” ali pa če vlečeš problematično zvezo iz dneva v dan. Ne glede na to, v kakšnem stanu živiš, moraš pač imeti toliko “jajc”, da za to odločitvijo stojiš. In če ugotoviš, (po možnosti pravočasno, še preden si poročen ali posvečen), da to ni to, da greš drugam. Ko pa si enkrat “zaseden”, da verjameš, da tudi Božji blagoslov doda, če kaj manjka. Da znaš preklopit od romatično-zaljubljene optike, da je prišel tvoj “usodni trenutek” do zavesti, da si pač v krizi in moraš obnovit in poglobit svoj odnos. Niso lahke te zadeve, ampak je že tako, da je zvestoba pač najbolj zdrava. In je treba kar molit za to, da v tej zvestobi zdržiš!

NAD OBLAKI!

Petkrat podpišem, kar si napisal!

Jebem vas v usta…

Prazno slamo mlatite…tega je veliko, veliko več kot si mislite.

Prosim za ime in priimek tega duhovnika!

New Report

Close