Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Šolo zaprli, starši se pa znajdite – rešitev mora biti SISTEMSKA

Šolo zaprli, starši se pa znajdite – rešitev mora biti SISTEMSKA

Pa ti misliš, da s tem, ko so zaprte šole in vrtci, da se bo ustavilo širjenje?
Polovica jih bo emigriralo na Primorsko, polovica pa v centre in parke.
Z odlokim o zaprtju bi moral biti sprejet tudi ukrep za nezapuščanje domov, razen v nuji.
Potem bi se zajezilo,
Tako se bo pa samo razneslo.
[/quote]

Se mi dozdeva da bo tako. Folk se ne zna umiirit in prezuvet z mularijo doma. Vsi bi sam letali okoli in zapravljali,jedli zunaj (kuhat ne znajo)..

Ta ukrep bo sel v franze, ker folk nima soli v glavi

Pa ti misliš, da s tem, ko so zaprte šole in vrtci, da se bo ustavilo širjenje?
Polovica jih bo emigriralo na Primorsko, polovica pa v centre in parke.
Z odlokim o zaprtju bi moral biti sprejet tudi ukrep za nezapuščanje domov, razen v nuji.
Potem bi se zajezilo,
Tako se bo pa samo razneslo.
[/quote]

Zato pa je razglašena epidemija, tako lahko začnejo veljati ostrejši ukrepi. Seveda pa se morajo tudi izvajati.
V Italiji plačaš kazen in lahko greš v pripor, če se sprehajaš ali voziš naokoli še kam, razen do službe (zaposleni imajo potrdilo delodajalca) in do najbližje trgovine. Tako to gre. Po pravici povedano, si danes nisem upala po kafe v Gorico, ker sem se bala, da tudi mene upalijo, tudi če sem z druge strani meje.
Na Primorsko pa ne priporočam glih hodit, je samo navidezno najmanj primerov.

Meni greste sicer običajno starši pošteno na živce (ker mislite, da se ves svet vrti okoli vas in vaših razvajenih pamžov), ampak moram priznati, da se mi tokrat celo malo smilite: da ti takole z danes na jutri odpovejo varstvo za otroka in da ga še k babici ne moreš odpeljati, ker so stare mamke med najbolj rizičnimi skupinami za okužbo, res ni luštno. Pa najbrž je tvegano najeti tudi kakšno iks varuško, ker ti lahko tudi ta v hišo zanese tega kitajskega hudiča. Kakorkoli že, veliko sreče pri reševanju te zagate vam želim.

New Report

Close