Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Šolo zaprli, starši se pa znajdite – rešitev mora biti SISTEMSKA

Šolo zaprli, starši se pa znajdite – rešitev mora biti SISTEMSKA

Torej iz naslova bolniška oziroma predvidene odsotnosti v primeru kot je ta – epidemija.
Saj se nismo samo sprdnili biti doma.
Delodajalce bolj briga kapital, kot kam boš ti svoje otroke vtaknil

Dajte se že zbudit tam gor.


Če so bli naši stari starši oziroma nekaterih prastarši sposobni preživet 5letno vojno, bomo pa tut mi 2 tedna, mesec ali 2 meseca. Al ste res ostali sam še nesposobni pomehkuženci razvajeni od vsega kar imamo danes?

kako pa rešuješ to poleti, ko so počitnice? boš pa sedaj na dopustu in ne poleti….
a za zdravje otrok te pa ne skrbi?

mislm, eni ste pa res perle….

Koliko smo sami pripravljeni narediti za to, da se virus ne bi širil?
Očitno je 14 dni omejitve obiskovanja šole že prevevelik prispevek na družino (će država ne časti bolniške, nege ali česa podobnega).
Pri nas bo vrstni red, ko bo treba, mož dela od doma, jaz vzamem neplačan dopust.

vse vzgojno izobraževalne ustanove so od ponedeljka dalje ZAPRTE.

Ne teži. Glavno, da se zaustavi širjenje. Varstvo malih otrok (od 10 leta naprej so lahko sami doma) pa naj si starši dogovorijo med sabo. Tako ali tako bo v enem tedni vsaj četrtina ljudi doma, kot posledica širjenja okužbe, izolacije, zaprtih mej, zapiranja lokalov…


meni je bolj pomembno zdravje lastnega otroka – in raje dam 3 dni recimo neplačanega dopusta in potem še 2 dni plačanega. pa drugi teden še partner to naredi – pa je pokritih 14 dni vsaj – in zaradi nekoliko nižje plače ne boste umrli.
Imaš raje bolnega otroka s covid 19 , samo,da boš imela bolniško?
Kako ste ljudje obsedeni z denarjem preko vseh mej,da to ni verjetno.
Sicer pa poskusi se zmeniti z delodajalcem, če lahko delaš od doma.

Zato pa je to dandanes tako… mi smo bili od drugega razreda sami doma. Pouk smo imeli deljeno, stara sem bila 7 let, in ko je bil pouk popoldan smo bili zjutraj sami doma – kako pa misliš, da so starši imeli dopust? To se je tudi razpaslo, da se otroke ne navaja na samostojnost.

A to nekateri starši med letom varstvo kar šoli obesite, da je sedaj nastal problem, če bodo otroci doma?

Šoli obesite, haha, ta je pa dobra. Osnovna šola vsaj je v Sloveniji obvezna in kot taka ni varstvo. Zdaj so razmere pač izjemne, verjetno si jih nihče ne bi zaželel. Stiske so različne in marsikaj lahko doleti prav vsakega, čeprav se vam enim cvetkam še vseeno zdi, da ste izvzete, poklicane za teoretično – in še to ne prav brihtno – pametovanje. Ja, pričakujemo, da bomo vsi skupaj našli najboljšo rešitev za dobro nas vseh! Eni ste prav kreteni, napisano z velikimi črkami. Ne moreš verjet. Pa sem sicer zelo strpna, miroljubna. Te stvari zdaj pa niso hec, kdaj boste dojeli.

Obvezen je samo pouk. Ki se konča ob 12:00 v prvi triadi. Zakaj so potem mulci do 16:30 še kar v šoli?

Kaj bi ti sploh rado? Da ti država vse prinese do vrat? Kako sistemsko sploh misliš? Otroci z razlogom ne morejo biti skupaj, ane. Znajdi se samo, vse bi enim morala drzava vse zrihtat? Ce si se enkrat odlocilo za otroka, se pa se samo pobrigaj zanj.

A zdej vam pa ni prov. kdo bi vas razumel 😄

Zanima me za neplačane dopust..kako je z njim za koliko časa ga lahko vzamem? Seveda je vprašanje, če ga delodajalec odobri…

Se še dogovarjajo ampak kaže da bojo staršem priznali kar velik{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestila. Torej doma + plača. Zoprna zadeva je za zaposlene v zdravstvu kjer bojo krepko zavihali rokave pa še na dopust ne bojo smeli. Pa jih je dosti kjer sta oba starša zaposlena v zdravstvu.

Mogoče zato, ker so še premajni, da bi bili sami doma. Mogoče zato, ker do doma sami niti ne morejo prit oziroma se pripeljat, preden starši ne pridejo iz službe. Mogoče nimajo dedkov, babic v bližini, so pokojni … Saj zato pe je tako, ker iz svojega udobja jih veliko ni sposobnih pogledat preko sebe. Naša dva (prvo triletje OŠ) prihajata sama domov takoj po pouku in naju počakata, vmes naredita domačo nalogo, jesta itd. Nimamo dedkov in babic (umrli). Ja, ni nam najbolj udobno, marsikakšno skrb imamo, ampak zmoremo. Tudi videti, da vse ni črnobelo, da vsak najbolje ve za svojo situacijo in da je težko biti pameten, izhajajoč samo iz sebe, kar vsepovprek. Tudi to sporoča koronavirus. Da bi se le kaj postavilo na svoje mesto s čim manj posledicami za vse nas. Ampak se bojim, da eni boste ostali sami sebi središče vsega. To je strašljivo v tej situaciji .

Situacija s korono je znana že več mesecev, spremlja se po vseh mogočih medijih, vključno z MON.
Ali ste res šele danes pomislili, da obstaja možnost, da se šole zaprejo in da boste morali sami čuvati svoje otroke?


Imaš 20 dni dopusta (minimalno) boš pač vzela dopust….

zaposleni v vzgoji in izobraževanju 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestilo, ostali samo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}??

A šalabajzerji tam gor pa tega niso bili sposobni predvideti, ali kaj?

Ne pričakujem, da v takšnem primeru ostanem doma s 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestilom
Pričakujem vsaj delno, in pripravljeni smo na to, da tudi mi pri tem nosimo svoj delež. Ne pa vsega. Torej da nadomestilo ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} , ampak 80 ali 50 vsaj, pa da se porazdeli med delodajalce in vlado i.n seveda nas, ker ne bo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vsak prispeva nekaj, vsak se nečemu odpove. Ne pa na naćin – znajdi se. Vlada navsezadnje namerava delodajalcem pomagati. Kje smo pa mi? Državljani?


le pismen je treba biti……………………….

Odgovor je bil namenjen uporabniku “Resjere”

Danes se neke sistemske rešitve ja, včeraj pa
– vzemite dopust
– delajte od doma. S tem da tudi organizacije niso na to pripravljene, nimajo računalnikov, nimajo licenc, nimajo… vsaj za tiste, ki bi lahko delali oddaljeno
– znajdite se

To ni sistemska rešitev.

Povejte mi koliko vas je v kolektivu in koliko vas ima otroke do 10 let? Svoje čase se je zaposlovalo postopoma po letih, torej da niso bili ravno vsi v kolektivu z majhnimi otroci ali vsi pred penzijo, ker je to povzročilo težave. Sedaj pa, ne vem. Nas je 6, dve s toliko starimi otroci da še ne morejo biti sami. In ju lahko pogrešamo. Ker ko imamo poleti dopuste se ravno tako razporedimo da po 2 manjkata…


Pri nas od 9 nas ima 6 otroke v prvi triadi 1 v tretji in ena v vrtcu. 1 pa je tik pred penzijo…..

🤣🤣


Pri nas od 9 nas ima 6 otroke v prvi triadi 1 v tretji in ena v vrtcu. 1 pa je tik pred penzijo…..

🤣🤣
[/quote]

nas je 5
Imamo otroke od 2 -10 let
smo pač mlad kolektiv

Ne teži. Glavno, da se zaustavi širjenje. Varstvo malih otrok (od 10 leta naprej so lahko sami doma) pa naj si starši dogovorijo med sabo. Tako ali tako bo v enem tedni vsaj četrtina ljudi doma, kot posledica širjenja okužbe, izolacije, zaprtih mej, zapiranja lokalov…
[/quote] Pa ti misliš, da s tem, ko so zaprte šole in vrtci, da se bo ustavilo širjenje?
Polovica jih bo emigriralo na Primorsko, polovica pa v centre in parke.
Z odlokim o zaprtju bi moral biti sprejet tudi ukrep za nezapuščanje domov, razen v nuji.
Potem bi se zajezilo,
Tako se bo pa samo razneslo.

New Report

Close