Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šolska prehrana – komentar jedilnika

Šolska prehrana – komentar jedilnika

Še enkrat, pa zakaj ve ne futrate svoje dece doma, če vam gre tako dobro. Vse lokalno pa bio pa eko, pa sploh in oh. Ne, ve bi to za 3 evre v šoli. Ker doma nimate ne časa ne denarja, bi pa za moj denar svojo deco kar se da dobro hranile. V državi, kjer je subvencij prehrane v šoli za kar nekaj deset tisoč otrok, se matere preseravate, objavljate jedilnike in skupaj z vam podobnimi iščete v njih vse kar je slabo. Da pa bi katera od vas, mater z bio in eko prehrano, tukaje objavila svoj lastni tedenski jedilnik skupaj s stroškovnikom, a to pa ne! Objavite, da vidimo, kako se pravilno eko in bio in lokalno in sploh in oh lahko prehranjuje. Pa bomo ta jedilnik obravnavali na Svetu šole, pa bo mogoče kakšna šola le zagrabila za bio in eko, če je to tako poceni in če je seveda takih sestavin v lokalnem okolju za vsak dan in ves mesec!

Kakšno neverjetno preseravanje. Niti v najhujših sanjah se nisem vtikal v šolski jedilnik


Lupca, gnev, gneva! Tolk o tem! Jst si jih že lahko, ampak drame kvine pa ne ! Ker mislijo,da jim mora država deco futrat. Očitno ti tudi![/quote]
kr neki? Futra se živino. Mi na srečo dovolj dobro zaslužimo, da ne potrebujemo najcenejših sestavin, je pa res, da se izogibamo procesirani hrani in pazimo, da je hrana ekološkega in lokalnega izvora. Kar sploh ni tako drago in zamudno kot bi si marsikdo mislil. Hrana je ta ki zraste in ne ki se jo ustvari v tovarni. To je osnovno merilo. Drugo je pa, da se z izborom lokalno izognemo, da stoji in se skladišči/transportira predolgo in pri tem propada vrednost vit&min, z eko opcijo pa se izzognemo antibiotikom, hormonom, pesticidom, gso..ker tega človek pač res ne potrebuje. Problem je, da se na začetku napačno prehranjevanje ne pozna..sčasoma pa že..porast vseh možnih alergij, avtoimunih, raka itd morda priča o tem ampak ta škodljiva svinjarija iz običajne trgovinske hrane se dolgo nalaga v telesu dokler nima dovolj in se obrne telo proti sebi ker je tako prenasičeno z slabim (vnosom).[/quote]
Saj boste živeli 200 let. Buh vam požegnaj!

Kot da so najdražje sestavine pa najboljše, oziroma najcenejše najslabše.

imam enega otroka v vrtcu, drug je v šoli..s prehrano sem zadovoljna..jesta v šoli bolj kot ne vse, tudi kar recimo doma ne bi..mlajši v vrtcu poje tudi zelje, ki ga doma niti pod razno..seveda ni nadomestka, je pač takrat lačen..
pri nas je to kar je..ene mame pa pravijo,da otrok nič ne je, razen pomr+frija, pice, mogoče še testenine..pa seveda kruh z nutelo..in to otrok je..seveda, če mama nič druga ne ponudi, oziroma ga sprašuje kako in kaj..
pri nas kar je je..kar je skuhano, se poje..seveda kdaj tudi upoštevam želje otrok..ne vem, večji ima rad tortilje in jih naredim občasno..ampak da bi se pa vsak dan pregovarjali, kaj bo kdo jedel..potem pa lahko mi tudi jemo vsak dan pomfri in pico, zvečer pa kruh z nutelo ali pašteto, mogoče še čokolino..tako ga pa ne jemo nikoli..pa še kaj druga ne..
pico pa naredimo sami vsaj 1x na mesec, otroka pomagata pri pripravi, oziroma jo naredita kar sama

Če bi verjel tem komentarjem tule gor bi še mislil, da v šoli po kosilu v menzi ostajajo samo čokolade, pice, hotdogi ipd.
Dragi eko bio starši, seznanite se z realnostjo, kaj se v šoli meče stran. Kaj je tisto, česar vaši supersončki niti pogledajo ne. Verjmite, da procesirana hrana ni med temi stvarmi, pa tudi sokovi in čokoladne tablice ne. To je samo v vaših zblojenih glavah.

Proti jedilniku naše šole je ta super. In verjetno super tudi za marsikatero družino. V razredu mojega otroka eden doma za zajtrk in večerjo dobi herbalife, mama je zelo glasna pri prehrani. Eden je nonstop na ribjih palčkah, kupljeni kremni sparovi špinači in vegi hrenovkah z makaroni. Pol jih je s kmetij in jedo vsak dan salame, rebrca, pečenke, zaseke, tenstan krompir, od zelenjave le solato (kamor štejejo tudi krompirjevo solato). Mogoče 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} staršev sestavi priblžek temu jedilniku in žal noben bolje z mano vred (v moje opravičilo jesta res salame, ampak na srečo tudi brokoli, zelje, repno cimo, regrat in koromač).
V bližnjem mestu so jedilniki 100x boljši od našega šolskega in bolj približek temu objavlenemu, pa tudi otroci poznajo kamut, kvinojo, sladki krompir, in še marsikaj, kar naši sosedje še niso slišali. Že par let vsi namreč hvalijo moj lepi slak in dušen korenček, ker nimajo pojma o sladkem krompirju.
V mojem okolju je edino v redu, da je ogromno sadja, čeprav je to spet veliko cukra. Še vseno bolje domače jabolko ali sliva kot kompot iz piksne z rastlinsko smetano.

Po smernicah zdrave prehrane naj bi se meso jedlo 2-3x na teden največ. Tukaj je pa skoraj v vsakem obroku (malica/kosilo). Prav je, da se kak dan (v celoti!) preskoči, če imajo neosveščene starše jih pa z mesom itak še doma zastrupljajo tako da če kak dan ni mesa za kosilo je to za otrokovo zdravje samo blagodejno. Če že bi moralo biti izključno ekološko ne pa nafilano z antibiotiki, sojo iz Kitajske in GSO in pesticidi iz krme.[/quote]

Nikakor ne za otroka v intenzivni fazi rasti, kar je nekje med 6. in 8. razredom, torej druga in tretja triada. Ker živalske beljakovine so tiste, katerih gradniki so v taki obliki, da jih telo mora čimmanj predelat in jih čimhitreje lahko implementira v svoje celice.
IN se dogaja, da so tudi “tavečji” obroki za drugo in tretjo triado glede na normativ količinsko premajhni – primer: slaba šeflca “goveje župe” z nudli, v notranjost pogreznjena šeflca riža pa pol šefle omake s 3 malimi koščki kurjega mesa not…. Tole čisto normalno grajenemu 13.letniku, pa po možnosti še športniku, ki popoldan na treningu potem skuri cca 1500kcal, pade skozi tazadnjo v uri po zaužitju….. Jasno ni za računat, da bo šolsko kosilo glavni obrok pri takemu normativu in izračunu, kar krije Ministrstvo kot zadovoljiv obrok – pa še mi nimamo subvencionirano, kar polno lepo plačevano. In jasno po ceni za tavečji obrok, pa je bil mnogokrat kar iste velikosti, kot za tamale….
In ne mi pisat, naj gre pa v vrsto po repete – ker ob 13:15-13:30, ko pridejo taveliki na vrsto, ni več – ker preveč zdelijo tamalimprej od 11:30 ure naprej, pa se stran meče, ker tamali pol preveč dobijo in se zmrdujejo, ali pa “prišparajo potem za brezplačna kosila…. Zaradi takih izkušenj naši ne jedo več v šoli. Doma. Z užitkom.

Ker prej, ko je v šoli bilo naročeno kosilo, je bilo pred treningom treba skuhat krožnik testenin, s kakšno mesno omako, ali pa skutno paradižnikovo, da je lahko trening bil oddelan, kot se šika. “Sendvič” ni opcija za športnika pred treningom. Ker morajo bit taki Oh in beljakovine, da hitro pridejo spet v kri, da je efekt.

Izjemno pohvalno za brezmesni del jedilnika. Če tudi količnisko zadovolji vse višješolce, (6-9 razred), potem je to najboljši izbor.

Pa smo pri nas omnivori, samo otroci pravijo, da je veliko mesnih jedi v šoli neokusnih, preslanih,sploh goveje juhe, da so “cepljene” z dodatki iz “škatle z žlico ” aliaas župa iz vrečke., pa čufti v paradižnikovi omaki. Sploh pa, ko so kakšne pečenice, pa se revežem to peha gor in riga potem še celo popoldne; pečenice so težka hrana za otroke), prevlaknato nekvalitetno meso za golaž ( kak res žilau bočnk), da še zvečer to ven iz zob vlečejo. Naši tudi ne jedo bureka, ga ne marajo.

Zmoti pa me, ko tako poudarjajo meso “z omega 3”-pa kaj jim ni jasno, da je to vse hormonsko umetno dofilano in napitano? Baterijska poceni reja pa sploh.

Naj dajo raje modre ribe kdaj na jedlinik, te so bogate z naravnim virom omega 3….. Aja, redorago in prezakomplicirano in prezamudno za pripravit. Samo te ribje slane palčke in vitki som, gojen v Aziji.

Izjemno pohvalno za brezmesni del jedilnika. Če tudi količnisko zadovolji vse višješolce, (6-9 razred), potem je to najboljši izbor.

Pa smo pri nas omnivori, samo otroci pravijo, da je veliko mesnih jedi v šoli neokusnih, preslanih,sploh goveje juhe, da so “cepljene” z dodatki iz “škatle z žlico ” aliaas župa iz vrečke., pa čufti v paradižnikovi omaki. Sploh pa, ko so kakšne pečenice, pa se revežem to peha gor in riga potem še celo popoldne; pečenice so težka hrana za otroke), prevlaknato nekvalitetno meso za golaž ( kak res žilau bočnk), da še zvečer to ven iz zob vlečejo. Naši tudi ne jedo bureka, ga ne marajo.
Zmoti pa me, ko tako poudarjajo meso “z omega 3”-pa kaj jim ni jasno, da je to vse hormonsko umetno dofilano in napitano? Baterijska poceni reja pa sploh.
Naj dajo raje modre ribe kdaj na jedlinik, te so bogate z naravnim virom omega 3….. Aja, redorago in prezakomplicirano in prezamudno za pripravit. Samo te ribje slane palčke in vitki som, gojen v Aziji.[/quote]

Še enkrat za nepismene! Kuhajte jim doma, zakaj tega ne delate. Zakaj se futrajo v šoli, mi davkoplačevalci pa to še subvencioniramo. Če tvoji otroci vedo, kakšen okus ima župa iz vrečke, so jo gotovo nekje jedli. Pa ne pri vas doma, a ne? Ker vi ste pa eko in bio. Čakam tvoj jedilnik za vse dni v tednu. Za 3 evre na dan po glavi. Dejmo omnivorka, dejmo!
Pa ta plave ribe pri vas doma jeste kar vsak teden, a ne? Katere pa ?

jst dan 200 € za otroka v OŠ..za prehrano. Kaj od tega je tvoje??

Izjemno pohvalno za brezmesni del jedilnika. Če tudi količnisko zadovolji vse višješolce, (6-9 razred), potem je to najboljši izbor.

Pa smo pri nas omnivori, samo otroci pravijo, da je veliko mesnih jedi v šoli neokusnih, preslanih,sploh goveje juhe, da so “cepljene” z dodatki iz “škatle z žlico ” aliaas župa iz vrečke., pa čufti v paradižnikovi omaki. Sploh pa, ko so kakšne pečenice, pa se revežem to peha gor in riga potem še celo popoldne; pečenice so težka hrana za otroke), prevlaknato nekvalitetno meso za golaž ( kak res žilau bočnk), da še zvečer to ven iz zob vlečejo. Naši tudi ne jedo bureka, ga ne marajo.
Zmoti pa me, ko tako poudarjajo meso “z omega 3”-pa kaj jim ni jasno, da je to vse hormonsko umetno dofilano in napitano? Baterijska poceni reja pa sploh.
Naj dajo raje modre ribe kdaj na jedlinik, te so bogate z naravnim virom omega 3….. Aja, redorago in prezakomplicirano in prezamudno za pripravit. Samo te ribje slane palčke in vitki som, gojen v Aziji.[/quote]

Še enkrat za nepismene! Kuhajte jim doma, zakaj tega ne delate. Zakaj se futrajo v šoli, mi davkoplačevalci pa to še subvencioniramo. Če tvoji otroci vedo, kakšen okus ima župa iz vrečke, so jo gotovo nekje jedli. Pa ne pri vas doma, a ne? Ker vi ste pa eko in bio. Čakam tvoj jedilnik za vse dni v tednu. Za 3 evre na dan po glavi. Dejmo omnivorka, dejmo!
Pa ta plave ribe pri vas doma jeste kar vsak teden, a ne? Katere pa ?[/quote]

pa kdo je rekel, da mora bit 3€? Sicer pa pri nas jemo 1x na teden ribo ja: morski list, kovač ali pa sardele. In kaj zdej?


Lupca, gnev, gneva! Tolk o tem! Jst si jih že lahko, ampak drame kvine pa ne ! Ker mislijo,da jim mora država deco futrat. Očitno ti tudi![/quote]
kr neki? Futra se živino. Mi na srečo dovolj dobro zaslužimo, da ne potrebujemo najcenejših sestavin, je pa res, da se izogibamo procesirani hrani in pazimo, da je hrana ekološkega in lokalnega izvora. Kar sploh ni tako drago in zamudno kot bi si marsikdo mislil. Hrana je ta ki zraste in ne ki se jo ustvari v tovarni. To je osnovno merilo. Drugo je pa, da se z izborom lokalno izognemo, da stoji in se skladišči/transportira predolgo in pri tem propada vrednost vit&min, z eko opcijo pa se izzognemo antibiotikom, hormonom, pesticidom, gso..ker tega človek pač res ne potrebuje. Problem je, da se na začetku napačno prehranjevanje ne pozna..sčasoma pa že..porast vseh možnih alergij, avtoimunih, raka itd morda priča o tem ampak ta škodljiva svinjarija iz običajne trgovinske hrane se dolgo nalaga v telesu dokler nima dovolj in se obrne telo proti sebi ker je tako prenasičeno z slabim (vnosom).[/quote]

samo vprašam, ste prisotni pri pakiranju, polnjenju te hrane v police itn. skratka v vse predprodajne procese?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


kr neki? Futra se živino. Mi na srečo dovolj dobro zaslužimo, da ne potrebujemo najcenejših sestavin, je pa res, da se izogibamo procesirani hrani in pazimo, da je hrana ekološkega in lokalnega izvora. Kar sploh ni tako drago in zamudno kot bi si marsikdo mislil. Hrana je ta ki zraste in ne ki se jo ustvari v tovarni. To je osnovno merilo. Drugo je pa, da se z izborom lokalno izognemo, da stoji in se skladišči/transportira predolgo in pri tem propada vrednost vit&min, z eko opcijo pa se izzognemo antibiotikom, hormonom, pesticidom, gso..ker tega človek pač res ne potrebuje. Problem je, da se na začetku napačno prehranjevanje ne pozna..sčasoma pa že..porast vseh možnih alergij, avtoimunih, raka itd morda priča o tem ampak ta škodljiva svinjarija iz običajne trgovinske hrane se dolgo nalaga v telesu dokler nima dovolj in se obrne telo proti sebi ker je tako prenasičeno z slabim (vnosom).[/quote]

samo vprašam, ste prisotni pri pakiranju, polnjenju te hrane v police itn. skratka v vse predprodajne procese?[/quote]

Ne kupujemo preveč v trgovinah. Še največ na eko tržnici slo kmetov (pridobitev in kontrola certifikatov je v domeni organizatorjev in inšpekcijskih služb in gotovo ni veliko lufta za goljufijo) preko “Nakupujmo skupaj.si”. Kar kupimo v trgovini bio je v Hoferju kjer edini tudi vzorčijo svoje blago in ne zaupajo sprintanim certifikatom. No tko.

samo vprašam, ste prisotni pri pakiranju, polnjenju te hrane v police itn. skratka v vse predprodajne procese?[/quote]

Ne kupujemo preveč v trgovinah. Še največ na eko tržnici slo kmetov (pridobitev in kontrola certifikatov je v domeni organizatorjev in inšpekcijskih služb in gotovo ni veliko lufta za goljufijo) preko “Nakupujmo skupaj.si”. Kar kupimo v trgovini bio je v Hoferju kjer edini tudi vzorčijo svoje blago in ne zaupajo sprintanim certifikatom. No tko.[/quote]

pojma nimate, direktno pri kmetu, da tisto obere sveže še ok… tržnica pa tudi lokalna, jaz se ne bi zanašal na tisto njihovo bio, eko, organsko, domače…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Meni se zdijo v redu kosila, raznolika, pestra prehrana. Če pomislim na kuhanje večine mamic, se mi zdi hrana fantastična.

Bojim pa se, da se ogromno hrane zmeče proč, ker je hrana takšna, da je brez E-jev in je z E-ji zasvojeni otroci ne marajo. Bi bil zanimiv pogled po koncu dneva, koliko hrane zmečejo proč.

Ne kupujemo preveč v trgovinah. Še največ na eko tržnici slo kmetov (pridobitev in kontrola certifikatov je v domeni organizatorjev in inšpekcijskih služb in gotovo ni veliko lufta za goljufijo) preko “Nakupujmo skupaj.si”. Kar kupimo v trgovini bio je v Hoferju kjer edini tudi vzorčijo svoje blago in ne zaupajo sprintanim certifikatom. No tko.[/quote]

pojma nimate, direktno pri kmetu, da tisto obere sveže še ok… tržnica pa tudi lokalna, jaz se ne bi zanašal na tisto njihovo bio, eko, organsko, domače…[/quote]

se strinjam, da tudi vsaki eko tržnici ni za zaupat, sploh tam kjer preprodajajo kao eko ital.hrano. Tej, ki sem jo omenila, ki je 2x na mesec na Tržnici Šiška in se naroča par dni prej (na Nakupujmo.si preko naročilnice in dokaj hitro zmanjka ker je količinsko omejena ponudba) in JE sveže obrano. Organizatorji in inšpektorji imajo kontrolo čez. Navedeni so certificirani eko ponudniki, tisti, ki so v preusmeritvi (pogoji in vložki niso majhni za naš trg) in integrirana pridelava. Potem pa se vsak odloči po svojih zmožnostih ali vrednotah pri komu bo naročil. Združuje vse možne eko kmete, prevzemno mesto pa je eno. To je fajn, vedno več bo tega ker narod je vedno bolj osveščen.

pojma nimate, direktno pri kmetu, da tisto obere sveže še ok… tržnica pa tudi lokalna, jaz se ne bi zanašal na tisto njihovo bio, eko, organsko, domače…[/quote]

se strinjam, da tudi vsaki eko tržnici ni za zaupat, sploh tam kjer preprodajajo kao eko ital.hrano. Tej, ki sem jo omenila, ki je 2x na mesec na Tržnici Šiška in se naroča par dni prej (na Nakupujmo.si preko naročilnice in dokaj hitro zmanjka ker je količinsko omejena ponudba) in JE sveže obrano. Organizatorji in inšpektorji imajo kontrolo čez. Navedeni so certificirani eko ponudniki, tisti, ki so v preusmeritvi (pogoji in vložki niso majhni za naš trg) in integrirana pridelava. Potem pa se vsak odloči po svojih zmožnostih ali vrednotah pri komu bo naročil. Združuje vse možne eko kmete, prevzemno mesto pa je eno. To je fajn, vedno več bo tega ker narod je vedno bolj osveščen.[/quote]

pojma nimaš, še toliko osveščenemu narodu se je prodal eko slovenski paradižnik (seveda ker ga je trenutno zmanjkalo je bil dober tisti španski iz spara, samo ne okrog govorit) in eko korenje iz bližnje kmetije (v resnici neko italijansko iz mercatorja) bio krompir (nekje iz tuša najbrž egipčanski) itn. inšpekcije pa od nikoder nobene pa tudi če bi prišla na fizičnem mestu ne bi našla dokazov, da to ni bio niti slovenska roba… ampak vaša eko naivnost je to kar je.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

se strinjam, da tudi vsaki eko tržnici ni za zaupat, sploh tam kjer preprodajajo kao eko ital.hrano. Tej, ki sem jo omenila, ki je 2x na mesec na Tržnici Šiška in se naroča par dni prej (na Nakupujmo.si preko naročilnice in dokaj hitro zmanjka ker je količinsko omejena ponudba) in JE sveže obrano. Organizatorji in inšpektorji imajo kontrolo čez. Navedeni so certificirani eko ponudniki, tisti, ki so v preusmeritvi (pogoji in vložki niso majhni za naš trg) in integrirana pridelava. Potem pa se vsak odloči po svojih zmožnostih ali vrednotah pri komu bo naročil. Združuje vse možne eko kmete, prevzemno mesto pa je eno. To je fajn, vedno več bo tega ker narod je vedno bolj osveščen.[/quote]

pojma nimaš, še toliko osveščenemu narodu se je prodal eko slovenski paradižnik (seveda ker ga je trenutno zmanjkalo je bil dober tisti španski iz spara, samo ne okrog govorit) in eko korenje iz bližnje kmetije (v resnici neko italijansko iz mercatorja) bio krompir (nekje iz tuša najbrž egipčanski) itn. inšpekcije pa od nikoder nobene pa tudi če bi prišla na fizičnem mestu ne bi našla dokazov, da to ni bio niti slovenska roba… ampak vaša eko naivnost je to kar je.[/quote]
Lej mozno je vse ampak se vedno je tudi kljub morebitni obcasni goljufiji bolje tako kot kupovati vsa zivila v supermarketih. Ce imas svoj vrt za pokriti 3/4 leta pa toliko bolje seveda.

Še enkrat za nepismene! Kuhajte jim doma, zakaj tega ne delate. Zakaj se futrajo v šoli, mi davkoplačevalci pa to še subvencioniramo. Če tvoji otroci vedo, kakšen okus ima župa iz vrečke, so jo gotovo nekje jedli. Pa ne pri vas doma, a ne? Ker vi ste pa eko in bio. Čakam tvoj jedilnik za vse dni v tednu. Za 3 evre na dan po glavi. Dejmo omnivorka, dejmo!
Pa ta plave ribe pri vas doma jeste kar vsak teden, a ne? Katere pa ?[/quote]

pa kdo je rekel, da mora bit 3€? Sicer pa pri nas jemo 1x na teden ribo ja: morski list, kovač ali pa sardele. In kaj zdej?[/quote]
Predvsem morske liste, ja pa kovače tudi! In to naj bi potem po tvoje bila modra riba? A sardelce so pa iz Hoferja, ta zmrznjene, a ne? In zakaj se potem oglašaš tukaj, če tvoji otroci zdravo in bio/eko jedo. To je tema za tiste, katerih otroci se v šoli prehranjujejo. Tvoji očitno ne! Ker jedo morske liste, pa kovače ( juhuhu) pa sardelce. Sveže ulovljene, a ne? Pr ns mama k smo socialci pa kr jastoge. Ne boš verjela!

jst dan 200 € za otroka v OŠ..za prehrano. Kaj od tega je tvoje??[/quote]
200€ daš za malico in kosilo za enega otroka? Si upaš napisat šolo, ki ima take cene? Ne upaš, ker lažeš!

se strinjam, da tudi vsaki eko tržnici ni za zaupat, sploh tam kjer preprodajajo kao eko ital.hrano. Tej, ki sem jo omenila, ki je 2x na mesec na Tržnici Šiška in se naroča par dni prej (na Nakupujmo.si preko naročilnice in dokaj hitro zmanjka ker je količinsko omejena ponudba) in JE sveže obrano. Organizatorji in inšpektorji imajo kontrolo čez. Navedeni so certificirani eko ponudniki, tisti, ki so v preusmeritvi (pogoji in vložki niso majhni za naš trg) in integrirana pridelava. Potem pa se vsak odloči po svojih zmožnostih ali vrednotah pri komu bo naročil. Združuje vse možne eko kmete, prevzemno mesto pa je eno. To je fajn, vedno več bo tega ker narod je vedno bolj osveščen.[/quote]

pojma nimaš, še toliko osveščenemu narodu se je prodal eko slovenski paradižnik (seveda ker ga je trenutno zmanjkalo je bil dober tisti španski iz spara, samo ne okrog govorit) in eko korenje iz bližnje kmetije (v resnici neko italijansko iz mercatorja) bio krompir (nekje iz tuša najbrž egipčanski) itn. inšpekcije pa od nikoder nobene pa tudi če bi prišla na fizičnem mestu ne bi našla dokazov, da to ni bio niti slovenska roba… ampak vaša eko naivnost je to kar je.[/quote]

Ja to delajo vele trgovci. Kmet Slovenski ima pa inšpekcije non stop, predvsem, če ima eko kmetijo. Mora biti vse po regelcih drugače ne dobiš popolnoma nič. Lahko zapreš. Tu ni goljufanja. Ker konc koncev kupce izgubiš in svoje ime. Vele trgovci tu se pa strinjam ,da so namazani z vsemi žavbami in inšpektorji če tudi hočejo ne morejo nič dokazovati.

pa kdo je rekel, da mora bit 3€? Sicer pa pri nas jemo 1x na teden ribo ja: morski list, kovač ali pa sardele. In kaj zdej?[/quote]
Predvsem morske liste, ja pa kovače tudi! In to naj bi potem po tvoje bila modra riba? A sardelce so pa iz Hoferja, ta zmrznjene, a ne? In zakaj se potem oglašaš tukaj, če tvoji otroci zdravo in bio/eko jedo. To je tema za tiste, katerih otroci se v šoli prehranjujejo. Tvoji očitno ne! Ker jedo morske liste, pa kovače ( juhuhu) pa sardelce. Sveže ulovljene, a ne? Pr ns mama k smo socialci pa kr jastoge. Ne boš verjela![/quote]

Vprašanje, če pri nas v trgovinah / jaz ne hodim, ker imamo svojo kmetijo / nudijo hrano zelo visoke kakovosti. Prvič zaradi cen, ker vprašanje koliko slovenskih gospodinjstev bi to sploh kupilo.

pojma nimaš, še toliko osveščenemu narodu se je prodal eko slovenski paradižnik (seveda ker ga je trenutno zmanjkalo je bil dober tisti španski iz spara, samo ne okrog govorit) in eko korenje iz bližnje kmetije (v resnici neko italijansko iz mercatorja) bio krompir (nekje iz tuša najbrž egipčanski) itn. inšpekcije pa od nikoder nobene pa tudi če bi prišla na fizičnem mestu ne bi našla dokazov, da to ni bio niti slovenska roba… ampak vaša eko naivnost je to kar je.[/quote]

Ja to delajo vele trgovci. Kmet Slovenski ima pa inšpekcije non stop, predvsem, če ima eko kmetijo. Mora biti vse po regelcih drugače ne dobiš popolnoma nič. Lahko zapreš. Tu ni goljufanja. Ker konc koncev kupce izgubiš in svoje ime. Vele trgovci tu se pa strinjam ,da so namazani z vsemi žavbami in inšpektorji če tudi hočejo ne morejo nič dokazovati.[/quote]

veletrgovcem tega ni treba počet, ker imajo že tako ali tako poceni dobavljeno robo.
in še banalen, realen primer kje se dejansko pozna, direktno pri kmetu ne, problem so mali posredniki in mali končni prodajalci, kot sem že omenil zgoraj, oseba x ima robo, oseba y jo odkupi in proda naprej npr. nekje na štantu ali v vaški trgovinici, ker inšpekcije niso toliko pogoste kot nekateri mislite da so, oseba y ne plača robe osebi x, osebi y te robe zmanjka in jo nadomesti s trgovinsko, prodaja jo pa pod produkt osebe x dokler to gre… torej preden pride inšpekcija na vrsto si ti pokupil/a že mnogo trgovinske robe misleč da je to od osebe x, če nisi nabavil/a direktno na kmetiji osebe x.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Če pomislim na kuhanje večine mamic, se mi zdi hrana fantastična.

OMG, ti si pa res trapa.
Pri kolikih si pa jedla, da lahko sploh kaj takega napišeš. Najbrž niti pri 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalk Slovenije ne.

New Report

Close