Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šolska prehrana – komentar jedilnika

Šolska prehrana – komentar jedilnika

Drzava vam subvencionira vse, od vrtca do kosil, malic in vse drugo. Mame v tujini bi ob taki prehrani mislile, da je njihov otrok v elitni internatski soli za 50 000 evrov na leto. Vam je pa predobro, zato vse skritizirate. In ce vam moj zapis ni vsec, povejte razloge za vaso kritiko mami v tujini, ki vsako jutro za svojega otroka na hitro pripravi sendvic, da ga bo jedel za kosilo v soli.

jst dan 200 € za otroka v OŠ..za prehrano. Kaj od tega je tvoje??[/quote]
200€ daš za malico in kosilo za enega otroka? Si upaš napisat šolo, ki ima take cene? Ne upaš, ker lažeš![/quote]
Za 2 otroka dam toliko. Za hrano doma pa se 200 za vsakega. Mene osebno sol.jedilnik ne moti ker doma jemo dovolj zdravo.


200€ daš za malico in kosilo za enega otroka? Si upaš napisat šolo, ki ima take cene? Ne upaš, ker lažeš![/quote]

Za 2 otroka dam toliko. Za hrano doma pa se 200 za vsakega. Mene osebno sol.jedilnik ne moti ker doma jemo dovolj zdravo.[/quote]
Dopolnitev: 2x po 100€ za sol.prehrano ..doma pa 200€ na osebo.

Meni sam ni jasno, do kdaj se bodo še držali neumne navade, da se po glavnem obroku je sadje?!
Da je sadje, sveže al kompot, namesto sladice. Bedarija! Sadje se je vedno na tešče in se ne meša z drugo hrano! Porkaš no!

Jaz ne morem jesti sadja na tesce zaradi zelodca. In takih nas je precej.

Slovenske mame kuhamo, tudi večkrat na dan. Prav tako skrbimo, da so s svojo mizerno plačo nakupimo zelenjavo in sadje (ta je najbrž res 2. ali celo 3. kvalitete, ker prvorazredne pri nas sploh ne prodajajo, čeprav to napišejo) in jo tudi same nekaj pridelamo, ker imamo vrtiček. Slovenske mame imamo tudi slovenske može in očete otrok, ki ravno tako kuhajo in poskrbijo za otroke. V kolikor pa gospa iz tujine ali celo dedec mislita, da se nam slovenskim družinam cedita mleko in med, ker ima morda kak naš otrok subvencionirano malico in bognedaj še kosilo v šoli, onadva pa žal v tujini do tega nista upravičena, naj se še naprej grizeta in razmišljajta o krivici, ki ju je doletela.

New Report

Close