Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sosed me izsiljuje

Sosed me izsiljuje

Ja, prav ste prebrali. Dobesedno me izsiljuje in sicer, ker sem po pomoti par precej delikatnih fotk poslala njemu namesto možu, ki je na daljši službeni poti in to večkrat počneva. Čudno se mi je zdelo, ker mi ni odgovoril. No, lahko bi bil utrujen ali pa ravno ni mogel odgovarjati na sporočila. Zjutraj sem srečala soseda, ki se mi je zahvalil za fotke. Skoraj me je kap. Poskušala sem mu razložiti, da niso bile namenjene njemu.

Povabil me je na kavo in ker sem seveda odklonila, mi je rekel, da bolje zame da grem, ker ima zame poslovno ponudbo. Glede na to, da ima moje delikatne fotke, ki sem mu jih poslala sama, se je odločil za izsiljevanje. Vsak mesec želi 100 € in 3x na teden kosilo. Naj povem, da mi doma ne kuhamo. Med tednom jemo po službah in šolah, med vikendi nas ni doma.

Prosila sem ga, da fotografije izbriše, ker niso bile namenjene njemu. Noče! Možu ne upam povedati, ker imam občutek, da bo mislil, da ga varam. Na policijo mi je nerodno it in tudi nič oprijemljivega z njegove strani nimam za pokazati. Počutim se stisnjena v kot in loteva se me panika.

Ljubim svojega moža, ne bi rada da zaradi moje šlamparije pride do razdora zakona. Ne znam se spraviti iz nastale situacije. Mož se vrača konec meseca.

Daj ne bluzi,pa si kaj boljšega izmisli, če se že greš trola. Neumno bitje.

Preveč je to čtiva za brati 🙃

Vedno sem za to, da se da odprte karte na mizo. Tudi če kartkoročno ne izgleda ok, dolgoročno zagotovo je. Zato vedno zagovarjam iskrenost.

100 evrov ni veliko denarja, sploh ne pri dveh plačah. Jaz tudi ne bi upala, da do može pride. Sam bog ve kaj bi naredil.

Si morda pomislila, da bi soseda posnela? Pojdi z njim na kavo in snemaj vajin pogovor. Po tem se pa odloči, boš povedala mož, šla na policijo ali kar oboje.

Pogovori se s sosedom in posnemi pogovor s telefonom. Iz pogovora bo razvidno, da si fotke poslala po pomoti in da te tip izsiljuje. Nato posnetek predvajaj možu. Sosedu skupaj povejta, da imata posneto njegovo priznanje izsiljevanja, ki je kaznivo dejanje. Povejta mu, da bosta, če fotk takoj ne zbriše, zadevo predala policiji.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5025, 09.05.2023 ob 09:32

Ja, prav ste prebrali. Dobesedno me izsiljuje in sicer, ker sem po pomoti par precej delikatnih fotk poslala njemu namesto možu, ki je na daljši službeni poti in to večkrat počneva. Čudno se mi je zdelo, ker mi ni odgovoril. No, lahko bi bil utrujen ali pa ravno ni mogel odgovarjati na sporočila. Zjutraj sem srečala soseda, ki se mi je zahvalil za fotke. Skoraj me je kap. Poskušala sem mu razložiti, da niso bile namenjene njemu.

Povabil me je na kavo in ker sem seveda odklonila, mi je rekel, da bolje zame da grem, ker ima zame poslovno ponudbo. Glede na to, da ima moje delikatne fotke, ki sem mu jih poslala sama, se je odločil za izsiljevanje. Vsak mesec želi 100 € in 3x na teden kosilo. Naj povem, da mi doma ne kuhamo. Med tednom jemo po službah in šolah, med vikendi nas ni doma.

Prosila sem ga, da fotografije izbriše, ker niso bile namenjene njemu. Noče! Možu ne upam povedati, ker imam občutek, da bo mislil, da ga varam. Na policijo mi je nerodno it in tudi nič oprijemljivega z njegove strani nimam za pokazati. Počutim se stisnjena v kot in loteva se me panika.

Ljubim svojega moža, ne bi rada da zaradi moje šlamparije pride do razdora zakona. Ne znam se spraviti iz nastale situacije. Mož se vrača konec meseca.

Sumljivo,da imaš od soseda številko. To nekaj pomeni. S sosedi se ponavadi večkrat na dan vidimo/srečamo in tako pogovorimo.

 

Enkrat tedensko  mu ga pojdi povlečt, bo sigurno bolj zadovoljen kot tistih 100€.

Good story 🤣

14 dni me ni na monu, pa iste izmišljene zgodbice in še bolj neumen folk, ki odgovarja:))

Odgovor na objavo uporabnika
Sunac, 09.05.2023 ob 10:09

Sumljivo,da imaš od soseda številko. To nekaj pomeni. S sosedi se ponavadi večkrat na dan vidimo/srečamo in tako pogovorimo.

 

Ja, imam telefonske vseh sosedov, ker sem v upravnem odboru bloka. Sosedu je ime enako kot mojemu možu. Pri možu imam zraven dopisano mož, pri sosedu pa sosed.

 

Odgovor na objavo uporabnika
goodlife, 09.05.2023 ob 10:19

14 dni me ni na monu, pa iste izmišljene zgodbice in še bolj neumen folk, ki odgovarja:))

 

Me prav zanima, če bi šlo zate, če bi ti bilo fino, da bi ti folk pisal, da je izmišljeno. Meni to ni hecno. Prosim za nasvet, ti se pa norca delaš. Sorry, ker ne vem koga naj prosim za nasvet. Kot vidiš ne govorim o mozolju , ki se mi je naredil pač pa o precej delikatni zadevi, ki mi lahko povzroči veliko problemom.

 

Pejd raje enkrat na teden do njega in mu ga fajn povleči, bo ziher bolj zadovoljen, kot s tistimi 100€.

Nekdo, ki ima pošlihtan odnos s partnerjem ali družino bi se temu smejal ne pa delal skrbi. Povej možu, če je vse tako fino. Edino kar te lahko skrbi je kaj bo sosed delal s temi fotografijami. Kosila ziher ne bo jedel.

Ne verjamem tej zgodbici.

Praviš, da te izsiljuje. OK, ampak kaj pa naj bi naredil, če mu ne daš 100 eur in kosil?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6093, 09.05.2023 ob 13:38

Praviš, da te izsiljuje. OK, ampak kaj pa naj bi naredil, če mu ne daš 100 eur in kosil?

No, tud mene zanima, kaj bo naredil v primeru, če ne popustiš izsiljevanju. Bo slikce poslal tvojemu možu?????

Upaš, da bo tvoj mož tole prebral in ti potem verjel? Ker jaz ti ne.

Odgovor na objavo uporabnika
mezanima379, 09.05.2023 ob 13:40

No, tud mene zanima, kaj bo naredil v primeru, če ne popustiš izsiljevanju. Bo slikce poslal tvojemu možu?????

 

Ja, točno to mi grozi in da jih bo obesil v bloku na oglasno desko, da bodo vsi videli kakšna k_rba sem. Ampak pravi da je to šele začetek.

 

Vsekakor in čimprej povej možu saj nič se skrivaš. Naj ga še mož opozori, da izbriše slike drugače pa vsekakor na policijo in podaj ovadbo. In nič ne razmišljaj, da te je sram in NIKAKOR se ne pusti izsiljevat. Pod nujno in hitro ukrepaj sama ali z možem. Sicer ne vem kakšen je tvoj mož, da te ne bo stalo zaupanja. Ne popusti.

To je zrelo za prijavo na policijo.

Po TV opozarjajo, da si otroci pošiljajo takšne fotke med sano. Starši niste nič boljši.

Se bojim, da tisti “pogovori” o nenasilju, in to pošiljanje fotk med sabo, ne bodo zalegli.

Starši ste isti kot otroci.

Kaj bi naredila, če bi to naredila tvoja hčerka svojemu sošolcu?

Se pravi starši pošiljate gole fotke okrog, otroci pa tudi. Ni neke razlike, zrelosti v starosti.

Itak pa je izmišljena zgodbica.

    Kako bi vi reagirali da mož  bi poslal sosedi bi mu oprostila ali bi zahtevali ločitev???

Pa kok ste eni glupi. In kaj je problem možu povedat po resnici, da si pač po pomoti poslala sosedu, ki ima enako ime? Meni to nebi predstavljalo problema , saj bi mož to razumel, le malo nerodna reč, ker bi sosed zdaj imel moj drk material in ga lahko širi naprej.

New Report

Close