Najdi forum

ŠPAR

Danes pa res ni moj srečen dan! Grem v Špar, seveda tamala zaspi v vozičku!Imela sem samo par stvari za kupit in sem jih kar na otroški voziček dala in obesila!Kar naenkrat me ustavi tisti”redar”al kaj je že in mi ful bluzi, da tako pa ne gre, da moram obvezno imeti voziček.Kje to piše???
Potem rečem, kako naj vozim dva vozička in da pač ne morem pomagat in da je lahko brez skrbi, ker ne bom kaj ukradla.In on še kar naprej “teži”.Ja morate imet voziček, saj vsi drugi ga tudi imajo in potiskajo pač v vsaki roki enega!
Seveda sem se obrnila šla plačat, kar pač sem imela, škoda, ker nisem na en kup dala tistih stvari in odšla ven iz trgovine!
No potem se mi je ko sem stopila ven, še ena vrečka strgala, kumare so padle po tleh in se razbile, to se je seveda dogajalo pred množico ljudi, ki so odhajali iz službe.Vse skup sem pobrala in vrgla v smeti!
Dosti stvari me moti tako ali tako v tem šparu.Posebej vrečke imajo tako nikakve, potem pa ful nabašeš ti da pa dve.Pa tisti kovanci, kot da bo kdo ukradel vozičke!
Ne grem več v špar!!

jas sploh ne hodim v Spar, zdi se mi cheap roba, nekoc je znanka prinesla domov riz-notri pa crvi, tko da mene tam ne vidjo.Mercator se mi zdi najboljsi in tja zahajam.Tam sm bila do sedaj vedno zadovoljna!

Zanimivo, pred časom je pa ena pisala o črvih ali nečem podobnem v Mercatorjevih makaronih. 🙂

Sama sem včasih zahajala v Spar ali Mercator, nekako pol na pol, pa nisem nikoli imela težav recimo z vozički – dostikrat sem imela samo otroški voziček, pa mi ni nihče nič rekel v nobeni od trgovin.

Zdaj zahajam izključno v Spar, ker ga imamo v bloku in sem zelo zadovoljna. Cene so v primerjavi z Mercatorjem podobne, glede na bližnja dva Mercatorja pa je v Sparu osebje neprimerno bolj prijazno in pripravljeno pomagat.

Vrečk sem še vedno dobila toliko, kot sem jih želela. Prosiš, pa je. Še nikdar mi jih niso odrekli. Sem pa vedno prijazna, kar najbrž pomaga. 🙂

Glede kovancev – sama sem običajno hodila v trgovino z avtom in tam, kjer kovancev ni, so vozički kar povprek “parkirani” in nimaš kje parkirat oz. nikoli ne veš, kdaj se bo kakšen zapeljal “mimo” in popraskal avto. Tako da so ti kovanci kar OK varianta, je več reda. Sicer ti pa itak nihče ne zapoveduje, da ga moraš vzet (imajo tudi nakupovalne košarice) ali potem odpeljat nazaj.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Hval bogu, da je dovolj izbire trgovin, vsak gre pač tja, kjer mu paše.

Jaz pa rada hodim v shopping tako v Spar kot v Mercator, ceprav se je meni taka stvar (z varnostnikom) zgodila v Hipermarketu v Ljubljani. Bila sem s 4-letno hčerko in 2-mesečnim sinčkom – šli smo samo po par stvari. Ker je mali spal, sem ga pustila v vozičku in stvari zložila kar čez njega (vata, toal. papir,… same lahke stvari) – sadje sem držala v roki.

Ko mi je varnostnik rekel, da bi rabila košaro oz. da bi lahkoi hči vozila voziček, sem mu rekla, da ne morem letati za 4-letnico po tako ogromni trgovini, pa še sin spi, itd… On se ni dal, jaz pa potem tudi ne. Na sredi Mercatorja sem vse zložila na tla in rekla naj kar sam pospravi, še prej pa naj gre po “obvezno” košaro ali voziček … pa Jankoviča naj pozdravi. Tip me je samo gledal, jaz pa sem se obrnila in šla ven.

Jezna sem bila kot pajk in če bi mi kdo zatežil naj tiste stvari pospravim, bi samo znorela in jim še naprtila kako tožbo za kršenje človekovih pravic, itd…

No, saj še hodim v Mercator in kadar (sedaj 5-mesečni) sin spi, ga pustim v vozičku – kot takrat … JAZ SE NE DAM!!!

Midva pa prisegava samo na Špar. Sto ljudi sto čudi.

meni se pa ne zdi prav da stvari zlagate na otroške vozičke, saj bi lahko vzele košarice, lahke plastične in nemoteno date teh par” lahkih” stvari v košarico..To je varnostnikovo delo,ne vem zakaj taka zamera.Te košarice namreč date čez roko,tako,da so vam obe roki prosti…

Pa še en vic,da se ne jezite name:

Pri Jankoviču doma zvoni telefon, oglasi se žena.

Ali bi lahko prosim Zokija dobila?

Kdo ga pa kliče,vpraša žena?

Sošolka…

Ti bom dala jaz sošolko,prekleta prasica, Zoran ni nikoli v šolo hodil!.. lp

špar je sicer praktičen, ker je v njem toliko raqzličnih trgovin, da lahko več nakupov opravim hkrati – ampak z vozički so pa čisto zašuštrali zadevo.

Če želiš najprej v katero drugo trgovino na parkirišču ne moreš vzeti vozička (razen če se potem npr. v Sportini gužvaš z njim….) in ko hočeš še v samopostrežno se moraš sprehodit ven po voziček, ker jih pred vhodom v trgovino običajno ni…. Le kdo ima toliko časa????

In ko sem zadnjič šla najprej v BAumax in potem z istim vozičkom (v katerm so bile vtičnice in stikala, za katere sem imela seveda račun), me je prodajalka na blagajni “prijazno opozorila” da pa tako pa ne smem v Špar…. Po njenem naj bi šla najprej v eno trgovino, se potem vrnila na 3 nadstropje parkirišča, spraznila košaro in šla nazaj v samopostrežno… (in to v 6 mesecu nosečnosti) .
Da ne rečem, da sem se enkrat vsaj 15 min pregovarjala s prodajalko,m ker mi je hotela ponovno zaračunati stvari, ki sem jih prej kupila v DM (pač prodajajo podobne stvari) in za katere sem imela račun – šele ko sem zahtevala poslovodjo, je odstopila od svoje namere.

Res se sprašujem, kdo mislijo, da ima čas in voljo za kaj takšnega…. Saj razumem, da je prostor pred vhodom v trgovino zelo “tržen” ampak o tem bi lahko razmišljali že ob planiranju trgovine – nekje bi mi bilo logično, da bi kupcem nakupe olajšali in ne otežili…
Ko boste torej pred novim letom hodili po “novoletnem sejmu”, kjer vam bo vsak dal svojo vrečko raje poskrbite, da jih odnesete v avto preden greste v samopostrežno – kako bodo to izvedle mamice z vozički pa raje ne pomislim…

Zato grem sama v samopostrežno raje v Mercator, ker me voziček čaka na parkirišču, tam ga lahko pa tudi pustim…. od kulture ljudi je pa itak odvisno ali vidijo mesta, ki so namenjena za vozičke ali ne.

Punči

Mene je v Sparu (City park) najbolj razpenil sistem “otroških” vozičkov – tistih s sedežem na ročaju. Lani še ni bilo garažne hiše, torej se ti je zgodilo, da si parkiral tudi pred Kolosejem ali še dlje. En ponedeljek dopoldan se podam po dolgem oklevanju z sedemmesečnikom (že tako sovražim šoping z dojenčkom!) v en konkreten nakup, se pravi tudi pijača in “ta težke” stvari. Voziček za dete pustim doma, saj imajo tam tiste lupince. Začne se s tem, da v bližini vhoda niti slučajno ni parkirišča, saj na kakšne rezervirane prostore za starše z majhnimi otroki pri nas še niso slišali. OK, parkiram, nekje v culokafriji, saj bom z vozičkom pripeljala, a ne. Sina lepo nesem not, hočem vzet tam tisti čuveni otroški voziček, a-a, gospa, veste, je kavcija. Aja? Ja! 1.000 SIT ali pa osebna oz. nek dokument. Ko voziček vrnete, dobite nazaj. Ok, pustim pač tam osebno in dobim voziček. Namontiram tamalga tja gor in greva. Naloživa, plačava in greva – prvič do avta, s sinom in robo. Preložim v avto. Pa lepo compate-comp nazaj čisto do vhoda v trgovino (še dobro, da je bilo poletje, pozimi bi ga vsakič oblačila in slačila!!!), da vrnem voziček in dobim nazaj osebno in še četrtič premerim razdaljo avto-Spar. Ni kaj, gibanje je zdravo in lepo, da tako skrbijo za naše zdravje. To je bil moj edini nakup s sinom v Sparu, čeprav sem stanovala v soseski. Saj vem, da so nekateri brezbrižni do vsega, kar jih ne udari po žepu, in nimam nič proti kavciji, vseeno pa bi potem morali naredit nekaj več oddajnih mest za otroške vozičke, ne pa da hodiš sem in tja in tovoriš otroka kot malo blesav.

Z varnostnikom imam tudi jaz eno zelo slabo izkušnjo v Sparu, ko me je obdolžil, da sem ukradla sendvič in je trajalo 2 uri, da je prišel njihov nadrejeni in omogočil dostop do posnetka, ki je zadevo razjasnil. So se sicer opravičili, ampak zelo težko, jaz pa sem od takrat šla tja samo v skrajni sili.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Oprosti cukerček, ampak pri nas ni kakšnih plastičnih košaric, samo veliki in majhni vozički!
Če sem pa izgledala sumljiva bi pa za mano hodil, saj tako nima drugega dela kot pa stati in gledati ljudi, kot da smo kriminalci!
Mimogrede v drugih štacunah tega ne opazim.
Pa dobro, služba je služba.
Sem pa vedno v trgovinah prijazna do osebja,ampak, če vidim da se kdo po nepotrebnem vtika vame, se pa res ne bom smejala na široko!

tudi jaz bi bila prekleto jezna.
Vsak dan bi dobili pritožbo v njihovo knjigo pritožb. Pa še direktorju, pa v medije.
Moram pa priznati, da sem jaz z malim hodila vedno z otroškim vozičkom v Špar, ter da mi nikoli, ampak nikoli ni nihče tega niti poskušal preprečiti ali omeniti, da to pa ne bi smela…. ipd..
To je Špar na Viču, ki mi je še sedaj najbolj prijazen.
City parka ne maram.

Tu pa delim tvoje občutke v celoti. Mi imamo pa še dodatne postopke, ker naš voziček za dvojčke ne gre skozi pri blagajni, pač pa moram vedno zložit stvari na trak, obvestim blagajničarko, da pridem z drugega konca plačat, na vhodu ven, prej namignem varnostniku svojo željo, da pride stat k tistim vratcem, ki se sama odpirajo in potem počasi zaključim izlet. Na srečo pa mi ni še nikoli nihče zatežil okrog vozička, pa tudi varnostniki že vejo za težave in vedno nemudoma odkorakajo k vratom na pomoč. Ponavadi izvajam te mahinacije dopoldan in ni take panike.

Si pa mislim, da bi zlezla na palmo, če bi nekdo težil zaradi vozička in taki gotovo nimajo majhnih otrok.

Bi bilo pa fino doživet parkirna mesta za starše z majhnimi otroki, samo glede na izkušnje z upoštevanjem invalidskega znaka, bi verjetno tudi starši z najstniškimi otroki ali pa taki, ki komaj načrtujejo naraščaj, takle znak razumeli kot da velja zanje in bi pravi upravičenci ne imeli veliko od njega.

V katerem Sparu se ti je to zgodilo?
Jaz hodim v Spar na Viču in hvala bogu še nisem imela nobenih problemov.

V Nemčiji imajo taka parkirna mesta in moram reči,da je super,ker so zelo blizu vhoda.Ljudje se glede parkiranja na ta p.mesta kar držijo.

V Nemčiji so tudi parkirna mesta za invalide prazna. Pa si poglej pri nas. :-((((

Enkrat sem recimo opazovala pri Ikei, kjer imajo precej takih parkirnih mest, na teh mestih parkirane avtomobile. Avto, ki je bil na takem mestu parkiran brez otroških avtosedežev je VEDNO imel slovensko registracijo. Izgleda, da smo še vedno na Balkanu, pa če se tega še tako branimo.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Kaj pa če se je v avtomobilu prevažal otročiček v lupinici, ki se jo potem montira na voziček in zato nisi videla avtosedeža???

:~)

P.s.: Ni lepo nekoga kar povprek obsoditi da je Balkanec.

Tudi jaz kupujem samo v Šparu,sem zadovoljna s cenami,se mi zdijo kar nižje od Mercatorjevih,pa tudi z robo smo zadovoljni.Edino kar pa me zeloooo moti,so ti njihovi redarji,ki včasih ves čas hodijo za mano,ves čas se mi zdi da me od nekod opazuje in gleda v mene,to me res zelo moti.

Mi pa smo v Mercatorjevih makaronih dobili neke bubke. :(((

Sicer pa imam oba na dosegu rok. Za vsakdanje potrebe (kruh, kako meso,…) grem v Mercator, za večje nakupe pa grem v Špar v Citypark. Še nikdar do sedaj me ni nihče nič preganjal, pa sem velikokrat bila brez vozička in brez košare, stvari pa sem nalagala na strehico otroškega vozička. Prijaznost – sicer s trgovkami nimaš stika (če res kaj ne sprašuješ), se mi pa zdi, da so vseeno skoraj bolj prijazni kot v Mercatorju. Nikjer pa še nisem imela nobenih konfliktov.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Sicer to ni bilo v Šparu, me je pa včeraj ful pogrelo v Kodaku v Cityparku. Slikali smo se vsi štirje za dokumente, pa sem vprašala, če mi lahko od hčerkic naredijo dvojnike. Na ceniku piše; izdelava dvojnikov -50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, zaračunali so mi dvakratno torej obakrat 1340! Tako sem za 8 mini fotografijc (pa nič posebno lepih) dala 2680 sit. Ko sem vprašala, če niso dvojniki samo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene, je rekla da to velja samo za izdelavo slik s filma. Halo!!!! A ne bi moralo to pisat. Če piše dvojnik, potem to velja za vse dvojnike, ali sem jaz nepismena, al kaj. Bi me lahko vsaj opozorili.
Mah, ne da se mi pritožit, čeprav bi se mogla.

Lp A

No, da povem še eno obratno izkušnjo. Ko se sama odpravljam v Špar s tremi malčki (4l., 2.5l. in 8 mes.) je malo nemogoče, da bi šla z lastnim vozičkom. Dokler je le mogoče, je najmlajši v lupinici, srednja na tisti zložljivi polički, starejši pa se drži (da slučajno ne izgine v neznano). Pa nam gre kar dobro. KEr to ni vsak teden, so očke tako zagledane, vse je tako zanimivo, da so normalno zelo pridni in mirni. Ob tem je seveda voziček že na začetku bolj kot ne poln (vsaj kaj privarčujemo), ampak naložimo pa vseeno malo okoli lupinice, pa kjer se le da. In zadnjič sem šele pri zlaganju v avto opazila, da imam na spodnji polici vozička (pod košaro) še paket Radenske. Seveda neplačan. Za kakšno minuto ali dve sem študirala, kaj zdaj, nato pa mi vest ni dala miru in sem se odpravila nazaj do blagajne. In malo šokirala prodajalko.
Torej včasih le nismo vsi tako nedolžni, čeprav nekateri nenamenoma, koliko pa je tistih, ki bi take prilike še z veseljem izkoristili.

raglja

Vedno kupujem v šparu in nikoli nisem imela nobenih težav s stvarmi,ki sem jih pripeljala že iz baumaxa,ali Dm ali od kod drugod,je pa res ,da jaz te stvari največkrat pokažem že pri vhodu (na informacijah).Še nikoli nisem opazila nobenega varnostnika,se pravi,da čist v nakup padem al kaj?:)))Pravzaprav me preseneča,da me ni nikoli nobeden ustavil saj ima moj malček eno razvado ,vedno postane grozno lačen in…..enkrat mu zadiši žemljica,drugič kinder jajček….potem mora pa obvezno še kak sok spit preden pridemo na blagajno.

Abea – logično je, da se dvojnikov ne da narediti, če ni filma, kajne.

Te ekspres slike za osebne dokumente so itak povsod narejene po istem sistemu polaroidnih posnetkov, RAZEN če želiš, da ti jih naredijo na film.

Tudi sama delam s strankami in se mi včasih prav trapasto zdi, kako se stranke za SVOJ denar ne znajo prav nič pozanimati. Kako naj pa jz vem, česa stranka ne ve? Če pa hočem, komu kdaj kaj pojasniti, sem pa v 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadrta, naj jih ne učim, da oni to že dobro vedo. Pa četudi me čez 5 minut naderejo, da na to in to jih ni pa noben opozoril.

Slike so narejene z digitalcem tko da sam spirntajo 8 namesto 4 izvode. Logicno je bolj, da se pac placa proces, za katerega porabijo veliko vec casa kot za sam print (torej slikanje, ujeti pravi trenutek, dobro osencenje ipd.), print sigurno ne nanese toliko. Zato me je pojezilo, ker se mi zdi, da je to cista kraja. Sicer pa je na ceniku izdelava dvojnikov napisana takoj pod izdelavo fotografij za dokumente, zato je cena se toliko bolj dvoumna.
Lp A

New Report

Close