Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus splet ne deluje trgovine zaprte

splet ne deluje trgovine zaprte

Tudi mene zanima, kako in kje kupiti jajca, sir, sadje, wc papir, peki papir in še nekaj, kar ni potrebovala.

V trgovino ne želim, pa tudi delajo samo do 20.ure, jaz pa tudi delam do 20-ih. V nedeljo bom prosta, lahko bi šla v trgovino dopoldan, a vsaj jajca in še kaj bi potrebovala prej.
spletne trgovine ne delajo.Poklicala sem nekaj kmetov v bližini vsaj za jajca, a se jim je povpraševanje povečalo in nimajo na zalogi. Nisem njihova stranka od prej.
Ne morem poslati mamo, ki ima več kot 70 let in je srčni bolnik v trgovino.
Otroka sta premajhna, da bi šla.

Hvala

Ja s kje pa si?

Točno zato, da nam ne bi rabilo zdaj po trgovinah, smo nekateri par tednov prej “panično” nakupovali.

Kaj pa če prosiš koga da ti nabavi, sosedo morda?

Povezujte se 8znotraj sosesk, blokov, ipd.). V trgovino naj hodi eden za celo sosesko. Tako bo tudi manjsa vrsta pred trgovino in lazje upostevati varnostne razdalje v trgovini. Medsosedska pomoc je bistvena v teh casih.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Meni je to neumen nasvet. V trgovino ne bi šla pa 3 pudinge. Ko bom, bom potrebovala šteko mleka, 10 kg moke, kosmiče, po par kil makaronov, riža, krompirja, svežega sadja, zelenjave.. . Kako naj gre eden po tako nabavo za celo sosesko?

Zaprosi koga če ti gre lahko v trgovino. Resno. Ljudje pomagajo. Jaz sem včeraj starejšim sosedom prinesla za cel voziček hrane. In jima pustila pred vrati. Vse sta mi povedala po telefonu kaj želita. Denar sem založila, ker starejši pač nimajo spletne banke.
Zagotovo imaš kakšno prijateljico, sodelavko, sosedo……ne te bit sram prosit. Ljudje razumemo da tisti ki delate ne zmorete vse. Jaz pred tem teh sosedov sploh poznala nisem, samo na videz. Smo se par dni nazaj z balkonov začeli pogovarjat in sem se ponudila. Ne čakaj da se kdo ponudi. Vprašaj. Lahko pa tudi napišeš iz kje približno si, mogoče je kdo v bližini tukaj. Nekateri imamo luksuz in lahko trenutno delamo od doma, nekateri pa lovite svoj lastni rep na žalost.

Če delaš do 20ih, to pomeni da si dopoldne frej? Imaš doma šivalni stroj? Ali vsaj šivanko in kakšno staro majico? Poglej po spletu, kako in iz kakšnih materialov sešiti masko z najboljšo zaščito. Zaščitne rokavice dobiš že v nekaterih trgovinah. Opremi se, masko gor in rokavice ter pazljivo nakupi stvari, ki jih potrebujete. Kje je problem? Glede na starost tvojih staršev si stara cca 40 let, ne razumem zakaj stokaš? Če v teh razmerah dopoldne nisi frej, pa prosim napiši kaj delaš, ker me res zanima.

V nedeljo itak ne moreš. Trgovine so vse (v celi Sloveniji) zaradi odloka zaprte. Ob nedeljah in praznikih lahko delajo samo pumpe in lekarne.

Lahko pa prosiš kakšno sodelavko, soseda. Ali pa greš vmes med službo za pol ure v najbližjo trgovino. Če nimaš maske, daš navaden šal in očala gor. Za tistih par stvari ne bi bil problem.

Meni je to neumen nasvet. V trgovino ne bi šla pa 3 pudinge. Ko bom, bom potrebovala šteko mleka, 10 kg moke, kosmiče, po par kil makaronov, riža, krompirja, svežega sadja, zelenjave.. . Kako naj gre eden po tako nabavo za celo sosesko?
[/quote]

S “pooblastilom” ostalih, da nakupuje za vse.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Partner? Tisti, ki varuje otroka ko si ti v sluzbi?

S “pooblastilom” ostalih, da nakupuje za vse.
[/quote]
Ni problem v pooblastilu. Mislim, da je govora o tem, da nimamo vsi kamiona ali traktorja. Druzinski tedenski nakup je (bruto teze) kakih 50 kg oz. en do vrha poln vozicek. Vec kot toliko v manjsi avto ne spravis. Tedenskega nakupa za 2 druzini pa sploh ne, pa ce si se taki umetnik racionalnega zlaganja.

Za avtorico: trgovine so za navadne obcane odprte od 10 h do 20 h, 6 dni v tednu. Skoraj ne verjamem, da si do zdaj vedno nakupovala po 20. uri ali v nedeljo.

Mogoče pa dela zdaj več, tako kot mnogi, ki nadomeščamo tiste, ki so doma z otroki ali morda bolni ali ne morejo do službe, ker ni prevoza?

New Report

Close