Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek "Spoštuj očeta in mater,

"Spoštuj očeta in mater,


Kdo pa omenja Očeta?[/quote]

Ja ta zapoved ane…[/quote]
Kolikor jaz vidim, omenja očeta in ne Očeta.

Ni res ti tagrda! Dobro preberi!

Piše, da boš dolgo živel in dobro na zemlji.

dolgo živeti še nujno ne pomeni tudi na zemlji ane, glede na dejstvo, da smo duše, torej nematerijalna bitja…

Ok res je. Ampak mene zanima kdo je Oče? Pa še podvprašaj, v čem je razlika med očetom in Očetom?

Tisti, ki skrbi za otroka , se z njim ukvarja, pogovarja in vzgaja z ljubeznijo.[/quote]

Ok, kdo pa je oče?

Ni res ti tagrda! Dobro preberi!

Piše, da boš dolgo živel in dobro na zemlji.

dolgo živeti še nujno ne pomeni tudi na zemlji ane, glede na dejstvo, da smo duše, torej nematerijalna bitja…[/quote]
Seveda si lahko tudi tako razlagas.
Odvisno s katerega kota gledas s krscanskega,judovskega,filozofskega,nekega tretjega itd..

aha, sve že bližje…;) Torej bi se strinjala da je oče lahko le roditelj, Oče pa ne nujno, je pa vzgoljitelj?

Kao Jožef Jezusu?

Tisti, ki skrbi za otroka , se z njim ukvarja, pogovarja in vzgaja z ljubeznijo.[/quote]

Ok, kdo pa je oče?[/quote]

Kdo neki, sosed ali pa poštar. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Tisti, ki skrbi za otroka , se z njim ukvarja, pogovarja in vzgaja z ljubeznijo.[/quote]

Ok, kdo pa je oče?[/quote]

Pojma nimam, ker nisem študirala cerkvenih bukev.Mene so v cerkvi zanimali samo ministranti, če je bil kakšen lušten, pa kakšna lepa pesemca.

aha, sve že bližje…;) Torej bi se strinjala da je oče lahko le roditelj, Oče pa ne nujno, je pa vzgoljitelj?

Kao Jožef Jezusu?[/quote]
Seveda posvojitve so poznali ze v tistem casu. Posvojen otrok je postal pravi sin hci kot bi ga naredil ali rodila.No ja ne bomo zdej dlakocepli okoli dnk testa haha

Ni res ti tagrda! Dobro preberi!

Piše, da boš dolgo živel in dobro na zemlji.

dolgo živeti še nujno ne pomeni tudi na zemlji ane, glede na dejstvo, da smo duše, torej nematerijalna bitja…[/quote]
Seveda si lahko tudi tako razlagas.
Odvisno s katerega kota gledas s krscanskega,judovskega,filozofskega,nekega tretjega itd..[/quote]

S kota “kmečke” pameti… Take mal ne preveč razvite kao preproste…

Meni namreč ta dva določnika povesta, da je velika razlika v teh dveh načinih bivanja. Ravno zaradi tega sta po moje zapisana vsak posebej…

aha, sve že bližje…;) Torej bi se strinjala da je oče lahko le roditelj, Oče pa ne nujno, je pa vzgoljitelj?

Kao Jožef Jezusu?[/quote]

No, saj si napisal.Oče z veliko začetnico ni nujno, da je biološki oče.Skrbi pa za otroka in ga vzgaja.
Oče z malo začetnico je samo roditelj, ta pa ne skrbi za otroka in ga tudi ne vzgaja, ker mu ni mar.


Seveda si lahko tudi tako razlagas.
Odvisno s katerega kota gledas s krscanskega,judovskega,filozofskega,nekega tretjega itd..[/quote]

S kota “kmečke” pameti… Take mal ne preveč razvite kao preproste…

Meni namreč ta dva določnika povesta, da je velika razlika v teh dveh načinih bivanja. Ravno zaradi tega sta po moje zapisana vsak posebej…[/quote]
Zdaj odvisno katerega oceta imas v mislih? Je to oce clovek ki te naredi ali posvoji ali naslavljanje boga z ocetom kot neko vodstveno ocetovsko figuro.

Jezusu se ni dobro izšlo.

aha, sve že bližje…;) Torej bi se strinjala da je oče lahko le roditelj, Oče pa ne nujno, je pa vzgoljitelj?

Kao Jožef Jezusu?[/quote]
Seveda posvojitve so poznali ze v tistem casu. Posvojen otrok je postal pravi sin hci kot bi ga naredil ali rodila.No ja ne bomo zdej dlakocepli okoli dnk testa haha[/quote]

Ane ane, no pa mamo uržeh za množične ločenke…;))))

Sam… Kokr piše, je Marija težila tamalmu na polno, zato ji je že pri dvanajstih zabrusil; žena kaj imam s teboj? Pa še takrat ko ga je na svadbi psihirala da je vina zmanjkalo. Kolk je bil takrat star? Je že predaval ane? Blesava mat mu je pa še zmer težila…

Zato misliam da je v zapovedi prvo zapisan oče, mišljen pa kot Oče, torej vzgojitelj/ji, torej poleg posameznikov tudi rodbina, (narod), druga pa mati kot tista ki ga je na ta svet rodila.

Mislim da zapoved z očetom in materjo hoče povedati= spoštuj vzgojo telesa, razuma in čustev.

Se lahko strinjaš?

aha, sve že bližje…;) Torej bi se strinjala da je oče lahko le roditelj, Oče pa ne nujno, je pa vzgoljitelj?

Kao Jožef Jezusu?[/quote]

No, saj si napisal.Oče z veliko začetnico ni nujno, da je biološki oče.Skrbi pa za otroka in ga vzgaja.
Oče z malo začetnico je samo roditelj, ta pa ne skrbi za otroka in ga tudi ne vzgaja, ker mu ni mar.[/quote]

ne moreš da ne bi ane???


Seveda posvojitve so poznali ze v tistem casu. Posvojen otrok je postal pravi sin hci kot bi ga naredil ali rodila.No ja ne bomo zdej dlakocepli okoli dnk testa haha[/quote]

Ane ane, no pa mamo uržeh za množične ločenke…;))))

Sam… Kokr piše, je Marija težila tamalmu na polno, zato ji je že pri dvanajstih zabrusil; žena kaj imam s teboj? Pa še takrat ko ga je na svadbi psihirala da je vina zmanjkalo. Kolk je bil takrat star? Je že predaval ane? Blesava mat mu je pa še zmer težila…

Zato misliam da je v zapovedi prvo zapisan oče, mišljen pa kot Oče, torej vzgojitelj/ji, torej poleg posameznikov tudi rodbina, (narod), druga pa mati kot tista ki ga je na ta svet rodila.

Mislim da zapoved z očetom in materjo hoče povedati= spoštuj vzgojo telesa, razuma in čustev.

Se lahko strinjaš?[/quote]
Zanimiv pogled..
Zapovedi so bile dane dolgo pred jezusom in njegovim rojstvom. Stricek mojzes jih je prejel na sinaju.
Tisto z vzgojo telesa custev razuma se pa strinjam. Telo brez razuma in custev je mrtvo. Torej neuporabno.

jest pa mislm da se je! Tip je bil car, zjebal je Poncija in Pilata, ker duše ni prodal, “onadva” pa sta jo… Za ceno položaja v družbi…

Jezus je bil pa tolk Dedca, da je reku kurc gleda, ne grem se več tle ni dedcev dal se bom križat da bom pokazal kaj se to prav bit dedc! In še dons večino bab orgazmira nanjga…;))))

torej model dolgo živi in mu je dobro na zemlji…

No, saj si napisal.Oče z veliko začetnico ni nujno, da je biološki oče.Skrbi pa za otroka in ga vzgaja.
Oče z malo začetnico je samo roditelj, ta pa ne skrbi za otroka in ga tudi ne vzgaja, ker mu ni mar.[/quote]

ne moreš da ne bi ane???[/quote]

Na, pa sem spet mim usekala.
Sem pa misnla, da sem prav napisala in da me boš pohvalil.

Če grem malo na podzavestno raven je tudi tako, da od malega ponotranjimo naše starše in onibse potem zrcalijo v naši podzavesti.
Kdor se sposoben odpustiti svojim staršem, jih sprejemati-se sprijazniti, jih probati spoštovati…, ta je sposoben delati na sebi, odpravljati posledice pomanjkljive vzgoje pri sebi, ne ponavljati njihovih napak in, navsezadnje, spoštovati SEBE.

Starše nosimo v sebi, imamo v podzavesti tisti odmev, ponotranjenje njihove vzgoje. Ponotranjenje in poistovetenje z njimi. Če smo sposobni sprejeti ta del, svoje poreklo, korenine, naše starše v sebi… smo se sposobni imeti radi, se spoštovati. To pa je predpogoj za zdrave medosebne odnose.

Že že sam kako? Kak naj kar pišeš razložim osebi ki ne vidi drugega izhoda več kakor da se(še) izpoveduje meni norici? a naj rečem da je Cerkev zlo? Kok če pa je skor 50 let v to verjela? Za to živela!

Vidiš tukaj pridejo do izraza malenkosti, ki jih slišimo vsak dan večkrat na dan, pa nikoli ne doumemo…

Jebenti, človk mora pri 50ih popolnoma nanovo razumsko zaživet, zdej ga pa stimuliraj…

Pa država je čist ista, faking sprenevedanje, že na rojstnem listu so zapisani starši??????? Kok če je pa ROJSTNI list? Potem bi morali bit RODITELJI ane?

Saj ga maš doma pa naj te hvali ane…;)

Takim k mate vsega preveč pa jest fejst računam za hvaljenje ane… Boš morala kaj dobrega skuhat!

Že že sam kako? Kak naj kar pišeš razložim osebi ki ne vidi drugega izhoda več kakor da se(še) izpoveduje meni norici? a naj rečem da je Cerkev zlo? Kok če pa je skor 50 let v to verjela? Za to živela!

Vidiš tukaj pridejo do izraza malenkosti, ki jih slišimo vsak dan večkrat na dan, pa nikoli ne doumemo…

Jebenti, človk mora pri 50ih popolnoma nanovo razumsko zaživet, zdej ga pa stimuliraj…

Pa država je čist ista, faking sprenevedanje, že na rojstnem listu so zapisani starši??????? Kok če je pa ROJSTNI list? Potem bi morali bit RODITELJI ane?[/quote]

Ne samo pri petdesetih, večkrat v življenju prevrednotimo vrednote in spreminjamo stališča, ki se naberejo z izkušnjami.
Ne predstavljam si, da bi isto mislila o različnih stvareh 50 let enako.Kot fijakarski konj.
Če je pa ta oseba 50 let živela in verjela v eno ideologijo, je pač to njena stvar in ti tu ne moreš nič.Vsak se mora sam prevetriti in biti fleksibilen.

Kar se pa tiče starši in roditelji, to je pa itak preobračanje besed.Vsak si lahko pod eno besedo predstavlja več različnih stvari.

Oce je tisti, ki je omogocil tuzemno pojavnost (zivljenja). Je tisti, ki je vdahnil zivljenje. Je troje in eno, zato troedini. Je ucitelj, v cigar blizini se ucimo vescin razumevanja (univerzalnih) principov in prilagajanja le tem, obvladovanja okoliscin in manipuliranja z okoliscinami (v lastno korist). Kot je zgoraj (poprej) nekdo ze zapisal: ucitelj, ki uci discipline cutenja, telesa in razuma.

Mati je sveti gral, je posoda zivljenja, v kateri se to razvija, razrasca in nenazadnje odkriva/raziskuje (meje obstoja). Tozadevno drugi aspekt troedinosti (tokrat zivljenja). Mati, kot varen pristan in Oce kot avtoriteta potrebujeta tretje, da bi skupaj postali eno. Spostovanje do prednikov se tako izraza z ohranjanjem (dobre) tradicije. Prenasanje le-te (na potomstvo) omogoca dolgo zivljenje na zemlji, spostovanje le-te pa dobro zivljenje na zemlji. Oboje je ponovno pogojeno s troedinostjo, ki jo moremo opredeliti kakor previdnost, predanost in preudarnost. Osotnost vodi v kataklizmo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Saj ga maš doma pa naj te hvali ane…;)

Takim k mate vsega preveč pa jest fejst računam za hvaljenj e ane…Boš morala kaj dobrega skuhat![/quote]

Draga moja Gola resnica, saj me ne poznaš dobro.In ne veš koliko suhih krav sem že doživela v teh letih in kaj vse je že bilo…Nisem človek , ki bi prav dosti stokala, lahko ti pa povem, da so za menoj že tudi strašno strašno sušna leta.Mogoče se zato zdaj znam tako veseliti, ceniti vse kar imam in sem na splošno dovolj srečna.Je pa res, da k temu prispeva tudi partner, s katerim sva dovolj kompatibilna.


Hmmmm, zanimivo, kako to, da krščanstvo zanima tuzemsko življenje? Ne bi bilo bolj smiselno, da bi zapoved namesto tega vsebovala obljubo “da boš prišel v nebesa”?

New Report

Close