Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spoštujmo prodajalce med prazniki

Spoštujmo prodajalce med prazniki

Tako, rad bi napisal, da prihaja za prodajalce v trgovinah Špar, Mercator, Tuš, Jager zelo stresna dva tedna. Zato imejte v teh dveh tednih malo spoštovanja do njih. Tudi oni so ljudje tako kot mi vsi, ki imamo morda srečo in delamo v fabrikah!
Zato ko se odpravljaš v trgovino se postavi v vlogo prodajalca ga vljudno pozdravi in mu vošči vesele praznike. Tudi sam mam prodajalko na blagajni katero vsako leto za božička obdarim z čokolado in ji voščim vesele praznike. Tako, da dragi ljudje ne bodite jezni če boste malo dlje čakali v vrsti in bodite vsaj med prazniki prijazni do njih.
Pa še nekaj bi rad dodal da nekaj Mercatorjevih trgovin po Slovenijih je odprtih v nedeljo 23.12.2012 do 19.00 ure. Če že moraš v trgovino pojdi zjutraj in ne popoldan. Popoldan raje posvetite svojim nadražjim.
Zakaj? Zato da pokažeš da se ne strinjaš da so trgovine v nedeljo odprte do 19.00 ure!

Jaz jih spoštujem vedno, ne samo ta dva tedna v letu. Vsak človek je vreden spoštovanja. žal je danes tako preričanje da se mora spoštovati samo še doktorje, direktorje in pravnike. Kot da vsi ostali poklici niso vredni nič. Res žalostno, da si spoštovan glede na višino plače.
Meni se te ženske smilijo, ker morajo toliko delati, tudi po več kot 8 ur na dan.

Se polnoma strinjam ne morem si predstavljat kako se te ženske počutijo ko se vsi pripravljajo na praznovanje one pa delajo doma niti večerje ni za družino,imam prijatljico trgovko ki dela v mercatorju pravi da sovraži praznike ker je psihično zelo podre,ves čas je v službi otroci doma sami,nič pripravljeno za praznovanje,v trgovini dela pa vendar zvečer komi uspe nabavit najnujneše ter prit do blagajne,ker so stranke krepko čez zapiralni čas notar.Da o nedeljskem delu delu niti ne govorimo,ta glavni zagovarjajo delo ob nedeljah ker takrat največ zaslužijo.mi ovce pa tej njihovi frazi nasedemo in se sprašujemo kako to da si člani uprave izplačujejo bajne nagrade,kajti trgovke ob nedeljah delajo za malo več kot euro pa po na uro,Zakaj one ob nedeljah ne zalžijo največ.Referendum je bil in gdo ga spoštuje.No sindikati mercatorjevih zaposlenih ki so že celo večnost na tem polažaju pa nič.Vsem trgovkam lep pozdrav čim manj stresa.Sindikatom teh zaposlenih pa ne želim lepih ter veselih praznikov,kajti očitno je da gre za zlorabo teh žensk,ali če hočete trgovina z ljudmi.Vsaj nadure bi jim lahko izterjali pa nič,psihično in delovno nasinje.

Ne razumem takih postov. Spoštljiv je treba biti do vseh, ne samo do trgovk dva tedna. Opažam, da prav nihče ni deležen spoštovanja.

Moram reči tudi, da se mi nihče ne smili, ki ima delo.

Tudi to, da ob nedeljah hodim v trgovino, ker sicer ves čas delam in nimam časa, da bi šla po fasungo, kaj šele, da kupim kaj drugega.

To kar pišete, je deloma res, ampak se mi zdi pa tako enoznačno in dela iz trgovk neke kvazi žrtve. In tega ne razumem. Nikomur se denarja ne šenkuje in vsak ima svoje znanje za služenje denarja. Trgovke tako, učiteljice drugače, itd …

V tem ni žrtev in vsak, ki dela in ne da odpovedi ve, da ima večjo korist, če hodi v službo, sicer bi dal odpoved.

Trgovke niso ne bolj ne manj žrtve sistema kot vsi ostali! Z vsem spoštovanjem do njih, ampak pretiravati pa res ni treba.

Se strinjam, da je treba spoštovati vse in ne samo prodajalce.

Je pa res, da v tem času so prodajalci najbolj izpostavljeni.
Velikokrat slišim pri blagajnah, kako so ljudje nestrpni, če morajo preveč čakati.
Takšnim bi privoščila en teden dela v trgovini, pa bi se mal zamislili koliko te ljudje delajo. Velikokrat
si še malice ne morejo privoščiti.

Ko pa dobijo plačilne liste, pa so totalno sesuti. Za takšen denar ne grem nikoli toliko garat in vsak dan
poslušat nestrpne in nesramne ljudi.

in ne vem, kaj je tako faking pomembnega da morate ob nedeljah hodit v trgovine…..res…kako je že rekla una zgoraj..retardiranci…ampak tapravi….in ne mi natolcevat, da ni tiste pol ure časa med tednom in v soboto cel dan, do včera

Pred “samostojno” bananarepubliko Zlovenijo so ljudje ravno tako nakupovali… v soboto do 12ure so nabavili vse… kakšna nedelja, je bil od strani “komunizma” zapovedan praznik…..

In kaj mamo v demokraciji??

Se mi pa smilijo mentalni bebčki&bebke, ki v nedeljo hodijo po trgovinah….To je šele zafustriran folk, popolnoma nesposoben organizirat lastno življenje!!!

Me zanima kako bi te bebčke preklinjale nedelje ko bi bile na ONI strani pulta!!!!

Z vsemi se strinjam razen z enim postom zgoraj pa se ne strinjam.
Namreč v fabriki ti delaš na stroju pa ne bom zdaj mešal javne uprave zraven (šole, vrtci, bolnišnice..) ampak zasebni sektor in ko ti delaš v fabriki ali pa npr.: kje na delovišču nimaš toliko strank dnevno kot jih imajo blagajničarke. One pa morajo poslušati tečne ljudi ki se jim vedno mudi ki bi radi bili čimprej doma…
Zamislite si malo ko lepo na predbožični večer lepo okrasite smreko, jaslice z družino marsikatera mama ali oče pa je še ob 17.00 v službi v trgovini in mora še poslušati tečne stranke ki še zadnjo minuto iščejo stvari!
Zato jaz cenim prodajalke in pa tudi prodajalce in temu je tudi namenjena ta tema, da jih že med letom ne spoštujemo kot bi jih morali, da jih vsaj čez praznike spoštujemo!

In pa to bi rad dodal če imate kaj spoštovanja do njih ne hodite zadnjo minuto v trgovino!
Zadajte si cil da 24.12 in 31.12.2012 po 16.00 uri ne boste več prestopili praga trgovine katere so še odprte in jim tako omogoči da si lahko v miru zaključijo blagajne in pospravijo prodajne površine.
Isto velja za Mercatorjeve centre 23.12

in sicer zaposljena v trgovini v manjšem mestu. Mi imamo trgovino zaprto v soboto popoldne in nedeljo,delamo pa vsak dan deljeno,to pomeni od 8 do 12 in od 15 do 19 in VSE SOBOT dobesedno. V naši trgovini so stranke navajene da jih “postrežeš po starinsko”,se jim posvetiš,vsi te poznajo,vsakemu moraš voščiti besedo,kar mi hb ni težko in kakšnemu starejšemu še pomagat obleč ali zavezat čevelj,poslušat razne tegobe,se pogovorit tudi to mi ni težko le časa ni vedno dovolj,ker delamo samo 2,sem pa vesela ,da me imajo stranke rade. Sedaj v decembru skoraj vsak dan dobim drobno pozornost,cokolado,kavo,bonbon… Povedati pa sem hotela še to,da kljub temu da delam vsak dan cel dan,med pavzo skuham kosilo in ostala gospodinjska dela naredim,in zato rabim vedno več časa saj nisem več najmlajša delam že več kot 30 let,vedno v trgovini in vedno s tem urnikom še NIKOLI NISEM BILA V NEDELJO V TRGOVINI, in to zato,ker se mi trgovke smilijo,saj delajo nekatere tudi po 14 dni brez enega fraj dneva.

Ja in zato jaz ne razumem ljudi ki hodijo v nedeljo po 12 uri po nakupih že zjutraj jih ne razumem. V soboto bi lahko naredili nakup.
V nedeljo pa če je res nujno po kakšno stvar dve!

Ja in kaj je potem razlika, če greš po dve stvari ali po cel voz?

Če ti skoraj vse nabaviš v soboto, v nedeljo greš pa samo po dve nujni, pozabljeni stvari, nisi prav nič drugačen/a od tistih, ki cel nakup opravijo v nedeljo.

Jaz sam ne hodim v nedeljo v trgovino pa če mi doma manjka moka ali pa sladkor grem pač k sosedi in si izposodim.
Sem pa napisal če je res nujno kar pa v nedeljo ni pa počakaj en dan pa si kupi v ponedeljek

Ha ha ha, prodajalci so sami želeli biti prodajalci, opravljajo svoje delo tako kot ga vsi ljudje, če jim delo ni všeč, ga naj pustijo, v vrsti jih čaka dovolj za njihovo delovno mesto. In če se ne motim, za svoje delo dobivajo plačilo – kot vsi. Plača ni velika, izobrazba pa tudi ne. Kakor si je kdo postlal, tako sedaj leži…
In ja, se popolnoma strinjam, da so trgovine dolgo odprte. Saj ne dela ista prodajalka od jutra do večera, torej…. Zame so trgovine odprte še premalo.
Za Merkator pa nič bati, če so ljudje pametni, ga ne bodo več obiskovali. Zaradi njegovega ignorantskega in nesramnega odnosa do kupcev. Zaradi mene ga lahko zaprejo za večno!!!

Si ne predstavljam bit na njihovem mestu. Hrup, luči, pa skoz na očeh ljudi in še prijazne na skoz en in isti način. Saj se še po glavi počohat ne morejo, če jih srbi. Tisti, ki moremo, dajmo jim mal priznanja, pozornosti ob novem letu – kašna mini čokolada ipd (pa poštarjem, bankirkam, …)

Ha ha ha, prodajalci so sami želeli biti prodajalci, opravljajo svoje delo tako kot ga vsi ljudje, če jim delo ni všeč, ga naj pustijo, v vrsti jih čaka dovolj za njihovo delovno mesto. In če se ne motim, za svoje delo dobivajo plačilo – kot vsi. Plača ni velika, izobrazba pa tudi ne. Kakor si je kdo postlal, tako sedaj leži…
In ja, se popolnoma strinjam, da so trgovine dolgo odprte. Saj ne dela ista prodajalka od jutra do večera, torej…. Zame so trgovine odprte še premalo.
Za Merkator pa nič bati, če so ljudje pametni, ga ne bodo več obiskovali. Zaradi njegovega ignorantskega in nesramnega odnosa do kupcev. Zaradi mene ga lahko zaprejo za večno!!![/quote]

ampak si prizadeta….al pa pijana

eni pa mate bolane izjave. Da vam povem ker poznam osebe ki delajo v trgovinah in ni tako luštno med prazniki saj delajo tudi po delovnem času da si naložijo police.
Prodajalka res ne dela od jutra do večera dela pa od ponedeljka do nedelje. 1 dan v tednu mora meti prosto a včasih se zgodi da ne more imeti in vleče celi teden. In potem komaj čaka tisti prosti dan!

Ha ha ha, prodajalci so sami želeli biti prodajalci, opravljajo svoje delo tako kot ga vsi ljudje, če jim delo ni všeč, ga naj pustijo, v vrsti jih čaka dovolj za njihovo delovno mesto. In če se ne motim, za svoje delo dobivajo plačilo – kot vsi. Plača ni velika, izobrazba pa tudi ne. Kakor si je kdo postlal, tako sedaj leži…
In ja, se popolnoma strinjam, da so trgovine dolgo odprte. Saj ne dela ista prodajalka od jutra do večera, torej…. Zame so trgovine odprte še premalo.
Za Merkator pa nič bati, če so ljudje pametni, ga ne bodo več obiskovali. Zaradi njegovega ignorantskega in nesramnega odnosa do kupcev. Zaradi mene ga lahko zaprejo za večno!!![/quote]

ampak si prizadeta….al pa pijana[/quote]

Po sebi sodiš?
Pri tolikih brezposelnih naj bodo vesele, da imajo službo. Če jim ne ustreza, kdo jih pa sili, da je ne pustijo? Na zavodu za zaposlovanje je še dovolj prostora.
Se mi pa res bedasto zdi. Jokajo in stokajo, naj službo pustijo, pa je. Bodo takoj prišle druge brez stokanja in jokanja. One bodo pa lahko cel ljubi dan ležale in noge v luft držale.
Aja, sem pravkar prišla iz Spara, sem šla iz trgovine 5 minut preden so jo zaprli :))

tablet ti je zmanjkalo….revica

a sam trgovce?? kaj pa zdravstvena služba,vojska, poklicni gasilci, gostinci…ti vsi delajo tudi za novo leto in vse praznike!!!???

karenametkapetka ja samo tu je govora o prodajalkah ki morajo poslušat tečne stranke. Pa javna uprava je tak za sebe!

ampak si prizadeta….al pa pijana[/quote]

Po sebi sodiš?
Pri tolikih brezposelnih naj bodo vesele, da imajo službo. Če jim ne ustreza, kdo jih pa sili, da je ne pustijo? Na zavodu za zaposlovanje je še dovolj prostora.
Se mi pa res bedasto zdi. Jokajo in stokajo, naj službo pustijo, pa je. Bodo takoj prišle druge brez stokanja in jokanja. One bodo pa lahko cel ljubi dan ležale in noge v luft držale.
Aja, sem pravkar prišla iz Spara, sem šla iz trgovine 5 minut preden so jo zaprli :))[/quote]

Pa si res prizadeta!!! Verjetno tudi pod vplivom opojnih substanc…


V nedeljo ob 8-ih gremo k maši, ob 9.30 peljem sina na treniing in grem po nakupih. Po špecerijo za cel teden.
Ob 11-ih grem po sina in dokončam kosilo.
Ob sobotah sem običajno v službi ali imam kakšne druge obveznosti.
V nedeljo dopoldan med sinovim treningom pa imam čas zato, pa še gneče v trgovinah ni.
Prav tako bom 24. delala do 21-ih in 31. tudi do 21-ih.
In 1. začnem ob 7-ih s službo! In zato naj se mi naj zato trgovke smilijo?
Pa kaj še!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close