Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sprememba imena in diploma

Sprememba imena in diploma

Hello hello! Letos bom diplomiral in sem v dilemi, ali si naj spremenim svoje ime pred ali po zagovoru diplome. Izbrano imam čisto normalno ime, ki je v bistvu vzdevek/okrajšava, ki so mi ga dali družinski člani in prijatelji. Gre se za to, da imam zelo pogosto kombinacijo imena in priimka in se celo življenje že ukvarjam s tem, da me na uradih in podobnih lokacijah mešajo z vsemi možnimi soimenjaki. Celo pošto pošljejo nekomu iz mojega kraja, z mojim imenom in priimkom, ampak seveda na napačen naslov. Na linkedinu mi ven vrže 11 ljudi z mojim imenom in priimkom, od teh je polovica zaposlena v moji stroki. Beda.

V glavnem, zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? Poznate koga, ki je spremenil svoje osebno ime in moral plačevat ponovni natis diplome?

LOL kakšni problemi.

Prej poskrbi za to. Drugače bodo večni problemi.

Če misliš, daj prej.

Diplomirala, ko še nisem bila poročena, ko sem se poročila pa sem opustila dekliški priimek.

Če kdo išče mojo diplomo, je ne najde. Kolikor več časa od tega mineva, tem bolj mi je to všeč. Saj ni treba, da prav vsak lahko vse o meni izve.

Seveda prej.

Itak, da prej. Razen, če imaš tako bedno diplomo, da jo hočeš prikriti.

Drugače je pa fajn, da ljudje najdejo tvojo diplomo. Je referenca (če je ok, če je bedna, jo prikriješ :).

Bolj udobno bi bilo prej- ampak tudi če kasneje, ni problema.

Pač fotokopiraš odločbo o spremembi imena in priložiš ostalim dokumentom.

Odgovor na objavo uporabnika
bednoime, 26.03.2024 ob 23:46

Hello hello! Letos bom diplomiral in sem v dilemi, ali si naj spremenim svoje ime pred ali po zagovoru diplome. Izbrano imam čisto normalno ime, ki je v bistvu vzdevek/okrajšava, ki so mi ga dali družinski člani in prijatelji. Gre se za to, da imam zelo pogosto kombinacijo imena in priimka in se celo življenje že ukvarjam s tem, da me na uradih in podobnih lokacijah mešajo z vsemi možnimi soimenjaki. Celo pošto pošljejo nekomu iz mojega kraja, z mojim imenom in priimkom, ampak seveda na napačen naslov. Na linkedinu mi ven vrže 11 ljudi z mojim imenom in priimkom, od teh je polovica zaposlena v moji stroki. Beda.

V glavnem, zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? Poznate koga, ki je spremenil svoje osebno ime in moral plačevat ponovni natis diplome?

V COBISSu bodo poleg imena in priimka dodali letnico rojstva ali kakšno drugo oznako (npr. poklic), da se boš ločil od ostalih. Ne rabiš nič spreminjat, halooo.

Se pravi bo npr. Janez Novak, 2000.

Spremeni čimprej!

Odgovor na objavo uporabnika
Povsod me ni, 27.03.2024 ob 09:05

Se pravi bo npr. Janez Novak, 2000.

Ja, je ena taka Jane Doe varjanta žal

Če boš, daj itak prej.

Diplomo verjetno prejmeš s priimkom in imenom kot ju imaš v indeksu. Ime lahko uradno spremeniš in odločbo o spremembi imena uporabiš ob uporabi diplome – pokaži in na zahtevo oddaj le kopijo.

Če se hočeš izogniti letanju po upravni enoti in prilaganju dokumentov, to stori takoj.

Zakaj bi si sploh spreminjal ime, če bo v COBISSu napisano npr. Janez Novak, 2000.

Na prijavi za delo pa itak navedeš datum rojstva. Saj bodo že sešteli 1+1.

Odgovor na objavo uporabnika
Vseeno, 27.03.2024 ob 07:25

Diplomirala, ko še nisem bila poročena, ko sem se poročila pa sem opustila dekliški priimek.

Če kdo išče mojo diplomo, je ne najde. Kolikor več časa od tega mineva, tem bolj mi je to všeč. Saj ni treba, da prav vsak lahko vse o meni izve.

Plagiat?

Ne gre se mi zato, da bi ljudje enostavno našli mojo diplomo, ker itak dvomim, da to delodajalce zanima in bo šel to v nulo prebirat. Bolj mi je važno, da me ljudje več ne bi mešali s soimenjaki. Si predstavljam, da bi bilo to kar problematično v prihodnosti, sploh, če imam željo networkat in bit prepoznaven na svojem področju…

New Report

Close