Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Sramotna kampanja proti Türku

Sramotna kampanja proti Türku

Izbrisani so dali celo telo v torbo in jo popihali v jugo,potem so se priplazili nazaj in zdaj zahtevajo svoje oravice in se sprenevedajo-vsaka podobnost z našinmi plitiki je zgolj slučajnost!!!!

Kjer je dim je sigurno tudi ogenj. Vsaka podobnost s kandidatoma za predsednika države je zgolj slučajnost.

Glavo v torbi,japade…..
Imel je kufer spakiran za vsak slučaj, če bi res ornk počilo…Pa še kakega bi vzel zraven od današnjih politikov, ki se zdej duvajo, kakšni so bili osamosvojitelji. Kaj so sami se osvajal???
Zdej se je Lojzek spustu čist na poden, pa me res zanima, če rabimo takega predsednika, ki ne zna s svojo glavo mislit?? On jo ima očitno vedno v torbi!!!

Danilo Türk se je pa skrival v Ženevi, ;).

Ne.
Citiranje in navajanje kot znanstveni metodološki instrument ni posledica pomanjkanja lastnih mnenj, ampak nujna zahteva vsake argumentirane razprave.
Resna argumentacija se opira na citate in navedke; govorjenje brez njih (vsaj kar se strokovnih debat tiče in česar se vsaj nekateri tukaj poskušate držati) zdrsne slej ko prej na nivo praznega besedičenja.
[/quote]

Točno tako. Več kot očitno pa je, da prav tistim, ki nikoli napisanega ne argumentirajo, namen in pomen citiranja ni poznan. Še celo več, ko neko zadevo citiraš in navedeš vir, se ob napisano obregujejo in to pripisujejo pomanjkanju lastnega mnenja. Občajno so to ljudje, ki mislijo da imajo zelo širok spekter znanja, pa je seveda prav obratno. Jaz takim rečem, da mlatijo prazno slamo.

Danilov odgovor v današnjem blogu:

Očitno so zadnji dnevi volilne kampanje povzročili nekaj nervoze. Doživeli smo nekaj nizkih udarcev. Med njimi je eden bolj pritlehnih, takih da človek ne ve ali bi se ob njem smejal ali jezil, poskus Zunanjega ministrstva z neresnicami ustvariti vtis, da sem poleti 1991, v času osamosvojitve delal za Jugoslavijo. Ta trditev je seveda bedasta, s tehniko zavajanja pa se jo poskuša narediti bolj prepričljivo. Za ta namen je bil uporabljen dokument OZN, ki vsebuje podatke o članih Podkomisije za preprečevanje diskriminacije in zaščito manjšin, katere član sem bil l. 1991. Dokument je bil objavljen tudi na naslovni strani “Dela” v sredo, 7. novembra 2007 . V podnapisu pod faksimiliranim dokumentom je rečeno, da so Danila Türka leta 1991 v OZN zapisali kot “predstavnika Jugoslavije”. Ta trditev ne drži in je tudi objavljeni faksimile ne potrjuje. V dokumentu piše samo to, da je bila moja “država državljanstva” (Country of nationality) Jugoslavija. Poleti l. 1991 je bila Jugoslavija še država in Slovenci smo bili še njeni državljani. Nobenega govora pa v citiranem dokumentu ni o tem, da bi jaz bil “predstavnik Jugoslavije”, kot je zmotno zapisano v časopisu. Objavljeni dokumenti vsebuje zgolj podatke o članih neodvisnega ekspertskega organa OZN, Podkomisije za preprečevanje diskriminacije in zaščito manjšin, v katerem sem bil, tako kot vsi drugi člani, v statusu “neodvisnega ekperta” (independent expert). Seveda pa so tudi neodvisni eksperti od nekod (niso, npr. z Marsa) in njihove države državljanstva so navedene v objavljenem dokumentu. Časopisu “Delo” zmote ne zamerim, zaskrbljujoče pa je, da je Ministrstvo za zunanje zadeve z neresničnimi informacijami zavedlo javnost.

Takih nizkih udarcev je bilo še več. Ne zaskrbljujejo me, saj kažejo le obup ljudi, ki so posegli po teh bednih metodah.

Nekaj podatkov o Svetu za varstvo človekovih pravic in njegovem predsedniku.

http://www.dnevnik.si/kolumne_komentarji/komentarji/279314/

Tekst: Prof. dr. Ljubo Bavcon

Preberite v novi Mladini:

Pravi za zgago

Kampanja Lojzeta Peterleta se je ob pomoči Dimitirja Rupla iz džentelmenskega spopada spremenila v delanje zgage

Dvanajstega julija 1991 je v International Herald Tribune (IHT), uglednem časopisu, ki ga, kot pravi sam, bere tudi zunanji minister Dimitrij Rupel, izšel članek Jugoslavija: Niti pomislite ne, da bi jo vnovič sestavili. Članek je iz Ženeve napisal Danilo Türk in v njem mednarodni javnosti pojasnjeval, da je agresija Jugoslovanske ljudske armade na Slovenijo primerljiva z vdorom sovjetskih tankov leta 1956 na Madžarsko in z zadušitvijo praške pomladi ducat let pozneje.

»Vsaka rešitev jugoslovanske uganke bo morala vsebovati neodvisnost Slovenije. Neodvisnost pa ne pomeni izolacije in Slovenija bo odprta za sodelovanje z drugimi jugoslovanskimi republikami in za evropsko integracijo,« je takrat zapisal Türk.

Njegovo agitiranje za Slovenijo seveda ni bila edina, še zdaleč pa ne najpomembnejša poteza uglašenega slovenska diplomatskega orkestra, ki je v nekaj mesecih izboril diplomatsko priznanje mlade države. Več kot petnajst let star članek je danes zanimiv iz nekega drugega razloga.

Danilu Türku je namreč štab Lojzeta Peterleta v zadnjem tednu volilne kampanje za predsednika republike začel očitati, da se ni zavzemal za osamosvojitev. Odločili so se za negativno volilno kampanjo, politično potezo, s katero so nekateri pred lokalnimi volitvami lani jeseni skušali očrniti Zorana Jankovića, vendar so takrat obtožujoče zgodbe o nenavadnem poslovanju Electe in reviziji poslovanja Mercatorja sprožile ravno nasproten učinek.

Pišeta Jure Trampuš in Stojan Pelko

Nova Mladina – od sobote pri vašem prodajalcu!

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Peterle na nož o Türkovi vlogi v času osamosvajanja
Tekst: Vesna R. Bernard, Mateja Roglič
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/279678/

V petek, Žogca ob petkih zdaj izhaja Mladina.

To vem, jaz sem udarila copy/paste s strani Mladine in se je tudi to prilepilo zraven. Sicer ni bil moj namen pisati, naj kupijo Mladino in kdaj. Ker večina na tem forumu tako ali tako bere Družino.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Lojze Peterle se je včeraj obnašal zelo napadalno in nič kaj “evropsko”saj je umirjenemu Turku podtikal stare stvari in še neresnične.V predvolilni kampaniji je Lojzko deloval umirjeno,diplomatsko,a sedaj ,ko mu voda teče v grlo pa poskuša z lažmi in raznimi neresničnimi podtikanji očrniti Turka,kar seveda ni sprejemljivo,diplomatsko in primerno za”bodočega”predsednika.O škofu ROŽMANU in njegovim sodelovanjem z nacisti,ki ga PETERLE tako zagovarja,je bilo pa tokrat vse tiho???Petrletovim simpatizerjem pa sporočam znani rek:NI VSE ZLATO KAR SE SVETI.

Turk je deloval medlo, predvsem pa potuhnjeno in zvito. In Lojze ga ni nič napadal, pač pa je povedal tisto kar je res. ja resnica je pa za vas tako ali tako napad.

Če tebi kaj ne morem očitati, je načelnost. Trdno stojiš za stališčem in se ga trdovratno držiš, da je treba razmišljati kot ti ukaže župnik.

To je pa bila zdaj žalitev!
Večina ne bere družine!!!!
Večina bere Žogco in se muza!

Nasprotno ravno Peterle je Turku očital same neresnice in izmišljene neumnosti.

Aplauz,bravo.

Hja tako je to, če Peterle opozarja na neresnice na nasprotni strani potem se smeši, ni načelen itd., ko pa Turk blefira je pa vse v redu. Prav vidi se mu na ksihtu, kako je užaljen. Če bo ta predsednik bo še slabši od svojih dveh predhodnikov.

Peterletove izjave so same laži in nesramna podtikanja.

Knjiga Temelji mednarodnega prava ima 670 strani.

http://www.gvzalozba.si/index.php?page=search&keyword=temelji{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20mednarodnega{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20prava&mode=showbooks&book=1

V enem poglavju je enakih nekaj definicij.

In to je plagijat???

Upam, da ga bo Turk tožil.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Gre za to, da je eno in isto stvar državi prodal dvakrat.

Ministrstvu za obrambo je prodal 670 strani debelo knjigo Temelji mednarodnega prava???

Ne me basat.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Lažna sramotna zavajanja in podla podtikanja.In to iz ust “evropskega “poslanca Petrleta,ki se vede skupaj s svojimi mladoletnimi “fuzbalerskimi”navijači,kot član sveta kake dolenjske krajevne skupnosti.Spoznal je da ne bo gladko zmagal,kot je mislil in si sedaj poslužuje z raznimi lažmi preteklosti.Zanimivo Peterle je v prvem krogu tako vztrajno zatrjeval,da moramo gledati v prihodnost,preteklost pa naj pustimo že enkrat pri miru.

Ne podaril je tako študijo MORSU, kot knjigo študentom….

Eno je knjiga, ki jo je napisal Turko.

Drugo je študija, ki jo je delal cela skupina strokovnjakov za MORS.

V enem poglavju je nekaj definicij enakih. Ampak, hej, tudi v vseh matematičnih učbenikih je ena plus ena dve, kajne?

Dokaži mi, da je besedilo študija = učbenik mednarodnega prava. In bom oba pojedla.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

New Report

Close