Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stara psicka – paliativna oskrba

Stara psicka – paliativna oskrba

Mi smo imeli dve psički, obe smo evtanazirali, da bi jima skrajšali muko. Prva je imela tumor na jajčnikih, bila dvakrat operirana, ker je bila takrat še povsem živahna, potem pa se ji je rak širil na črevesje, V parih dneh je začela hirati, izgubila je apetit, ki je bil prej volčji, postala slabotna (sicer se je postavila na noge, naredila par “korakov”, a je bilo evidentno, da trpi… in tako sem se nekega dne vrnila iz šole in je ni bilo več. Druga psička je imela pa tumor na jetrih, še prejšnji dan živahna psička je pričela bruhati, ni hotela nič jesti, najprej smo mislili, da je kaj takega pojedla in smo jo 3. dan peljali k veterinarju, uz je pokazal kar pač je in veterinar nam je zaradi obsežnosti bolezni svetoval uspavanje, saj bi se nadalje le matrala na protibolečinskih, kajti operacija ni prišla v poštev. Obe psički sta bili mešanki, prva je dočakala 11 let, druga 13.
Kot pravi Yo, je treba v tajkih trenutkih premagati lastni egoizem in emocije in izbrati tisto, kar psu prinese olajšanje.

V obeh primerih, ki si jih opisala, bi psa na evtanazijo odpeljala tudi jaz – brez pomislekov in obzalovanj.

V mojem primeru pa zaenkrat res ne – ali res ne opazis razlike? Pes je in to prav rad, rad se druzi, rad “varuje posestvo”, kak dan se tudi rad igra. Dalec od tega, da bi cele dneve prezdela v kotu. Inkontinenca blata pa ce koga ze moti, to zagotovo ni ona.

@lazes: govorim seveda o cloveskem krdelu, volcje si to res tezko privosci, saj bi sestradali pac vsi. Se mi je zdelo logicno…

A res. Krdelo v divjini zapusti bolnega. Vedno.[/quote]

Bravo, še par r takih razsvetlitev bo potrebovala avtorica. Sicer pa, tisti, ki ji “tišimo” resnico v njeni hormonski vznešenosti, smo vse drugo, kot čustveni ljudje. Morda zanjo, nismo pa sebični egoisti, kot ona….

Ker ti je uspelo kar trikrat oddat – dotični primer, dotični se pogovarjamo….. ne more zadrževat blata, drsa s hrbtiščem tac po asfaltu med hojo, pes ima degenarativne spremembe hrbtenice zaradi izrabljenosti , iztrošenosti skeleta zaradi staaarosti.
Kaj zdej nabijaš ti tukaj meni moralo? Dotični primer iz prve teme: je znak čistega egoizma imet še ob sebi žival, ki je stara 16 pasjih let v takem stanju in koliko človeških že????. Sorry, je bilo treba ponovit, ker nočeš razumet.[/quote]

Kaj bi ti meni kahko razlozil/a, zakaj si se tako zelo vpicil/a v to temo, kljub temu, da sem te ze par postov nazaj prosila, ce bi bilo pocasi dovolj podajanja tvojega cenjenega mnenja?

Ob tem iz mojih postov povleces samo in izkljucno, kar tebi ustreza, nato pa se parafraziras, da se slisi, kot bi vlekla truplo na povodcu.

Na moja konkretna vprasanja in odgovore pa ne odgovarjas npr:

In s PaJa se povsem strinjam, super napisano :)[/quote]

No vidve sta skoraj edini svetli izjemi te debate, ki se štekata in si pritrjujeta tisto, kar želita slišat in imet potrjeno:) Poleg še ene, ki ti je na začetku nudila moralno podporo.

Moje cenjeno mnenje te naj pa ne moti toliko, kot dejstvo, da mnogo več sodelujočih ni naklonjeno tvojemu mišljenju in nameri, kotmnogo manj, ki jih je…..Amapk tega nočeš razumet, kaj čmo.

Nisem se se prebila cez vse odgovore ampak na tiste iz zacetka imam samo en komentar:
Evo, ZATO sem proti uzakonjenju “milostnih” usmrtitev za ljudi. Ker bi lahko mehkosrcni dusebrizniki ob prvem kihcu ali zvinu gleznja presodili, da mi bodo skrajsali muke.

Zelo sem presenecena nad odgovori. Kar na oni svet bi poslali psa. Ker je starejsi in ker tezko hodi. Svasta. Ne vem, zakaj potem sploh obstajajo veterinarji oziroma po katerem kljucu se odlocate, za katero zival se “splaca” zdravljenje ali lajsanje tezav in za katero ne. O bajnih zasluzkih vrterinarjev pa samo toliko: za eno od mojih zivali preiskave sicer niso bile poceni, zdaj pa placam 1,70 eur za zdravila za en mesec.

Avtorica, svoji seniorki kolikor je mogoce olajsajte gibanje, zascitite noge pred odrgninami s kakimi stumfi ali skorenjcki in napolnite dneve z vsebino. Tako ne boste imeli slabe vesti, ko bo res prisel cas za slovo.

Ker se nisi prebila skozi čreva debate, nimaš podatka: gre za 16 let (!) starega psa – za koliko 16-letnih psov pa ti veš, da še živijo samostojno in normalno brez hudih posledic starosti? To je starost, kjer so že vidne posledice okvare organizma zaradi iztrošenosti, za kater pa ni rezervnih delov na voljo, samo lajšat tegobe, da je pes v “domačem “krdelu” še naprej, je pa absurdno. Sjasno pa je, da ne moreš vlečt to v nedogled, v stilu, saj mu lajšamo bolečine, nudimo palitivno oskrbo – napaka, ker taki ljudje pirmerjao psa s človekom 🙂

Malo za šalo, malo zares: pomnoži 16 s 7 , pa dobiš primerjavo človeških let, da boš vedela za kakšno starost gre 🙂

Ker se nisi prebila skozi čreva debate, nimaš podatka: gre za 16 let (!) starega psa – za koliko 16-letnih psov pa ti veš, da še živijo samostojno in normalno brez hudih posledic starosti? To je starost, kjer so že vidne posledice okvare organizma zaradi iztrošenosti, za kater pa ni rezervnih delov na voljo, samo lajšat tegobe, da je pes v “domačem “krdelu” še naprej, je pa absurdno. Sjasno pa je, da ne moreš vlečt to v nedogled, v stilu, saj mu lajšamo bolečine, nudimo palitivno oskrbo – napaka, ker taki ljudje pirmerjao psa s človekom 🙂

Malo za šalo, malo zares: pomnoži 16 s 7 , pa dobiš primerjavo človeških let, da boš vedela za kakšno starost gre :)[/quote]

Prebrala je prvi post v katerem so vsi ti podatki, v nadaljnjih postih je kvecjemu dodatno razlozeno kaj, kar so si slabse razgledani napacno razlagali – npr da vlece cel zadnji del po tleh za sabo na sprehodih.

In pasjih let se ne mnozi enostavno s 7, tukaj imas razpredelnico in nasa pade v nekje med zeleno in oranzno kategorijo, poleg tega je navedena pricakovana doba na strani najvecje vzrejne skupnosti za to pasmo na svetu 13-17 let. Tako, da bi rekla, da trenutno pade nekje na 90 let, ce ze moram.

[img]https://flexpet.com/wp-content/uploads/2014/06/[email protected][/img]

Ne razumem tudi tvoje obsesije s tem, koliko ljudi naj bi se strinjalo z mano in koliko s tabo. Ali je to tekmovanje? Res nisem sla stet in tudi nimam namena, bi pa nekje “od oka” rekla, da je vec postov, kar se empatije tice na bistveno visjem nivoju od tvojih. Pa btw 10+ tvojih ne steje za locena mnenja.

In prosim te, ce odgovoris na vprasanja, ki sem ti jih zastavila par postov nazaj, ce ze cutis taksno potrebo po nadaljnjem sodelovanju v tej temi kljub mojim prosnjam, ce bi bilo pocasi dovolj.
Me zdaj pustis na miru prosim? Tvoja sporocila so vzeta na znanje.

Ne bi mi, prosim, nekdo, ki se na pse “spozna” toliko, da gre mnozit leta s 7, nekaj predaval. Sicer nisem niti jaz strokovnjakinja, ampak vsaj do te tocke sem se ze prebila, da vem, da pri psih razvoj in staranje ne gresta sorazmerno s cloveskim. Razen tega je pri psih velika razlika ze glede na velikost in pasmo. Nemska doga, npr, bo pri 3 letih komaj odrasla, pri 10 pa bo ze zelo stara, ce jih bo sploh docakala. Po drugi strani pa zna biti kaki mali pes pri 16 ali 18 letih se cisto fit.

In tudi ce se spustim na mnozenje. Na svetu je en kup stoletnikov, ki vzamejo za zajtrk tableto proti necemu, popoldan proti necemu drugemu, imajo narocena kosila na dom in si pri hoji pomagajo s palico ali celo s hojico. A jih cemo kar pospravit, da se ne mucijo?

Ne. Govorimo o ljudeh, ki vidijo, da pes trpi, da tudi ostati ne more, ne more hoditi na potrebo ampak ga je potrebno nositi. Da hira. Pa ga še vedno imajo doma na kavču čeprav se vidi, da pes trpi bolečine. Pa verjami, da bi marsikateri človek, če bi le lahko skrajšal moko tudi človeku v takih stanjih. Ne govorimo pa o psih, ki so “samo” stari in vsi vemo, da niso več tako agilni kot v mladih letih.

A res. Krdelo v divjini zapusti bolnega. Vedno.[/quote]

Living in a pack not only facilitates the raising and feeding of pups, coordinated and collaborative hunting, and the defense of territory, it also allows for the formation of many unique emotional bonds between pack members, the foundation for cooperative living.
Wolves care for each other as individuals. They form friendships and nurture their own sick and injured. Pack structure enables communication, the education of the young and the transfer of knowledge across generations. Wolves and other highly social animals have and pass on what can be best described as culture. A family group can persevere for several generations, even decades, carrying knowledge and information through the years, from generation to generation.
Wolves play together into old age, they raise their young as a group, and they care for injured companions. When they lose a pack mate, there is evidence that they suffer and mourn that loss. When we look at wolves, we are looking at tribes—extended families, each with its own homeland, history, knowledge, and, indeed, culture.

https://www.livingwithwolves.org/about-wolves/general-infomration/

Pa zdaj?
Oni res nimajo analgetikov, jih pa imamo mi. Kje je razlika? Saj bi ga lahko enostavno ubili.

A res. Krdelo v divjini zapusti bolnega. Vedno.[/quote]

Living in a pack not only facilitates the raising and feeding of pups, coordinated and collaborative hunting, and the defense of territory, it also allows for the formation of many unique emotional bonds between pack members, the foundation for cooperative living.
Wolves care for each other as individuals. They form friendships and nurture their own sick and injured. Pack structure enables communication, the education of the young and the transfer of knowledge across generations. Wolves and other highly social animals have and pass on what can be best described as culture. A family group can persevere for several generations, even decades, carrying knowledge and information through the years, from generation to generation.
Wolves play together into old age, they raise their young as a group, and they care for injured companions. When they lose a pack mate, there is evidence that they suffer and mourn that loss. When we look at wolves, we are looking at tribes—extended families, each with its own homeland, history, knowledge, and, indeed, culture.

https://www.livingwithwolves.org/about-wolves/general-infomration/

Pa zdaj?
Oni res nimajo analgetikov, jih pa imamo mi. Kje je razlika? Saj bi ga lahko enostavno ubili.[/quote]

Gredo stran. Lahko da se dva dni zadržujejo ob bolnemu vendar potem gredo ga pustijo. Več ali manj pa tudi bolna žival v naravi se sama oddalji od krdela in pogine.

Ne. Govorimo o ljudeh, ki vidijo, da pes trpi, da tudi ostati ne more, ne more hoditi na potrebo ampak ga je potrebno nositi. Da hira. Pa ga še vedno imajo doma na kavču čeprav se vidi, da pes trpi bolečine. Pa verjami, da bi marsikateri človek, če bi le lahko skrajšal moko tudi človeku v takih stanjih. Ne govorimo pa o psih, ki so “samo” stari in vsi vemo, da niso več tako agilni kot v mladih letih.[/quote]
Javi se, ko bos na tisti tocki, da te bodo hoteli svojci “odresiti muk”.

O psu iz prvega posta pa nisem nikjer razbrala, da bi se mucil in hiral. Ima kronicne tezave, te pa ima marsikdo.

In sploh naslovno vprasanje ne glasi evtanazija ali ne, ampak kako olajsati gibanje. Koliko vas je odgovorilo na vprasanje?

Ne. Govorimo o ljudeh, ki vidijo, da pes trpi, da tudi ostati ne more, ne more hoditi na potrebo ampak ga je potrebno nositi. Da hira. Pa ga še vedno imajo doma na kavču čeprav se vidi, da pes trpi bolečine. Pa verjami, da bi marsikateri človek, če bi le lahko skrajšal moko tudi človeku v takih stanjih. Ne govorimo pa o psih, ki so “samo” stari in vsi vemo, da niso več tako agilni kot v mladih letih.[/quote]
Javi se, ko bos na tisti tocki, da te bodo hoteli svojci “odresiti muk”.

O psu iz prvega posta pa nisem nikjer razbrala, da bi se mucil in hiral. Ima kronicne tezave, te pa ima marsikdo.

In sploh naslovno vprasanje ne glasi evtanazija ali ne, ampak kako olajsati gibanje. Koliko vas je odgovorilo na vprasanje?[/quote]

Da se javim takoj. Mojega starega očeta, ki je imel demenco. Verjetno še nisi doživela zadnji mesec te bolezni. In ja takrat če bi imeli moč vsi v družino BI MU OLAJŠALI TRPLENJE TAKOJ. A ti še napišem njegove muke ti jih napišem. No povej ti jih napišem. Potem pa govori.

Ne. Govorimo o ljudeh, ki vidijo, da pes trpi, da tudi ostati ne more, ne more hoditi na potrebo ampak ga je potrebno nositi. Da hira. Pa ga še vedno imajo doma na kavču čeprav se vidi, da pes trpi bolečine. Pa verjami, da bi marsikateri človek, če bi le lahko skrajšal moko tudi človeku v takih stanjih. Ne govorimo pa o psih, ki so “samo” stari in vsi vemo, da niso več tako agilni kot v mladih letih.[/quote]
Javi se, ko bos na tisti tocki, da te bodo hoteli svojci “odresiti muk”.

O psu iz prvega posta pa nisem nikjer razbrala, da bi se mucil in hiral. Ima kronicne tezave, te pa ima marsikdo.

In sploh naslovno vprasanje ne glasi evtanazija ali ne, ampak kako olajsati gibanje. Koliko vas je odgovorilo na vprasanje?[/quote]

Marsikateri človek ko ima že napredovano bolezen sam odreši muk. Ne tega tudi ne veš. Seveda kako je fletno. Ne ti bi pustila človeka ali psa umirati v mukah. To si ti. Barabin. Zdaj pa grem, ker vidim da tukaj nimate pregleda nad realnim življenjem.


Javi se, ko bos na tisti tocki, da te bodo hoteli svojci “odresiti muk”.

O psu iz prvega posta pa nisem nikjer razbrala, da bi se mucil in hiral. Ima kronicne tezave, te pa ima marsikdo.

In sploh naslovno vprasanje ne glasi evtanazija ali ne, ampak kako olajsati gibanje. Koliko vas je odgovorilo na vprasanje?[/quote]

Da se javim takoj. Mojega starega očeta, ki je imel demenco. Verjetno še nisi doživela zadnji mesec te bolezni. In ja takrat če bi imeli moč vsi v družino BI MU OLAJŠALI TRPLENJE TAKOJ. A ti še napišem njegove muke ti jih napišem. No povej ti jih napišem. Potem pa govori.[/quote]

Pa kaj ima to veze s temo? Pes o katerem je govora ni dementen, ampak zmerno gibalno oviran in inkontinenten za blato.
Nobeden ni rekel, da je ideja evtanazije v svojem bistvu slaba, ampak da mora biti utemeljena z globokim prepricanjem, da taksno zivljenje vec ni vredno tega naziva.

Aha, torej, če enkrat psu ni več za dolge sprehode, tekanje in raziskovanje, dajmo ga ubit. Kdo je zdaj tukaj egoist?? Avtorica, ki je noče ubit, ali ti, ki jo hočeš??
Vsekakor mislim, da ti. Ker ti hočeš psa, ki se bo sprehajal s teboj, tekal s teboj, raziskoval s teboj, ti nočeš psa, ki bo poležaval doma, se razveselil, ko se boš vrnila, se pocartal s teboj….ne, tega ti ne potrebuješ. Egoist si ti in to velik![/quote]

Ker ti je uspelo kar trikrat oddat – dotični primer, dotični se pogovarjamo….. ne more zadrževat blata, drsa s hrbtiščem tac po asfaltu med hojo, pes ima degenarativne spremembe hrbtenice zaradi izrabljenosti , iztrošenosti skeleta zaradi staaarosti.
Kaj zdej nabijaš ti tukaj meni moralo? Dotični primer iz prve teme: je znak čistega egoizma imet še ob sebi žival, ki je stara 16 pasjih let v takem stanju in koliko človeških že????. Sorry, je bilo treba ponovit, ker nočeš razumet.[/quote]

Veš kaj, ti zamegljeni um, popolnoma pravo ime si si nadela, čisto vsakemu se lahko zgodi, da 2x odda eno sporočilo, in če mi greš to naprej metat, je to samo še dokaz več, da nisi pri pravi, kot očitno tudi sama veš in se tega zavedaš. Pohvalno!
Vse ostalo kar si napisala o avtoričini psički, je pa prav tako zraslo v tvoji bolni glavi. Avtorica teh stvari namreč ni napisala.
Zato zaključujem svoje sodelovanje v tej temi, ker z bolniki, posebej psihičnimi, se ne želim prepirati. Lahko noč, jutri bo nov dan 🙂

Da se javim takoj. Mojega starega očeta, ki je imel demenco. Verjetno še nisi doživela zadnji mesec te bolezni. In ja takrat če bi imeli moč vsi v družino BI MU OLAJŠALI TRPLENJE TAKOJ. A ti še napišem njegove muke ti jih napišem. No povej ti jih napišem. Potem pa govori.[/quote]

Pa kaj ima to veze s temo? Pes o katerem je govora ni dementen, ampak zmerno gibalno oviran in inkontinenten za blato.
Nobeden ni rekel, da je ideja evtanazije v svojem bistvu slaba, ampak da mora biti utemeljena z globokim prepricanjem, da taksno zivljenje vec ni vredno tega naziva.[/quote]

Sploh ni bila tema o tem psu. Ampak za pse in ljudi, ki so dobesedno živi mrtveci sama bolečina in ona ti važno napiše, ko boš doživela pri sebi take muke se pa javi. In to ti je človek. Meni ni. Jaz pa sem napisala, da si marsikateri človek sam reši muk preden bolezen tako napreduje, da bi bila sama bolečina in trplenje. In tudi psi bi si tako naredili. Pa saj si nočejo več jesti, nočejo piti in gredo. Zato. Valda pa da ti ne boš psa ki mu švohnijo noge zaradi starosti ali človeka peljal v dom ali pa psa ubil.

Ker se nisi prebila skozi čreva debate, nimaš podatka: gre za 16 let (!) starega psa – za koliko 16-letnih psov pa ti veš, da še živijo samostojno in normalno brez hudih posledic starosti? To je starost, kjer so že vidne posledice okvare organizma zaradi iztrošenosti, za kater pa ni rezervnih delov na voljo, samo lajšat tegobe, da je pes v “domačem “krdelu” še naprej, je pa absurdno. Sjasno pa je, da ne moreš vlečt to v nedogled, v stilu, saj mu lajšamo bolečine, nudimo palitivno oskrbo – napaka, ker taki ljudje pirmerjao psa s človekom 🙂

Malo za šalo, malo zares: pomnoži 16 s 7 , pa dobiš primerjavo človeških let, da boš vedela za kakšno starost gre :)[/quote]

In??
Ko en človek dočaka 100 in več let (niso več tako redki), je tudi zrel za odstrel, ker je pač že (pre)dolgo živel? Idiotsko!

Living in a pack not only facilitates the raising and feeding of pups, coordinated and collaborative hunting, and the defense of territory, it also allows for the formation of many unique emotional bonds between pack members, the foundation for cooperative living.
Wolves care for each other as individuals. They form friendships and nurture their own sick and injured. Pack structure enables communication, the education of the young and the transfer of knowledge across generations. Wolves and other highly social animals have and pass on what can be best described as culture. A family group can persevere for several generations, even decades, carrying knowledge and information through the years, from generation to generation.
Wolves play together into old age, they raise their young as a group, and they care for injured companions. When they lose a pack mate, there is evidence that they suffer and mourn that loss. When we look at wolves, we are looking at tribes—extended families, each with its own homeland, history, knowledge, and, indeed, culture.

https://www.livingwithwolves.org/about-wolves/general-infomration/

Pa zdaj?
Oni res nimajo analgetikov, jih pa imamo mi. Kje je razlika? Saj bi ga lahko enostavno ubili.[/quote]

Gredo stran. Lahko da se dva dni zadržujejo ob bolnemu vendar potem gredo ga pustijo. Več ali manj pa tudi bolna žival v naravi se sama oddalji od krdela in pogine.[/quote]

Sicer tega jaz v strokovni literaturi nisem zasledila, ponavadi stari in bolni volkovi poginejo v boju s konkurencnimi krdeli, ampak preberi se enkrat del svojega citata, ki sem ga okrepila…

Torej se odmaknejo, ne zelijo vec sodelovati v socialni hierarhiji in se odpovejo hrani – btw to so tvoje besede.

Kaj od tega drzi za psicko o kateri govorimo?

Gredo stran. Lahko da se dva dni zadržujejo ob bolnemu vendar potem gredo ga pustijo. Več ali manj pa tudi bolna žival v naravi se sama oddalji od krdela in pogine.[/quote]

Sicer tega jaz v strokovni literaturi nisem zasledila, ponavadi stari in bolni volkovi poginejo v boju s konkurencnimi krdeli, ampak preberi se enkrat del svojega citata, ki sem ga okrepila…

Torej se odmaknejo, ne zelijo vec sodelovati v socialni hierarhiji in se odpovejo hrani – btw to so tvoje besede.

Kaj od tega drzi za psicko o kateri govorimo?[/quote]

Kot je avtorica napisala, ko ne bodo mogli več gledati, da pes trpi ga bodo odpeljali na lepši kraj.

Ker ti je uspelo kar trikrat oddat – dotični primer, dotični se pogovarjamo….. ne more zadrževat blata, drsa s hrbtiščem tac po asfaltu med hojo, pes ima degenarativne spremembe hrbtenice zaradi izrabljenosti , iztrošenosti skeleta zaradi staaarosti.
Kaj zdej nabijaš ti tukaj meni moralo? Dotični primer iz prve teme: je znak čistega egoizma imet še ob sebi žival, ki je stara 16 pasjih let v takem stanju in koliko človeških že????. Sorry, je bilo treba ponovit, ker nočeš razumet.[/quote]

Veš kaj, ti zamegljeni um, popolnoma pravo ime si si nadela, čisto vsakemu se lahko zgodi, da 2x odda eno sporočilo, in če mi greš to naprej metat, je to samo še dokaz več, da nisi pri pravi, kot očitno tudi sama veš in se tega zavedaš. Pohvalno!
Vse ostalo kar si napisala o avtoričini psički, je pa prav tako zraslo v tvoji bolni glavi. Avtorica teh stvari namreč ni napisala.
Zato zaključujem svoje sodelovanje v tej temi, ker z bolniki, posebej psihičnimi, se ne želim prepirati. Lahko noč, jutri bo nov dan :-)[/quote]

Wauuu – ti pa si jasnovidka, da kar na daljavo ljudi okarakteriziraš za psihične bolnike. Taki, kot si ti, me najbolj zabavajo na MON-u. Ko začnejo psihično obtoževati sodelujoče v debati.

Kaj avtorica ni napisala? Da psica ni stara 16 let? Da psica ne vleče tačk za seboj? Da psica ne more zadrževat blata, da ga pobirajo “pač” za njo kjer ga revca spusti? In da ne sprašuje, kako ji palitivno pomagat? A bejžnobejžnobejž, ker se mi ravno da….

Si zadovolj (e)na, ker misliš, da si imela zadnjo besedo ? 🙂

Ker se nisi prebila skozi čreva debate, nimaš podatka: gre za 16 let (!) starega psa – za koliko 16-letnih psov pa ti veš, da še živijo samostojno in normalno brez hudih posledic starosti? To je starost, kjer so že vidne posledice okvare organizma zaradi iztrošenosti, za kater pa ni rezervnih delov na voljo, samo lajšat tegobe, da je pes v “domačem “krdelu” še naprej, je pa absurdno. Sjasno pa je, da ne moreš vlečt to v nedogled, v stilu, saj mu lajšamo bolečine, nudimo palitivno oskrbo – napaka, ker taki ljudje pirmerjao psa s človekom 🙂

Malo za šalo, malo zares: pomnoži 16 s 7 , pa dobiš primerjavo človeških let, da boš vedela za kakšno starost gre :)[/quote]

In??
Ko en človek dočaka 100 in več let (niso več tako redki), je tudi zrel za odstrel, ker je pač že (pre)dolgo živel? Idiotsko![/quote]

Spet nekdo, ki primerja od človeka odvisnega psa ( ker so bile dadanašnje pasme vzgojene, križane s strani človeka za njegove potrebe, želje in tudi egoizem nekaterih) in človeka kot najvišje razvito žival…..

V obeh primerih, ki si jih opisala, bi psa na evtanazijo odpeljala tudi jaz – brez pomislekov in obzalovanj.

V mojem primeru pa zaenkrat res ne – ali res ne opazis razlike? Pes je in to prav rad, rad se druzi, rad “varuje posestvo”, kak dan se tudi rad igra. Dalec od tega, da bi cele dneve prezdela v kotu. Inkontinenca blata pa ce koga ze moti, to zagotovo ni ona.

@lazes: govorim seveda o cloveskem krdelu, volcje si to res tezko privosci, saj bi sestradali pac vsi. Se mi je zdelo logicno…[/quote]

Ko je že tako daleč, da enkrat pes potrebuje protibolečinske in se razmišlja o opiatih, da bi se lažje prebil skozi dan, ne vidim neke bistvene razlike med mojo izkušnjo in životarjenjem tvojega psa.

In??
Ko en človek dočaka 100 in več let (niso več tako redki), je tudi zrel za odstrel, ker je pač že (pre)dolgo živel? Idiotsko![/quote]

Spet nekdo, ki primerja od človeka odvisnega psa ( ker so bile dadanašnje pasme vzgojene, križane s strani človeka za njegove potrebe, želje in tudi egoizem nekaterih) in človeka kot najvišje razvito žival…..[/quote]

Katera žival pa je najvišja razvita.

V obeh primerih, ki si jih opisala, bi psa na evtanazijo odpeljala tudi jaz – brez pomislekov in obzalovanj.

V mojem primeru pa zaenkrat res ne – ali res ne opazis razlike? Pes je in to prav rad, rad se druzi, rad “varuje posestvo”, kak dan se tudi rad igra. Dalec od tega, da bi cele dneve prezdela v kotu. Inkontinenca blata pa ce koga ze moti, to zagotovo ni ona.

@lazes: govorim seveda o cloveskem krdelu, volcje si to res tezko privosci, saj bi sestradali pac vsi. Se mi je zdelo logicno…[/quote]

Ko je že tako daleč, da enkrat pes potrebuje protibolečinske in se razmišlja o opiatih, da bi se lažje prebil skozi dan, ne vidim neke bistvene razlike med mojo izkušnjo in životarjenjem tvojega psa.[/quote]

Aha koliko ljudi pa desetletja prezivi na protibolecinskih tabletah (nesteroidni antirevmatiki in kombinacije Tramadola, ki je btw opiat, katerega sem imela v mislih – npr Zaldiar, Doreta)?
Npr vsi z revmatskimi boleznimi, vsi z boleznimi hrbtenice, kronicnimi degeneracijami sklepov itd

Zakaj pa za psa s starostno okvaro hrbtenice to naj ne bi bilo sprejemljivo, ce mu omogoca lazje zivljenje? Ker je pes? Pa kak argument je to?!
Psa je treba ocitno cim prvic zasepa usmrtit. Spet seveda z edinim in zvelicavnim argumentom “ker je pes!”

Ps: in nekateri tukaj lahko nehate pisat pod razlicnimi vzdevki v razmaku minute med posti ter npr argumentirano odgovorite na vprasanja, ki so vam ze bila zastavljena (a ne @zamegljeni um – btw res dober samovpogled in @kratka obnova)

New Report

Close