Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stara sem 26, mama pa hoče, da ji pošiljam smse vsak dan

Stara sem 26, mama pa hoče, da ji pošiljam smse vsak dan

Tukaj malo oceni za kaj s egre. Če je kontrola, zdi se pa, da potem ne piši…

če je pa le gradnja odnosa na nek način in povezanost, ljubezen, potem je ok…

Dabi točno ob osmih kar na njeno zahtevo poslala kaj si delala, to pa ne….

 

če pa sprašuje zato, ker so to njeni ljudje in da se ve, kje kdo je, kje se hodi, tudi dopustuje, zakaj pa ne….pač poveš kje si, kaj se vse dogaja in da je kontrola ob 8h zvečer in poročilo, to pa ne… KAK LEP KONTAKT, kako gre, ste vredu, to pa ja…to lahko vsak dan za par minut. Pokažite da ste odrasla in vzpostavite lep odnos s svojimi ljudmi, tudi mamo. Jo skrbi. Vendar, vendar ne dopustiti kontrolo. Dovolite lep pogovor in da poveste kaj vi želite, apsolutno pa ne, da ji dajete dnevno poročilo.

Ko človek odraste in če je odrasel, gradi lepe odnose s svojimi ljudmi, ne samo kadar potrebuje. Je prijazen in toleranten in ne dovoli kontrole ampak lep odnos. vsekakor intimne svari ohranite zase in dosezite da bodo prijetni lepi pogovori, navdušenje, sreča, ne pa kontrola in poročanje. Počasi ji povejte, da ste odrasla in zgraditeprijateljsko povezan odnos…Ne biti arogantna in po novodobno prekiniti vse odnose, ko odrastete, to ni , ni nič. Prijazno in odraslo, če se da…in osebno življenje imeti zase….ne pa z dvignjenim nosom zapreti vsa vrata, ker življenje ne gre tako lahko…

Odgovor na objavo uporabnika
Mami ima prav, 16.07.2021 ob 17:03

Jaz sem isto stara in trenutno še živim s starši (z partnerjem gradiva hišo) in kljub temu da sta v službi zjutraj in prideta popoldne domov jih še vedno pokličem vsako jutro (ne zato ker bi morala ampak ker ju hočem) če jih ne, me onedva pokličeta ( doma imam dojenčico in ni včasih možno da ju pokličem) in s tem kar tvoja mami želi zame ni čisto nič nenavadnega. Jaz imam vedno v glavi, da se starata počasi (oba čez 60 let) in vem da ko ju nebo mi bo točno to manjkalo. Tako da se čisto strinjam s tvojo mami. Ne razumem tega, vsak da se lahko slišimo s prijatelji po 10x na dan, a s starši niti enkrat, kje je logika. In to ni nobena posesivnost kakor eni govorite. Samo spomnite se da jih enkrat več ne bo!

to je to…to je zrelost

Odgovor na objavo uporabnika
Vinko352, 24.07.2022 ob 17:05

Ekrat ji lepo napisi, da si seksala z fantom, na kratko.

👍

Pošlji ji tisti sms pa ne bodi butasta. Ko se zgodi, da nimaš več komu poslati pa bi pošiljala 100 smsov.

napiši…mami ok sem,kako si pa ti

 

je težko biti prijazen?

Če bo želela nadzor, pa ji povej, da ne nadzorovati, da se oglašaš, da je vse ok..skrbi jo, mama je…

 

če bi bila moja še živa…bi jo še kako klicala, še k sebi bi jo povabila…

samo

Ljudje izginjajo v tujini za šalo. Če si med pogrešanimi, je fajn, da kdo od bliznjih ve, kdaj in kje si izginil.

Ja, take ste danes, še pri tridesetih se dojite pri materah, potem se pa nekaj pačite, da ste samostojne, neodvisne, moški pa sami sinčki.

Odgovor na objavo uporabnika
Lastnica od zajca, 16.07.2021 ob 17:11

Praktična resitev: nauči ju – oba starša (če še ne znata) uporabe Viberja ali Whats uppa. Naredi skupino družine. Potem pač enkrat dnevno, ni važno kdaj, pošlji kakšno sliko. Karkoli. Rožo, ki si jo opazila na cesti. Obleko v izložbi. Večerjo. Enako prosi tudi njiju. Tako boste ostali v rednem kontaktu, ne bo ti pa potrebno poročati kaj počneš.

Super, naj ju navadi na Whatsapp in se bo morala vsak dan javljati na videu s poročilom o tem, kar je počela  in po možnosti še razkazat celo stanovanje, da mama preveri, če je dovolj pospravljeno in odpret hladilnik, da vidi, če ima dovolj hrane, pokazat obleke, če so primerne, zobe, če si jih je umila…  🙂

Bolane pra stare teme odpirate in komentirate.

Bolan MED.OVET.NET!

 

To je za moje pojme bolna navezanost na starše.

Avtoričina mama pa je preprosto nasilno posesivna. Če je avtorici tako smsanje neprijetno, naj si ne pusti zaradi tega vzbujati krivde. Ko si odrasel, imaš svoje življenje in skoraj incestno je pričakovanje staršev, da jim boš o njem vsakodnevno poročal. Lepo je ohranjati stik s starši, s katerimi imaš zdrav odnos  s toksičnimi pa malo manj. Zato pa lahko ljudje odrastemo in namenimo več časa bolj prijetnim in izbranim odnosom.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimn890, 24.07.2022 ob 17:15

to je to…to je zrelost

“TO je zrelost!” 🤣🤣🤣

To je bolna navezanost!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1617, 17.07.2021 ob 10:59

Eno je poklicati zelo ostarele starse vsak dan, da slisis kako so, kako zdravje, ce je vse ok, so jedli, morda jim je bil to edini pogovor v dnevu. Drugo je imeti nadzor nad otroki, ki so se osamosvojili in imajo svoje zivljenje ali se celo vtikati in pametovati.

TOčno tako!

Odgovor na objavo uporabnika
Pozdrav soncu, 15.07.2021 ob 06:10

A vidva Jonc in Rok nista prebrala kaj piše avtorca.

Ne piše o skrbi za ostarele starše.

Piše o tem, da mati 26 letni hčeri daje navodila in ukaze, da ji vsak dan točno ob določeni uri raportira kaj je počela.

In vidva to enacita z ljubeznijo do ostarelih staršev.

Prismuknjeno.

tako je, prismuknjeno! To pa res ni ljubezen, ampak gola kontrola. Sick, fuj!

S hčerko se ne slišiva vsak dan, sploh ne. Kdaj si pustiva kake vrstice ali meme na messengerju. Odgovori ko lahko, pa tudi jaz včasih ne odpišem takoj.
Bi se morala pa pošteno siliti, če bi želela pogovor vsak dan zaradi pogovora samega. Kaj naj vsak dan sprašujem in vrtam v človeka? Če je kaj kar moram vedeti mi itak  hči sama napiše.

Ali te mama ful pogreša, ali ji je ful dolgčas ali pa ste pač taki ljudje, da vam je klepet zaradi klepeta samega všeč. Meni ni, ampak vem koliko enim pomeni. Moja mama lahko klepeta ure in ure in vmes speče 3 štrudlje, napiše 7 mailov ali pa gleda tv oddajo. Pokliče, ker se na ta način malo druži. Kadar nimam 1 ure časa, telefona ne dvignem.  Kadar jo pa jaz pokličem, vedno nekje je in vem, da ne bo govorila 1 uro 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
izseljenka, 14.07.2021 ob 20:23

Kot sem že povedala v naslovu. 26 sem stara, imam službo, ki je dobro plačana, imam fanta, s katerim imava stanovanje. Problem je, da s fantom živiva v tujini – preselila sva se pred nekaj tedni in mama in oče (predvsem mama) vsak dan zahtevata, da jima pošljem sms, ko grem spat. Seveda je to precej pozno in po ene tednu je mama rekla, naj ji raje vsak dan ob osmih zvečer po slovenskem času pošljem sporočilo, v katerem naj napišem, kaj sem delala čez dan. Saj razumem, da gre za materinsko ljubezen, ampak kako dolgo to traja? Nekako sem tudi skozi tisto najstniško trmo pred leti razumela, da sem mlada in jo skrbi, če potujem s prijatelji. Ampak danes se pa vedno bolj bližam tridesetim, ona pa me še vedno vsakič, ko grem na kakšen dopust, vpraša za točen naslov, kje bova s fantom prebivala. Včasih me zaskrbi, da se bo kar prikazala na vratih, ampak menda to vpraša “za vsak slučaj, če se kaj zgodi”. A so vse mame take? A to kdaj mine? Fantu se zdi simpatično, da smo tako “povezani”, ma meni se zdi, da smo malo preveč. Lep večer in hvala za vse komentarje!

 

preveč ste povezani! ko se vrneta za SLO bo zelo razočarana.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4826, 25.07.2022 ob 06:52

To je za moje pojme bolna navezanost na starše.

Avtoričina mama pa je preprosto nasilno posesivna. Če je avtorici tako smsanje neprijetno, naj si ne pusti zaradi tega vzbujati krivde. Ko si odrasel, imaš svoje življenje in skoraj incestno je pričakovanje staršev, da jim boš o njem vsakodnevno poročal. Lepo je ohranjati stik s starši, s katerimi imaš zdrav odnos  s toksičnimi pa malo manj. Zato pa lahko ljudje odrastemo in namenimo več časa bolj prijetnim in izbranim odnosom.

tale avtorica bo ista, dobro, d anjen to vidi. Ista ko dobi svojega otroka-gušla bo v eno.

To je bolano, ja lepo je da se javljamo starsem, tudi jaz rada vidim, da se mi sin javi in je vse vredu z njim. Ampak da pa pri teh letih nimam svojega zivljenja in me starsi se vedno tretirajo kot nesposobnega otroka, tukaj bi pa mejo postavla, lepo brez hudih besed. Se bom javla ko bom imela cas in potrebu po vama  (starsa).  Pa smo s starsi vseeno zelo povezani.

To ni normalno. Temu se reče odvisnost od odnosov. In ti je mama kot parazit in ti pije energijo…..

Ti si rahlo zaostala v razvoju,se mi zdi?….

 

Moj zgornji komentar je namenjen uporabnici Mami ima prav ,ne avtorici, da ne bo pomote.

To ni zrelost,ampak pri Mami ima prav, operacija popolna zmanipuliranost mame uspela.

 

Edino, če ste tako kot Mami ima prav in podobni umsko na ravni 3 letnega otroka, ko vas mamica uči kakati na kahlo.

Odgovor na objavo uporabnika
to ni zrelost, 26.07.2022 ob 11:55

To ni zrelost,ampak pri Mami ima prav, operacija popolna zmanipuliranost mame uspela.

 

Edino, če ste tako kot Mami ima prav in podobni umsko na ravni 3 letnega otroka, ko vas mamica uči kakati na kahlo.

Sporočilu namenjenu Anonimnemu,ki se strinja z uporabnico Mami ima prav.

Živimo v napetih casih in nič narobe,če mami pošlješ sms za dobro jutro.

Odgovor na objavo uporabnika
Hahajaja, 26.07.2022 ob 11:58

Živimo v napetih casih in nič narobe,če mami pošlješ sms za dobro jutro.

Jaz bi bila zelo vesela,če bi mami lahko se poslala vsak dan en sms.

Meni se zdi, da so nekatere mame pravi čustveni vampirji in obsedene s kontrolo.

Te omenjene so očitno rodile otroke za sebe, da jih imajo pozneje za sužnje. Vse more biti tako kot one ukažejo, drugače je ogenj v hiši. Te še svoje može in partnerje obravnavajo kot pse.

Pri nekaterih materih in njihovih sinovih , se mi zdi,da bi najraje one z sinom seksale, tako so posesivne do njih .

 

Meni ni to zdravo, ampak kot so že nekateri napisali = bolano.

New Report

Close