Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starša me zbadata da sem debela

Starša me zbadata da sem debela

Dober dan vsem skupaj. Od vedno sem bila suho dekle, le bolj visoko. Že pri 5/6 letih se spomnim, da sta me starša tehtala in dajala na dieto. V puberteti sem dobila obliko peščene ure, že zgodaj sem imela širše boke in ožji pas. Moj oči mi je pravil, da sem debela, da je to grdo, da najlepše so punce, ki so ravne in da take lahko nosijo vsa oblačila. Jaz mojih bokov nisem mogla spremeniti. Potem je prišlo obdobje, ko sem zbolela za anoreksijo. Moja starša se tega še zavedla nista. Bila sem stara 15 let, visoka 170 cm in tehtala nekje okrog 47 kg. Jedla sem enkrat na dan, včasih niti tega ne. Spomnim se, da sta me starša pohvalila, da sem bila na valeti najbolj suha od vseh deklet. Moja mama mi je vedno govorila kako je neka prijateljica bolj suha. Ko sem spoznala neko novo prijateljico, in je ona dva se nista videla, sta me vedno vprasala kaksna pa je, ali je bolj ali manj suha kot ti. Danes sem stara nekaj čez 20, visoka 172 cm in tehtam skoraj 60 kg. Imam košarico C, skoraj D, moja mami pravi da je zato, ker sem debela.Starša mi vsak dan nakazujeta, da imam široke boke, da me noben ne bo hotel, ker sem debela. Počutim se grdo in debelo

če je to res, potem sta tvoja starša navadna “pritegnjenca”. Lepi si in to si vsak dan večkrat povej.

….punca, malo korajže in samozavesti in postavi se zase, si mlada ženska, odrasla po vseh normativih in ti nimata kaj možganov prat tvoja primitivna starša- okej ? Lepa si takšna kot si, vredna vsega najboljšega in začni razmišljat, kako bi izpeljala odcepitev od staršev, da bi v miru zaživela. gradi na samopodobi in samozavesti. s starši debatiraj samo nujne zadeve, tvoja postava se ju ne tiče ( sta v otroštvu manipulirala z tabo, takrat si bila nemočna , sedaj tega ne dovoli nikoli več, si postala močna odrasla oseba,  če bosta začenjala- rečeš stop- to so moje zasebne zadeve in se ne vtikujta več …ne oziraj se na njuna dolga frisa ali karkoli, samo pogumno, življenje je tvoje ).

drugače pa so široki boki pri ženski včasih bili znak ženstvenosti, plodnosti in nakazovali na lažje rojevanje.

vse dobro ti želim, išči pa rešitve, da se umakneš  in presekaš te pogovore pa naj druge opravljata in osirata….( če še študiraš- mogoče greš v študentski dom, ali kak najem, skupaj z kakšno cimro, itd…).

me pa prav zanima- kako koščena sta pa ona dva ???

Peščena ura je vendar najlepša postava! Pa še velike prsi, kaj češ lepšega! Starša sta pa milo rečeno nora!

S tvojimi starši ni vse ok. Čimprej zaživi svoje življenje in pojdi proč od toksike.

Daj naj prideta malo sem, boš ti najmanjši problem. ☺☺ povabu ju v debato. 😆 pomisli na debelo ideji, ki þe bo grela. Kar ni slabo. Na razstavo pa daj oba s popolnostjo in gram regrata. 😄🙃☺☺☺

žleht ljudje

pokaži nam sliko tvojega telesa brez obraza prek linka pa bomo mi že sami vedeli oceniti….  lahko greš na file.si

Ne predstavljam si takih neumnih staršev.  A suha postava zaradi anoreksije je pa v redu? Jezus Marija

Odgovor na objavo uporabnika
debeluška196, 20.01.2023 ob 13:12

Dober dan vsem skupaj. Od vedno sem bila suho dekle, le bolj visoko. Že pri 5/6 letih se spomnim, da sta me starša tehtala in dajala na dieto. V puberteti sem dobila obliko peščene ure, že zgodaj sem imela širše boke in ožji pas. Moj oči mi je pravil, da sem debela, da je to grdo, da najlepše so punce, ki so ravne in da take lahko nosijo vsa oblačila. Jaz mojih bokov nisem mogla spremeniti. Potem je prišlo obdobje, ko sem zbolela za anoreksijo. Moja starša se tega še zavedla nista. Bila sem stara 15 let, visoka 170 cm in tehtala nekje okrog 47 kg. Jedla sem enkrat na dan, včasih niti tega ne. Spomnim se, da sta me starša pohvalila, da sem bila na valeti najbolj suha od vseh deklet. Moja mama mi je vedno govorila kako je neka prijateljica bolj suha. Ko sem spoznala neko novo prijateljico, in je ona dva se nista videla, sta me vedno vprasala kaksna pa je, ali je bolj ali manj suha kot ti. Danes sem stara nekaj čez 20, visoka 172 cm in tehtam skoraj 60 kg. Imam košarico C, skoraj D, moja mami pravi da je zato, ker sem debela.Starša mi vsak dan nakazujeta, da imam široke boke, da me noben ne bo hotel, ker sem debela. Počutim se grdo in debelo

    madona postavco 1A  kam češ lepšo in prava ženska zame s fantastičnimi prsmi

KOlko ima pa nama velike prsi?

Tole pisanje je spet en pedolfil odprl sicer. In se je najdel se en, ki bi fotko brez obraza. @moderator: blokirajte ze te kretene!!

Na splosno pa tako: starsi bi morali biti varen pristan in ne povzrocitelj ran. S tabo je vse ok, s starsi pac ne.

Zamenjaj starše! Resno: poišči psihološko pomoč in se osvobodi vzorcev, ki sta ti jih narisala ta stara dva. Prav nič nisi debela.

Ce zgodba ni izmisljena, potem tvoja starsa potrebujeta strokovno pomoc, ti pa tudi.

Ti si bolna, onadva pa zmesana. Cimprej obisci psihoterapijo in se odseli dalec stran na svoje.

Živjo če je to resnično sta tvoja oba starša prfuknjena …ti pa le uživaj svoje življenje.

Glede na opis imaš lepo postavo. Ker te starša źe vse življenje ponižujeta (verjetno s tem zdravita svoje komplekse), si čimprej omisli psihoterapijo. Gre za globoke vzorce, ki se težko odstranijo. Pa čimprej se odseli, stisni zobe, če bo težko, in stike z njima zmanjšaj na minimum.  Zaživi svoje življenje, uživaj mladost, sama sebi dokaži, da si lepa in uspešna ženska. S tem jima boš najbolje zaprla strupena gobca.

Tole ti pišem iz osebnih izkušenj. Z namenom, da končno dojameš, kje je problem.

Začela bom kar direktno, brez dlake na jeziku… Tvoja starša nista vredna naziva starš. Pika. Vsak, z vsaj malce znanja, ti bo povedal, da nista zadovoljna sama s sabo in to projicirata nate. Verjetno nista zadovoljna niti s svojo postavo in s tem, da tebe žalita, sebi božata ego. Z enim stavkom ti bom napisala, kaj je čas, da narediš, in kar bi že davno morala… Pošlji ju v tri krasne in zaključi z njima. Nista vredna tvoje ljubezni, časa in energije. Preden zaključiš, jima povej vse, kar ti leži na duši, in pojdi. Morda čez čas dojameta, in če si bosta poiskala strokovno pomoč, morda se kdaj spet zbližate. Ampak zdaj postavi sebe na prvo mesto. In glede na tvojo starost si verjetno študentka in s tem imaš možnosti za internat, ali sobo ali stanovanje. Najdi delo preko študenta in se osamosvoji. Seveda ne pozabi na šolo in izobraževanje. To je najboljša investicija v prihodnost. Pa ne mislim na nek “hud naziv” (seveda po lastni želji in izbiri), ampak izobrazbo, ki ti bo omogočila možnost za dobro zaposlitev in s tem normalno življenje.

Zdaj se bom pa še dotaknila osebnega dela, zaradi katerega sploh pišem…

Celo svoje življenje sem se in občasno se še vedno, obremenjevala s svojo postavo. Moji vzorci so sicer drugje. V še slabši in hujši psihični zlorabi mame, ampak to v tem kontekstu, niti ni pomembno. Pri meni se je to delno projiciralo na sprejemanju svojega videza. Ker sem kot otrok vedno bila črna ovca, nič kaj lepa in posebnega kot ostala dekleta, ki so prejemala vso pozornost fantov. In poleg že omenjene psihične zlorabe sem zapadla v prenažiranje zaradi žalosti, bolečin, stresa itd, in kasneje bruhanje zaradi videza. Z eno besedo bulimija.

Ker nisem imela potrebne pomoči, je zdravljenje trajalo dlje, kot bi moralo in smelo. Pa vendar mi je kmalu po dvajsetih, toliko, kolikor si ti zdaj približno stara, končno kapnilo, da ni problem v meni, ampak mami. Ona, kot slab starš in človek, ni bila niti vredna naziva, jaz pa sem bila uničena.

Z delom na sebi sem ugotovila, da bolj kot moj videz, je pomemben moj karakter. To, kdo sem. Moja notranja lepota. Po letih dela na sebi se je moja notranja lepota začela kazati tudi navzven. Pa ne, da sem zdaj neka huda lepotica. Daleč od tega. Ampak ko sem se končno sprejela, so mi počasi začele postajati všeč stvari na meni, ki so me prej motile. Sem, kakršna sem. Kar lahko izboljšam s telovadbo in zdravo prehrano, to storim. Kar ne morem, sprejmem. In malenkosti, ki marsikomu niso všeč, sem začela sprejemati in nanje gledati iz drugačnega vidika. Vseeno mi je, če sem komu všeč ali ne…

Edina oseba, s katero živimo, smo mi sami.

To je bistvo. Zato moramo v prvi vrsti biti všeč sebi. Predvsem to, kdo smo. Videz je drugotnega pomena. Ker še takšna lepotica, če ni dobra oseba, odbija.

In ko se boš naučila sprejemati in se imeti rada, ti bo vseeno, kaj kdo misli in govori.

In nikoli, za božjo voljo, nikoli ne škodi sebi (ali komurkoli drugemu, seveda). Anoreksija je namreč samouničevanje.

Poišči si strokovno pomoč. V teh časih je mnogo bolj dostopna in na voljo vsem.

In gospodična, zavedaj se, da, sodeč po opisu, imaš popolno postavo. Mnoge si jo želijo. Mnoge (žal) počnejo vse, da bi jo imele.

In četudi ni popolna, bodi hvaležna za svojo postavo in videz.

Tvoje telo je tvoj tempelj, tvoj dom. V svojem telesu boš živela celo svoje življenje. Zato ceni svoje telo in z njim ravnaj spoštljivo, ljubeče, neguj ga, hrani z dobro in kakovostno hrano, pij veliko vode in zdrave tekočine, gibaj se, pleši, pojdi v naravo in predvsem, živi.

Ni je lepše kot zdrava ženska, s postavo kakršnokoli že, da je samozavestna, se spoštuje in se ima rada.

Pri takšni ženski niti postava z viškom ali mankom kil ne “pokvari” videza. Ker izžareva nekaj več. In ženska, ki se ima rada, tudi notranje sije. Notranja lepota je namreč tudi to, da se imaš rada.

a se ni včeraj enako opisovala kot lepotica, ki so ji vsi folž in je nobena ženska ne mara?

tukaj je pač raj za duševne bolnike in ostale motence.

Jooj moj bog 😲😲😲čimprej proč od staršev če imaš možnost čimprej PROSIM!!! Nista vredna, da sta tvoja starša. Čimprej poišči pomoč če ne boš RESNO zbolela. SREČNO drago dekle in si vedno ponavljaj …..jaz sem lepa in nobeden nima pravice me žaliti najmanj pa starši. Objem 🥰

Tadva nista zdrava. In to oba?? Kako je to mozno??  Ce naletis na idiota, ki ne bi sprejemal tebe zaradi katere koli telesne znacilnosti potem super, da jo imas, ker se lahko taksnih norcev hitro znebis. Kot pa se opisujes si gotovo lepa deklica in morda sta ti pa celo fovs?!? Androgena postava kot jo tvoja dva perferirata je znak neke motnje prav gotovo. Imas cudovito postavo in bodi ponosna na to. Njune cudaske predstave o svetu in zivljenju pa ne jemlji nase. You know better. Objem.

Rekla bi na opisano, da sta najbrz zelela sina ali kaj jima ni jasno glede bokov, da bi oba to kritizirala.

Vecina moskih ima raje zensko z joski, kot ploh zensko. Ne sekiraj se. Ni vredno. Starsi bi nas morali sprejeti taksne kot smo, drugace si nr zasluzijo nasega casa, stikov itd.

Razumem da si mlada in jima se verjames. Ampak ko bos sla v svet in dobila kljub vsemu dovolj snubcev, bos videla, da njuna percepcija ni nujno pravilna in edina.

Nimam besed res za tako pocetje. Taki naj rajsi ne delajo otrok!!!!

 

Lep pozdrav.SAMO NE PUSTI SE, DA TO POTOLČE.ČE PA TO POČNEJO STARŠI SVOJI HČERKI SO PA OPROSTI BOLANI.KAK LAHKO TO POCNETA.NE RAZUMEM.VERJAM DA SI LEPA ŽENSKA IN TO SI TUDI DOPOVEJ.ŽELIM TI VSE DOBRO.

vcasih ljudje govorijo iz svojih čustvenih ran takoda se vidijo samega sebe debelo , vcasih so ljudje tudi žalosti nimajo vizije in to dajo na otroke in kritizirajo , ubistvu kritizirajo sebe  … jaz sem  tudi v puberteti se razširla ampak nič hudega , deja si ljubezen zavedi se da si duša da ti je v tem telesu namenjeno živet in da se maš rada ❣️

Glede na opis, imaš postavo, ki je idealna, takšna pritiska na moško podzavest….

Za starša, pa kvečjemu, sta mentalno bolana? Bi razumel, če bi imela pri 172cm npr. 70+kil, potem to že spada v kategorijo debelo, 60 kg pa je rang idealno.

Imaš idealne mere v smislu teža- višina. Tvoja starša nista ravno čist normalna, bi rekel. Jaz te takoj vzamem.

New Report

Close