Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starša me zbadata da sem debela

Starša me zbadata da sem debela

Spet ena blesava tema da se bodo debele spet naslajale da so lepse.

Neki je po naravi bit suh neki je anoreksija in neki bulimija

3 razlicne stvari

Ze 17let imam 164 in 54 kg

Po naravi vitki temu recemo

Se noben mi ni rekel da sem anoreksicna,medtem ko zame okostnjak npr zgleda spela groselj ko prevec shujsa

Zakaj..

Ker ji vse kosti vn skocijo ker ni po naravi vitka

Z razlogom.se rodimo kakrsni se

Pozdravljena,

Se strinjam z enem prvih komentarjev. Odcepi se cimprej. Če imas ozek pas in širše boke si simbol plodnosti in tudi zdravja. Verjemi mi, da ni s tabo popolnoma nič narobe, saj imaš še sigurno 10 kg fore, glede na tvojo višino pa boš še kar normalne postave, o debelosti še govora nima kje biti. Revije, televizija, moda so nam oprali glave, naprimer v 90ih, ko so bile manekenke pravzaprav anoreksične, da je to lepo. Nobenih oblin, ravna kot deska. To je očitno tisto kar je tvojemu očetu lepo. To pa ni tipična ženska postava. Ženske imajo več procentov maščobe od moških, če želijo pravilno delovanje telesa, hormoni, menstruacija. Na nek način te razumem, četudi za anoreksijo nisem nikoli zbolela, sem se za vsak kilogram obremenjevala, ker me je mama skoraj do dandanes obsojala, če sem le malo maščobe dobila. Ko sem se ne tako dolgo le postavila zase, sem ugotovila, da je to njen problem, ne moj. Zadovoljstvo sam s sabo je osnova za samozavest. Ta pa je tista, ki prinese intrigo ženske ali pa moškega. Mogoče si bi res mogla najti pomoč, da najdeš moč tvoje zbadljive in nespoštljive starše ustaviti, da ti takih stvari, ki so zelo škodljive in popolnoma neresnične prenehata govoriti. Med drugim, kaj jih pa briga kako suhe so tvoje prijateljice, bolj plehko razmišljanje je že težko. Ljudje nismo samo meso. Spoštovanje gre v vse smeri..tudi starejši mlajšim.

Želim ti veliko moči, da boš uvidela da si lepa in da imaš tudi druge lepe lastnosti, ki nimajo z videzom nobene veze in da ohraniš ob sebi dobre ljudi, ter opraviš z drugimi tako, da ti ne bodo mogli škoditi. Pa čeprav se gre za starše.  Vse najlepše ti želim

Odgovor na objavo uporabnika
Lol806, 02.02.2023 ob 19:07

Spet ena blesava tema da se bodo debele spet naslajale da so lepse.

Neki je po naravi bit suh neki je anoreksija in neki bulimija

3 razlicne stvari

Ze 17let imam 164 in 54 kg

Po naravi vitki temu recemo

Se noben mi ni rekel da sem anoreksicna,medtem ko zame okostnjak npr zgleda spela groselj ko prevec shujsa

Zakaj..

Ker ji vse kosti vn skocijo ker ni po naravi vitka

Z razlogom.se rodimo kakrsni se

10cm več od tebe ter 6 kg. od kje ti debela po teh merah?

Draga deklica

kar izvajata tvoja starša, je teror

čimprej stran

bolje ne bo nikoli, ko boš dobila otroke, se bosta vtikala, nadzirala tvoj lajf

pojdi na psihiterapijo( je tudi zastonj v Lj, KR, KP, MB…) da ozavestiš vzorce

Pazi nase, umikaj se

Imas idealno tezo in postava peščene ure je seksi

Tvoja starša sta ena velika reveža !

Tvoja starša imata RESNE težave, in vsak od njiju ima vsaj 1 večjo motnjo in lahko da sta tudi drugače zaostala. 😞

Ker pa imaš (na žalost) sedaj manjvrednostni kompleks in zraven še elemente raznih drugih motenj tudi ti, pa boš iskreno v resnici v življenju lahko (malo bolj normalno) funkcionirala samo in izključno tako, da začneš hoditi k psihoterapevtu, da ti s strokovno pomočjo pomaga rešiti napačne predstave v tvoji glavi. Prej boš začela, prej boš lahko začela normalno življenje. Za tvoja starša pomoči ni – čim manj stikov, čim dlje stran od njih – tem bolje bo zate!

Si duša, ki ima veliko lekcijo v tem življenju, bodi močna in POSKRBI ZA SVOJE MENTALNO ZRAVJE, ki je zaradi neodgovornih in nezrelih staršev zelo močno prizadeto 😔

Želim ti, da se sprejmeš in ceniš v vsej svoji lepoti – in zate je napisana prsem Nine Pušlar: Lepa si 🙂 Vsak dan jo poslušaj – dokler ne boš v to verjela!!! 👸

Vse v življenju je lekcija – močno in iskreno srce prenese vse lekcije, ki ti jih življenje naloži ❤️

Tvoja starša sta idiota!

Čimprej stran od njih, ker te bosta uničila.

 

Srečno!

Ne rabiš se sramovati.  Boš našla že ko bo pravi čas. Starša naj sebe pogledata. Ti si polnoletna ,ti ne rabita ukazovati.

Odgovor na objavo uporabnika
debeluška196, 20.01.2023 ob 13:12

Dober dan vsem skupaj. Od vedno sem bila suho dekle, le bolj visoko. Že pri 5/6 letih se spomnim, da sta me starša tehtala in dajala na dieto. V puberteti sem dobila obliko peščene ure, že zgodaj sem imela širše boke in ožji pas. Moj oči mi je pravil, da sem debela, da je to grdo, da najlepše so punce, ki so ravne in da take lahko nosijo vsa oblačila. Jaz mojih bokov nisem mogla spremeniti. Potem je prišlo obdobje, ko sem zbolela za anoreksijo. Moja starša se tega še zavedla nista. Bila sem stara 15 let, visoka 170 cm in tehtala nekje okrog 47 kg. Jedla sem enkrat na dan, včasih niti tega ne. Spomnim se, da sta me starša pohvalila, da sem bila na valeti najbolj suha od vseh deklet. Moja mama mi je vedno govorila kako je neka prijateljica bolj suha. Ko sem spoznala neko novo prijateljico, in je ona dva se nista videla, sta me vedno vprasala kaksna pa je, ali je bolj ali manj suha kot ti. Danes sem stara nekaj čez 20, visoka 172 cm in tehtam skoraj 60 kg. Imam košarico C, skoraj D, moja mami pravi da je zato, ker sem debela.Starša mi vsak dan nakazujeta, da imam široke boke, da me noben ne bo hotel, ker sem debela. Počutim se grdo in debelo

Zapis nekega mehkokurčneža………………….

Mogoče kake 10 kg več na tvojo višino pa boš pravi magnet za moške…imam malo kilometrine pa vem …je pa tako ljudje smo si različni…in prav je tako

Takole ti bom povedal draga gospodična. Starši bi morali v prvi vrsti stati in pomagati svojemu otroku. Ni vežno ali ima kak kg več ali manj. Ne pa , da ga tako psihično kot tudi fizično uničujeta. Njuna obsedenost je tebi škodljiva in zato se moraš z njima pogovoriti,da tako ne gre več naprej. Odločiti se moraš sama ali jih boš poslušala ali pa jima dala dvojko. Veš ni vredno ,da bi se z njima tako obremenjevala in si uničila zdravje zaradi njune obsedenosti.

mene je tudi moja mama zbadala, da sem debela,pa bivša tašča tudi, zdaj jim z veseljem kdaj pa kdaj vrnem,

Ne dvomi vase!

Tako kot si si najbolj fajn.

Kakšne ideale imata tvoja dva…pa naj jih imata. Za materinski dan in dan očkov vsakemu prinesi eno dilo, visoko 172cm…pa naj jo imata.

Super si!

Pride, da ko odrastemo in se za pripombe staršev ne zmenim več. Zelo si suha, anoreksična. Čim prej se odseli. Fantov, ki bi bili s tabo je na odmer. Verjemi. Zbiraš lahko. Kakega psihoterapevta najdi. Znebi se premajhnih oblačil. Vse slike retuširanih maneken strgaj dol. In ja najej se. Pa kri si daj pogledat. Verjetno ti manjka železa. Jaz imam 78 kg, pri 168. Počutim se suho.

Tvoji ta stari niso normalni. Ne poslušaj jih in živi po svoje

Žal so tvoji starši bolani!

Super postavo imaš in upam, da se sedaj zdravo prehranjuje.

Zelo suha si za svojo višino!

Tudi oblika postave je idealna, mnoga dekleta si želijo takšno postavo in menda je moškim tudi zelo všeč.

To pa ni najbolj pomembno!

Pomembno je, da si iskrena in dobronamerna, krotka in v srcu prijazna 💓

Odgovor na objavo uporabnika
široki boki, 20.01.2023 ob 13:51

….punca, malo korajže in samozavesti in postavi se zase, si mlada ženska, odrasla po vseh normativih in ti nimata kaj možganov prat tvoja primitivna starša- okej ? Lepa si takšna kot si, vredna vsega najboljšega in začni razmišljat, kako bi izpeljala odcepitev od staršev, da bi v miru zaživela. gradi na samopodobi in samozavesti. s starši debatiraj samo nujne zadeve, tvoja postava se ju ne tiče ( sta v otroštvu manipulirala z tabo, takrat si bila nemočna , sedaj tega ne dovoli nikoli več, si postala močna odrasla oseba,  če bosta začenjala- rečeš stop- to so moje zasebne zadeve in se ne vtikujta več …ne oziraj se na njuna dolga frisa ali karkoli, samo pogumno, življenje je tvoje ).

drugače pa so široki boki pri ženski včasih bili znak ženstvenosti, plodnosti in nakazovali na lažje rojevanje.

vse dobro ti želim, išči pa rešitve, da se umakneš  in presekaš te pogovore pa naj druge opravljata in osirata….( če še študiraš- mogoče greš v študentski dom, ali kak najem, skupaj z kakšno cimro, itd…).

me pa prav zanima- kako koščena sta pa ona dva ???

Na žalost to ne gre tako enostavno. Punca bo imela probleme z samopodobo celo življenje. Ključen razlog je pa njen oče in ne mama. Oče bi ji moral kot majhni punčki vlivat samozavest in ji nonstop govorit kako je lepa, da je njegova princeska itd.. in vse to že od 3 leta naprej ko začne razreševat ojdipov kompleks. Punčka takrat zamenja prvi objekt želje ki je mama in ga, zamenja z očetom (ki bo njen vzor moškega za celo življenje) vse dokler ne ugotovi da se z atijem ne more poročit, imeti otrok, ker ima ati že mamico. Če ji oče takrat govori da je grda to deluje katastrofalno na psiho ko odraste. Iz slabe samopodobe je tudi prišla anoreksija. Punca mora nujno iti na, zdravljenje k dobremu psihoterapevtu, ki jo bo poskušal rehabilitirat, pa ne z zdravili ampak pogovorom.

Svinjski in hudobni starši

Tvoji starši so zleht. Jaz sem res debel in hujšam visok 184,9 cm teža 142kg in moram shujšati obvezno na 100. Ampak nevem točno mislim da je na tvojo višino 170 cm če imaš več kilogramov kot 70 ni nič hudega. Ne se obremenjati, poišči zdravniško pomoč,ti bojo svetovali. Mene so dali na dieto ampak jaz imam 142kg.

Meni osebno so vsec suhe zenske in ti s 172cm in 60kg definitivno spadas mednje. Perfektna si, ne se pustit motenim starsem. Odseli se, ce je moznost, spremenila jih ne bos.

New Report

Close