Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek "Starši, ki otroku povedo resnico, delajo veliko napako"

"Starši, ki otroku povedo resnico, delajo veliko napako"

Samo še nekaj: v katerem jeziku sploh pišeš? Je sicer podobno slovenščini, ampak zagotovo to ni slovenski jezik.
[/quote]

Tudi jaz bi potrebovala prevod. Vseeno pa iz njenih postov razberem, da ima en kompleks. Prikrajšani pa so otroci.

V mojih časih se glede tega sploh ni kompliciralo. Obstajal je Dedek Mraz ali Božiček, in isto tako je obstajala Zobna miška, itd.
Uspešno smo prebrodili “soočenje” z resnico in kolikor mi je znano, nihče ni doživljal hudih travm zaradi teh izmišljenih podob. Odraščanje je tudi to – da sprejmeš resnico, ko je za to čas, ko si dozorel. Takrat je zagotovo manj boleče, ker se ti resnica zdi naravna.
Zdaj…če se starši lažejo o mnogo resnejših (resničnih) rečeh, kot starševstvo (ali so to sploh moji pravi starši), se pravi o zadevah, ki niso plod nekih tradicionalnih fantazijskih likov ampak sodijo v resnično življenje, je huda reč.
Vendar primerjati podobe Dedka Mraza oz. Božička in še trditi, da starši lažejo (in podvomiti v njihovo iskrenost na splošno) je pa pretiravanje brez presedana.
V bistvu je to odraz preveč razvajene družbe, ki ne ve, kaj bi s seboj in išče za vsako malenkost dlako v jajcu.

Vsem Divjakom oziroma Divjakinjam

Glede na to, da sem na troli napisala par stavkov, katerih nisem uspela pregledati za sabo, ste se spoštovane Divjakinje, tako domnevam, zarezano obregnile ravno v te. Zamislite se nad sabo, vse otesane psihologinje.

Kako pomembne so moje besede mm mm, zaradi katerih kričite po prevodu. Hmmmm uuuuu.

Finta je v čarobnosti, ti si očitno pusta (in pametna kot nevemkaj) in tega ne zmoreš dojeti.
Ko je hči izvedela, da smo vsi pomočniki dobrih mož, je bil prehod izveden lepo in še vedno me vsako leto pričaka darilce od male Božičkove pomočnice.

A na troli tudi kaj kuhančka delijo? 🙂

Ob prebiranju članka, bi dodala samo še tole…
Ja revnim otrokom bi odvzeli še Miklavža, Božička, Dedka Mraza…sanje v njih.
Bogati otroci, pa bodo narejeno verjeli vanj, saj bodo deležni tablic, novodobnih jabolk in vse mogočih igralnih naprav, in to za Božič, ki ga niti ne praznujejo….ja tako to je….
Še sanjajo sanje lahko samo bogati, njim je dovoljeno, revnim otrokom je potrebno vzeti tudi sanje in pričakovanje v Miklavža, Božička in dedka Mraza.

Vidim, da vas je tukaj veliko, ki se strinjate s citirano psihologinjo.
Kolikor sem imela opravka s tem poklicnim profilom sem ugotovila, da je psihologija precej fleksibilna veda, ni ravno matematika. In zato nisem pripravljena vzeti nobenih izjav psihologov za suho zlato oziroma enoznačno resnico, neodvisno od osebnih mnenj avtorja.
Zavedanje o neobstoju “dobrih mož” prav nič ne poškoduje domišljije. Otroci se še naprej igrajo, si izmišljujejo, hkrati pa ne ubiješ njihovega zaupanja vase z lažmi.
Utemeljevanje, zakaj bi morali ravno verjeti v Božička / dedka Mraza pa lahko uporabiš tudi kot utemeljitev, zakaj bi morali otroci verjeti v boga. In kakšno krivico narediš otrokom, če jih ne nalažeš z raznimi zgodbicami o bogu (enemu ali več njih, po želji in veroizpovedi staršev).

Seveda se strinjamo z njo. Ker ima prav. Če je tebi kdaj ena psihologinja povedala nekaj, kar nisi hotela slišat, še ne pomeni, da se vsi motijo. In zakaj ti otrokom ne lažeš glede božička in ostalih dveh, jima pa lažeš o nekem vlaku, morskih psih in prikaznih iz teme?

Sorčy, ampak najbolj revni ste tisti ljudje, ki namesto da bi polno živeli svoj lajf, verujete v sanje. Tako zelo, da niti tega ne veste, da ste pedofili in zvodniki. Kaj šele, da bi vedeli kdaj ste to postali…

Obnašate se tako, kakor da otroku ni moč vspodbujati domišlije ob popolnoma naravnih stvareh, ki so večne, nenadomestljive, jih ni mogoče zanikati, ter so dane vsem.

Revščina je v vaših glavah takšna, da delate proti naravno-em prav-u, in ravno s tem priznavate, da hočete revščino.

Zgoraj sem pisal o deklici, ki je tudi letos na bližnjem hribu okrasila smrekico. Skromno, a najlepše! Mož, ki sem bil z njim mi je pripovedoval zgodbo, kako so ji nekoč izpod nje ukradli jaslice, simbol življenja. Vendar to njene babice ki umira, ni odvrnilo od očitno neskončne ljubezni do vnukinje, zato je tudi letos točno tista smrekica spet okrašena.

Življenje in ljubezen sta vsepovsod, zato je idiotsko nedolžne duše posiljevati tudi z “dobrimi možmi”, bebavo pa, pri tem vztrajati.

V sp pod opisom ljubezni lepo piše tudi; ” 11 Ko sem bil otrok, sem govoril kakor otrok, mislil kakor otrok, sklepal kakor otrok. Ko pa sem postal mož, sem prenehal s tem, kar je otroškega.”
V sodbi ob koncu časov pa; “Kar koli ste storili enemu od teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili.”

Dejstva, da si vsakdo sodbo piše sam, se pa tudi ne da zanikati, tak da, mislim, da se ne splača lagati. Še posebej ne “lačnim in žejnim” spoznanj, beri otrokom.

Pomeni pa tudi, da nimajo vsega prav. In brce psihologov v temo so bile v preteklosti kolosalne.
Ma saj jaz jim ne lažem o tem. Onadva sta se to spomnila. In se igrata, da to počneta. Da pa v temi ni pošasti, sem pa večkrat povedala. Po mojem je tudi očitno, da nimamo vlaka v WC. Ampak otrok vzame škatlo od pomaranč in trdi da je old-timer. A tvoji tega ne delajo? Meni se zdi to dokaz, da jima domišljije nisem pokvarila, ko jima nisem lagala o “dobrih možeh”.

So otročki, ki jim na misel ne pride, da bi verjeli v neumnosti, katere si je namislila komercializacija za psiholosko zavajanje množic.

Sorčy, ampak najbolj revni ste tisti ljudje, ki namesto da bi polno živeli svoj lajf, verujete v sanje. Tako zelo, da niti tega ne veste, da ste pedofili in zvodniki. Kaj šele, da bi vedeli kdaj ste to postali…

Obnašate se tako, kakor da otroku ni moč vspodbujati domišlije ob popolnoma naravnih stvareh, ki so večne, nenadomestljive, jih ni mogoče zanikati, ter so dane vsem.

Revščina je v vaših glavah takšna, da delate proti naravno-em prav-u, in ravno s tem priznavate, da hočete revščino.

Zgoraj sem pisal o deklici, ki je tudi letos na bližnjem hribu okrasila smrekico. Skromno, a najlepše! Mož, ki sem bil z njim mi je pripovedoval zgodbo, kako so ji nekoč izpod nje ukradli jaslice, simbol življenja. Vendar to njene babice ki umira, ni odvrnilo od očitno neskončne ljubezni do vnukinje, zato je tudi letos točno tista smrekica spet okrašena.

Življenje in ljubezen sta vsepovsod, zato je idiotsko nedolžne duše posiljevati tudi z “dobrimi možmi”, bebavo pa, pri tem vztrajati.

V sp pod opisom ljubezni lepo piše tudi; ” 11 Ko sem bil otrok, sem govoril kakor otrok, mislil kakor otrok, sklepal kakor otrok. Ko pa sem postal mož, sem prenehal s tem, kar je otroškega.”
V sodbi ob koncu časov pa; “Kar koli ste storili enemu od teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili.”

Dejstva, da si vsakdo sodbo piše sam, se pa tudi ne da zanikati, tak da, mislim, da se ne splača lagati. Še posebej ne “lačnim in žejnim” spoznanj, beri otrokom.
[/quote]

Hm, zakaj ta deklica okrašuje smrekico?
Zakaj ji sorodniki pomagajo pri tem čarobnem opravilu?
Zakaj uporablja pri tem določene elemente?
Zakaj ‘roma’ na vedno isto lokacijo?

Kako je že o simboliki napisal nekaj objav nazaj

Desi?

Hm, zakaj ta deklica okrašuje smrekico?
Zakaj ji sorodniki pomagajo pri tem čarobnem opravilu?
Zakaj uporablja pri tem določene elemente?
Zakaj ‘roma’ na vedno isto lokacijo?

Kako je že o simboliki napisal nekaj objav nazaj

Desi?

[/quote]

No zakaj? Po moje da zato, ker je na-učena nekaj dajati ne pa prejemati.

Svet bo postal lepši, ko si boste nehali lagati sebi in drugim. Ni nikakršne potrebe po “dobrih možeh” ali posekani smrekici v prevročih “domovih”, to je le želja tistih, ki hočejo sebi in drugim lagati.

Resnicoljubni pa raje dvignejo rit, in grejo na mraz osrečevat sebe in druge. Staro in mlado…

Če ne bi bil desi to kar je, jaz ne bi bil pederčina.

Sorčy, ampak najbolj revni ste tisti ljudje, ki namesto da bi polno živeli svoj lajf, verujete v sanje. Tako zelo, da niti tega ne veste, da ste pedofili in zvodniki. Kaj šele, da bi vedeli kdaj ste to postali…

Obnašate se tako, kakor da otroku ni moč vspodbujati domišlije ob popolnoma naravnih stvareh, ki so večne, nenadomestljive, jih ni mogoče zanikati, ter so dane vsem.

Revščina je v vaših glavah takšna, da delate proti naravno-em prav-u, in ravno s tem priznavate, da hočete revščino.

Zgoraj sem pisal o deklici, ki je tudi letos na bližnjem hribu okrasila smrekico. Skromno, a najlepše! Mož, ki sem bil z njim mi je pripovedoval zgodbo, kako so ji nekoč izpod nje ukradli jaslice, simbol življenja. Vendar to njene babice ki umira, ni odvrnilo od očitno neskončne ljubezni do vnukinje, zato je tudi letos točno tista smrekica spet okrašena.

Življenje in ljubezen sta vsepovsod, zato je idiotsko nedolžne duše posiljevati tudi z “dobrimi možmi”, bebavo pa, pri tem vztrajati.

V sp pod opisom ljubezni lepo piše tudi; ” 11 Ko sem bil otrok, sem govoril kakor otrok, mislil kakor otrok, sklepal kakor otrok. Ko pa sem postal mož, sem prenehal s tem, kar je otroškega.”
V sodbi ob koncu časov pa; “Kar koli ste storili enemu od teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili.”

Dejstva, da si vsakdo sodbo piše sam, se pa tudi ne da zanikati, tak da, mislim, da se ne splača lagati. Še posebej ne “lačnim in žejnim” spoznanj, beri otrokom.
[/quote]Meni pa res ni potrebe s pisanjem toliko besed, že zdavnaj sva domenjena z moje strani, da ne klečeplazim za vašo pozornostjo. Nisem jas….ta :)))), ki bi bila žejna vaše pozornosti in mnenja. Z ljudmi brez sočutja do bližnjega in daljnega pa niti ne razpredam.
velja, velja, zato bi bilo prav da tudi vi z menoj ne.

Kako že pravi Gospodova pesem? Tisočeri obrazi znotraj enega in reka duš prehaja iz ene dimenzije v drugo. In celo Ganges je le en las božanstva. Nič se sekirat

Eden redkih PAMETNIH komentarjev, bravo. Se popolnoma strinjam z napisanim.

Indijanci na primer


…temu komentarju je bil namenjen zgornji komentar.

Eden redkih PAMETNIH komentarjev, bravo. Se popolnoma strinjam z napisanim.

In otroci gotovo ločijo med neumnostjo, ki si jo je namislila komercializacija za psihološko zavajanje in med neumnostjo, ki jo je pisatelj zapisal v knjigo. Ne samo to, tudi sposobni so se razumno odločiti, kateri bodo verjeli in pustili domišljiji prosto pot in kateri se ne bodo pustili zmanipulirati. Daj no, saj nisi resna. In ko smo že pri psihološkem zavajanju množic, zakaj pa misliš, da obstaja facebook? Instagram? Uporabljaš, ali nisi nasedla?

Vsa simbolika ima pomen, ki je navezan na prastare običaje. Jezusa bojo na
Božič rodili spomladi ga bodo pribili na križ, potem bo Marija šla v nebo in Jezus bo od mrtvih vstal po krščanskem simbolizmu. Utrujanje človeka s temi cirkusi skozi vse leto je nekaterim praznik. Pa kako se ne naveličaste takega trolanja vse do smrti. Miklavž in Dedek Mraz sta pa natega 20. stoletja, verski simbolizem je tudi resničen, ker ima duhovno dimenzijo, saj je tudi Božiček mende Jezudcek in tudi ima duhovno dimenzijo. To ve rudi psihologinja. Ko pride Parkelj in čarovnice je veselje, ne vem kdaj so čarovnice, na metlah letajo pred Dnevom mrtvih. Komi se oddahnem od zadnjega pokopa na grobišču kjer se je kadilo od sveč in so imeli grobarji in komunale na tone voska za zvozit, se zdaj spet pripravlja novi pokop za mrtvega, ki je umrl pred 2000 leti. Ne zdej se bo rodil. Ker ta je umrl tako, da je še vedno živ, zato umre vsako leto in se rodi spet. Rodi se za Novo leto in umre za Veliko noč. Zdaj so pa kar trije na kupu za katere ne vem kaj je kdo. V februarju bodo trije kralji prišli spet povedat, da se je rodil božji sin, ki bo kmalu umrl. Aprila že. Zmešani ste, svet je to, zmešan, odkar obstaja. Amen.

:))) res je in, če imaš še prijatelje, ki slavijo praznik Divali in čaščenje Ganesha in Shive in Khali, potem je res vse en kaos…seveda, če ničesar ne razumeš. Univerzum!

Meni pa res ni potrebe s pisanjem toliko besed, že zdavnaj sva domenjena z moje strani, da ne klečeplazim za vašo pozornostjo. Nisem jas….ta :)))), ki bi bila žejna vaše pozornosti in mnenja. Z ljudmi brez sočutja do bližnjega in daljnega pa niti ne razpredam.
velja, velja, zato bi bilo prav da tudi vi z menoj ne.
[/quote]

Res ni potrebe, je pa želja. Vedno in povsod bom kontriral lažem, po svojih zmožnostih. Tvoje dojemanje življenja ni nič posebnega, ravno obratno, bebavost večine. (“široka so pota ki vodijo v pogubo”)

Res ni potrebe, je pa želja. Vedno in povsod bom kontriral lažem, po svojih zmožnostih. Tvoje dojemanje življenja ni nič posebnega, ravno obratno, bebavost večine. (“široka so pota ki vodijo v pogubo”)bla, bla bla
[/quote]

Sem zabiti kmet ne razumem Univerz uma spoznam se pa na univerzo, ki je tudi v vesolju o kateremu ti vse veš dol do Indije. Ko te bo Siva nategnil in te bo Sakti oplazila v reali boš videl ti mene busmana samana. Vse to so kozlovske sodbe ki so jih pisali neverjetni majstori iz višje klasike, ki je naredila računalnik za ovčke, ki se pasejo ki so tukaj, ki verjamejo v potice, ki so zdaj trije na krovu novega pamfleta. Bomo verjeli v pratiko v študij višje metaforike, in tudi psihologijo, ki je veda, ki drži perle za pare. Amen.

Res ni potrebe, je pa želja. Vedno in povsod bom kontriral lažem, po svojih zmožnostih. Tvoje dojemanje življenja ni nič posebnega, ravno obratno, bebavost večine. (“široka so pota ki vodijo v pogubo”)
[/quote]bla, bla bla…nisem jas vaš fen

New Report

Close