Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za povišanje minimalne plače???

Ste za povišanje minimalne plače???

Tvoj predlog je precej blesav. Pa ne, da jaz ne mislim, da ne bi bilo fajn in super, če bi minimalna plača znašala jurja, ampak a veš, kaj vse to potegne za sabo? Predvidevamo, da bi, če bi minimalna plača znašala 1000 evrov, le-to prejeli najnižje plačani delavci (čistilke, sobarice, strežnice, “J skupin” in podobno). Potem bi se morala dvigniti plača tudi ljudem, ki delajo na višjih delovnih mestih, marsikdo ima danes v JS/JU plačo jurja, pa ima VII. stopnjo izobrazbe!! Kje bi pa država vzela denar za dvig ostalih plač? Ali si mislila, da bosta lahko čistilka in učitelj začetnik delala za enako ali skoraj enako plačilo?

sem, dinarčkov je povsod dosti samo razporejeni so napačno… vsak jamrnik, ki je proti dvigu minimalca se zaveda da je dinarčkov dovolj edino česar se boji je tudi zgornja omejitev plač in drugačna razmerja pri zaslužkih… zakaj je bilo lahko nekdaj razmerje delavec vodilni 5x plače danes je pa to razmerje med minimalcem in vodilnim krepko večje s tem, da ima delavec na najnižjem položaju veliko več dela in odgovornosti kot tiste prestrašene pizde na vrhu?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Tvoj predlog je precej blesav. Pa ne, da jaz ne mislim, da ne bi bilo fajn in super, če bi minimalna plača znašala jurja, ampak a veš, kaj vse to potegne za sabo? Predvidevamo, da bi, če bi minimalna plača znašala 1000 evrov, le-to prejeli najnižje plačani delavci (čistilke, sobarice, strežnice, “J skupin” in podobno). Potem bi se morala dvigniti plača tudi ljudem, ki delajo na višjih delovnih mestih, marsikdo ima danes v JS/JU plačo jurja, pa ima VII. stopnjo izobrazbe!! Kje bi pa država vzela denar za dvig ostalih plač? Ali si mislila, da bosta lahko čistilka in učitelj začetnik delala za enako ali skoraj enako plačilo?[/quote]
Jaz sem čsto za, da dobi prodajalka isto plačo, kot jaz. S tem ne bom nič prikrajšana. Vzgajana sem v duhu, da je treba vsakogar, ki pošteno dela, spoštovati in da je direktor ravno toliko vreden cenjenja, kot čistilka. Tako sta me vzgajala visoko izobražena starša. Ne vem zakaj bi bila ljubosumna, če bi se nekomu povišala plača, moja pa bi ostala ista.
Sicer pa sem vesela, da bodo odslej tudi otroci staršev z nizkimi dohodki (ki niso soc.transferji), lahko imeli v šoli brezplačno kosilo.

Govora je o tem, da sedanjih 600 evrov ne zadošča za minimalno preživetje. Ne vem, kaj tebi ni jasno.[/quote]

res je.
ampak zakaj 600 evrov, saj se da zaslužit več!

Tvoj predlog je precej blesav. Pa ne, da jaz ne mislim, da ne bi bilo fajn in super, če bi minimalna plača znašala jurja, ampak a veš, kaj vse to potegne za sabo? Predvidevamo, da bi, če bi minimalna plača znašala 1000 evrov, le-to prejeli najnižje plačani delavci (čistilke, sobarice, strežnice, “J skupin” in podobno). Potem bi se morala dvigniti plača tudi ljudem, ki delajo na višjih delovnih mestih, marsikdo ima danes v JS/JU plačo jurja, pa ima VII. stopnjo izobrazbe!! Kje bi pa država vzela denar za dvig ostalih plač? Ali si mislila, da bosta lahko čistilka in učitelj začetnik delala za enako ali skoraj enako plačilo?[/quote]
Jaz sem čsto za, da dobi prodajalka isto plačo, kot jaz. S tem ne bom nič prikrajšana. Vzgajana sem v duhu, da je treba vsakogar, ki pošteno dela, spoštovati in da je direktor ravno toliko vreden cenjenja, kot čistilka. Tako sta me vzgajala visoko izobražena starša. Ne vem zakaj bi bila ljubosumna, če bi se nekomu povišala plača, moja pa bi ostala ista.
Sicer pa sem vesela, da bodo odslej tudi otroci staršev z nizkimi dohodki (ki niso soc.transferji), lahko imeli v šoli brezplačno kosilo.[/quote]

Trgovka se zaposli z 19 leti. Inženir (npr) gre takrat študirat za 5 let. Če imata oba plačo jurja na mesec, trgovka v času njegovega študija zasluži 60 tisoč, on pa nič. Kdo bi v tem primeru še hotel biti inženir? Študij izjemno težak, delo ravno tako zahtevno, ostali bi napol rešili stanovanjski problem medtem ko on šele pride na trg?

Tvoj predlog je precej blesav. Pa ne, da jaz ne mislim, da ne bi bilo fajn in super, če bi minimalna plača znašala jurja, ampak a veš, kaj vse to potegne za sabo? Predvidevamo, da bi, če bi minimalna plača znašala 1000 evrov, le-to prejeli najnižje plačani delavci (čistilke, sobarice, strežnice, “J skupin” in podobno). Potem bi se morala dvigniti plača tudi ljudem, ki delajo na višjih delovnih mestih, marsikdo ima danes v JS/JU plačo jurja, pa ima VII. stopnjo izobrazbe!! Kje bi pa država vzela denar za dvig ostalih plač? Ali si mislila, da bosta lahko čistilka in učitelj začetnik delala za enako ali skoraj enako plačilo?[/quote]
Jaz sem čsto za, da dobi prodajalka isto plačo, kot jaz. S tem ne bom nič prikrajšana. Vzgajana sem v duhu, da je treba vsakogar, ki pošteno dela, spoštovati in da je direktor ravno toliko vreden cenjenja, kot čistilka. Tako sta me vzgajala visoko izobražena starša. Ne vem zakaj bi bila ljubosumna, če bi se nekomu povišala plača, moja pa bi ostala ista.
Sicer pa sem vesela, da bodo odslej tudi otroci staršev z nizkimi dohodki (ki niso soc.transferji), lahko imeli v šoli brezplačno kosilo.[/quote]

Lej, že zdavnaj niso več cajti, ko bi bile poštene , hitre in pridne roke dobro plačane. Zdaj si z njimi nimaš kaj pomagat, če je bistvo v širokem znanju, , kreativnosti, univerzalnosti, odgovornosti, itd…in to se zdaj plača tako kot je treba, rokce pa pač ne…

minimalna plača po novem Erjavčevem zakonu 800 Eurov, brava!!!

ne no z višanjem minimalne plače!
Akrapoviča in Pipistrela bo fršlog in brez njiju bo Slovenija propadla.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Za začetek 1000E neto plače brez dodatkov, oziroma saj 5E neto na uro, To so neki minimalni standardi, za najlažja dela.To je minimum dostojnega preživetja, plače so lahko nižje, vendar ne za 180-200ur mesečnega dela.

Sem za to, da bi zakonsko določili višino plače glede na izobrazbo. Minimalna plača bi bila za tiste z OŠ, minimum vsaj 700 eur neto. Potem pa za vsako stopnjo izobrazbe 100 ali 200 eur več. Če bi bil bil delodajalec zadovoljen z delavcem, bi mu dal zraven osnovne plače stimulacijo. Če ne bi bil, si poišče novega delavca. Noro je to, ko sta danes čistilka z OŠ in inženir z VI. stopnjo na isti plači. Pa niti malo, da podcenjujem čistilko, če je čistilka pridna bi ji dala še zraven k osnovni plači stimulacijo. Potrebno bi bilo narediti neko lestvico, tako kot je v tujini.

Poleg objav delovnih mest pa obvezno javno napisati, kolikšno je plačilo. Tako bi si delodajalci sami prišprali na času z izbiranjem kadra, delavec pa bi imel se pravico odločiti, ali bo kandidiral.

No saj, ker to gospodarstvo vodijo ekonomisti, ki verjamejo v to pravljico, ki jo še vedno mantrajo pri nas do onemoglosti pa je tako kot je. Povej mi kdo je pred 30-timi leti pogrešal Iphone-a?

Povpraševanje definira kapital sam in plasira informacijo na trg na način, da večina verjame, da brez tega izdelka ne more preživeti. In to je tudi eden od razlogov, da se povečuje pritisk za zviševanje plač. Zato si na nek način kapital sam reže vejo na kateri sedi. Oz. zato, ker informacijo sproducira hitreje kot je sposoben ta izdelek narediti po primerni ceni oz. to dosega s postopnim uvajanjem suženjskega dela.

Ja, to je tragikomično.
Ne samo, da na objavi delovnega mesta ni navedeno kakšno plačilo ponujajo (kot to delajo npr. Avstrijci), ampak velikokrat ne napišejo NITI ZA KATERO PODJETJE GRE! Torej mora bodoči suženj (če bo imel srečo) bit pripravljen sprejeti karkoli za kakršnokoli plačilo.
Vprašanje o plačilu na razgovoru za službo pa je itak absoluten NO-NO in pomeni takojšnjo diskvalifikacijo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

No saj, ker to gospodarstvo vodijo ekonomisti, ki verjamejo v to pravljico, ki jo še vedno mantrajo pri nas do onemoglosti pa je tako kot je. Povej mi kdo je pred 30-timi leti pogrešal Iphone-a?

Povpraševanje definira kapital sam in plasira informacijo na trg na način, da večina verjame, da brez tega izdelka ne more preživeti. In to je tudi eden od razlogov, da se povečuje pritisk za zviševanje plač. Zato si na nek način kapital sam reže vejo na kateri sedi. Oz. zato, ker informacijo sproducira hitreje kot je sposoben ta izdelek narediti po primerni ceni oz. to dosega s postopnim uvajanjem suženjskega dela.
[/quote]

Se ne strinjam s tvojim razmišljanjem. Kdo pa je pred 500 leti pogrešal zdravilo za tuberkolozo (ko še vedeli niso za tuberkulozo kot tako)? In kdo od nas je pred 40 leti pogrešal računalnike?

Lahko pa debato prestavimo na vprašanje, ali bi bilo boljše, če bi ostali v jamah.

No saj, ker to gospodarstvo vodijo ekonomisti, ki verjamejo v to pravljico, ki jo še vedno mantrajo pri nas do onemoglosti pa je tako kot je. Povej mi kdo je pred 30-timi leti pogrešal Iphone-a?

Povpraševanje definira kapital sam in plasira informacijo na trg na način, da večina verjame, da brez tega izdelka ne more preživeti. In to je tudi eden od razlogov, da se povečuje pritisk za zviševanje plač. Zato si na nek način kapital sam reže vejo na kateri sedi. Oz. zato, ker informacijo sproducira hitreje kot je sposoben ta izdelek narediti po primerni ceni oz. to dosega s postopnim uvajanjem suženjskega dela.
[/quote]

Se ne strinjam s tvojim razmišljanjem. Kdo pa je pred 500 leti pogrešal zdravilo za tuberkolozo (ko še vedeli niso za tuberkulozo kot tako)? In kdo od nas je pred 40 leti pogrešal računalnike?

Lahko pa debato prestavimo na vprašanje, ali bi bilo boljše, če bi ostali v jamah.
[/quote]

Povej mi, koliko v tem trenutku pogrešaš kakšno bluetooth povezavo tvoje gkave z najmoderejšim iphonom, da ti ne bo treba tipkat smsov, brskat po imeniku in netu? no, če bo kdo tudi kaj takega pogruntal in te bodo obsipali z reklamo, več živet ne boš mogel, če tega ne boš imel. Če pa slednjega ne bo, tudi pogrešal ne boš toliko četudi možnost bo.

Govora je o tem, da sedanjih 600 evrov ne zadošča za minimalno preživetje. Ne vem, kaj tebi ni jasno.
[/quote]

Se strinjam, da ne zadošča za preživetje, vendar bi morali vsi vztrajati, da mora država to rešit drugače. Ne more reševanje tega problema obesit zgolj na delodajalce.
Potem je tukaj še en vidik. Podjetje ima npr. 10 delavcev, na enakem delovnem mestu. 5 je zelo pridnih, 3 so pridni se trudijo, en je malo neroden a se trudi, en pa hodi v službo, da mu mine čas – z ničemer ga ne moreš zmotivirati . Primer da bi naj bila minimalna neto plača 800 Eur neto. Koliko bi vi plačali teh deset delavcev, da bi bilo pravično do vseh ?

Če se plače ne bodo zvišale, bo šla Slovenija ne vem kam. Kolega je delal za 600 eur kot kuhar v Sloveniji, v Avstriji mu po plačilu najemnine ostane 1,800 eur. Jaz, z uni izobrazbo delam za 1.400 eur in to delam kot zamorc. Tudi jaz bi najraje spokala in opravljala delo brez večje odgovornosti zaveč plačila, kar pa se v Avstriji, Nemčiji, Švica da, če si le priden …

Če se plače ne bodo zvišale, bo šla Slovenija ne vem kam. Kolega je delal za 600 eur kot kuhar v Sloveniji, v Avstriji mu po plačilu najemnine ostane 1,800 eur. Jaz, z uni izobrazbo delam za 1.400 eur in to delam kot zamorc. Tudi jaz bi najraje spokala in opravljala delo brez večje odgovornosti zaveč plačila, kar pa se v Avstriji, Nemčiji, Švica da, če si le priden …
[/quote]

pa znaš kuhat?

Se strinjam da bi s svojo plačo vsak moral normalno živet.

Problem je v dajatvah, ki jih mora delodajalec dat državi!!
Državi da delodajalec toliko, da bi lahko še najmanj dvema izplačal neto minimalca zraven.

Zato bo pa pri nas sranje dokler država neha dušit gospodarstvo z vsemi prispevki in davki. In dokler ne neha, se bodo za nas zanimale samo razne Magne, ki bodo s poceni in malo delavne sile lepo skozi hodile. Veliki investitorji se pa Slovenije upravičeno izogibajo.

Če se plače ne bodo zvišale, bo šla Slovenija ne vem kam. Kolega je delal za 600 eur kot kuhar v Sloveniji, v Avstriji mu po plačilu najemnine ostane 1,800 eur. Jaz, z uni izobrazbo delam za 1.400 eur in to delam kot zamorc. Tudi jaz bi najraje spokala in opravljala delo brez večje odgovornosti zaveč plačila, kar pa se v Avstriji, Nemčiji, Švica da, če si le priden …
[/quote]

On je dobil ven 600, delodajalec je nakazal cca 2000. Vidiš koliko država vzame?

Če se plače ne bodo zvišale, bo šla Slovenija ne vem kam. Kolega je delal za 600 eur kot kuhar v Sloveniji, v Avstriji mu po plačilu najemnine ostane 1,800 eur. Jaz, z uni izobrazbo delam za 1.400 eur in to delam kot zamorc. Tudi jaz bi najraje spokala in opravljala delo brez večje odgovornosti zaveč plačila, kar pa se v Avstriji, Nemčiji, Švica da, če si le priden …
[/quote]

On je dobil ven 600, delodajalec je nakazal cca 2000. Vidiš koliko država vzame?
[/quote]

Kakšna 2 tisočaka??? Enega bo prava številka

Se strinjam da bi s svojo plačo vsak moral normalno živet.

Problem je v dajatvah, ki jih mora delodajalec dat državi!!
Državi da delodajalec toliko, da bi lahko še najmanj dvema izplačal neto minimalca zraven.

Zato bo pa pri nas sranje dokler država neha dušit gospodarstvo z vsemi prispevki in davki. In dokler ne neha, se bodo za nas zanimale samo razne Magne, ki bodo s poceni in malo delavne sile lepo skozi hodile. Veliki investitorji se pa Slovenije upravičeno izogibajo.
[/quote]

le kdo verjame, da bi delodajalci izplačevali višje neto plače, če bi bile nižje dajatve? In kolikor vem so se nekatere dajatve že ukinjale pa se tonikjer ne pozna. Še vedno pa ostaja vprašanje kako je možno da delodajalci v Avstriji, Nemčiji… preživijo ob precej višjih stroških dela za primerljiva delovna mesta.

enkrat so plače, drugič delavci, tretjič država, samo delodajalci niso nikoli krivi za nič.

golazen delodajalska! ne pobere toliko država, te gnide delodajalske ušive, s čim manj čim več!
Ne verjamem, da Kuhar dobi samo 600, koliko dobi čistilka ali sobarica?

On je dobil ven 600, delodajalec je nakazal cca 2000. Vidiš koliko država vzame?
[/quote]

Kakšna 2 tisočaka??? Enega bo prava številka
[/quote]

A delaš v financah? Ne ane.

Se strinjam da bi s svojo plačo vsak moral normalno živet.

Problem je v dajatvah, ki jih mora delodajalec dat državi!!
Državi da delodajalec toliko, da bi lahko še najmanj dvema izplačal neto minimalca zraven.

Zato bo pa pri nas sranje dokler država neha dušit gospodarstvo z vsemi prispevki in davki. In dokler ne neha, se bodo za nas zanimale samo razne Magne, ki bodo s poceni in malo delavne sile lepo skozi hodile. Veliki investitorji se pa Slovenije upravičeno izogibajo.
[/quote]

le kdo verjame, da bi delodajalci izplačevali višje neto plače, če bi bile nižje dajatve? In kolikor vem so se nekatere dajatve že ukinjale pa se tonikjer ne pozna. Še vedno pa ostaja vprašanje kako je možno da delodajalci v Avstriji, Nemčiji… preživijo ob precej višjih stroških dela za primerljiva delovna mesta.

enkrat so plače, drugič delavci, tretjič država, samo delodajalci niso nikoli krivi za nič.
[/quote]

Ti ne razumeš da višina prispevkov in davkov, kot so zastavljeni sedaj, duši gospodarstvo. Denar mora krožit. In marsikateri bi dal višje plače ali pa bi lahko zaposlil več ljudi. Posledično bi zaposleni z več denarja več zapravili, itd.

Kdaj poslušaj kaj gospodarstveniki govorijo v intervjujih, ampak država tega itak ne upošteva. Državo vodijo poklicni politiki, ki jim v življenju ni uspelo ustvarit še nič lastnega in zato niti pojma nimajo kaj pomeni ne samo postavit firme ampak jo uspešno vodit.

Delodajalci niso krivi nič? LOL Imaš gnila jabolka povsod, tudi med delodajalci. Ampak je dejstvo da povprečni slovenski delavec rad jamra, najraje čez šefa, četudi nima razloga – jamrat je pač lahko. Dejansko vodit firmo pa ni tako lahko.

In namesto da je nacionalni šport se piz*it čez vsakega, ki skuša ustvarjat, bi lahko pritisnili na državo, da ustvari boljše pogoje za ustvarjanje in delo. Namesto tega pa oni fantazirajo o vedno višjih davkih in prispevkih, za nameček pa sami državne firme vodijo v propad. Ker kot rečeno naši politiki o biznisu nimajo pojma!

New Report

Close