Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Štempljanje in manjko ur

Štempljanje in manjko ur

Kaj se zgodi, če imaš na koncu meseca manjka ur? Recimo, da je v mesecu 22 delovnih dni in torej moraš oddelati 176 ur in po štempljanju ti zmanjka nekaj ur, recimo da jih imaš 173 namesto 176 – kaj se zgodi?

Sprašujem teoretično. Prvič se štempljam in trenutno v treh mesecih, odkar sem v tej službi, imam višek. Baje, da ga lahko izrazim kot kompenzacijo, ampak ko sem zaprosila za izrabo, mi niso odobrili. Ne razumem, ampak ok. Kaj pa če bi mi ure manjkale?

Če imaš premalo ur, ti poberejo dopust!

 

Zato pazlivo. Ure so kot krhko steklo…..

Pri nas smo morali imeti 0 na koncu leta, vmes smo lahko prenašali + in – iz meseca v mesec.

Štempljanje namreč zakonsko ni nič novega, velja že več kot 15 let.

Nič. Prineseš jih notri, če je kaka ura ali dve. Oziroma, morate imeti interni akt, koliko je na mesec lahko minusa in koliko največ plusa mesečno. Ali moraš dati dopust. Če imaš plus kot praviš in ne moreš pokoristiti s kompenzacijo za cel dan, potem glej, da boš imela pač 0. Če ti niti ne primaknejo nič k plači.

Odgovor na objavo uporabnika
Stara forumašica, 25.04.2024 ob 22:56

Pri nas smo morali imeti 0 na koncu leta, vmes smo lahko prenašali + in – iz meseca v mesec.

Štempljanje namreč zakonsko ni nič novega, velja že več kot 15 let.

To razumem, ampak sem prvič zaposlena in 15 let nazaj sem še skoraj še cucala dudo.

Torej, če prav razumem bi morala te tri ure pač enkrat znotraj leta oddelati. Manjko moram oddelati, višek pa kot da ga ni?

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 25.04.2024 ob 22:56

Če imaš premalo ur, ti poberejo dopust!

 

Zato pazlivo. Ure so kot krhko steklo…..

Se je oglasil tisti ki še ni videl kartice za štempljanje od blizu.

Kaj, Oča, jutri boš doma kot vsak petek?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj se zgodi, 25.04.2024 ob 23:12

To razumem, ampak sem prvič zaposlena in 15 let nazaj sem še skoraj še cucala dudo.

Torej, če prav razumem bi morala te tri ure pač enkrat znotraj leta oddelati. Manjko moram oddelati, višek pa kot da ga ni?

Manjkajoce se oddelajo ali da kak dan dopusta, če jih je več, višek se pokoristi.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Stara forumašica, 25.04.2024 ob 23:51

Manjkajoce se oddelajo ali da kak dan dopusta, če jih je več, višek se pokoristi.

 

Oziroma tam, kjer imajo ostro, je treba manjkajoče oddelati ali pokriti z dopustom, višek se sproti izplača kot nadura.

Pri možu imajo na tak način, vsako uro viška izplačajo, manjko se mora pokriti. Mesečno.

Imaš 18 let? V katerem podjetju pa si?

 

 

P.S. Kaj imajo petki pri tem, kje se nahajam (najaham)?

V kadrovski vprasaj.

Pri nas imas lahko 5 ur manjka, ki jih potem pokrivas ali 20 ur plusa, ki jih lahko koristis ali ti izplacajo.

Jaz delam tako, da v petek koristim visek od celega tedna in grem malo prej domov.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 26.04.2024 ob 00:08

Imaš 18 let? V katerem podjetju pa si?

 

 

P.S. Kaj imajo petki pri tem, kje se nahajam (najaham)?

Saj sam veš, da je tako. In veš, da tudi jaz vem.

Ja? In kje se nahajam?

Mi višek koristimo s predčasnimi odhodi domov ali kot dopust, le da je koriščenje.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 26.04.2024 ob 11:44

Ja? In kje se nahajam?

V K…U. 😀

New Report

Close