Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sterilizacija

Sterilizacija

Danes sem bila izredno presenečena, saj mi je ginekologinja kot najbolj primerno obliko kontracepcije predlagala sterilizacijo. Sicer sem stara šele 31 let in pride v poštev po dopolnjenem 35. letu, a sem bila vseeno močno presenečena, saj nikoli nisem premišljevala o tej možnosti. Imam namreč krčne žile.

Kakšne so vaše izkušnje? Sedaj uporabljava kondome, a rešitev ni možna dolgoročno, saj sem alergična na latex in je zelo neprijeten občutek še vsaj dva dneva po odnosu.

Imam dva otroka, razmišljam o tretjem, ki bi ga rada imela še pred 35. letom.

Hvala za vaša razmišljanja.

Zanimivo, glede na leta in se druge mozne oblike kontracepcije. Mogoce je mislila sterilizacijo po tretjem otroku?
Je pa veliko preprostejsi poseg vazektomija pri moskem, plus tega je anestezija samo lokalna in ne splosna kot pri zenskah.

Pa kolikor vem, vazektomija še trajna ni…

Sterilizacija pa tudi ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vazektomija bi naj bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Hočem to reči, da naj bi se dalo potlej zadevo ‘odvezat’, ne da ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. In da moški lahko kasneje še ima otroke. Vsaj tako je rekla svakinja, ki je iz ‘foha’…

Ok! Nisem vedla.
pa pa

Se da, se da. Tudi zato se mi zdi to preprosteje kot sterilizacija. Je pa baje to moskim en tak udarec po egu(le kdo bi jih razumel).

O sterilizaciji / vazektomiji smo se že nekajkrat zelo pisali na forumu Starši staršem (se splača malo pobrskat) in pri moških je to tako zelo enostavno, da sploh ne vem, zakaj to predlagajo ženskam..

– moškemu poseg nardijo ambulantno (ženske morajo hospitalizirati, jim dati splošno anestezijo in narediti operativni poseg v trebušni votlini = več možnosti za komplikacije

– moški ima še vedno izliv sperme (večina jih misli, da tega potem ni več = vse je isto, le v semenski tekočini ni semenčic)

– če si premisliš je pri ženski malo možnosti, da spet naredijo jajcevode prehodne in je enina možnost IVF – boleč, dolgotrajen, psihično naporen postopek, s hormoni — in za povrh sploh ni nujno, da sploh uspe.

– če si premisli moški pa ni težav, saj se že prej zamrzne nekaj semena in v primeru, da bi žežel spšet imeti otroke, se partnerko lahko oplodi brez težav.

Kdo naj torej gre na sterilizacijo?

Moj ginek je rekel, da je pri moškem ravno tako dokončno kot pri ženski sterilizacija, samo da moški lahko da pred posegom semenčeca na led, če bi še kdaj hotel imeti otroke.Ima katera moža, ki je naredu vazektomijo?Moj je pripravljen to naredit, samo ni mu všeč ravno to da je to kao dokončno.

New Report

Close