Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Strah pred koronavirusom

Strah pred koronavirusom

In sicer,ker me je strah za svoje otroke in tudi zame ( da umrem)…nočem,da so moji otroci brez mame…
Še kdo podobnih misli?

Če si drugače zdrava in so zdravi tvoji otroci, torej da nihče nima kakih kroničnih bolezni, se ti ni treba bati, ker so možnosti za tragičen konec zelo zelo majhne.

Delam v večjem trgovskem centru In mi ni prijetno. Vsakodnevno sem v stiku z nevemkoliko ljudmi različnih narodnosti. Bojim se zase, otroka, bližnje.. Vsakodnevno spremljam vse možne portale, na tel vidim neprestano iz tega razloga, razen ko sem v službi ne. Tudi večji shopping sem opravila v primeru pandemije…Sem pa videla ogromno video leakov iz Kitajske, ki si jih želim da jih nebi, saj še med spanjem nimam mira in me tlačijo more. Nisi edina..

ja res ni prijetno gledati vse to….se mi zdi da tega virusa ne bodo morali uničiti…



Super! Si zapomnimo! Da ko bosta naslednjič na čveku pisarili, kako je treba otroke čim prej iz hiše vržt, češ da se “osamosvojijo”.

Sicer pa, bolj ko se bosta bali, bolj bosta mislili na to in bolj bosta privlačili zadevo nase. In potem se bo zgodila, logično, če jo pa tako zelo prosita!

A se vsakodnevno tudi bojita, da vaju bo avto zbil pa otroke tovornjak povozil? Al pa da bodo otroc ponevedoma spili varikino? Al pa …. (poljubno vstavi).

Za družbo ste takile panikatorji najbolj škodljivi! Ker butne na dan VES VAŠ GRDI EGOIZEM!!! “Bojim se ZASE ZASE ZASE!” “Bojim se za SVOJE SVOJE SVOJE OTROKE!”

JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ MOJE MOJE MOJE MOJE MOJE MOJE !!!!!!!!!



Super! Si zapomnimo! Da ko bosta naslednjič na čveku pisarili, kako je treba otroke čim prej iz hiše vržt, češ da se “osamosvojijo”.

Sicer pa, bolj ko se bosta bali, bolj bosta mislili na to in bolj bosta privlačili zadevo nase. In potem se bo zgodila, logično, če jo pa tako zelo prosita!

A se vsakodnevno tudi bojita, da vaju bo avto zbil pa otroke tovornjak povozil? Al pa da bodo otroc ponevedoma spili varikino? Al pa …. (poljubno vstavi).

Za družbo ste takile panikatorji najbolj škodljivi! Ker butne na dan VES VAŠ GRDI EGOIZEM!!! “Bojim se ZASE ZASE ZASE!” “Bojim se za SVOJE SVOJE SVOJE OTROKE!”

JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ MOJE MOJE MOJE MOJE MOJE MOJE !!!!!!!!!
[/quote]

kaj tebe muči??

Kaj se pa tak histerično dereš? Seveda te skrbi prvo za sebe in svoje bližnje koga pa ne? Boš ti ravno govorila, da te bolj skrbi za xy Jožeta al pa Pepco kot pa za sebe, s svojimi izpadi pa ponižuješ prestrašene ljudi.


Daj odritaj raje nazaj v svoj kokošnjak, pa petelina prosi, da te dobro nabriše. Bo več koristi za svet, kot da otresaš svoj kljun!

Res, porazni ste! Ko cigani! Oni so tudi sami zase, ne jebejo pet posto nobenih pravil, nobene družbe, nimajo nobene zavesti o ODGOVORNEM DRŽAVLJANSTVU! Vse, kar poznajo, so oni sami in kar sami hočejo. Za drugo se jim fučka,

In kje imaš kakšno Republiko Ciganijo, a? Je nimaš! Zato ne, ker republike, države, lahko tvorijo samo ODGOVORNI DRŽAVLJANI!!! Ne pa sebične ciganske kokoši, ki hitijo brskat po gnoju samo za svoj kljun!!! Kar počneš ti in tebi podobne ritaste egoistke!!!

Kak pa paničariš so tablete popustile? Pojdi si prvo z milom umiti usta, pa pokaži tale svoj prispevek svoji mami, če si seveda upaš takšen zmazek s svojim imenom komurkoli pokazati. Nimaš pojma kaj pomeni odgovorni državljan, glede na to takšne packarije misliš in pišeš. Kaj vse hodi med nami..

Grabila me je panika 14 dni nazaj, ko se je začelo v Italiji. Nisem mogla dojet da se vsem tako gladko j… in sem se sekirala in težila vsakemu, ki me je bil pripravljen poslušati o preventivi.
Zdaj sem pa obupala nad odgovornimi. Imeli so možnost kaj naredit za preventivo pa so se držali protokolov. Niti toliko niso bili, da bi se pozanimali o virusu od stroke (domače in tuje), znali so se samo norca delat iz paničarjev.
Epidemija pri nas bo. Še vedno upam, da ne tako huda kot v Italiji, ter da naš kraj ne bo v rdeči coni. Zdaj mi je samo cilj da zaščitim sebe in svoje bližnje, da se ne okužimo.

Grabila me je panika 14 dni nazaj, ko se je začelo v Italiji. Nisem mogla dojet da se vsem tako gladko j… in sem se sekirala in težila vsakemu, ki me je bil pripravljen poslušati o preventivi.
Zdaj sem pa obupala nad odgovornimi. Imeli so možnost kaj naredit za preventivo pa so se držali protokolov. Niti toliko niso bili, da bi se pozanimali o virusu od stroke (domače in tuje), znali so se samo norca delat iz paničarjev.
Epidemija pri nas bo. Še vedno upam, da ne tako huda kot v Italiji, ter da naš kraj ne bo v rdeči coni. Zdaj mi je samo cilj da zaščitim sebe in svoje bližnje, da se ne okužimo.
[/quote]

Tako kot je v Italiji ne more biti.
Samo predmestje Milana ima več ljudi kot je nas vseh skupaj

Tako kot je v Italiji ne more biti.
Samo predmestje Milana ima več ljudi kot je nas vseh skupaj
[/quote]

jaz sem si Italijanski scenarij še malo bolj posplošila. V Italiji 60 mio ljudi, v Sloveniji 2 mio ljudi. Torej je za pričakovat po 14 dneh cca. 300 okuženih, od tega 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} resnih stanj, torej 60.

Ne želim razmišljat kam pridemo čez 1 mesec.

Doma imam štirimesečno dojenčico, kaj me ne bo strah :/

Mah, mene je bolj strah nesreče na cesti kot tega virusa.



Super! Si zapomnimo! Da ko bosta naslednjič na čveku pisarili, kako je treba otroke čim prej iz hiše vržt, češ da se “osamosvojijo”.

Sicer pa, bolj ko se bosta bali, bolj bosta mislili na to in bolj bosta privlačili zadevo nase. In potem se bo zgodila, logično, če jo pa tako zelo prosita!

A se vsakodnevno tudi bojita, da vaju bo avto zbil pa otroke tovornjak povozil? Al pa da bodo otroc ponevedoma spili varikino? Al pa …. (poljubno vstavi).

Za družbo ste takile panikatorji najbolj škodljivi! Ker butne na dan VES VAŠ GRDI EGOIZEM!!! “Bojim se ZASE ZASE ZASE!” “Bojim se za SVOJE SVOJE SVOJE OTROKE!”

JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ JAZ MOJE MOJE MOJE MOJE MOJE MOJE !!!!!!!!!
[/quote]

Ti bom odgovorila kar na primerjavi s tvojim primerom- prometu. Si predstavljaš promet takole:

1. Stopnja Vozi vsak, ki ima avto ( ne glede a zna ali ne) kakor mu paše in kjer mu paše. Ni panike. Pa bi bile nesreče.

2. Stopnja – odgovorni bi staknili glave in bi rekli važna je preventiva. Pripenjajte se z varnostnim pasom. Svetujemo vam, da uporabljate ceste. Imamo vse pod kontrolo.Ker bi se še vedno pojavljale nesreče, bi prišli na

3. Stopnjo – uporabite zdravo kmečko pamet, svetujemo vam da na cesti uporabite isti pas kako kot večina in bi šli tako naprej do

4.stopnje – in bi vam rekli da je minister sprejel uredbo, da je treba upoštevat prometne znake in semaforje
….. in tako naprej in bi na koncu prišli do razmer v prometu, ki jih imamo sedaj. Nesreče bi predstavljale le še kak {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} števila v fazi 1.

In ja takega faznega prometa bi me bilo močno strah.

Otroci prebolijo virus kot vsak navaden prehlad, mogoče niti ne opazimo, da so bolni. Odrasli 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebolimo brez težav. Težave lahko imajo običajno starejši, ki že bolehajo za drugimi boleznimi. Edina težava oz. bojazen pri tem virusu je, da hkrati oboli veliko število ljudi, ki zabašejo bolnišnice do zadnjega kotička in ni več možnosti zdravljenja za vse ostale. Zato je tako pomembno, da čimbolj upočasnimo širjenje. Velika verjetnost je, da se bo okužila večina ljudi in virus tudi prebolela.


Točno tako, ampak naša vlada in NIJZ ter MZZ niso naredili nič, da bi bil tak scenarij. Nič. Razen, da dobiš občutek, kot da namerno vse to delajo. Kot norci, ki so zmešani in ne vejo kaj počnejo.
Ker pa to niso, je edini razlog za to, da pojma nimajo kaj bi ukrepali in da so v rokah kapitala, to je pa edino logično.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Tako kot je v Italiji ne more biti.
Samo predmestje Milana ima več ljudi kot je nas vseh skupaj
[/quote]

Kakšen glup argument.. Seveda je lahko . Njih je 65 milijonov, nas pa samo dva. Italijani imajo čez 6000 okuženih in skoraj že 500 preminulih. V 16ih dneh. Od včeraj cela Italija v karanteni, kazen do 3 mesece zapora za tiste, ki odo poizkusili pobegniti iz svojega karantenskega območja. Prepovedani so tudi pogrebi in poroke.Pa si preprosto izračunaj, kako to gre. Virus ne izbira glede na prebivalstvo, kje bo in kje ne bo aktiven. Povsod, kjer kosi, je enako aktiven. ne izbira ne po govorici jezika, ne rasi in barvi kože. Kaj ti ni še jasno ? Ne ustvarjam nobene panuime, samo nekateri, ki ste se zafrkavali že prej se zavejte, da je zadeva resna. Kolikor se boste pa sami izpostavljali namenoma javno več, kot samo najnujneše sedaj, ko je pri nas zadeva v zagonu, je pa čisto vaša odločitev. Odgovorni mirijo samo zato, da ne bi bilo prevelike panike. Ker še sami ne vedo, kaj lahko vse sledi. Če so v italiji uvedli kazen in zapor za tiste, ki bi slučajno hoteli pobegnit iz karanteniskih območij, vam je lahko jasno, kaj to pomeni. Lock down. Nemaš da mrdaš. Italijani se ne zafrkavajo – samo žal so tudi prepozni – letališča bi morali zapreti že januarja, ko so tudi Kitajci še letali k njim turizem špilat, pa njihovi državljani po rodu Kitajci in tisti z delovnimi vizami so tudi hodili k svojim na kitajsko , ko je bilo njihovo novo leto. In so Italijani fasali. Mi smo pa tudi že fasali. Brnik tudi še laufa.

Kaj se Italijani ne zafrkavajo? Še vedno se njihovi državljani veselo šetajo po Sloveniji. Nova Gorica jih je polna. Tu čez mejo vse normalno dela, niso nič zaprli. Če bi bili resni, bi zaprli vse, tudi mejo, če je že naši kljukci ne znajo. Tako pa niso dosti pametnejši od nas. Ajaaaa, zdaj so neka mesta zaprli, ko so okužili tudi že vse okrog sebe. Uau, res bravo.

Šele od včeraj imajo splošno karanteno za celo Italijo. Poročaj zjutraj, koliko se jih bo še šetkalo, se ne smejo več. Gredo lahko v čuzo za 3 mesece.

Drugače pa, priporočam – največ bacilov in virusov je ravno na mobilnem telefonu. V napravo daš pa lahko sterilizirat tudi kaj drugega:

https://gizzmo.si/uv-sterilizator-optishield-sanitizer-za-pametne-telefone-artikel-26352

Kakšen glup argument.. Seveda je lahko . Njih je 65 milijonov, nas pa samo dva. Italijani imajo čez 6000 okuženih in skoraj že 500 preminulih. V 16ih dneh. Od včeraj cela Italija v karanteni, kazen do 3 mesece zapora za tiste, ki odo poizkusili pobegniti iz svojega karantenskega območja. Prepovedani so tudi pogrebi in poroke.Pa si preprosto izračunaj, kako to gre. Virus ne izbira glede na prebivalstvo, kje bo in kje ne bo aktiven. Povsod, kjer kosi, je enako aktiven. ne izbira ne po govorici jezika, ne rasi in barvi kože. Kaj ti ni še jasno ? Ne ustvarjam nobene panuime, samo nekateri, ki ste se zafrkavali že prej se zavejte, da je zadeva resna. Kolikor se boste pa sami izpostavljali namenoma javno več, kot samo najnujneše sedaj, ko je pri nas zadeva v zagonu, je pa čisto vaša odločitev. Odgovorni mirijo samo zato, da ne bi bilo prevelike panike. Ker še sami ne vedo, kaj lahko vse sledi. Če so v italiji uvedli kazen in zapor za tiste, ki bi slučajno hoteli pobegnit iz karanteniskih območij, vam je lahko jasno, kaj to pomeni. Lock down. Nemaš da mrdaš. Italijani se ne zafrkavajo – samo žal so tudi prepozni – letališča bi morali zapreti že januarja, ko so tudi Kitajci še letali k njim turizem špilat, pa njihovi državljani po rodu Kitajci in tisti z delovnimi vizami so tudi hodili k svojim na kitajsko , ko je bilo njihovo novo leto. In so Italijani fasali. Mi smo pa tudi že fasali. Brnik tudi še laufa.
[/quote]

Tako je.
Tole predpostavljanje, da ker nas je 20x manj bo tudi 20xmanj obolelih je popolnoma napačno. Širjenje se pač ne ozira na število celotne populacije države.
Se vidi že na primeru Italije vs Kitajske: Italija ima že 9000 okuženih in 460 mrtvih, kar je več kot 1/10 kitajskih številk, pa ima Italija 60 mio prebivalcev, Kitajska pa 1,2 milijarde (razmerje je 1/25). Glede na eksplozivnost dogajanja v Italiji pa zna doseči enake številke kot Kitajska ali celo preseči.
Vprašanje pa je tudi, če so Kitajski podatki sploh pravi.

New Report

Close