Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stran od partnerja

Stran od partnerja

Očitno nisi dovolj obupana – če že v naprej odklanjaš možnost začasne nastanitve v varni hiši. ZAKAJ?
Ženskam tam pomagajo, tudi pri iskanju službe in sobe ali socialnega stanovanja! Ne bodi neumna, pojdi se pozanimat na CSD.

Kar mene vedno čudi je dejstvo, da vas je toliko tukaj, ki ste našle take partnerje.

Povejte mi prosim, če je slučajno posredi ena izmed teh treh stvari: partberjevo premoženje (z otrokom ste ga želele pripeti nase), partnerjev značaj frajerja (imel veliko izbire izbral vas; je bolj vzkipljiv, agresiven), ste bile že bolj v letih in ste samo nekoga iskale in ko ste našle ste hitro in nepremišljeno skočile v zvezo?

Nič od tega. Napaka iz mladosti, pač.

Hvala za vzpodbudne besede.

Sama sem hotela počakati do polnoletnosti obeh otrok, ker se mi res ne da imeti procedur in vij vaj po csdjih. Pa ne vem, če bo šlo.
Obenem imam moralnega mačka ali kako bi to imenovala, sram pred otrokoma. Nočem, da mislita, da je tak odnos normalen. To jima tudi povem. Ne vem, če delam prav. Postajata zagrenjena, prepirljiva, žalostna.
Imam slabo vest, da sem sploh kdaj z njim imela otroke, ko pa bi lahko vedela, kako bo. Obsojam se. In trpim kot žival.

Ja, pajade.
[/quote]
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzdr_upb.pdf

8. Razmerja med razvezanima zakoncema
po razvezi zakonske zveze
81. člen
Zakonec, ki nima sredstev za življenje in brez svoje krivde ni zaposlen, ima pravico
od drugega zakonca zahtevati preživnino.
[/quote]

Ja, nekateri si predstavljajo, da gre tako lahko, ja 🙂

Od kod si?

Mb

Imam slabo vest, da sem sploh kdaj z njim imela otroke, ko pa bi lahko vedela, kako bo. Obsojam se. In trpim kot žival.
[/quote]

Mislim, da je pri tebi stanje več kot resno. Takoj si poišči profesionalno pomoč – verjetno si v depresiji ali (bog ne daj) še kaj hujšega.

Imam slabo vest, da sem sploh kdaj z njim imela otroke, ko pa bi lahko vedela, kako bo. Obsojam se. In trpim kot žival.
[/quote]

Mislim, da je pri tebi stanje več kot resno. Takoj si poišči profesionalno pomoč – verjetno si v depresiji ali (bog ne daj) še kaj hujšega.
[/quote]

Začetek julija sem naročena k psihiatru.

Mislim, da je pri tebi stanje več kot resno. Takoj si poišči profesionalno pomoč – verjetno si v depresiji ali (bog ne daj) še kaj hujšega.
[/quote]

Začetek julija sem naročena k psihiatru.
[/quote]

Odlično, vse dobro ti želim.

Začetek julija sem naročena k psihiatru.
[/quote]

Odlično, vse dobro ti želim.
[/quote]
Hvala lepa.

Mb
[/quote]

Koliko sta stara otroka?

Pred enim letom sem se locila , otrok obiskuje oš ….sva ostali v stanovanju …..istala brez službe….delam kot prostovoljka…. Ni nama lahko ….kar je najbolj pomemebno imava obe notranji mir…. Imava porihtano prezivnino mi ji dela peoblemov….se ne kregava in si ne nagajava saj imava otroka , ki ima stike z njim….
Pojdi na pigovor na CSD ne čakaj….imajo tudi začasna stanovanja…ne boj se boste preživeli ….lej skromnosti sva bili prej navajeni tako da gre…res pičitnic ni ….pa ni vse to….pojdi se pogovorit…ne odlašaj. Objem

Hvala, bom videla, kaj bo prinesel dan.

Mb
[/quote]

Koliko sta stara otroka?
[/quote]

10 in 14

Še vedno ne vemo, zakaj nočeš v varno hišo? Vsaj začasno, dokler si malo ne opomoreš.

Zaenkrat ne. Pač zato, ker bom prvo poskušala najti kako drugo rešitev.

varna hiša je za nasilje, poiskati mora materinsko hišo. tudi meni se zdi to najboljša rešitev, je zastonj, pa še razna svetovanja imaš na razpolago.

Bravo! Ne bi mogla povedati bolje, kapo dol.
[/quote]

Ni cisto tako. Kregamo se, kadar s svojimi preprostimi glavami razmisljate neumnosti in se obnasate ko navadne kure. Takrat ti pac odnese kapo in poves svoje.

Hvala, bom videla, kaj bo prinesel dan.
[/quote]

Ne, to ne bo vredu.Da boš čakala in videla, kaj bo prinesel dan.Zdaj boš morala preko sebe .In biti aktivna, pogumna in močna.
Morala se boš odločiti .Zdaj.In začeti.
Pojdi na CSD in povej, kakšno je stanje.Naj ti svetujejo rešitve.Ker takole ne bo šlo več naprej.Drug drugega živcirata, zraven sta iz tira tudi otroka.
Jutri je sreda, na Centru delajo ves dan – pojdi!
Mogoče lahko dobiš kakšno pomoč v denarju ali pa socialno pomoč za začetek, da boš preživela.Samo pogumno naprej.

Jaz se najkasneje avgusta selim v mb, ce bos zelela, bi se lahko kaj dobili. Bom pa po 11.7. vsaj dvakrat tedensko v mb. Nic te ne silim, ce se ti bo zdelo, pac spijeva kaksno kavo in pojamrava:). Mogoce tudi kaj stuhtava. Moja hcerka bo pa stara 15 let.

Hvala, bom videla, kaj bo prinesel dan.
[/quote]

Ne, to ne bo vredu.Da boš čakala in videla, kaj bo prinesel dan.Zdaj boš morala preko sebe .In biti aktivna, pogumna in močna.
Morala se boš odločiti .Zdaj.In začeti.
Pojdi na CSD in povej, kakšno je stanje.Naj ti svetujejo rešitve.Ker takole ne bo šlo več naprej.Drug drugega živcirata, zraven sta iz tira tudi otroka.
Jutri je sreda, na Centru delajo ves dan – pojdi!
Mogoče lahko dobiš kakšno pomoč v denarju ali pa socialno pomoč za začetek, da boš preživela.Samo pogumno naprej.
[/quote]
Hvala za nasvete. Bom šla jutri.

Če se odločilm stopiti v stik – kje te lahko najdem imaš kak nevtralni e naslov?

[email protected]

Bravo! Ne bi mogla povedati bolje, kapo dol.
[/quote]

Ni cisto tako. Kregamo se, kadar s svojimi preprostimi glavami razmisljate neumnosti in se obnasate ko navadne kure. Takrat ti pac odnese kapo in poves svoje.
[/quote]

Sem že raje kokoš, kot kura :P. Pa itak da je še 100 stvari pomembnih, ampak tisto so že finese. Pa včasih nas pač odnese, saj tudi vas odnese, se ne strinjaš?

New Report

Close