Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek strelca in blitva

strelca in blitva

Strelca,

še čakamo na tvojo blitvo s tunino, plissss

jaz sem delala po tem receptu, pa je super:

namesto špagetov sem dala široke rezance. l.p.!

Hvala, pa tisti makaroni so tudi v redu, predvsem pa so zelo hitro skuhani in brez pretirane predpriprave.

Ojej, čisto sem pozabila, se opravičujem!

Evo recept:

400g rezancev
400g mlade blitve
1 konzerva tunine (ta večja)
1 čebula
2 žlici olja (olivno)
3 stroke česna
malo muškatnega oreška
sol
mleko, približno 1 dl (lahko delaš z vodo)

Blitvo opereš, skuhaš in drobno nasekljaš. Na olju prepražiš sesekljano čebulo, dodaš blitvo, še malo prepražiš in zaliješ z mlekom (vodo). Soliš, dodaš muškatni orešček in sesekljan česen. Do vretja mešaš, ko zavre pa pokriješ in kuhaš kakih 10 minut ter odstaviš in dodaš nadrobljeno tunino.

Skuhaš rezance, naribaš parmezan…

Dober tek!

Še nekaj:
otroci imajo radi bolj spasirano blitvo in včasih vzamem pol omake ven, jo zmeljem in vrnem v posodo, pa tudi česen (če se mi ga ne ljubi sekljati) takrat kar zmeljem v omakco.
Pomembno je, da tunino dodajaš šele potem, ko že odstaviš lonec. Največkrat uporabim tisto v olivnem olju.

Hvala!

Si morda kdaj poskusila dodati še kaj kisle smetane? Se mi zdi, da bi kar sedla…

Zakaj pa je to pomembno (mislim, da tunino šele na koncu dodaš)? Ali to na splošno ali samo pri špinači?

Nevešča Kuharica

Bolj dobro je, drugače se tunina kar malo izgubi.

Je pa tole recept s TV. Zrecitirala mi ga je prva hčerka, ko je imela 3 leta in od tedaj je to njena najljubša jed. S kislo smetano nisem nikoli poskušala, ker mož in hčerka sicer nista navdušena jedca blitve ali špinače (v bistvu je ne marata, edino npr. blitvo s krompirjem in tole omako).

New Report

Close