Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek študenti perejo stekla na bencinski

študenti perejo stekla na bencinski

Odvisno od priložnosti, načeloma dam 1 EUR.

Če me vprašajo, sem večinoma za in jim seveda tudi dam napitnino. Če se dela lotijo samovoljno, jim tega ne plačam, ker smatram vse skupaj za posiljevanje in zbujanje slabe vesti in mi je to isto, če ne še slabše, kot beračenje…

Uf, jaz pa zdaj spet ne razumem tega natolcevanja tukaj. V ponedeljek je bila hajka, za koliko se bo spet podražil bencin, da se gre ja prej tankat – pa pri enem tanku se spremeni cena mogoče za 1 eur, medtem, ko pa za čiščenje šipe skorajda vsi velikodušno zasipavate z denarjem. Vsa ta argumentacija se med sabo pošteno tepe.

Niti ne, ker ti pomivalci šip niso vedno in povsod. Ponavadi samo v poletnih mesecih in še to na bolj prometnih črpalkah ali pa tam, kjer so turisti. Na našem lokalnem petrolu pomivalca sigurno ne boste videli. 🙂

Naj rajši študirajo, da ne bo treba staršem skrbet za njih do petindvajsetega leta. Če pa že hočejo delat, naj delajo tisto, za kar se usposabljajo.

Pozimi, ko imam večkrat res umazane šipe, jih na črpalkah ne vidim prav pogosto s cunjo v roki.

Jaz že tretje leto zapored delam na Petrolu preko študenta (večinoma poletne počitnice) in moram reči, da se kar splača. V 3 tednih sem dobil ok. 400 eur (plača 3 eur/ura + napitnina).
Za napitnino se res splača delati, vendar pa študentsko delo na Petrolu ni le čiščenje stekel in podobno. Je treba tudi kaj notri postoriti, npr. polnjenje hladilnikov, čiščenje polic, preverjanje rokov trajanja pijač, čokoladic, sendvičev,…
Sicer nevem, kako je na ostalih Petrolovih črpalkah, ampak kolikor vem, Petrol redno plačuje študentom na uro (ok. 3 eur, ali pa več, odvisno od črpalke).
Kot sem že omenil, se poleg čiščenja šip dela tudi v avtopralnici (če so), predvsem pa si zato tam, da pomagaš strankah še pri polnjenju gum, tankanju, nošenju jeklenk, ipd.
Pa tudi kaki WC je treba kdaj malo spucat 🙂

Kako lahko rečete, da jih na faksu nič bolj pametnega ne naučijo. Ali veste kako so drage najemnine stanovanj v Ljubljani, koliko stanejo obvezne knjige in fotokopiranja in koliko je potrebno dati za hrano čeze teden, seveda govorim o tistih, ki so čez teden študirajo drugod. Plačani so 1 euro na uro, vsaj na OMV-ju je tko in s emi zdi super, da nekaj zaslužijo, ker ponudba na študentskem servisu je zelo revna. Sedaj pa še ta finančna reforma, ki bo nekaterim vzela državne štipendije in to najrevnejšim, ki že tako komaj “shajajo”. Lp

No, pa da vam še jaz povem … Lansko leto in letos bom delala na petrolu. Čistila bom avtomobilska stekla strank.
Zelo dobro sem seznanjena z zadnjim pravilnikom o plačilu, in sicer: črpalke na avtocesti imajo plačo le v obliki napitnine; črpalke, ki pa niso ob avtocestah imajo urno postavko 1€.

Moram pa povedat, da se zelo splača. Imaš 7 urni delavnik in na dan zaslužiš minimalno 30€.

Sama sem na omv prala stekla, ampak naj vam povem – mogli smo čistiti vsrane wcje, pometati celo bencinsko, čistiti trgovino, menjavat smeti, plačani pa smo bili samo od napitnin! takrat se mi je omv zasral, saj so mi določli da delam 8 ur, čeprav sem imela dela z čiščenjem stekel recimor samo v prometni konici, potem zvečer (ob devetih, desetih) pa sploh nič – ampak sem mogla čistit bencinsko, za kar iz strani omvja ni bilo niti centa.čisto izkoriščanje če mene vprašate.in ne dvomim, da je na petrolu enako.

plačano je 8 eu/mesec od Petrola, se pravi nič. Vse je odvisno od prijaznih strank, ki so pripravljeni pomagati študentom do denarja. Ni res šola, če si študent, ne najdeš lahko dela, je pa boljš delat, kot pa doma ležati. Je pa najboljše počitniško delo, ker delaš kolikor hočeš in kdaj hočeš.

Najhujši so “skupuhi”, ki imajo umazan avto, pa to fini avto, ka moraš dejansko fino delat, pa ti ne reče niti hvala, do prijaznih ljudi, ki ti dajo napitnino, pa tudi če imajo čisto čisto, ker so pripravljeni pomagati. Tako da, če ne mislite denarja dajati, vsaj rečte HVALA 🙂

Jaz ze dve leti delam na Petrolu in cistim sipe. Bila sem na predavanju, ki ga orgnizira petrol za studente in placa je za vse 1€/h in ni pomembno ali se ob avtocesti al pa v najvecji luknji. Delo se zelo splaca, nekateri pstijo tudo po 7€.

Se z moje strani:

Zadnja 3 leta sem delal na bencinskem servisu na Vicu. Placani smo bili vedno(za cas mojega dela) evro na uro, z izjemo leta 2014, ko so imeli na BS omejen proracun za studente in je vsak bil placan le za 50 ur. Delal sem 20-30 dni na poletje, od 6 zjutraj do 14, z izjemo dezevnih dni, ki jih je bilo lani vec. Glede zasluzka se ne morem pritozevati, lani sem zasluzil dokaj konstantno 80 evrov na izmeno, spet izjeme so bili dezevni dnevi. Se je pa zgodilo tudi, da je bil kaksen evro vec, enkrat celo 102 evra, ker mi je nek Francoz dal bankovec za 20 evrov. Prijateljica, ki je delala na isti pumpi, je pa logicno zasluzila vec, skoraj vsak dan 100 evrov.

Napisal bi pa se nekaj voznikom:

Osebno sem se vedno potrudil pri ciscenju, za cistost vode sem pa tudi skrbel (3 posode so bile v uporabi, vodo sem zamenjal vsako uro) in ce je bila sipa popolnoma cista se ciscenja nisem lotil, v kolikor pa so bile necistoce, tudi ce samo kaksen pticji drek, sem zacel cisti. Ce ne zelite, da vam ocistimo sipo nam dajte to v vednost, ker se vsak slepec vidi v casu polnenja rezervoarja da jim cistimo sipe in nas vmes lahko ustavi, namesto tega pa po ciscenju sip recejo “sej nebi blo treba” ali pa “mudi se mi”, kljub temu da je bil avto mnogokrat usran oz so hodili v trgovino in iz nje kot da bi imeli ves cas na svetu. Najmanj kar lahko v takem primeru recete je hvala, saj vas ne stane niti centa. Glede placila je popolnoma vasa odlocitev, dobil sem vse od “jebi se”, hrvaskih kun, bosanskih mark, funtov, centov in bankovca za 20 evrov. Osebno raje slisim hvala kot pa dobim 2-3 cente, saj jih na koncu dneva niti ne morem izmenjati. Izgovor da “nimam drobiza” je nesmiselen, ko mnogim cinglja iz denarnice, oz ko stojim pred vami s dovolj drobiza za zamenjavo do kateregakoli bankovca do 50 evrov. Ce nimate namena dati placila nam raje povejte da ne bomo dobili nic in se raje ne trudimo, kot pa da nas lepo ali grdo receno nategujete, ker mi ni nic bolj dvignilo pritiska kot pa kaksen snob v mercedesu/bmw-ju, ki ne more reci ne dober dan ne hvala in tudi nasvidenje ne.

Crte ne morem potegniti ali bogatejsi dajejo vec/manj kot revnejsi, saj je omenjeni Francoz, ki mi je dal 20 evrov, vozil ce se prav spomnem, Twingota v dokaj slabem stanju. Po drugi strani, pa je vsako jutro prihajal na servis nek poslovnez v Audiju in mi vsak dan pustil ocistiti sipo, saj je ocitno prevozil dosti, da so se mu na sipi nabrale musice in mi z veseljem v roko stisnil 0.5-1 evro.

Zavedam se, da se komu zdi nepotrebno pucanje sip, ampak tako zasluzimo, tako kot vi morate zasluziti svoj denar ga moramo tudi mi. Ce nocete ciste sipe recite ne hvala in si bom tako z veseljem vzel minuto, dve pavze do naslednjega avta, ker 8 ur stati zunaj na 30+ stopinjah tudi ni tako preprosto kot si ocitno mislite, ker garantiramo se ne cohamo po riti, ker je vedno nekje na pumpi kaj za storiti in pomagati poslovodji.

LP

Živjo, srčno upam, da mi bo kdo znal pomagati. Sem študentka in iščem delo. Grem in nesem prošnje tudi tja, kjer ni razpisanega prostega delovnega mesta. Zdaj sem razmišljala, da bi šla malo po črpalkah pa povprašala če bi me vzeli za kakšen mesec, da bi čistila šipe itd. Zanima me ali morate za kaj takega prošnjo napisat? To bi bilo prvič, da bi takšno delo upravljala pa tudi nikogar drugega ne poznam, ki bi že to delo upravljal.. Upam, da nisem izpadla kot “budala” zarad tega vprašanja. Pač ni mi jasno kaj bi lahko not napisala razn izobrazbe, in da pač kot študentka nujno potrebujem delo. Prosim za odgovor..

Tudi jaz tako.
Ne maram posiljevanja v nobeni – pa niti čistilni – obliki.

Tole je lepo razloženo – hvala.
Bom od zdaj dalje rekel, če bom mnenja da ni treba čistit.

Vpiši se na e-študentski servis. Imajo dela kolikor hočeš.

Delala sem na Petrolu, ko sem bila študentka, 15 let nazaj. Takrat smo dobili plačano delo (v trgovini, pomoč strankam zunaj) in pa tringelt od čiščenja šip. Ampak šip nismo pucali, ko je bilo slabo vreme (kar vidim danes tudi kdaj – bedno). In kadar smo imeli drugo delo, tudi ne. Res pa so bili bolj prijazni tisti z manj vrednimi avti (znamk nisem gledala). Enkrat mi je mam’ca, ki je imela fičota (ja, celo takrat še, pa veste, kako ima fičo majhno šipo) dala 500 tolarjev (danes ene 2 eur), kar je bila zame velika vrednost. Običajno so dajali 20, 50, redko 100 tolarjev. To je bilo potem zame pravo bogastvo ob študentski plači.
Pa še to odgovorim tistim, ki pravijo, da naj študenti delajo kaj v svoji stroki. Ja, poskusite sami, lepo prosim. Danes je vsak vesel za to, kar dobi. Jaz sem delala takrat od svoje stroke do kelnarjenja in trgovine, pa seveda pucanje šip. Sem si vedno zaslužila za 2 tedna počitnic. In izpit za avto. Doma nisem dobila.
Drugače pa ja, če me en vpraša, mu dovolim, če so šipe umazane, in tudi kaj primaknem. Večinoma pa kar sama stopim ven iz avta in očistim šipe.

Naučijo jih že dost, sam plačat jih nihče pošteno noče, stari pa se iz dolgcajta oklepajo delovnih mest, ko bi morali že zdavnaj v penzijo.

Koji k. bi moral kdo tebi karkoli govorit, saj nihče ni naročil storitev pucanja šip, ampak se ti vsiljuješ z njo? Če tako brezvezno storitev ponujate, da se morate z njo vsiljevat, potem tudi ni treba surle potegnit, ko ti folk ne reče ne bu ne mu in ti ne da nič. Če kdo da, da, če ne da, pa ne da, nimaš met pravice bit užaljen. Popolnoma drugo bi bilo, če bi ti kdo naročil, da mu spucaj, potem ti pa ne plačal. Tako si se pa ti spustil na njegov avto brez povoda kot nek potreben ptič. In vzami to dejstvo v zakup. Niso ti gostje krivi, da te črpalkar noče normalno plačat, zato ne rabijo prenašat tvojega nadlegovanja z gobo in krpami. Kdor ti je hvaležen, ti bo pa že pokazal, tako ali drugače.

Pa zelo enostavno je opazit razliko med storitvijo in nadlegovanjem. Če ti od gostov doživljaš in/ali pričakuješ, da te odganjajo stran, definitivno gre za nadlegovanje s tvoje strani. Tisti, ki ti dajo denar, ti ga pa pogosto dajo zato, da se te znebijo, ker jih drugače opravljaš po forumih, kot si dokazal.

Če bi na babo navalil kot navališ na te šipe (brez jasno izraženega strinjanja), bi že bil v kehi zaradi posilstva.

Mene so vedno prijazno vprašali, če lahko. In ja, vedno jim dam kak evro.

Koji k. bi moral kdo tebi karkoli govorit, saj nihče ni naročil storitev pucanja šip, ampak se ti vsiljuješ z njo? Če tako brezvezno storitev ponujate, da se morate z njo vsiljevat, potem tudi ni treba surle potegnit, ko ti folk ne reče ne bu ne mu in ti ne da nič. Če kdo da, da, če ne da, pa ne da, nimaš met pravice bit užaljen. Popolnoma drugo bi bilo, če bi ti kdo naročil, da mu spucaj, potem ti pa ne plačal. Tako si se pa ti spustil na njegov avto brez povoda kot nek potreben ptič. In vzami to dejstvo v zakup. Niso ti gostje krivi, da te črpalkar noče normalno plačat, zato ne rabijo prenašat tvojega nadlegovanja z gobo in krpami. Kdor ti je hvaležen, ti bo pa že pokazal, tako ali drugače.[/quote]

Jao, kakšni kreteni se vozijo po svetu. Je tko težko rect hvala, če nočeš čiščenja? Ajaaaaa, čisto šipo bi pa imel .
Izkoriščanje pa to…

Ce naletim na njih vedno dam evro dva vcasih pa tudi vec. Odvisno koliko imam drobiza.

Koji k. bi moral kdo tebi karkoli govorit, saj nihče ni naročil storitev pucanja šip, ampak se ti vsiljuješ z njo? Če tako brezvezno storitev ponujate, da se morate z njo vsiljevat, potem tudi ni treba surle potegnit, ko ti folk ne reče ne bu ne mu in ti ne da nič. Če kdo da, da, če ne da, pa ne da, nimaš met pravice bit užaljen. Popolnoma drugo bi bilo, če bi ti kdo naročil, da mu spucaj, potem ti pa ne plačal. Tako si se pa ti spustil na njegov avto brez povoda kot nek potreben ptič. In vzami to dejstvo v zakup. Niso ti gostje krivi, da te črpalkar noče normalno plačat, zato ne rabijo prenašat tvojega nadlegovanja z gobo in krpami. Kdor ti je hvaležen, ti bo pa že pokazal, tako ali drugače.[/quote]

Jao, kakšni kreteni se vozijo po svetu. Je tko težko rect hvala, če nočeš čiščenja? Ajaaaaa, čisto šipo bi pa imel .
Izkoriščanje pa to…[/quote]

Ni težko rečt ne hvala, če te kdo vpraša. Če te nihče nič ne vpraša potem pa…

Predstavljaj si svet, v katerem bi obrtniki hodili naokoli, malo brez vprašanja podelali pri naključnih strankah in potem pričakovali plačilo. To ne gre. Treba je najprej vsaj vprašat. Predstavljaj si, da ti mimogrede mehanik ko tankaš še nacentrira gume brez vprašanja.

New Report

Close