Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek študenti perejo stekla na bencinski

študenti perejo stekla na bencinski

Koji k. bi moral kdo tebi karkoli govorit, saj nihče ni naročil storitev pucanja šip, ampak se ti vsiljuješ z njo? Če tako brezvezno storitev ponujate, da se morate z njo vsiljevat, potem tudi ni treba surle potegnit, ko ti folk ne reče ne bu ne mu in ti ne da nič. Če kdo da, da, če ne da, pa ne da, nimaš met pravice bit užaljen. Popolnoma drugo bi bilo, če bi ti kdo naročil, da mu spucaj, potem ti pa ne plačal. Tako si se pa ti spustil na njegov avto brez povoda kot nek potreben ptič. In vzami to dejstvo v zakup. Niso ti gostje krivi, da te črpalkar noče normalno plačat, zato ne rabijo prenašat tvojega nadlegovanja z gobo in krpami. Kdor ti je hvaležen, ti bo pa že pokazal, tako ali drugače.[/quote]

Jao, kakšni kreteni se vozijo po svetu. Je tko težko rect hvala, če nočeš čiščenja? Ajaaaaa, čisto šipo bi pa imel .
Izkoriščanje pa to…[/quote]
Hvala, ampak ne hvala. Ravno zato ne , ker se mi zdi popolno izkoriščanje. Raje pucam sam.

Zadnje čase nisem naletela na čistilce šip. Sicer pa jaz tako naredim:
Začnem tankati in med natakanjem očistim šipe. Sama. Ne rabim nikogar, da to naredi namesto mene.
In na kraj pameti mi ne pade, da bi nekomu plačevala 1, 2€ za minutko dela. Žal moram jaz eno uro delat, da zaslužim 5€. Tako, da odpade.

Vedno dam kak euro.

Izračunano glede na normalno ceno čistilnih del v Lj (7-8 Eur na uro) je vrednost čiščenja stekla na avtu cca 15 do 20 centov.

Ampak če dobro pogledaš, koliko časa “pere” šipo? Minuto, dve? In torej za minuto dela dobiti dva evra? Narobe svet. Pa ok, nihče nikogar ne sili. Vendar jaz imam težavo, ker vse plačujem s kartico in gotovino, če že imam, imam v bankovcih po 20 €. Kovancev nikoli nobenega. In potem mladenič skoči, opere šipo, jaz pa … ko ena budala se počutim, ker mu enostavno ne morem plačat.

Tako, kot sem počel leta 2009 ( od takrat je ta post), počnem tudi 7 let kasneje.

Meni je to kot neko beračanje.
No meni ne morejo čistiti, ker takoj ko začnem tankati, začnem sama čistiti stekla.

Sami škrtuhi.

Morda pa služi, da si lahko kupi literaturo, si pomislil tudi na to?

Sama sem v srednji šoli med počitnicami delala na Petrolu. Imela srečo, da so me vzeli za tiste 3 tedne, ker je bilo veliko zanimanja za to delo. Poleg čiščenja stekel sem poprijela tudi za krpo in čistila obenem še v trgovini ter avtomobile. Bila sem plačana s strani Petrola + lepa napitnina. Sedaj vedno stisnem kak cent, če mi kdo od štuentov sčisti stekla.

Morda pa služi, da si lahko kupi literaturo, si pomislil tudi na to?

Sama sem v srednji šoli med počitnicami delala na Petrolu. Imela srečo, da so me vzeli za tiste 3 tedne, ker je bilo veliko zanimanja za to delo. Poleg čiščenja stekel sem poprijela tudi za krpo in čistila obenem še v trgovini ter avtomobile. Bila sem plačana s strani Petrola + lepa napitnina. Sedaj vedno stisnem kak cent, če mi kdo od štuentov sčisti stekla.[/quote]

Tudi jaz sem rabila študijsko literaturo. Revni dobijo republiške štipendije. In štipendije smo tudi porabili za študijske stroške. Ja tudi preko študenta sem delala.
Nisem pa nikoli takole fehtarili kot ti čistilci šip. To je pa navadno fehtarjenje. Je pa bolje kako umazano delo delat pa tako koristno. Ne pa tako ljudi fehtarit in delat nekaj, kar nihče ne potrebuje.

ne dam nič in me tudi moti, da mi začne šipe pucat..misli, če imam boljši avto, da mu bom pa kar par evrov dala za to..moj avto je ponavadi čist in mi šipe potem s tisto umazano vodo samo umaže in spaca..verjetno so plačani na uro, tako da..no way.

komu na Petrolu naj se pritožim ??
Jaz bi dal kakšni tudi 100€/uro … če bi bila res jebozovna
Pa nikjer tankam nobene take

Kaj je to “delo”, ki ga delodajalec placa manj kot urna minimalna postavka legalno? NE! Kaksna je potem sploh lahko pogodba med delodajalcem in student om? NICNA. Na bencinski postaji se zadrzujejo kot fehtarji. Tujci ne vedo kako in kaj. Je to zavajanje? DA. Zakaj tega v vecini razvitih drzavah EU ni? Ker krsi 10 pravil EU. Zakaj je to se aktualno v Sloveniji? Ker sta ati, mama sedaj v JU enako delala v pred leti in se to ohranja. Blek!

Delovna inspekcija, sanitarna inspekcija (lokacija z vnetljivimi tekocinami), Varuh za zdravje, Ministrstvo za promet, Ministrstvo za ekonomijo, Davcna inspekcija NIHCE ne dela!

New Report

Close