Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svakinja nam je za kosilo skuhala makarone s tuno in rdečo peso

Svakinja nam je za kosilo skuhala makarone s tuno in rdečo peso

provokacijaaaaaaaa

Ja, saj vem, je dež zunaj in nimaš kaj delat….

Če se meni naslika cela familija folka nenapovedano, sta dve možnosti:
1. se opravičim in grem od doma
2. se opravičim, jim povem, da ravno kosimo (če je čas kosila) in naj pridejo čez eno uro, imajo bife čez cesto
In ne, za celo familijo niti nimam na zalogi stvari, pa tudi če jih imam, se mi zdi nevljudno, da ti nekdo nenapovedano uleti v času kosila, sploh pa še, če te sklinca, ker je na mizi namesto mesa tuna in namesto zelene solate pesa.
p.s. A posodo ste ji pomagali umit? Ste kaj prinesli ali prišli samo zastonj jest?

po tvoje bi morala jaz mojega načevljat, ker mi je zadnjić skuhal špagete s tuno?

ej, ene ste… hvala bogu, da te ne poznam

Pri meni samo kava. Je premalo zate? Pa ne pridi nenapovedana na obisk.

p.s. Ja, futer na mizi je odraz spoštovanja. Za crknit. Zdaj mi je jasno, zakaj toliko sekirancije, če možje hodijo k mamam jest :p

Kaj kompliciraš? Povej ji, da nisi zadovoljna s takim kosilom in če se ne bo izboljšalo jim nehaj pripravljati pojedine…očitno ne spoštuje tvojih pojedin.

Ženska, ti maš pa resne probleme – in to sama s sabo! 🙂 Kaj je zdaj glavni problem? To, da ne maraš tune?!? Ali pa to, da je po tvoje “freh” in se ne meče na trepalnice, da bi ustregla tvojim muham? Koga briga? Pa ne hodi k njej, pa bo problem reše,a ne’ :-)))

Sred noči bi šla pečt šnicle? Saj nisem na glavo padla! :-))))

Če bi kdo lahko bil užaljen bi to lahko bila svakinja. Pridete nenapovedano in pričakujete, da vam bo kuhala ne vem kakšno kosilo, s predjedjo in sladico vred? Namesto, da bi spili eno kavico in jo nato VI povabili na kosilo nekam ven, ste bili tiho in nemo čakali na kosilo. Da vas ni sram. Drugič pa lahko ti prineseš s sabo vse potrebne sestavine in predlagaš svakinji, da skupaj kaj skuhata ne pa da sediš na kavču v tuji hiši in pričakuješ, da ti bo nekdo kuhal obilna kosila!

Ženska,ti si prava slovenska obrekljivka!!!!!!!!!!!

Evo, z vsem spoštovanjem, te res ne razumem.

Ženska je za vas skuhala kosilo. Bili ste nenajavljeni. In ti pričakuješ, da bo sčarala 5 hodov, fensi šmensi super kulinariko?

Tudi če ima v skrinji meso, se nekaj časa taja.

Ma saj ni za govorit. Če bi bila ti moja svakinja, te ne bi NIKOLI več povabila. NIKOLI več.

In btw. Imam dve svakinji. Eno mojo (ljubša) in eno od moža (manj ljubša) in mogoče sem jih v 20 letih povabila na kosilo. In ena se je nekaj usajala, da je juha mastna in verjemi, da jih ne bom povabila nikoli več. Usajala se je pred 5 leti.

Makarone jem z vsem živim, razen z mesom (nisem vegeterjanka); s tuno jih imam še najmanj rada. Brez problemov bi pojedla tako kosilo. Tudi doma jih večkrat naredim s tuno (ostali jih imajo zelo radi).
Če misliš, da je s to “tretjerazredno” hrano hotela pokazati, kako visoko si na njeni ranglestvuici (in če so ti makaroni s tuno garant za zelo nizko pozicijo), potem ne hodi več tja. V času kosila pa itak ni vljudno hoditi na obiske ( razen,če nisi povabljen) – niti k domačim. Tako da….jaz tu ne vidim nobenega problema.

avtorica, hvala za nasmeh na obrazu. Nakladaš, da se kar kadi – sedaj pa samo še napiši, da ti sploh ne kuhaš – pa bo vic popoln.

Jaz pa resno upam, da gre za provokacijo. Če ni, me je groza, da taki osebki živijo med nami. Res groza.

Sicer pa je še vpliv lune in verjamem, da ima samo ena preveč časa in si je zgodbico lepo izmislila, me pa smo prijele za vabo.

.. oni obožujejo makarone s tuno in so menili, da boste navdušeni tudi vi? Sicer pa ti je večina že odgovorila, oz. prikazala realno sliko – nenapovedan pričakovati kosilo je nesramno in nespoštljivo do gostitelja!

Se podpišem. Nenapovedano prideš, potem bi pa še rada ne vem kakšno kosilo?!? Saj ne misliš resno,a ne? Madonca ste ene težke kot sloni, če ne po kilah, pa po značaju. Moj odziv bi bil: bila bi hvaležna tudi za makarone na drobtinah brez solate, če ne bi bila povabljena in bi bila lačna.

Obiskujejo se nenapovedani kar jih zgleda ne moti. Moteče je očitno to, da ena stran pripravlja konkretne pojedine ta druga pač ne v takih situacijah. Rešitve za take banalne situacije so zelo enostavne in hitre.

Če te makarone s tuno združiš s
– temi vašimi nenapovedanimi obiski (ki so BAJE v vaši familiji čist ok in nekaj normalnega)
– in z ono, ki je zadnjič jamarala, da hodi nonstop k svakinji, svakinja pa k njej noče,

pa si domišljaš, da se gre za ene in iste udeležence potem ti tvoja svakinja sporoča, da ima cele žlahte in vsakotedenskih obiskov pun kufer.

Pa še nekaj – če ste tako daleč šli na obisk, da potrebujete nujno kosilo, potem ste ta obisk najbrž planirali že kak dan prej in bi se lahko napovedali.
Če pa ste se res oglasili mimogrede pa bi lahko zdržali tud brez kosila al pa šli dam na kosilo.

Meni je pa ta kombinacija zelo dobra.

Kadar se kam povabim, prej pokličem in če ni tiste čarobne besede, ali prideš?, potem me ni.

Ti si ena zbirčna nehvaležna fina presranka polno rit vsega,ki ni z nobeno stvarjo zadovoljna.

ok, ajd, recimo da razumem, kaj te muči:

ti pripraviš svakinji vedno pojedino pa pol, ko pride

ti dobiš nekaj na hitro zmetanega, če prideš….

hja, ni rešitve.. verjetno se svakinji zdijo makaroni in tuna čisto dostojno kosilo, je pač v tvoji glavi, ker je za vas porabila premalo denarja, da to ni primerno kosilo… očitno

Pri meni dlje kot do vhodni vrat sploh nebi prisla. Po tvojem obnasanju sodec pa to sploh nebi bila nobena skoda. Odkar se je namrec nas postar odlocil da tudi posiljke nebo vec predajal ampak bo dal kar listek v kaslc, tudi jaz nimam razloga da odpiram neznanim primitivcem ki nimajo niti toliko kulture da poklicejo 2min. preden pridejo. In taksnih v svojem domu ne rabim. Zacuda to niti govoriti ni potrebno nikomur ker so vsi to poceli ze od casov ko ni bilo mobitelov ampak smo imeli le stacionarca. Ti ni popolnoma nic nerodno cepeti na pragu nekoga v casu ko so kosila? Nimas doma nic za zret in se hodis nazirat okoli? Tudi take poznamo in gladko odstojijo pred vrati in iscejo svojo zrtev kjer bodo zrli naprej. Na obiskih drugace vedno pricakujes hrano? Ker jaz jem preden grem kam in potem spijem le kavico in grickam tisto pecivo ki je zraven (tudi ce ga ni me ne gane). Ponavadi se nesem sabo kaksno skatljo keksov in potem skupaj jemo in pijemo sok in ni potrebno nikomur razmisljati kaj bi kuhali. Pa tudi ce mi dajo vodo nebi bila cisto nic uzaljena. Grem na obisk namrec zato da klepetam in ne zato da zrem tujo hrano. Ce mi ponudijo vcasih vzamem, vcasih pa tudi nic, ker mi nic ne pase. In kaj tocno je narobe z makaroni in tuno?? Jaz osebno to zelo rada jem in bi bila zelo vesela taksnega kosila. Ce pa si preponosna in previsoka da bi jedla kaj takega pa ne hodi tja na obiska. Pa potem se odkrito povej zakaj – ker si zafnana primirivna nedojebana opica ki odmerja zazeljenost in ljubezen skozi hrano. Pa da te sram ni zenska?? Pomojem ze nadalec smrdis tako gnil karakter imas in bo svakinja kvecjemu vesela da se te je znebila!

Če prideš nenapovedan na obisk, ne moreš pričakovat še kosilo. Dovolj kozarec vode, soka ali kava. Najbrž so imeli tisti dan to na jedilniku. Bodi vesela, da ste sploh dobili kosilo.

Ojej kakšna vzvišenost in vihanje nosu zaradi čist OK kosila…. Mi smo se najavili na obisk, pa ne tam za vogalom, temveč na drugem koncu Slovenije in smo dobili za kosilo špagete in solato, pa mi na kraj pameti ni padlo, da bi bila zaradi tega užaljena. Pri moji tašči je pa vedno za kosilo gore mesa, priloge in tri vrste solate pa bi bila veliko bolj vesela, če bi mi dala kdaj tut sam špagete! Sama verjetno raje visiš dve uri za šporhetom sam da te ni zraven. Mene bi bolj užalila, če bi me pustila samo za mizo ti bi pa afne guncala v kuhinji in se ven metala kako južno pa TI zmer pripraviš za druge! Res si bedna!

…raje malo manj po obiskih hodi, pa večkrat pravopis v roke …

malo nižje se mi zdi je ravno tema o prepoznavanju sposobnosti empatije pri človeku. No, tole je ne tak približek “neempatije” ali nerazumevanja, nezmožnosti postavitve v položaj sočloveka. Tvoja svakinja pač obiske fizično in čustveno doživlja, dojema popolnoma drugače od tebe (ni ji pomembna hrana, pomembni so ji ljudje in odnos; to kaj je pomembno tebi je v bistvu nepomembno, ker govorimo o njej). Ti tega ne zmoreš občutiti, začutiti in goniš svoj vidik, svoj ego … jaz, jaz, jza … ker jaz tako, potem mora tudi ona. Ljudje smo različni, sprejmi to dejstvo. In spreminjati nimaš pravice nikogar, lahko pa spremeniš sebe ali svoj pogled na nekaj. In če človeka nisi sposobna sprejeti takega, kot je, potem je bolje, da z njim odnos ne razvijaš naprej oziroma ga prekinaš. Ni pa tu prav in narobe. Ti si takšna, ona je pač drugačna. In nobena ni boljša/slaša.

Ampak vseeno … nenapovedan obisk in pričakovat pogostitev po vaših željah. Priznam, meni je hrana tako nepomembna, da če kam pridem ne pričakujem absolutno nič (le človeka), zato zaradi teh svojih pričakovanj tudi nisem neka gostiteljica – ker mi ni pomembno, ne pa ker jih ne bi spoštovala. Kot da pozabim, mi je v drugem planu. Pa tudi sicer, nikoli nič takega nimam za ponudit, kava in voda, pa čaj, potem pa je že sila … Aja, pa poskusi pogledati še z enega vidikia – ste prišli in gospa svakinja je raje svoj čas namenila vam (ljudem, osebam) kot pa loncem in štedilnikom. Hm, kaj pa ta pogled? Če pogledaš tako, kar naenkrat ti izpadeš malo khm, saj ti se pa raje skriješ za lonce, goste pa pustiš same … malo pretiravam, a vseeno.

New Report

Close