Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svakinji vegetarijanki sem podtaknila meso pa sploh ni opazila

Svakinji vegetarijanki sem podtaknila meso pa sploh ni opazila

Moja sestra je vegetarijanka že 30 let.Ne gre za “modno muho”,ker takrat so bili vegetarijanci redki. Še vedno “vztraja”.Za družino kuha vse.Tudi ,ko nas povabi na kosilo,pazi da ne skuha kaj ,kar jaz ne maram(tega je kar veliko) oz.nekatere stvari prilagodi meni.Prav tako jaz,ko vabim njo-vedno je na izbiro tudi vegetarijanska hrana. Pazim tudi na ločevanje posode-da ne mešam kaj mesnega,potem pa recimo kaj zanjo.Gre enostavno za to,da spoštuješ ljudi in njihove odločitve.Da bi podtaknila meso nekomu ki ga ne je,mi niti na kraj pameti ne bi prišlo.Kakšne osebe ste to?

Kdo ti je kriv, če je zate hrana samo krompir in meso in ne znaš pripraviti ničesar drugega. Če ti ješ enolično, še ne pomeni, da vege hrana ni dobra.
Avtorica najbrž provocira, vsekakor pa je podtikanje mesa vegetarijancem pod vsako kritiko in primitivno.

Kaj si mislila da bo zato ker je pojedla malo mesa se zastrupila, vegetarijanci in vegani so to ponavadi iz etičnih in moralnih vzrokov, kako bi se ti počutila če bi tebi nekdo podtaknil človeško mest, ti tega tudi verjetno nebi opazila.

Odlično si naredila. Vegiče je treba z zakonom ukinit, ali pa jih držat 2 tedna samo na vodi. Pol pa kranjsko na mizo pa zelje z ocvirki, pa da jih vidimo, afnguncarje.

https://www.youtube.com/watch?v=DmFeiGd9J70

samo svakinje ste sposobne kaj takega…

Enako. In neeee…. Oni nikomur ne težijo s svojim načinom življenja. Mi smo tisti, ki smo nestrpni do njih. Ja, gotovo.

1. Ne jem mesa iz eticnih zadrzkov.
2. Gostom ne pripravljam mesa. To vejo in s tem nimam problemov. Drugje jem surovo zelenjavo in kruh.
3. Ce si avtorica upa, naj muslimanu poturi kaj svinjskega. Recimo kakemu delavcu- zidarju. Takemu tapravemu, ki se je dol boril v zadnji vojni. Lahko ji jaz posljem nasega zidarja. Ne povem kaj se je zgodilo zadnjemu, ki mu je poturil svinjino in je on to po ovinkih izvedel. Ni za javnost.


Svak pa otroci pri meni požerejo vse
očitno si ji fauš svaka,jap je problem,če nisi enmu ušeč in vzameš druzga brata za tolažbo,

Ja, ja….poznamo take. Ko pa ni nikogar v bližini, si pa v vse lukne meso tlačijo.

Nič ni alergična, samo afna se, ker ima polno rit vsega. Me zanima kok časa bi bila vegetarijanka, ko bi bila vojna, ko še podgano požerejo.
[/quote]
Eni osebki še vedno Adolfa obsojajo češ kakšen da je bil, pa samo dobro je židom hotel,malo dijete, zdrave prehrane, ne pretežke, pa veliko gibanja na svežem zraku, samo zdravje, židom pa to ni bilo preveč všeč, niso bili vajeni zraka,pa rargibavanja, raje so imeli zatohle prostore..

A pri vas vsi žrete?

Jaz pa ne verjamem, da je avtorica to naredila. Človek, ki ne je mesa, ga v ustih začuti tudi, če ga je čisto malo.
Podobno, kot nekdo, ki ne je sladkarij oziroma sladkorja – takemu je že rahlo sladkana pijača (npr. voda z okusom), presladka.

Za avtorico sem hvalezna usodi, da je ne poznam 🙂

Glede ostalih pa – ko so nam zidali vikend, je bil en od zidarjev tudi musliman in Bosne, bivsi vojak, je jedel vse. Tudi ko smo postregli kosilo in smo povedali, da je v enem pekacu svinjina, v drugem pa perutnina, je jedel vse, a se je zahvalil, da smo pomislili nanj. In ja, po kosilu je spil tudi pivo.
Tako da – uradno sem npr.jaz (vsaj po RKC statistiki, ker imam zakramente) verna, pa tudi ob postu jem meso, ce mi tisti dan ravno zadisi.

Ljuba nasa NYCI, ne smesi se, niti ne bodi podla in ne mesaj se v stvari, ki jih nisi sposobna razumeti.

Kaj naj rečem?

Res si bistra in inovativna. Te fore se jaz prav gotovo nikoli ne bi spominila.
Svaka ti čast, dobra si!

Ne smemo pa pozabiti, da kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje …

Hohohohohohohoho. 😉

Kdor podtakne vegetarijancu meso brez, da bi to on opazil … NIKOLI ne pride v nebesa.
Take ponavadi pečejo na žaru, tako kot pujse. Welcome to hell!

ena velika:)

Faširanga piščanca zmešala s pasiranim fižolom, pa koruzo, zelenjavo, pa v tortilje pa ful načota čez.
[/quote]

Kako ste eni tako žleht? Ampak glej tako, ce kmetu zmanjka piščancev, bosta kakšna miš ali podgana verjetno blizu, pa ne boš porajtala. Meso je meso, kaj pa ti sploh bolj natančno že veš bolj kot kmet.
Pa pazi na jezik, nikoli ne veš, kdo ti bo pljunil v hrano, predno jo boš kje dobila servirano. Zaradi jezika in tvojih spoštljivih ravnanj. Ker si stara le osem, ti tudi to ne bo v prid.

Če jo ne preneseš, ji ni treba niti kave skuhat in še ta bi bila mogoče slano vodena v vodi iz školjke.

Nič ni alergična, samo afna se, ker ima polno rit vsega. Me zanima kok časa bi bila vegetarijanka, ko bi bila vojna, ko še podgano požerejo.
[/quote]
Eni osebki še vedno Adolfa obsojajo češ kakšen da je bil, pa samo dobro je židom hotel,malo dijete, zdrave prehrane, ne pretežke, pa veliko gibanja na svežem zraku, samo zdravje, židom pa to ni bilo preveč všeč, niso bili vajeni zraka,pa rargibavanja, raje so imeli zatohle prostore..
[/quote]

Sem prepozno opazila, da se na Mon podpira nestrpnost in sovraštvo.

Nič ni alergična, samo afna se, ker ima polno rit vsega. Me zanima kok časa bi bila vegetarijanka, ko bi bila vojna, ko še podgano požerejo.
[/quote]

Zlobna si. Se bos spomnila na to,ko bos ti morala ”podgane jest” ker se vse vrne cloveku.

In kaj imaš od tega?


Kaj takega naredi samo poden od človeka.

To so pač moralni razlogi. A če ti jaz povem, da sem kanibal, mi boš ti človeško meso pripravila, ko pridem na obisk? Ne boš.


Samo res. Od te hudobne in hinavske zblojenke je morala že mati biti tak ista.

New Report

Close