Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Svetle tradicije AVNOJa

Svetle tradicije AVNOJa

Oseba, ki je bila izvoljena pod enim političnim plaščem v parlament nato pa v času mandata prestopi v drugo stranko, je za mene politično mrtva. To velja za Pucka ter vse LDS-ovce, razen Gabra, ker je ostal neodvisen. Z izstopom oz. izgonom iz ZK je Janša pač naredil politično kariero v drugi stranki vendar skozi vse korake kariere. Enačit njegovo dejanje z Puckovim je milo rečeno žaljivo. Če bi Pucko po glasovanju izstopil iz stranke ter vrnil mandat bi še rekel da je karakteren človek, ker pa tega ni storil je za mene navadna rit, ki se je prodal najboljšemu ponudniku. Isto velja za zdajšnje odpadnike.

Govora je o spremembi mišljenja. Mandat gor ali dol. Zame so vsi enake riti, vključno z Janšo. Tudi on je “spemenil” mišljenje v času, ki je sovpadal z nekimi drugimi dogodki. Poleg tega je potrebno vedeti, da je njegova stranka sestavljena iz množice tistih, ki so “spremenili” mišljenje (najbrž čisto slučajno) kmalu po odhodu slovenskih komunistov iz Beograda (ali jih je “čisto slučajno” ravno takrat obsvetil Sveti Duh). No pri drugih, ki se tam nahajajo pa je še malo počakal, da pride do osamosvojitve (najbrž iz same božje previdnosti). In vsi ti zdaj sestavljajo strankino bazo, katere odločitve, sprejete na zborih, mora Janša kot predsedniok pač tudi upoštevati.

boss: Vpraši Potrča, če se enači s cerkvijo.

Umestno in domiselno vprašanje. Le kakšen bo odgovor?

Sprememba mišlenja, vsakdo spreminja svoje stališče in ga prilagaja trenutni situaciji. Na kakšen način to stori je pa razlika.In tega Janši ne moreš očitati.

Kaj ko bi nas začela raje zanimati sedanjost in prihodnost? Bomo garant imeli več od tega. Prej so 50 let težili s partizani, zdaj bodo pa 50 let težili z domobranci. Naj vsi počivajo v miru. Mi pa raje ŽIVIMo svoje življenje.

Nam ne dajo miru. Je bil nekaj let mir. Pol je na oblast prišla Bajukova in Šturmova druščina. Zdej ne delamo nč druzga, kot razpravljamo o zgodovini. Kot bi se pred petimi leti končala druga svetovna vojna.

Definicija Janševika: Oseba, ki brezpogojno verjame vsemu, kar gospod Janša izreče in sovraži vse, s čemer se gospod Janša javno ne strinja. Nadalje verjame vsemu, kar izjavijo oporode gospoda Janše (beri: gospod Tanko, gospod Grims, gospod Jerovšek, gospodična Irgl in še nekateri). Ta tip ljudi vidi v političnih nasprotnikih gospoda Janše in SDS najhujše sovražnike, kateri neprestano spletkarijo zarote proti državi.

Si v zmoti. Imam sebe rad. Sovražnost mi je tuja.

New Report

Close