Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svetujte mi prosim

Svetujte mi prosim

Sem v srednjih letih. Vedno sem bila rada v družbi, čeprav sem introvert. Zadnje case ugotavljam, da sem vedno bolj depresivna, saj ne znam biti sama s sabo in zadovoljna v sebi.Potrebujem nekoga, ki gre z mano v hribe, na razstavo, v gledališče, kino. Imam sicer družino, a otroci me ne potrebujejo več, mož pa se ne druži niti z družino. Nima nobenega prijatelja, pravi, da jih ne potrebuje. V bistvu je zadovoljen v sebi. Ne zna se pogovarjati o ničemer razen o službi, jaz se pa na tiste reči ne spoznam in me niti ne zanimajo. Je sicer dober mož, a to me je vse motilo že zdavnaj, sedaj me pa še bolj. Sicer imam nekaj prijateljic, a vse te sem pridobila po faksu. Pa nekatere imajo može, s katerimi so povezane, ena ima malega otroka, druga veliko družino.. In niso na razpolago vsak dan za kavo in pogovor. Mene pa od osamljenosti že vse tišči in opažam, da se že dolgo ne smejim več.Tudi generalnega čiščenju nisem naredila kar nekaj let, pa sem včasih imela zelo vse urejeno in čisto. Zdi se mi, da propadam. V šport se tezko spravim v takem stanju. Ko sem v dobrem razpoloženju, mi ni problem, sedaj pa grem komaj skozi vrata. Tudi brala knjige nisem že nekaj let. Kako naj si pomagam. Kako naj postanem spet vesel, zadovoljen in produktiven človek.

Otroci so poleteli, mi pa ne znamo živeti.

Ne pravijo zastonj, ko otroci odidejo, partner ostane.

Vidva sta se tudi očitno odtujila drug, drugemu… Ampak to je druga zgodba.

Samo eno stvar in odgovori si nanjo skozi dan

Zakaj, da nekaj lahko ti ob sebi potrebuješ bergle?

Moj nasvet je, pozabi na sem introvert, ne znam biti sama, blablablablabla. Spremeni to in ti lepše bo. Žrtev etiket.

Iz kje pa si? Mogoče napiši in se s kakšno povežeš za v gore? Jaz sem tudi bolj zase. V tvojem razpoloženju moraš ven , na kolo, na svež zrak, na sprehod. Jaz sem vse spucala doma po kosilu, oprala perilo, sedaj pa grem  na kolo in me do večera ne bo nazaj . Zame je to idealen dan. Mož pa ne kolesari, pa zakaj bi bila tudi jaz doma?  Ven moraš, vsaj na sprehod pa boš bolje

Hvala za odgovore. Nekaj koristnih iskric. Se jih bom poskušala držati.

Res je, človek lahko počne marsikaj sam. Ampak a ne poslušamo vsepovsod, da prijateljstvo, socializacija zdravi?

Tišina je lahko prijetna, da si pa cel dan v tišini z možem oz se ne odzove na nobeno tvoje seme za pogovor, je pa moreče. In tako iz dneva v dan. Brez da bi bula skregana. Niti puhlic. Se vam ne zdi, da lahko človek od tega tudi zboli? Mar nismo ljudje narejeni za pogovor, povezovanje duš, ni vse lepše v dvoje?

Zacni cistit.

Resno mislim.

Pojdi v trgovino, nakupi si novih cistil, cetudi imas doma zalogo, nakupi nove pripomocke za ciscenje, vrece za smeti in vse potrebno in si zadaj en esec, da vse spucas v nulo. Vsak dan pocisti nekaj, pa ceprav kak dan le 20 minut, naj bo teh 20 minut aktivnih in ucinkovitih, kak dan bos pa 4 ure cistila, nima veze, po malo in malo, vsak predal, vsako polico, vsak kot.

Kakor bos delala red in cistoco v hisi, se bos cistila tudi sama. Dejansko deluje.

Spucat se moras, moras se pomenit sama s sabo, moras razcistit stvari v svoji glavi in dejansko deluje, da ko cistis hiso, se pogovarjas sam s sabo in cistis tudi sebe.

Vedno znova presenečen, kako površno veliko žensk izbere svojega življenjskega partnerja, ko potem poslušaš njihove opise, zveni kot da jim je bil naključno dodeljen in so imele pač smolo.

Na podlagi česa izbirajo, če ne na podlagi kompatibilnosti, osebnostne, čustvene, socialne in seksualne. Če ženska potrebuje pogovore, objeme, poljube in orgazme, in večina žensk to očitno potrebuje, bi morale najbrž gledati, ali je tip topel, socialno vešč, družaben, čustveno razpoložljiv in ali ima podoben seksualni apetit oz. posteljne navade, če ni tak, pač ni taprav in je treba iskat bolj primernega. Ker vse drugo ženska lahko nekako doseže, da je tip zrihtan, da je čist, da rata fit, tudi da rata finančno uspešen, osebnost in karakter človeka se pa težko spremeni, če sploh.

Tipi se zgleda tega bolj strateško lotijo, nekaj znancev imam, ki so za ženo vzeli žensko, ki ni niti zgledala, niti bila ne vem kaj, bila je pa zelo osebnostno kompatibilna, potem so ji pa pomagal ratat svoja najboljša verzija, podpiral so jo, da je dosegla svoj intelektualni in fizični optimum, pomagal izpilit socialne veščine in nabildat samozavest in iz skoraj sive miške je ratala lepotica z osebno energijo in vero vase.

Anonimno 9409

Imaš marsikaj prav. Ampak nekateri so na začetku slepo zaljubljeni, nekateri mislijo, da bodo partnerja lahko spremenili, nekateri niti ne poznajo osebnostnih motenj, dokler ne zapadejo v odnos in se njim sami spremeni življenje…

Odgovor na objavo uporabnika
12C, 04.05.2024 ob 12:23

Sem v srednjih letih. Vedno sem bila rada v družbi, čeprav sem introvert. Zadnje case ugotavljam, da sem vedno bolj depresivna, saj ne znam biti sama s sabo in zadovoljna v sebi.Potrebujem nekoga, ki gre z mano v hribe, na razstavo, v gledališče, kino. Imam sicer družino, a otroci me ne potrebujejo več, mož pa se ne druži niti z družino. Nima nobenega prijatelja, pravi, da jih ne potrebuje. V bistvu je zadovoljen v sebi. Ne zna se pogovarjati o ničemer razen o službi, jaz se pa na tiste reči ne spoznam in me niti ne zanimajo. Je sicer dober mož, a to me je vse motilo že zdavnaj, sedaj me pa še bolj. Sicer imam nekaj prijateljic, a vse te sem pridobila po faksu. Pa nekatere imajo može, s katerimi so povezane, ena ima malega otroka, druga veliko družino.. In niso na razpolago vsak dan za kavo in pogovor. Mene pa od osamljenosti že vse tišči in opažam, da se že dolgo ne smejim več.Tudi generalnega čiščenju nisem naredila kar nekaj let, pa sem včasih imela zelo vse urejeno in čisto. Zdi se mi, da propadam. V šport se tezko spravim v takem stanju. Ko sem v dobrem razpoloženju, mi ni problem, sedaj pa grem komaj skozi vrata. Tudi brala knjige nisem že nekaj let. Kako naj si pomagam. Kako naj postanem spet vesel, zadovoljen in produktiven človek.

12c..zakaj ne greš sama na kavo,rastavo,kino,gledališče? Nekatere vse to gremo v ednini in v današnjih časih ni čudno. Še na potovanje gremo. Pojdi ven na sonček na kavo,sladico in se vprašaj kaj bi rada doživela,kaj te veseli in začni s tem. Kakšen krožek mogoče.

Redko na kolesu srečam skupine enako na sprehodih.

Če rada greš v planine se včlani v klub,bo kar nekaj sogovornikov.

Če mož noče s tabo,greš sama. Zakaj ne?

New Report

Close