Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tableti za živce

tableti za živce

a kdo jemlje tablete za živce, ko je brezposelen, pa če živi v taki okolici, da težko dihaš, zaradi ljudi, itd itd.
Mislim, da jih skoz več ljudi potrebuje take tablete za živce, baje jih predpisujejo kar na veliko, da jih komaj sproti delajo.

Zakaj pa naj bi jemala tablete za živce, ker sem brez službe? Saj mi to službe ne bo prineslo, razen da mi bo vse ravno, ali službo imam ali ne.
AD na veliko predpisujejo že dolgo časa, farmacija je velik finančni lobi, ki živi na račun takih, kot jih ti opisuješ. Jaz jim ne dam priložnost, da bi služili na meni.

saj to niso antidepresivi, ampak gotovo se jim reče malo drugače, ker baje AD, so nevarni.
Ja zadnje čase hočem, da mi je ravno, zaradi raznih ljudi, ki jih ne prenesem.

a mislite da je sam služba to, je še veliko v ozadju ko prinese, če nimaš službe in to so razni zlobni ljudje ko ti privoščijo, posmehujejo, in še in še kaj, ne da se mi več razlagat.

Vem katere tablete misliš, pomirjevala kot je apaurin, lexaurin, helex – tudi to ni nedolžna reč , od tega postaneš hitro zasvojen. Poznam primere, ko se 10 let niso mogli rešiti teh zadev.

Veš kaj – si ženska ali moški? – kaj drugi govorijo o tebi in kaj si mislijo o tebi ni tvoj problem, še najmanj pa, da bi zaradi tega jemal-a pomirjevala. Ponavadi govorijo drugim o tebi in ne tebi. Kako torej sploh veš, ali je kaj res od tega, kar misliš da je.

Vem, da si zdajle misliš, da jaz nimam pojma, kako je tebi hudo in kako težko in nezavidljivo situacijo imaš. Ne glede na to, vsi imamo kdaj situacije, ki bi jih najraje zbrisali ali preskočili, se vdrli v zemljo, odselili na drug planet… pomembno je, kako se ti te zadeve lotiš. Če ljudem kažeš poražen obraz, bodo hitro kaj rekli o tebi.

Jaz sem tudi ostala brez službe in grdi jeziki so pri tem imeli veliko vlogo. Ampak, da bi zaradi tega jemala pomirjevala, pa kaj še. Še sreča, da med takimi hinavci ne delam več. Mi bo že življenje prineslo kaj boljšega.

Pogumen-na bodi in vse bo še dobro. Hodi veliko v naravo ali obdeluj vrt, to pomirja in sprošča.

Ga ni boljšega tableta kot gornje!

Priporočam konzumacijo narave in dela do najmanj pol urnega potenja na dan, potem mlačen do mrzel tuš. Ponoči pa kakovosten spanec.

Tako kot sta ti napisala že brllc in nič ne pomaga, poskušaj trenutno neugodno obdobje prebrodit brez tablet. Za zlobne ljudi okrog tebe se ne zmeni, kot da jih ni, tebe se ne tičejo. Vem, da je težko, ampak se navadiš. Drži se, jaz si v takih težkih situacijah pravim, tudi to bo minilo.

Te vaše “tablete za živce” kot so helex, apaurin, xanax itd spadajo v skupino benzodiazepinov in so izredno nevarna droga.
Od njih prej postaneš odvisen kot od heroina in so edina droga, poleg alkohola od katere lahko dejansko umreš od odtegnitvenega sindroma (abstinenčne krize).
Pa tudi za jetra in ledvice niso ravno balzam.

Vem, da jih zdravniki na veliko predpisujejo, ampak to nič ne zmanjša njihove nevarnosi.

Poleg tega je res, kar pravi nekdo pred mano – če si živčne ker nimaš službe, pa vzameš tablet in ti je vse ravno, s tem ne bom rešil problema. Še bolj lahko zabredeš – ti je pač vse ravno in ne rešuješ problema

mare_29 a se ti hecaš…. to so bonboni…. in en Jegermaister bolj zadane od vsakega apaurina in helexa…. Pomiri pa vsak aspirin bolj od apaurina in heleksa,…

Lej, pozanimaj se od strokovnjakov, ali pa na kak drogart forum poglej.
Problem je v tem, da en helex (ker ti ponavadi itak predpišejo 0,25 mg) vsebuje minimalno dozo benzodiazepina (v tem primeru alprazolama).
Ljudje, pa ker jih eden ne prime, vzamejo 2,3. Sčasoma še to ne prime in vzamejo 5-10-15…

In tako imamo v Sloveniji več odvisnikov od pomirjeval, kot od katerekoli druge droge, samo da se o tem ne govori. Ker pač to prediše zdravnik.

In ja – odvisnost od benzodiazepinov je ena najhujših odvisnosti, huje od npr kokaina.

Lej, pozanimaj se od strokovnjakov, ali pa na kak drogart forum poglej.
Problem je v tem, da en helex (ker ti ponavadi itak predpišejo 0,25 mg) vsebuje minimalno dozo benzodiazepina (v tem primeru alprazolama).
Ljudje, pa ker jih eden ne prime, vzamejo 2,3. Sčasoma še to ne prime in vzamejo 5-10-15…

In tako imamo v Sloveniji več odvisnikov od pomirjeval, kot od katerekoli druge droge, samo da se o tem ne govori. Ker pač to prediše zdravnik.

In ja – odvisnost od benzodiazepinov je ena najhujših odvisnosti, huje od npr kokaina.[/quote]

se strinjam, bila pred časom na obisku na kliniki za odvajanje v ljubljani, tam je pristala sorodnica, ki sploh ni vedela kako močno je že zasvojena s helexom, apaurinom, jemala je pa le po dozah, ki ji je predpisala zdravnica. Bilo je hudo, kriza jo je skoraj stala življenja.

Zakaj pa je nevarno, kako to izgleda?

Zakaj pa je nevarno, kako to izgleda?[/quote]

Zakaj je nevarno? Sestava teh tablet, benzodiazepin deluje kot zaviralec GABA receptorjev. To na kratko pomeni (laično rečeno), da ti zapre prostor v možganih, kamor se vežejo določeni hormoni (serotonin itd).
Kar daje učinek sedacije, utrujenosti itd. Skratka pomaga pri tesnobi in pri spanju.

Problem je v tem, ker poleg tega da preveliko in prepogosto zapiranje receptorjev lahko pripelje v možgansko okvaro, ko se receptorji sploh ne bodo več naravno zaprli, brez zdravil, kar vodi v še večjo tesnobo in nespečnost, ali pa se bodo za vedno zaprli, kar pomeni nič več sreče.

Še večja težava je v tem, da se telo zelo hitro navadi na te tablete in razvije toleranco, kar pomeni da enaka doza ne učinkuje več in jo je treba povečati.

Še največja težava pa je, da se zelo hitro razvije odvisnost in v tem primeru celo do take mere, da telo celo fizično potrebuje ta zdravila, v nasprotnem primeru lahko doživi hude napade panike, tresenje, slabost, epileptične napade ali celo smrt.

Edino 2 drogi imata tako hud odtegnitveni sindrom. In to sta alkohol in benzodiazepin. S tem, da za fizično odvisnost od alkohola potrebuješ precej več časa.

New Report

Close