Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tako islam in krščanstvo podcenjujeta ženske

Tako islam in krščanstvo podcenjujeta ženske

Zakaj te pa to čudi? Krščanstvo in Islam sta v osnovi iz iste mase šmorn.


S tem je tako kot z gobami. Ene so skuhane za silo užitne, druge so pa strupene, pa počni z njimi, kar hočeš.

ima katera muslimanka možnost odločit kdaj bo seksala, koliko otrok bo imela…? edina teoretična razlaga ki sem jo dobila v zvezi s tem je da bi moral gledat musliman da svojo muslimansko ženo pri seksu zadovolji če že ona nima pravice odločit če bi seksala ali ne bi

praksa kaže eno, teorije ni oz ne govorijo o tem kako bi moralo zgledat v praksi življenje muslimanke..tiste z 10-15 otroci…če misliš sure sure so nakladanje, pesek v oči tistim, ki se jim ne ljubi študirat, kaj je islam v resnici

isto ko potica od marije antoniete

Dokler je tvoja ženstvenost rojevanje otrok, spoštovanje in pokornost do moža ter ukvarjanje s svojo družino, je ok. Ko pa greš izven tega okvira (recimo že pri tem, da ne moreš imeti otrok, pa bi rada šla na umetno oploditev), pa lahko vidiš, koliko je zares ženska vredna v krščanstvu. Če si “ženstvena” tako, kot jo vidi RKC, bo ok, če nisi, odpadeš kot knof od gat. Ne bodo te sicer fizično kamenjali (kot muslimanke), lahko te in zagotovo te bodo pa verbalno. Jap, toliko o “ženstvenosti” v krščanstvu, ki je dejansko samo benevolentni seksizem.

Krisjanka, odpri kdaj Biblijo:

“Ženska naj se da poučiti tiho in z vso vdanostjo. Ne dovolim pa, da bi ženska poučevala, tudi ne, da bi gospodovala nad moškim. Tiho naj bo. Prvi je bil namreč izoblikovan Adam, potem Eva.”

“mlada kristjanka”
Sem kristjanka in sem sorazmerno mlada. (nekaj čez 30) In me res zanima kaj sem spregledala, ker jaz v krščanstvu vidim predvsem veliko spoštovanje do moje ženskosti.

“in tudi samo do tega”
Dokler je tvoja ženstvenost rojevanje otrok, spoštovanje in pokornost do moža ter ukvarjanje s svojo družino, je ok. Ko pa greš izven tega okvira (recimo že pri tem, da ne moreš imeti otrok, pa bi rada šla na umetno oploditev), pa lahko vidiš, koliko je zares ženska vredna v krščanstvu. Če si “ženstvena” tako, kot jo vidi RKC, bo ok, če nisi, odpadeš kot knof od gat. Ne bodo te sicer fizično kamenjali (kot muslimanke), lahko te in zagotovo te bodo pa verbalno. Jap, toliko o “ženstvenosti” v krščanstvu, ki je dejansko samo benevolentni seksizem.

O sreči bivanja z zatrtimi ženskami, kjer v poudarjanju nečistosti omejitve prehajajo iz roda v rod, bi veliko vedeli moški. A o tem ne govorijo.

Samo tole bom rekla. Nikjer, nikoli ne dobim toliko spoštovanja tega, da sem ženska kot ravno v krščanskih vodah. Še najmanj tukajle na MONu, kjer je ženska vredna veeeeeeliko manj kot knof od gat.
Sveto pismo bo pa treba brat kot celoto. Jaz lahko tudi komot en stavek (ki mi glih najbolj paše) iztrgam iz celote in opletam z njim. Povsem vas je zaslepilo sovraštvo. Škoda, ker nimate pojma o čem govorite in kaj zamujate, ker pač ne razumete.
pa ne mi vlečt iz naftalina zgodbic iz pred nekaj sto let. Sodobna ženska je v krščanstvu spoštovana in cenjena. Kot je spoštovan in cenjen vsak človek nasploh.
O umetnih oploditvah pa raje ne bi, ker je to precej nad nivojem zmožnosti vašega razumevanja krščanstva in spoštovanja žensk. Če ste vredne samo, če lahko za vsako ceno rodite, potem je vaša vrednost prav taka, kot jo očitate kristjanom – nikakršna.

“mlada kristjanka”

ti provociraš in dvomim, da si kristjanka. Pozdravček

V okolici imamo nekaj hudo zagretih krisjank oz. bolj konkretno: katoličank.
In kje se njihova dobrota konča?
Recimo pri tem, da sem samska, brez otrok, brez moža, da ne pedenam dedca, da raje okrog hodim pa denar zase zapravim. In sem že grozna in sploh ne po merilih teh pravih kristjank.


Pravzaprav je vrednost ženske v krščanstvu ravno takšna – preiznana ji je vrednost zgolj in samo skozi prizmo materinstva. Ali zakaj že misliš, da se tako poveličuje lik ženske matere (Marije)? Se mi bolj dozdeva, da se tebi ne sanja najbolje, kakšno je dejansko stališče do žensk v RKC. Ja, seveda, leporečenja je ogromno, tudi lik matere se postavlja na piedestal, ampak če se pri tem slučajno kaj zalomi, je pa ženski v RKC težko. Upam, da ti tega ne boš doživela.
Ravno to je največja kritika RKC glede odnosa do žensk – da je ženska dejansko vrednotena samo skozi materinstvo kot njeno edino naravno danost in poslanstvo. Vse ostalo je podrejeno po RKC edinemu pravemu poslanstvu – družini. Ženska, ki bi si npr. drznila priznati, da si ne želi otrok, je najbrž izredno toplo sprejeta pri vas, a ne?

Na letalu za Sydney so k meni presedli Iranca, ker se je njegov sedež pokvaril. Sedel je s svojo taščo, ki je šla na obisk k svoji hčerki. Kako to vem, ker se je človek začel pogovarjat z mano. In ko sem ga vprašala zakaj potuje on z njo in ne njegova žena je rekel, da ker ne upa potovat sama. Sem mu rekla, da vem, da zato, ker ne sme potovati sama. in je rekel da tudi to. Ženska tašča je sedela 4 vrste vstran od njega in vsakič ko je dobila hrano je njega vprašala če lahko vzame.
Kot ženski mi je prvič bilo grozno, neprijetno.

Druga izkušnja v Maroku, ko so na avtobusni postaji v senci pod streho stali moški, ženske so pa čepele na soncu v burkah in se kuhale. Spet sem se kot ženska slabo počutila.

In tretja izkušnja v Avstraliji na plaži, dva moška v kopalkah, ženske v vročini na pesku zraven kot dva mroža v burkiniju. Spet moje nelagodje.

In nato letališče Frankfurt, moški je imel dve ženski na povodcu, one dve pa pokrite, pa še mrežico na očeh in noben ni nič rekel. Zgrožena sem odšla na letalo.

In nato še, ko sem prebrala Tisoč veličastnih sonc,sem naredila črto čez islam v takšni obliki. Nobena vera ne more in ne sme zaničevati nekoga samo zato, ker ni pravega spola.

file:///C:/Users/Kiara/Downloads/54013_john_arnott_kako_pomembno_je_odpuscati{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20(1).pdf

ampak tukaj res kritizirate krščanstvo vendar če se vam da preberite. Nikjer nobenega obsojanja, sovraštva. Tisti, ki kritizira verjetno res ne pozna vere in sklepa po tem kar prebere po internetu. Kot je nekdo napisal knjige je treba brati od začetka do konca. Vsako.

JEZUS ki je USTVARIL KRŠČANSKO VERO, je možem zapovedal da LJUBIJO SVOJO ŽENO KAKOR SAMEGA SEBE. Mislim, da je vse jasno. http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Ef+5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C28&id13=1&pos=0&set=5&l=sl


Pravzaprav je vrednost ženske v krščanstvu ravno takšna – preiznana ji je vrednost zgolj in samo skozi prizmo materinstva. Ali zakaj že misliš, da se tako poveličuje lik ženske matere (Marije)? Se mi bolj dozdeva, da se tebi ne sanja najbolje, kakšno je dejansko stališče do žensk v RKC. Ja, seveda, leporečenja je ogromno, tudi lik matere se postavlja na piedestal, ampak če se pri tem slučajno kaj zalomi, je pa ženski v RKC težko. Upam, da ti tega ne boš doživela.
Ravno to je največja kritika RKC glede odnosa do žensk – da je ženska dejansko vrednotena samo skozi materinstvo kot njeno edino naravno danost in poslanstvo. Vse ostalo je podrejeno po RKC edinemu pravemu poslanstvu – družini. Ženska, ki bi si npr. drznila priznati, da si ne želi otrok, je najbrž izredno toplo sprejeta pri vas, a ne?
[/quote]
Poudarila in podčrtala sem besedico na podlagi katere vse, prav vse pišeš – najbrž.
V sodobnem krščanstvu se zelo poudarja odgovornost, kamor paše tudi to, da se odgovorno odločiš za otroke in za toliko otrok, kot jih zmoreš – finančno, energetsko, zdravstveno… Res pa je, da egoizem pa nekako ni toleriran, pa absolutna pravica do otrok tudi ne (kar je pravzaprav v veliki meri enako).
Kar domača sem v krščanskih krogih. In poznam veliko žensk. Take z 8 otroki in take z dvema, z enim, z nobenim in vse vmes. Ene so se tako odločile, druge drugače. In zares še nikoli nisem slišala, da bi kdorkoli za katero rekel – ta ima pa toliko/samo tolik/ nima otrok. To se samo po MONu razpreda.
Ne vem od kje si pobral to kritiko, da je ženska vredna samo skozi materinstvo? iz krščanskih krogov zanesljivo NE izhaja. Jemljemo pa seveda svoje materinstvo resno in odgovorno, kot jemljemo resno vse, kar v življenju počnemo.

Kopiram iz diplomske:
Čeprav danes nekako priznavajo ženskam enako dostojanstvo kot moškim, pa papeške enciklike ob koncu 20. st. še vedno uveljavljajo željo po uveljavitvi »prave poklicanosti
žensk«: skrb za družino, gospodinjstvo in otroke.
V sodobnem katoliškem nauku se sicer govori o izenačenju moških in žensk, vendar le v
obliki enakega dostojanstva ljudi kot oseb, ne pa tudi konkretno. Katoliška cerkev še danes
zastopa stališče, da je moški nosilec posebnih družinskih nalog in pravic, predstavlja
ekonomski temelj družine in navzven zastopa družinske člane.
Vir:
http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/Goste-Tadeja.PDF

Materinstvo je v krščanstvu ženska DOLŽNOST, ne izbira. To pove pravzaprav dovolj.
http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/Mikus-Barbara.PDF

župniki, papeži, to ni nič NASPROTI JEZUSU KRISTUSU. Jezus je ” šef”, ne noben papež. TO ŽE ENKRAT RAZČISTITE! Jezus Kristus je zapovedal, da mora mož LJUBITI ŽENO KAKOR SEBE SAMEGA! PIKA! http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Ef+5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C28&id13=1&pos=0&set=5&l=sl

VZEMITE V ROKE SVETO PISMO Novo zavezo, in berite kaj je Jezus Kristus povedal svojim učencem Luki, Markotu, Ivanu, ter Mateju ( to so evangeliji). ŽUPNIKI IN PAPEŽI NISO JEZUS KRISTUS. To protestanti vedo, recimo, oni katoliških župnikov in papežev ne upoštevajo ampak se držijo samo BESED OD KRISTUSA DIREKTNO, te besede so v novi zavezi v svetem pismu.


Pravzaprav je vrednost ženske v krščanstvu ravno takšna – preiznana ji je vrednost zgolj in samo skozi prizmo materinstva. Ali zakaj že misliš, da se tako poveličuje lik ženske matere (Marije)? Se mi bolj dozdeva, da se tebi ne sanja najbolje, kakšno je dejansko stališče do žensk v RKC. Ja, seveda, leporečenja je ogromno, tudi lik matere se postavlja na piedestal, ampak če se pri tem slučajno kaj zalomi, je pa ženski v RKC težko. Upam, da ti tega ne boš doživela.
Ravno to je največja kritika RKC glede odnosa do žensk – da je ženska dejansko vrednotena samo skozi materinstvo kot njeno edino naravno danost in poslanstvo. Vse ostalo je podrejeno po RKC edinemu pravemu poslanstvu – družini. Ženska, ki bi si npr. drznila priznati, da si ne želi otrok, je najbrž izredno toplo sprejeta pri vas, a ne?
[/quote]
Poudarila in podčrtala sem besedico na podlagi katere vse, prav vse pišeš – najbrž.
V sodobnem krščanstvu se zelo poudarja odgovornost, kamor paše tudi to, da se odgovorno odločiš za otroke in za toliko otrok, kot jih zmoreš – finančno, energetsko, zdravstveno… Res pa je, da egoizem pa nekako ni toleriran, pa absolutna pravica do otrok tudi ne (kar je pravzaprav v veliki meri enako).
Kar domača sem v krščanskih krogih. In poznam veliko žensk. Take z 8 otroki in take z dvema, z enim, z nobenim in vse vmes. Ene so se tako odločile, druge drugače. In zares še nikoli nisem slišala, da bi kdorkoli za katero rekel – ta ima pa toliko/samo tolik/ nima otrok. To se samo po MONu razpreda.
Ne vem od kje si pobral to kritiko, da je ženska vredna samo skozi materinstvo? iz krščanskih krogov zanesljivo NE izhaja. Jemljemo pa seveda svoje materinstvo resno in odgovorno, kot jemljemo resno vse, kar v življenju počnemo.
[/quote]
Khm, nedolgo nazaj je bila na krščanski strani v forumu objavljena tema, da si ena ženska sploh ne želi postati mama. Tema je čudežno hitro izginila. Kdo ve zakaj? :-))
https://iskreni.net/
Ne prodajaj bučk. Seveda se od vsake krščanske ženske pričakuje, da bo imela otroke. Da bo mati. Tu ne gre za izbiro, pač pa dolžnost.

Ne gre samo za umotvor MONa: materinstvo, odgovornost in družina je edino, kar je vredno ženske. Da to ni enako ženskosti in da ti tega ne bo mogoče razložit, je jasno iz tvojega načina podajanja.

župniki in papeži so marsikdaj delali vse nasprotno temu kar Jezus uči. In Jezus je tudi povedal tole: NEKOČ BOSTE PRED MENOJ, JAZ PA VAM BOM REKEL NIKOLI VAS NISEM POZNAL. Pojdite od mene, ravnali ste nepravično. http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C22&id13=1&pos=0&set=5&l=sl

” Veliko mi jih bo reklo tisti dan: ›Gospod, Gospod, ali nismo v tvojem imenu prerokovali in v tvojem imenu izganjali demonov in v tvojem imenu storili veliko mogočnih del?‹
In takrat jim bom naznanil: ›Nikoli vas nisem poznal. Pojdite proč od mene, kateri ravnate slabo!‹«

http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C22-23&id13=1&pos=0&set=5&l=sl

Človek se samo ni poglobil v Biblijo in zato je žal napačno informacijo poslal sebi in drugim ljudem.


Poudarila in podčrtala sem besedico na podlagi katere vse, prav vse pišeš – najbrž.
V sodobnem krščanstvu se zelo poudarja odgovornost, kamor paše tudi to, da se odgovorno odločiš za otroke in za toliko otrok, kot jih zmoreš – finančno, energetsko, zdravstveno… Res pa je, da egoizem pa nekako ni toleriran, pa absolutna pravica do otrok tudi ne (kar je pravzaprav v veliki meri enako).
Kar domača sem v krščanskih krogih. In poznam veliko žensk. Take z 8 otroki in take z dvema, z enim, z nobenim in vse vmes. Ene so se tako odločile, druge drugače. In zares še nikoli nisem slišala, da bi kdorkoli za katero rekel – ta ima pa toliko/samo tolik/ nima otrok. To se samo po MONu razpreda.
Ne vem od kje si pobral to kritiko, da je ženska vredna samo skozi materinstvo? iz krščanskih krogov zanesljivo NE izhaja. Jemljemo pa seveda svoje materinstvo resno in odgovorno, kot jemljemo resno vse, kar v življenju počnemo.
[/quote]
Khm, nedolgo nazaj je bila na krščanski strani v forumu objavljena tema, da si ena ženska sploh ne želi postati mama. Tema je čudežno hitro izginila. Kdo ve zakaj? :-))
https://iskreni.net/
Ne prodajaj bučk. Seveda se od vsake krščanske ženske pričakuje, da bo imela otroke. Da bo mati. Tu ne gre za izbiro, pač pa dolžnost.
[/quote]

Ne gre za izbiro, še manj za dolžnost, gre za naravno danost, da ženska postane mati. To je “načrt” narave, tako smo narejeni. Res pa je da nekateri delujejo proti svojemu bistvu, se upirajo naravi.
Menda jih “upiranje” svojemu bistvu, osrečuje…..


Khm, nedolgo nazaj je bila na krščanski strani v forumu objavljena tema, da si ena ženska sploh ne želi postati mama. Tema je čudežno hitro izginila. Kdo ve zakaj? :-))
https://iskreni.net/
Ne prodajaj bučk. Seveda se od vsake krščanske ženske pričakuje, da bo imela otroke. Da bo mati. Tu ne gre za izbiro, pač pa dolžnost.
[/quote]

Ne gre za izbiro, še manj za dolžnost, gre za naravno danost, da ženska postane mati. To je “načrt” narave, tako smo narejeni. Res pa je da nekateri delujejo proti svojemu bistvu, se upirajo naravi.
Menda jih “upiranje” svojemu bistvu, osrečuje…..
[/quote]
Načrt narave je tudi, da šibkejši umrejo. Mi se pa gremo neko medicino. Zakaj že, če je naravna danost, da preživijo samo najmočnejši, ostali pa umrejo? Pa menda je to “upiranje” precej popularno tudi med katoliki. 🙂

Tudi ateisti, podcenjevanje žensk ni stvar verske pripadnosti, ampak odnos posameznika do žensk. Pa tako mimogrede ni je vere, kjer ženska ne bi bila v podrejenem položaju.

New Report

Close