Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Takole je na nasih mejah s Hrvasko

Takole je na nasih mejah s Hrvasko

Ja, ko bova skup zaživela bo vsak dan in vsako noč 😉
A si res tolk glupa al se sam delaš?
Živim v stanovanju skup s starši in bratom, isto on, a zdaj naj ga pripeljem domov, da bo spal z mano al pa da grem jaz h njemu, haloooo? Kje imaš tikvaro? No ja, razn če bi pri teb bilo to drugač. Pri men je tako kot je. Pride ko so moji doma, tud jaz grem h njemu ko so njegovi doma, spim pri njemu takrat pa ziher ne, tud on pri men ne. Vse to pa izkoristva, ko mojih al njegovih ni doma. Te še kaj zanima?
Upam da mi boš počas nehala težit, drugač pa vsaj najprej premisl ptedn zineš oz napišeš.[/quote]
Lepo da spoštuješ starše. Tako je tudi prav. Se vidi da si pametna punca za svoja leta. Novodobne deklice že pri 15 vodijo fante k sebi spat v hišo staršev.

In kaj zdaj? Pač ne razumeš. Če greš iz Slovenije te ne bojo gnjavili, ker greš ven a ne, Hrvat pa te bo malo bolj prečekiral, kar je logično. Naslednjič pa Hrvatu pojamraj pa ne boš rabila čakat le tri minute ampak te bo vrnil nazaj od kjer si prišla. Domnevam, da si ženska. Pač ne zastopiš pravil.[/quote]

NIsi razumela -hrvati nimajo sodobnega sistema – torej čitalcev baz…, skenerjev dokumentov.., ročno tapkajo noter v sistem.. Zato traja. 5x dlje, ko na slovenski strani.

In kaj zdaj? Pač ne razumeš. Če greš iz Slovenije te ne bojo gnjavili, ker greš ven a ne, Hrvat pa te bo malo bolj prečekiral, kar je logično. Naslednjič pa Hrvatu pojamraj pa ne boš rabila čakat le tri minute ampak te bo vrnil nazaj od kjer si prišla. Domnevam, da si ženska. Pač ne zastopiš pravil.[/quote]

NIsi razumela -hrvati nimajo sodobnega sistema – torej čitalcev baz…, skenerjev dokumentov.., ročno tapkajo noter v sistem.. Zato traja. 5x dlje, ko na slovenski strani.[/quote]

Tole pa ne bo res, ker Hrvati izvajajo samo ciljano kontrolo. Dokaz pa je hiter pretok potnikov na mejnih prehodih z Madžarsko.

Zanimiv. Poznam par primerov, ki so v tem času odkar velja uredba EU, prečkal SLO-HR mejo in so VSI rekl, da Slovenci poskenirajo dokumente, Hrvati pa sam pomahajo z roko pejte naprej in noben nič ne kucka in kucka.
In ta rač. sistem za preverjanje oseb imajo tud Hrvati, baje pa ne še v celoti, ker se v vstop v Schengen šele pripravljajo.
Razlika je pa tud v tem, ker Slovenci izvajajo sistematičn pregled, oni se za ciljni odločjo šele takrat, ko je kolona vozil že kr dolga (neki km), Hrvati pa v večini ciljni sistem.

Ja, ko bova skup zaživela bo vsak dan in vsako noč 😉
A si res tolk glupa al se sam delaš?
Živim v stanovanju skup s starši in bratom, isto on, a zdaj naj ga pripeljem domov, da bo spal z mano al pa da grem jaz h njemu, haloooo? Kje imaš tikvaro? No ja, razn če bi pri teb bilo to drugač. Pri men je tako kot je. Pride ko so moji doma, tud jaz grem h njemu ko so njegovi doma, spim pri njemu takrat pa ziher ne, tud on pri men ne. Vse to pa izkoristva, ko mojih al njegovih ni doma. Te še kaj zanima?
Upam da mi boš počas nehala težit, drugač pa vsaj najprej premisl ptedn zineš oz napišeš.[/quote]
Lepo da spoštuješ starše. Tako je tudi prav. Se vidi da si pametna punca za svoja leta. Novodobne deklice že pri 15 vodijo fante k sebi spat v hišo staršev.[/quote]

No ja, bi se vrjetn tud jaz strinjala da prespi pri men ali jaz pri njemu, če bi živel v hiši in bi imela ločen prostor, v stanovanju pa pač ne.


Lepo da spoštuješ starše. Tako je tudi prav. Se vidi da si pametna punca za svoja leta. Novodobne deklice že pri 15 vodijo fante k sebi spat v hišo staršev.[/quote]

No ja, bi se vrjetn tud jaz strinjala da prespi pri men ali jaz pri njemu, če bi živel v hiši in bi imela ločen prostor, v stanovanju pa pač ne.[/quote]

Sigurn pa ne že pri 15ih letih.

Tragično je, da se nekateri ne zavedajo, da s tem Slovenija povzroča škodo tudi svojim izvoznikom. Precej izvoza je na Hrvaško, pa tudi v BIH in naprej.


Naši policaji minuto, hrvaški 3 minute, trgovka v merkatorju je pa že pred 20-timi leti poskenirala vsak izdelek v sekundi, samo izdelek z bar kodo pelje mimo skenerja.

Kolk miljonov so zmetali za ta superduper informacijski sistem?

Fora je tudi v tem, da imamo veliko ljudi, ki večkrat prestopajo mejo, vikendaši vsak vikend. Nobene potrebe ni, da eno in isto osebo vsak petek iščejo po vseh bazah podatkov.

Rešitev problematije CRO-SLO meje se že nakazuje:
Poskrbeti za maksimalno pretočnost v času turistične sezone, kar bo dopadljivo in prav, na račun poostrene kontrole na naši zahodni meji, kar bo manj dopadljivo in prav. Avstrijci na tak način dobijo možnost kontrole za nedoločen čas, kot tudi zahtevajo, nam pa se Šengen praktično odmakne na zahod.
Imam prav? Čas bo pokazal zelo kmalu.

Hrvati NE PREGLEDUJEJO DOKUMENTOV!
Zadnjic jih na maloobmejnem prehodu pri Mokricah celo ni bilo ali pa jih jaz nisem opazila. SLOVENCI so pa naredili cel kaos vse okoli je vse zabito in v kolonah.
Nimate pojma zato raje kam pojdite (vsaj kaksen meter iz svoje luknje) in potem razpredajte.

Aja – sem SLOVENKA!


Aja hrvat je pa obvezno nepismen al kako?Kak pa ti veš kretenska betica,da je nepismen?

Samo slo bedaki nabijajo kako hrvati pregledujejo dokumemte.V bistvu oni sploh ne pregledujejo nič.Avtor te teme je lažnjivec.Taki so žleht ljudje in zanalašč delajo zdraho ,čeprav nimajo koristi.To je pa zato,ker so neuspešni v življenju in grdi.

Ker je nepismenost pogoj za službo policaja na Hrvaškem. To pa ja vsak ve.

Šengen bo na Avstrijski meji, posledično sprostitev na naši južni. Volk cel, ovca sita, Cerar bedak.


In zakaj potem hodiš v hrvaško,če so tam nepismeni in ,če moraš čakat ure v koloni?Meni ni jasno tisti,ki nimate radi hrvatov kljub temu rinete tam in bemtite zaradi njihovih policajev,čeprav naši delajo gnečo ja meji.a ni to malo otročje?
Bolje ,da ostanete v svoji vukojebini.

Naši delajo zastoje na meji ampak tepci po forumih krivijo Hrvate kako oni pregledujejo dokumemte.Mislim haloooooo hahahahaha.


Čisto enako zadevo imajo kot naši.

[/quote]
In zakaj potem hodiš v hrvaško,če so tam nepismeni in ,če moraš čakat ure v koloni?Meni ni jasno tisti,ki nimate radi hrvatov kljub temu rinete tam in bemtite zaradi njihovih policajev,čeprav naši delajo gnečo ja meji.a ni to malo otročje?
Bolje ,da ostanete v svoji vukojebini.

Ahm ja, tole ne bo enostavno pojasniti…
Moj post je odgovor na pisanje oebka “Adejno hehe”, kakšen zanimi nick ima, btw, a ne?
On sprašuje:
Aja hrvat je pa obvezno nepismen al kako?Kak pa ti veš kretenska betica,da je nepismen?
In jaz nekoliko prepozno odgovarjam:
Ker je nepismenost pogoj za službo policaja na Hrvaškem. To pa ja vsak ve in zdaj to ve tudi “Adejno hehe”.

Kar se osebno mene tiče, rad hodim na Hrvaško, in imam Hrvate sorazmerno rad. Na lestvici narodov, ki jih imam rad so pri meni na prvem mestu. Mislim celo, da nam Slovencem bližnjega naroda v Evropi ni, razen Srbov, ki pa so bližje samo določeni vrsti prebivalcev naše države.

New Report

Close