Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Talci prekomerno težke svakinje

Talci prekomerno težke svakinje

Moja svakinja je pač “morbidly obese”. Ne želim zveneti žaljivo, pač dejstvo je, da je veliko veliko pretežka. In še pridobiva na teži. Svak je moral prevzeti ogromno obveznosti. Seveda mu poleg službe ne znese vse. To pomeni, da sta njegova mati in oče,moja tašča in tast, prevzela velik del oskrbe njune družine. In to pomeni, da sta vpregla mojega moža v tisto, česar pa onadva ne zmoreta zaradi tega. Svakinja ima torej 3 odrasle ljudi, ki odnašajo njeno rit, moj mož pa je postrešček za svoje starše. Kosi travo, obrezuje drevje, žaga drva, odnaša smeti. Tašča kuha (pa ne za nas), tast vozi njune otroke na dejavnosti, tašča lika, tast pobira otroke na dejavnostih. Vsako popoldne klic naj mož pride, ker je treba pripraviti za sadit krompir ali odnesti pepel ali počistit peč ali skočit v lekarno ali splezat na streho popravit anteno. Svak medtem gre v trgovino, govorilne, ima pa tudi izmensko delo in ne more vsega.

Ampak tako to ne gre več. Nihče od nas vpletenih ne živi na istem naslovu, smo pa mi najdlje. Mož gre po službi 30 km do njih. Naredi kar ima. In 30 km nazaj.

Jaz pa sem takorekoč samohranilka. Domov prihaja ob 19, 20.00.

Tako je zdaj že par let, vendar se stopnjuje in to postaja vsakodnevna obveznos. Počasi izgublam živce, postajam nestrpna in nesrečna. Prav tako najina otroka, mlajša najstnika, nista neumna in vidim, da začenjata gojiti zamero do očeta.

Kaj naj?! Svetujte mi. Hvala!

Ko boste na moževi prioritetni lestvici na 1. mestu, potem svakinja ne bo več pomembna.

Kakšno anteno imajo na strehi?

In spet in spet -ti čudni patološki  slovenceljski odnosi…in leta in leta…In da še lastne otroke zanemarja, ker ne zmore – patetični papak od tvojega moža- presekat popkovinico in je labilni suženj ata in mame. Ker je logika- da na dveh koncih ne moraš sedet- zaropotaj jasno in glasno -ali ti in vajina otroka -ali ata pa mama non- stop…pa odločit.

Vsekakor je  pa zmagovalka- ta debela svakinja!

Odgovor na objavo uporabnika
Blodnica, 20.03.2024 ob 20:50

Kakšno anteno imajo na strehi?

Za italijanske programe, analogna, ne vem – nekaj kar še lovi Rai, Mediaset ali nekaj podobnega. Ne vem in me ne zanima preveč.

Ha , ha, ha ,to se pa strinjam, da je ta glavna carica, ta težka svakinja, ki se ji apetit še krepi, mater vola , zna komandirat in manipulirat celo familijo in ji gre vse kot po maslu in kar po trepalnicah hodijo, da ji ritma ne zmotijo. Vse čestitke svakinji, ima še potenciala očitno, je znala moža izbrat in familijo.

A si sigurna, da je mož vsak večer pri starših ? Kaj dela pozimi do 19 h, ko je zunaj tema že ob 16 h ? Štiha, bob sadi al anteno šraufa ? Morda kosi ^^

Odgovor na objavo uporabnika
Prioritete, 20.03.2024 ob 20:46

Ko boste na moževi prioritetni lestvici na 1. mestu, potem svakinja ne bo več pomembna.

 

Saj tu ni pomembna svakinja, ona je pac krivec-lenivec, vsi ostali pa niso vskocili zaradi nje, ampak zaradi otrok, vnukov in necakov ter seveda zaradi sina in brata. Tudi jaz bi, ce bi se slo za moje vnuke ali necake.

 

Glede zamere ocetu, tudi jaz sem bila ‘samohranilka’, a nisem otrokom dovolila, da o ocetu slabo mislijo, nikdar nisem rekla zal besede cez njega pred njimi, nikdar nisem pokazala ali kako drugace odrazila, da mi je pol Q. Njihov oce je delal, bil hvaljen, da dela in tudi v tem primeru bi otrokom pocetje oceta prikazala kot pozitovno stvar – pomaga jim, ker ste druzina!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Bah, 20.03.2024 ob 21:10

A si sigurna, da je mož vsak večer pri starših ? Kaj dela pozimi do 19 h, ko je zunaj tema že ob 16 h ? Štiha, bob sadi al anteno šraufa ? Morda kosi ^^

Ja, sem sigurna da je tam. Ne, nima ljubice ali če jo ima, to ni v popoldanskem času in to tudi nima nikakršne zveze s situacijo.

Ampak ste pa res zanimivo škodoželjno privoščljivi. Kako to, da mi to namigujete, ko sem praktično oškodovana od te situacije in škodoželjno namigujete, da se mož goni okoli, ne pride pa vam na pamet, da jaz, brez moža cele dneve, ne bi mogla iskati utehe drugje? No to mi je pade na pamet, ampak prav patetični ste kako bi mi privoščili da bi bila jaz kriva da je mož okoli, kajne?

Ja, kako zaradi otrok- to so  nečaki…in pri živih in zdravih starših – niso njegova skrb, ni njihov uradni skrbnik.  Nečakom vse v rit stiščat, da se imajo luštno,  še tašča in tast plešeta , ko se jim mati pajsa na futru, ja, dajte no dajte…kje ste to videli, no…Da zaradi tega njegovi lastni otroci nastradajo, to je žalostno. Razhajkat zalego leno, v čuba. Saj zato je tak, ko nobeden nič ne zine, vsi tiho kot riti in samo rintajo.

Tu so je zaklala avtorica fake posta.

Saj ne privoščim no 🤗 Zdi se mi čudno, da bi ena debela ženska (poudarek na debela) imela tako moč, da štirje odrasli komaj folgajo opraviti NJENO delo. Ker, kot razvidno iz prebranega, vsi letajo sem pa tja, da opravijo vse tisto, kar bi morala ona. Zdaj pa je tako, da bi jaz moža vprašala, če je rajši s starši ali z menoj in svojimi otroci. Ker na dolge ture to ne more funkcionirat.

Pa ne se jezit name 🙃

Odgovor na objavo uporabnika
kakšno anteno imajo na strehi?, 20.03.2024 ob 21:52

Tu so je zaklala avtorica fake posta.

Še enkrat – antena lovi italijanske programe Rai, Mediaset, LA7…to kar gleda tašča. Nič ni fejk. Ne razumem zakaj se ti zdi tema fejk zaradi antene. Ponavljam – ne spoznam se na antene, vem pa da poleg Eon ali kaj je to digitalno kar pač imamo vsi, imajo oni še tako anteno preko katere gledajo prej našteto in kolikor vem, v naših krajih je to pogosto.

aja, no potem imajo cajt televizijo gledat, jih ne žene z bičem ta močna svakinja…potem ni prehudo…sem si jo predstavljala koz zlobnico iz pravljic ala krotilda pa to…

Kaj ti svetujemo? Jaz naprimer to, da se odselite na svoje. Ker očitno bivakirate pri tastu in tašči še dve mladi družini. V takem primeru ste itak vsi za vse in vsak je “dolžan” skočiti, ko nekdo zažvižga. Kaj si pa pričakovala? Pejte 50 km stran pa boste imeli mir. Navsezadnje tudi tast in tašča nista vsako leto mlajša in prej ali slej bo njun del opravil itak padel na vse vas, svakinja pa tudi ne bo spremenila navad, dokler se ji tako godi. Torej bo tudi njen del opravil ostal, kar pomeni vedno več za vse, ki ostanete. Zdaj se pa odloči, če večji stroški bivanja na svojem prevagajo zastonj streho nad glavo, kjer imate cel kup dela zaradi drugih.

Uf sori, spregledala, da ste 30 km stran. Ja potem pa možu postavi ultimat. Ali bo skrbel za svojo družino (vas), ali pa naj se preseli k primarni in bo vsaj za bencin privarčeval. V slednjem primeru zate in otroke itak ne bo nobene razlike.

Odgovor na objavo uporabnika
saj ni svakinja, 20.03.2024 ob 21:23

 

Saj tu ni pomembna svakinja, ona je pac krivec-lenivec, vsi ostali pa niso vskocili zaradi nje, ampak zaradi otrok, vnukov in necakov ter seveda zaradi sina in brata. Tudi jaz bi, ce bi se slo za moje vnuke ali necake.

 

Glede zamere ocetu, tudi jaz sem bila ‘samohranilka’, a nisem otrokom dovolila, da o ocetu slabo mislijo, nikdar nisem rekla zal besede cez njega pred njimi, nikdar nisem pokazala ali kako drugace odrazila, da mi je pol Q. Njihov oce je delal, bil hvaljen, da dela in tudi v tem primeru bi otrokom pocetje oceta prikazala kot pozitovno stvar – pomaga jim, ker ste druzina!

 

Torej temu očetu več pomenijo nečaki in brat kot lastna žena in lastni otroci. Si prepričana, da je to prav?

Odgovor na objavo uporabnika
urša166, 20.03.2024 ob 23:57

aja, no potem imajo cajt televizijo gledat, jih ne žene z bičem ta močna svakinja…potem ni prehudo…sem si jo predstavljala koz zlobnico iz pravljic ala krotilda pa to…

Ne vem ali prav hočeš izpast glupa ali ti samo uspe. Cajt gledat televizijo? Ja, verjetno kdaj gledata, zvečer ko se vrneta. Takrat je tema in verjetno ni primeren moment za v gozd. Točno vesta, da bosta do večera zdoma in da njuno posestvo ni osvetljeno kot stadion. Zato klicarita mojega moža. Tudi če je samo kratek opravek je to še + 60 km in gre tik tak poldruga ura.

Čeprav me želite nekaj šikanirati da nimam prav ali da se mož goni okoli ali da si izmišljujem in zdaj en dnevnik ali film ki na italijanski TV začne ob 21 za vas pomeni “očitno imata čas”. Ne vem kako uspete funkcionirati s tako pametjo. Pravi biseri.

Ker je eden v familiji nepremičnina morajo 4 odrasli skakat okoli kot norci? Ne me basat!

Res ne vem zakaj tvoj mož to počne. Je v igri kakšna dediščina?

 

uahafa

lepo si ti to sedja spacala, naložila. lepo. jaz tega ne verjamem.  pa veš kje si se izdala. z zadnjim stavkom.  da so otroci začeli gojiti zamero. hahahaa tega otroci tko ne počenjo. zakaj bi otroci gojili zamero, ker ati dela veliko. hahhhaaha mislim.  ti gojiš zamero. in si tolk prasica, da se skrivaš za lastnimi otroci.  prasica si. ti bi rada zase ugodno, boljše, bolj bogato življenje. rada biveč keša. mt ite da mož dela izmensko, da nima dnarja. če bi on imel neko full hudo sluzbo ko bi delal samo dopoldan in pol še to pomagal, pa tebi dal 3000 na mesec, kao tolažbo, pa bi ga doma v g string in  miniki čakala z odprto mokro pizdo.  hahhaha ti  zdja iščeš način , kako se ločit.  si že dala luliko, keremu  sodelavcu, kolegu. te je keri pofukal.  ja prasica si.  jaz imam bajt. tolko dela tudi ni skoz.

Nehajte ji odnašat rit, ker ona ni bolna, ampak samo debela!

Je pa to res čudna “domača” folklora Cankarjeve matere, ki se ji sin (tvoj svak) smili, ker ima tako babo.

A tvoj mož, drugi sin pa se ji nič ne smili, da se mora zaradi ene lene bajse voziti 30 km in zanemarjati družino?

Naj tvoj mož vpraša svojo mater, če ji je sin od bajse več vreden?

Naj pa še otrokaa pelje kdaj tja, saj jim bo luštno. Skupaj bojo, kaj naredili…

Tvoj mož je papak brez hrbtenice, ki ni sposoben rečt NE. To itak že veš. Svakinja nima nič s tem.

Torej če prav razumem. Ker sta tast in tašča vpeta v pomoč enemu sinu, je drugi sin vpet v pomoč njima. In problem je tu debela snaha?

Če prav razumem tašča skuha in zlika, tast  otroke v šolo pelje in iz šole, ter na dejavnosti? Zaradi teh stvari sta onadva tako zelo obremenjena, da mora tvoj mož na pomoč hodit. In pomaga njima- na njivi, vrtu, kosi travo, čisti peč……Oprosti ampak tast in tašča sta zaradi snahe obremenjena koliko? Tašča pol ure več lika, kosilo je vseeno ali skuha za dva ali 5 ljudi, ok tast cca. 2 uri na dan prevaža vnuke.  Najbrž je pa res, da drugi sin ne pomaga pri bajti in okoli bajte toliko, kot bi onadva želela ali potrebovala in potem kličejo tvojega moža. Torej ni problem v kilaži snahe ampak v pričakovanju staršev do otrok.

Odgovor na objavo uporabnika
xxl182, 21.03.2024 ob 07:15

uahafa

lepo si ti to sedja spacala, naložila. lepo. jaz tega ne verjamem.  pa veš kje si se izdala. z zadnjim stavkom.  da so otroci začeli gojiti zamero. hahahaa tega otroci tko ne počenjo. zakaj bi otroci gojili zamero, ker ati dela veliko. hahhhaaha mislim.  ti gojiš zamero. in si tolk prasica, da se skrivaš za lastnimi otroci.  prasica si. ti bi rada zase ugodno, boljše, bolj bogato življenje. rada biveč keša. mt ite da mož dela izmensko, da nima dnarja. če bi on imel neko full hudo sluzbo ko bi delal samo dopoldan in pol še to pomagal, pa tebi dal 3000 na mesec, kao tolažbo, pa bi ga doma v g string in  miniki čakala z odprto mokro pizdo.  hahhaha ti  zdja iščeš način , kako se ločit.  si že dala luliko, keremu  sodelavcu, kolegu. te je keri pofukal.  ja prasica si.  jaz imam bajt. tolko dela tudi ni skoz.

tak “gospod” pa take besede

New Report

Close