Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tašča

tašča

Mislim, da bi moral tukaj tvoj mož narediti red.
Tašča se nima kaj vtikati .
Upam da imaš svoje gospodinjstvo.
Tašče spremenila ne boš- to je dejstvo.
Ona je navajena komandirat, je staromodna kmečka , primitivna ženska.
Taka je bila moja tašča.
Sva pri njej in tastu naredila svoje stanovanje , prav tako je kmetija.
Pa sva bila z možem oba v službi.
Ko sva se poročila, je pa kar zahtevala, da neham k staršem hodit in da bom spraševala njo kaj na delam, pa ,da tukaj ni letanja naokoli, ampak delo, delo, delo.
Malo morgen.
Po dveh mesecih sem odšla od tam, mož pa z mano.
Zdaj imam pa mir pred njo.
Tastari in tamladi nikoli niso za skupaj, sploh, če je kmetija.

Mlada mamica ima še celo življenje čas, da pokaže svojo pridnost. Meni se kot materi in noni ne zdi pametno, da bi na vročini čez 30 stopinj mlada (doječa) mamica grabila seno, dojenčka pa imela v vozičku! Kakšno bo mleko, ko bo podojila dojenčka? Verjetno bi dojenček, ko bi popil razgreto mleko takoj pričel driskati. Tudi sama sem doma s kmetov, sem pregrabila nič koliko, zato vem, kako to delo zgleda in kako težko je, posebno v tej vročini.

Mlada mamica ima še celo življenje čas, da pokaže svojo pridnost. Meni se kot materi in noni ne zdi pametno, da bi na vročini čez 30 stopinj mlada (doječa) mamica grabila seno, dojenčka pa imela v vozičku! Kakšno bo mleko, ko bo podojila dojenčka? Verjetno bi dojenček, ko bi popil razgreto mleko takoj pričel driskati. Tudi sama sem doma s kmetov, sem pregrabila nič koliko, zato vem, kako to delo zgleda in kako težko je, posebno v tej vročini.[/quote]
Razgreto mleko, ta je pa dobra. Kar v hladilnik z njo.


Kar pocne ona pa ni ok in tudi ne normalno zal. Premalo mej so ji v zivlj.postavili da se upa zdirati na druge. Mogoce ima tudi kako osebnostno motnjo. Ne jemlji njenih tezav nase. Kako bos to resila ne vem,vem pa da enostavno ta babetina ni vredna da vam unici druzino!! Slej kot prej je ne bo vec,otrok pa bo rastel v razdrtem domu. Pogovori se z mozem..mirno,racionalno,prosi ga za njegovo mnenje,njegovo opazanje,naj bo malo pozoren na incidente in poiscita resitev skupaj. Spostuj ga a ga nezno vodi ker tudi njemu ne more biti lahko med dvema ognjema..pa srecno!

Hvala vam za mnenja. Tečna tašča ima pač svoje mnenje, ker je verjetno neki podoben tip človeka kot moja tašča,zmaj 🙂 No, kaj imate mogoče kak nasvet za mene? Midva se pogovarjava o tem, da bi šla živet k men domov za prvo silo, ker prostor je. Jaz imam trenutno 600€ porodniške Moj pa si mora prispevke plačevat še leto in pol, je mlad prevzemnik … v službo še ne more 🙁 živi od kmetije. Zamislila sva si pač, da bi imela neko dejavnost na kmetiji in zato toliko drv nacepamo, da se pač lahko stroji kupijo ampak volje več ni. Študirala pa sma, da bi moj hodo gor pač zjutraj pa delal do neke ure ali cel dan odvisno od obsega dela … jaz pa bi mu tud pomagala, tašče pa da ne vidim. NJegovemu ateju pa bi npr. plačal, da bi krave zrihtal zvečer … položnice pa to bi itak mi2 plačevala kot doslej. Sam živeli več ne bi tu. Bi to šlo?? Kaj mi lahk svetujete? Jaz bi bla presrečna, če bi ble drugačne razmere, ker mi je nakmetiji full fajn živet in sem cela srečna, ko tašče ni, da grem v vrt pa delam, d ami ne diha za ovratnikom.

Vidva nista fakultete videla niti od zunaj. Ne veš kaj bi rada, tašča ti je izgovor za tvojo nemoč in neznanje, zato je edino pametno da gresta k tvojim, saj ti bodo le oni zanašali rit. Pusti taščo, da živi tako kot hoče saj je na svojem in na svojem gnoju lahko vsakdo kikirika.

Vidva nista fakultete videla niti od zunaj. [/quote]
Kaj pa tvoja funkcionalna pismenost? Študirala sva v tem smislu pomeni razmišljala sva, tuhtala sva. Avtorica nikjer ne omenja fakultete.

V bistvu sva študirala na faksu. Jaz sem prof. Ampak dojim pa piaem na telefonu z eno roko in se mi na enem forimu ne da ubadat s tem kak pisem.

pa daj no ženska, seveda maš prav, samo tukaj je TVOJ na vrsti da popi***** dobesedno in ji pove da naj gre zaj++++ koga drugega.
pa naj ji kar reče, da bosta šla na svoje in bo sama.
res pa kaj se boš ti bockala z njo, samo boš pa morala nekako se ojačaš, da ne vzameš vsake njene besede za zlato, pa o tem premišljuješ, pa te mori!

Da gresta stran. Kaj bo mozno s kmetijo se zdalec ni tako pomebno. Lepo po vrsti. Da gresta stran je nujno za druzino in topel dom otroku. Se pa bojim da se bo vedenje pri tasci samo stopnjevalo in se bosta od nje morala pocasi popolnoma distancirati. Ampak to bo morala pa ona sprejet ker je s svojim nerazumnim in zaljivim vedenjem to sprozila. Delujta slozno! Zenska je pac zal motena in temu primerno nespostljiva. To je morda za moza se huje za sprejeti kot zate zato vama zelim veliko sloge in ljubezni da premagata zunanje ovire ker zdaj ste vi trije najpomembnejsa ‘celica’. Srecno!

Ne, njej je uspelo že to, da nikoli tvoj ne bo. Niti nikogaršnji.

Zato kar brez slabe vesti in umirjeno začni pakirat, ter čimprej od hiše. Ko boš na svojem, počisti odnos(e) s to družino, tako pred državo kakor pred Cerkvijo. V obeh primerih se da dokazati, da je zakon bil neveljavno sklenjen.

Bolje da greš prej, dokler je tvoj otrok dovolj majhen, da se ne bo spominjal tega okolja in tega funkcioniranja.
Zakaj si vztrajala, saj si videla kaka prismuknjenka je? Niso vsi odrasli tudi “odrasli”. Eni so odrasli s posebnimi potrebami, ki jih ni nihče diagnosticiral pravi čas, da bi se drugi na to pripravili in vedeli, pri čem so.

To pa res vse drži, kar ste pisali … ampak razmišljam, če je mogoče ta oseba psihično motena? Včeraj ji je moj povedal (brez moje prisotnosti), da bi jaz imela veliko več volje, da bi vse delala, če ne bi ona meni stala za ovratnikom pa mi s prstom kazala kako in kdaj .. in se obnašala kot da sem dekla. Pa da če ne bo bolje, da gremo vstran. Ampak velikokrat sem ji že oprostila pa se normalno potem dalje pogovarjala pa je čez par mesecev spet tako delala, da kriza. Danes se je ženska svinjsko prijazno pogovarjala, mi pritrjevala, rekla naj z njimi obedujem, ker mojega ni bilo doma, skratka … kot druga oseba, to je vedn tak … kaj če ima shizofrenijo?

Avtorica, smiliš se mi. Najprej poskrbi zase in dojenčka, to ti naj bo prioriteta. Moja prijateljica je tudi s kmetov in je grabila seno na vročini, njen mali je bil star ravno 3 ali 4 mesece. NI se hotel več dojiti, je rekla, da se mleku spremeni okus ali nekaj podobnega, tako da se čuvaj, kolikor se da. S taščo bosta pa že zglihali, ko bo čas, če ne, pa tudi prav. Vse dobro.


To nima veze z sizofrenijo prej z manipulatornim vedenjem sociopatke..bejste stran..

POJDITA NA SVOJE, TUD ČE NIČ NIMAŠ ZA JEST PO PLAČANI NAJEMNINI, NE DOVOLI SI DA TI NEKA ŽENSKA, TAŠČA, GRENI TVOJE VSAKDANJE ŽIVLJENJE.


Zakaj?[/quote]

3 mesece po porodu? Uni debeluški iz teme spodaj ste našli kup olajševalnih okoliščin, da ni treba hujšat, tale pa naj gre iz porodne dobe grabit?
Vešča naj grabi sama. Sicer ji pa lahko hči pomaga, zakaj hčero špara?[/quote]
Tocno to je tudi meni padlo na pamet. Dvojna merila – za eno je 1 leto po porodu normalno, da še sebe ne more spraviti v red zaradi hormonov, druga pa naj 3 mesece po porodu špila fizičnjaka.

;-)))) ne, ti si nekaj iz svoje izvorne družine v to se prišla na-učit. Tvoja vzgoja je bila napačna, zato boš vedno srečevala take ljudi kot v tej družini (nategovalce na polno), dokler ne boš ozavestila kaj ti manjka.

Meni tvoje opisovanje situacije diši po dejstvu, da si odraščala brez očeta (vsaj duhovno odsoten), zato po svetu hodiš naivna. Če temu ne bi bilo tako, potem bi: ” Včeraj ji je moj povedal (brez moje prisotnosti), da bi jaz imela veliko več volje, da bi vse delala, če ne bi ona meni stala za ovratnikom pa mi s prstom kazala kako in kdaj .. in se obnašala kot da sem dekla. Pa da če ne bo bolje, da gremo vstran.” znala prepoznati kot še en nateg več po liniji najmanjšega odpora. Človek se pri svoji ženi in svojem otroku ter prevzeti kmetiji pač ne dila s svojo materjo! Če je dedec….

Malo porajtaj, kako hitro te bo-jo začel-i nagovarjat za še enega otroka. To bo nov poizkus nategovanja, da te pri hiši zadržijo kot deklo.

s takimi ljudmi ni moč drugače ravnati kakor po principu izvršenih dejstev. V tvojem primeru, da greš brez besed vstran in stvari zaključiš. Tudi zato je ta pot najpravilnejša, ker je zate najtežja. Sicer pa te v obeh primerih (če ostaneš ali pa ne) čaka novo razočaranje, saj si bo tašča lastila vajinega otroka čim bo shodil. Njen argument bo, da ga bo naučila delati(vzgoja za hlapca-kakor je svojega sina) ker s tabo itak ni nič.

Odnosi so v bistvu srhljivo preprosti, je kot igra šaha, po otvoritvah prepoznaš način-e napada ali obrambe.

Tako zelo si naivna, da ne doumeš, da je citirano le poizkus tvojega nesojenega moža, da svojo mati pouči, kako naj s teboj manipulira bolj prefinjeno. To ni tvoj mož, to je hlapec lastne matere. Zato je vajin zakon neveljavno sklenjen, ker ni samostojna osebnost. To je le na papirju, duhovno pa daleč daleč od tega. Tudi njegov oče ni nič od moškega.

Samo stran od takih, ker najbolj nasrkala zaradi njih bosta ti in tvoj otrok… Govorim iz lastnih izkusenj, ker mi (otroci, zdaj sicer odrasli) smo odrastli v taksnem strupenem domu in se zdaj odpravljamo travme iz otrostva. Mamina tasca se je skozi znasala nad njo, klevetala naokoli, mi smo delali kot zivina, vsak dan bili pretepeni s strani ocetovih starsev, kasneje sta se njega proti nam nascuvala. V soli smo bili vsi odlicnjaki, navzven super in verna druzina, za zidovi pa… Obup! Nicvredni gnoji, to smo vsak dan odrascanja slisali. Poleg vseh ostalih zmerljivk in polomljenih kosti, ker na kmetiji se hitro kaj “ponesreci zgodi, delovna nesreca in to…”. Ne vem kaj ti svetovati drugega, kot da postaviti meje skupaj s tvojim ali pa iti na svoje, cimdlje stran od nje. Unicila ti bo zivljenje. Za njo nikoli ne bos dovolj dobra, dokler bosta stanovali skupaj. Najbolj se mi pa smili otrok, se kaze zacetek istega vzorca. Mene so kot novorojenko prinesli veseli v hiso, jih je tasca ozmerjala da kaj me nosijo po rokah, naj izginejo k zivalim delat… Mi smo se dovolj naucili od njih, kaksni ne bomo. Vso sreco! Zberi pogum, ce se bo stopnjevalo… Tvoj pa ima, da drzi s tabo! Lp

Jaz pa ne razumem, zakaj se ti zdi nekaj posebnega, če si med nosečnostjo hodila delat. Saj nosečnost ni bolezen in če ne gre za rizično nosečnost, ženska do nastopa porodniške itak dela.
Se mi zdi, da že iz tega izhaja marsikateri problem…

Ne morem verjeti, koliko je takih podobnih primerov. Zelo se strinjam z “gola resnica”. Ja, Yo_ kje sem to zapisala, da se mi zdi to nekaj posebnega? S tem sem jaz želela le povedati, da med nosenostjo sem pomagala na kmetiji in hodila na inštrukcije, torej sem delala, nisem se delala invalida, tako kot je ona to povedala. Rekla je, da me devet mesecev ni vidla in da sem se naredila invalida. Pa me je hudo križ bolel, ker imam nasloh full probleme zaradi poškodbe pa nisem jamrala. Njena hčerka pa je bila v bolniški tudi zarad hrbtenice in ni nič delala, še zdaj ko ima stare otroke 4 in 2 leti, ne more hiše sčistit, ker nima časa, si bo omislila čistilko enkrat tedensko. Pa to ni nič takega. Za njo in njenega sem jaz z mojim pomagala drva cepat, medtem, ko je ona le kosilo skuhala za nas. Ona ni mogla pomagat, ker imaotroke. Pod njihovo hišo vsako leto kosimo, od tega imamo mi krmo, oni pa spucano in niti enkrat ne pomagata grabiti ne njen, ne ona … halo?!

Ampak ta njena hčerka živi pod njeno streho kot ti?


Oprosti, Yo, ampak to pa res ni relevantno. Tašče se kar naprej primerjajo z mamo in vreščijo, kako mora snaha imeti točno toliko časa zanjo kot za mamo, da mora dojenčka zaupati njej točno toliko kot mami, kako ima tašča pravico vedeti vse o načrtovanih nosečnostih in težavah z zanositvijo enako kot druga mama … Ampak ko hčerko hrbet boli, je boga, snaha je pa lena (če predpostavimo, da je res, kar avtorica piše). Ker tašča sme imeti dvojna merila, snaho smo pa vzeli v hišo in ima da uboga. In da nas obravnava točno tako kot svojo mamo.

pravzaprav sta stara dva podarila kmetijo sinu, ki je za to prejel konkretno vsoto od države .
avtorica lahko staro flikne na cesto pravzaprav.

Lahko bi ja, če bi bila prasica. Kaj pa če mi ostanemo tukaj pa jaz delam le v vrtu, seno, se ukvarjam z dop.dejavnostjo,ki sva si jo zamislila, urejam rože in kosim travo okrog bajte, pomagam mojemu pri drvah, pol subvencij da moj njima, zaslućek od krav gre njima, od vinograda pa tudi polovico njima, kaj pa to?

New Report

Close