Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “Tašča” v tujini, jaz naj pa zanjo prašiče gojim

“Tašča” v tujini, jaz naj pa zanjo prašiče gojim

Preselila sem se k fantu, ki živi na koncu Slovenije v eni precej zabačeni vasi iz katere izvirata njegov starša. kKo je šel sin na študij v Ljubljano, se je mama preselila v Nemčijo, kjer je bil zaposlen oče. Denarja jim ni manjkalo, zato sta si tukaj postavila lepo hišo v kmečkem slogu. Ker ima fant dobro službo v njegovih domačih koncih, mi ni bilo težko iti k njemu. Sama delam od doma zato mi je skoraj vseeno od kod delam. Njegova mama se je odločila, da nama bo kupila par prašičev, da jih spitava in ko pride njihov čas, prideta domov ona dva in se naredijo klobase. Sem vegetarijanka in mestna punca, zato mi na pamet nje pride, da bi imela prašiče za katere bom skrbela, na koncu pa jih bo nekdo pojedel. Fant imam službo v katero ne more hoditi smrdeč po prašičih in tudi vešč ni prav nobenih kmečkih opravil. Res ne vem kako si je njegova mati zamislila vse skupaj, ker se ji ne da dopovedati, da se midva tega ne greva. Bojim se, da bom en dan v ogradi, ki jo imajo pripravljeno, zagledala prašiče.

 

a je april po novem taščohejterski mesec na monu? preden se začne kregarija okrog dopustov?

oink oink

Zeeeeeeh!!!

Glej, mi nismo pravi naslov.

Če nista stara tlinajst, vprašaj svojega desca, zakaj mamici dovoli, da vama kupuje živali, ki jih je treba pitat in se ukvarjat z njimi, s tem, da to ni bila vajina ideja. To je šele začetek vajinega skupnega življenja, prašiči so tukaj samo prispodoba in napovednik za to, kar šele bo.

Vzgoji bonsai (shirane) prašiče, pa ne bo kaj jesti. Pa še dela in stroškov bo manj z njimi. Pitaj jih 1x tedensko.

Prodaš al pa podariš in je to to. Ne vem, zakaj vsi zlovenčki tako častijo to kmetavzarijo. Če ti kupijo živali, ki jih ne moreš in noče vzdrževati, jih daš stran. Super darilo v 18 stoletju, v trenutnem pač malo manj. Cajt, da se te ljudi postavi na realna tla. jaz bi še kmečko bajto jim podrl in zgradil nekaj v high tech arhitekturnem stilu.

Tašča je pametna, sposobna in podjetna ženska.

🤣😆😆😆😂😂😂😂😂😂, da si dam dzška s smehom. Ker me dramski krožki in resnu, mečejo na smeh. Hvala. 😆

Odgovor na objavo uporabnika
Direktna998, 07.04.2024 ob 20:39

Tašča je pametna, sposobna in podjetna ženska.

Zase ja.Druge naj pa pri miru pusti….

Spustiš jih na prostost prašičke, da ne bodo v ujetništvu, butara ena. Kaj se ne znate zmenit, meni tega že ne bi uspeli podturiti…

Tudi jaz se tega ne bi šla. Ali imela tipa z kmetijo. Ne bi želela biti suženj kmetije (adijo dopusti),niti ne bi želela sodelovati pri cimerkoli. Žival ali krompir. Niti jedla ne bom,niti rihtala.

Tašča pa zna imeti idejo,ja. Če ti ni do tega,da popokaš kufre / rihtaš pujske,in potem še gledaš koline cimprej fantu povej,naj se zmeni z mamo. Ali pa jo pokliči kar sama in jo vprašaj kako je z tem in če je imela kakšna pričakovanja od tebe.

Fajn opravi!

Če ti pujski viška hodijo jih jaz vzamem.  Taščo pa kar samo popedenaj. Se morate za sebe postavit, ni druge 😛

Odgovor na objavo uporabnika
sleepyhead70, 07.04.2024 ob 19:29

Glej, mi nismo pravi naslov.

Če nista stara tlinajst, vprašaj svojega desca, zakaj mamici dovoli, da vama kupuje živali, ki jih je treba pitat in se ukvarjat z njimi, s tem, da to ni bila vajina ideja. To je šele začetek vajinega skupnega življenja, prašiči so tukaj samo prispodoba in napovednik za to, kar šele bo.

Podjetnost s prašiči? Še ena kmečka deklina, ki v lajfu še ni videla, kako od znotraj funkcionira podjetje z 2 zaposlenima, kaj šele 5000.

 

Sposobna? Prej lena. Ona gre malo v Nemčijo, snahica ji naj oa v Slo vzgaja živalice.

 

Pametna pa je. Inteligenca in modrost ji pa zelo očitno manjkata.

Škoda, da ni to moja tašča. Midve bi super sodelovali. Če bi delala od doma,bi jo še prosila za vrt.

kaj boš pa žrl tele??

Odgovor na objavo uporabnika
Vegetarijanka, 02.04.2024 ob 14:29

Preselila sem se k fantu, ki živi na koncu Slovenije v eni precej zabačeni vasi iz katere izvirata njegov starša. kKo je šel sin na študij v Ljubljano, se je mama preselila v Nemčijo, kjer je bil zaposlen oče. Denarja jim ni manjkalo, zato sta si tukaj postavila lepo hišo v kmečkem slogu. Ker ima fant dobro službo v njegovih domačih koncih, mi ni bilo težko iti k njemu. Sama delam od doma zato mi je skoraj vseeno od kod delam. Njegova mama se je odločila, da nama bo kupila par prašičev, da jih spitava in ko pride njihov čas, prideta domov ona dva in se naredijo klobase. Sem vegetarijanka in mestna punca, zato mi na pamet nje pride, da bi imela prašiče za katere bom skrbela, na koncu pa jih bo nekdo pojedel. Fant imam službo v katero ne more hoditi smrdeč po prašičih in tudi vešč ni prav nobenih kmečkih opravil. Res ne vem kako si je njegova mati zamislila vse skupaj, ker se ji ne da dopovedati, da se midva tega ne greva. Bojim se, da bom en dan v ogradi, ki jo imajo pripravljeno, zagledala prašiče.

 

Qiq qiq qiq😁😁😁😁 kašne neumnosti?   Če pa je res, na vaši poišči kmeta, ki ima qicike, mu daj 1000 €.  da spita se tvoje, potem p naredite furež kot se spodobi

Imaš kar nekaj možnosti:

1. Spij pol litra piva, se postavi pred njo in ji povej, da prašičev ne boš gojila, četudi se svet na glavo postavi. Razložiš, da ne ješ živali, ker se ti smilijo. Povej, da nekaj stvari  res potrebujeta in so na seznamu. In ji daš list. Greš.

2. Po elektronski pošti ji napišeš  par stavkov. Glej zgoraj. Lahko brez piva.

3. Na mobitel ji pošlješ sporočilo, kjer zavrneš prašičjerejo in dodaš seznam.

4. Napišeš pismo, v katerem se prijazno se zahvališ za prašiče in ji poveš, da je njihova reja in žrtje v nasprotju s tvojimi/vajinimi vrednotami in darilo prijazno zavračaš.

5. Naj eno od navedenih možnosti naredi tvoj srček, njen sinček.

Ne vem, kakšen je vaš način komunikacije. Težave so se šele začele. Če jih ne boš rešila na začetku, bo samo še slabše.

 

New Report

Close