Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča želi izbrati ime za dojenčka.

Tašča želi izbrati ime za dojenčka.

Meni se zdi, da je to izbira staršev in da sta mama in oče tista, ki odločata. Ne želim, da je hčerki ime Milica, kot bi ji tašča rada dala ime. Mož pravi, da mu je vseeno češ ime kot ime, meni pa se to ime ne zdi primerno za to okolje niti mi ni všeč. Kaj pravite res pretiravam kot pravi mož? S taščo se pa itak ne pogovarjave že mesec dni odkar sem rekla, da ne bo Milica ampak bo tako kot bom jaz želela.

lepo povejta tašča je izbrala ime svojim otrokom, vidva in samo vidva bosta pa vajinim.

ne tasca, ne mama, ne ata, ne tast, ne teta, ne stric ne brat, ne sestra, ampak vidva.

Tašča ima pravico izbrati ime, ker je celo življenje garala!

Pa kaj se sekiraš za vnaprej. Dokler ne boš imela otroka v naročju in začutila njegovo ime je brez veze karkoli diskutirat z širšo družino. Če je tvojemu možu vseeno, pač ti izberi ime. Saj podatke za vpis v register ne bo dala tašča, ampak ti. Če bo užaljena pa naj bo, ti se fokusiraj na dojenčka.

Ti povem še našo prigodo. Vedno sva si naredila nek ožji izbor imen. Za drugega otroka sva se zmenila da bo ime iz tega ožjega seznama izbral mož. In ga je, vsi so vedeli da če bo punčka bo pa Sara. In potem je prišel porod, bile so komplikacije pri meni in je bil dojenček več kot 2 uri v moževem naročju. In ko sem jo končno dobila, mi je mož rekel da ji ime Sara ne paše in da bi ji dala drugo ime. In točno tako je bilo. Ko zdaj razmišljam o tem, se čisto strinjam z njim da ime Sara ni bilo pravo zanjo.

Pravilno, kar vztrajaj pri svojem hči ti bo nekoč hvaležna. Milica je ime za jug ne za Slovenijo, pa tudi drugače se tašča nima kaj vmešavati pri tem ona je svoje že izbrala, ko je bil njen čas sedaj naj pusti mlade pri miru.

Razvajeni milenijci bi res lahko pokazali malo spoštovanja do starejše generacije, ki je 40 let garala.

Odgovor na objavo uporabnika
Qw1, 04.01.2024 ob 18:38

Pravilno, kar vztrajaj pri svojem hči ti bo nekoč hvaležna. Milica je ime za jug ne za Slovenijo, pa tudi drugače se tašča nima kaj vmešavati pri tem ona je svoje že izbrala, ko je bil njen čas sedaj naj pusti mlade pri miru.

Ni nujno, da je tašča izbral svojim otrokom ime. Na Balkanu imajo nekje navado, da babice in dedki izberejo ime novorojenčku, mogoče je bilo enako pri njej pa bi zdaj rada tradicijo na snaho prenesla.

Odgovor na objavo uporabnika
Besna mama, 04.01.2024 ob 18:08

Meni se zdi, da je to izbira staršev in da sta mama in oče tista, ki odločata. Ne želim, da je hčerki ime Milica, kot bi ji tašča rada dala ime. Mož pravi, da mu je vseeno češ ime kot ime, meni pa se to ime ne zdi primerno za to okolje niti mi ni všeč. Kaj pravite res pretiravam kot pravi mož? S taščo se pa itak ne pogovarjave že mesec dni odkar sem rekla, da ne bo Milica ampak bo tako kot bom jaz želela.

Glej to narediš takole, vsaj mdva bi če bi imela možnost…

Moja mati je imela taščo Jerco, bili sta kot pes in maček, celo zravsali sta se, ker je pač problematična sva ji z ženo imela namen podariti vnukinjo Jerco, pa žena do rojstva sina ni imela pojma za kaj gre, ženi je bilo ime Jerca za tako željeno hči odlična izbira, jaz sem se pa samo muzal, OK pa naj bo, za sina pa sva izbrala ime Blaž jer je bil že pra ded Blaž, pa naj bo še eden.

zgolj v razmislek

 

Nima tašča kaj praskat tlele. Zakaj se sploh o tem z njo pogovarjate?

pa kaj ne vidite, da je provokacija? A ste vsi tukaj z IQ mlačnega mleka?

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 04.01.2024 ob 19:37

Nima tašča kaj praskat tlele. Zakaj se sploh o tem z njo pogovarjate?

Saj se ne, sama je začela s tem kako ji bo ime in da je njej všeč ime Milica. Prvo sem poskušala ignorirat potem pa bolj se bliža rok bolj je težila celo neke zapestnice in deke z vgraviranim imenom je naročila.

V sobo pride matičarka, poveš ime in priimek ter podpišeš.

Odgovor na objavo uporabnika
Besna mama, 04.01.2024 ob 20:09

Saj se ne, sama je začela s tem kako ji bo ime in da je njej všeč ime Milica. Prvo sem poskušala ignorirat potem pa bolj se bliža rok bolj je težila celo neke zapestnice in deke z vgraviranim imenom je naročila.

Naj ji pa njen mož naredi eno Milico…to pa danes res ni problem…

Bolano… Ne bi nikoli dovolila, da se kdo vtika v kaj takega kot je ime otroka. Tašča je imela svojo priložnost, da izbere za svoje otroke, ti imaš zdaj za svoje. Ne pusti se prepričati v karkoli drugače, saj boš najverjetneje obžalovala.

Milka ne bi bila?

 

Si videla kje, da pride maticar k tasci vprasat, kako bo vnuku ime?

V porodnisnici te pridejo vprasat, kako je otroku ime, ti podpises, moz gre pa pol podpisat na ue. Tasce v tem filmu ni.

 

Glede imena, kot je ena zgoraj opisala, midva ima tri fante, ime izbrano v naprej v ozjem izboru 3-4 imen, pa se nama je tudi zgodili, da enostavno, ko sva videla novorojenca, ni bil tisto, kar sva izbrala, ampak en od drugih 2-3 imen. Za deklico sva imela pa eno samo ime, a nobene deklice.

Odgovor na objavo uporabnika
kdo njo vprasa, 04.01.2024 ob 20:25

 

Si videla kje, da pride maticar k tasci vprasat, kako bo vnuku ime?

V porodnisnici te pridejo vprasat, kako je otroku ime, ti podpises, moz gre pa pol podpisat na ue. Tasce v tem filmu ni.

 

Glede imena, kot je ena zgoraj opisala, midva ima tri fante, ime izbrano v naprej v ozjem izboru 3-4 imen, pa se nama je tudi zgodili, da enostavno, ko sva videla novorojenca, ni bil tisto, kar sva izbrala, ampak en od drugih 2-3 imen. Za deklico sva imela pa eno samo ime, a nobene deklice.

Jaz imam tudi še vedno ime za deklico, pa mi ni bila namenjena…

Mila je meni zelo lepo ime. Kaj pa imaš ti nagledano?

Zakaj si uničuješ živce? Ko boš rodila, bodo itak tebe vprašali, kako bo otroku ime. Napišeš, podpišeš in je opravljeno. Prej seveda z možem skupaj izberita ime.

Tašča je že imela priložnost izbirati imena svojim otrokom.

 

Milica? Tašča izbira ime? Dajte se vi južni že enkrat malo otresti teh vaših srednjeveških navad. Kaj sploh govoriš komurkoli, ne samo tašči, da bo punčka? Ne vemo. Nismo vprašali. Bo presenečenje. In potem pokličeš iz porodnišnice in poveš “imamo Majo”. Naprimer. V porodnišnici boš ti povedala, kako bo otroku ime. Moža po vsej verjetnosti niti zraven ne bo, če ste taki ljubitelji tradicije, tako da niti ugovarjati ne bo mogel. Problem rešen. Kaj se sploh sekiraš? Drugič pa bodi tiho in ne izblebetaj vsega. Nihče, razen tebe in moža ne rabi vedet niti spola, niti imen, o katerih razmišljata, navsezadnje niti točnega datuma poroda ne.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno443, 04.01.2024 ob 18:13

lepo povejta tašča je izbrala ime svojim otrokom, vidva in samo vidva bosta pa vajinim.

ne tasca, ne mama, ne ata, ne tast, ne teta, ne stric ne brat, ne sestra, ampak vidva.

Točno tako.

Ona je že imela svojo priložnost!

Itak pa, k tebi pride v porodnišnico iz matične, zapiše ime in fertik.

Povej ji, da se zdaj reče Policija…

New Report

Close