Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašče gor tašče dol – a je bilo tole prav ali ne

Tašče gor tašče dol – a je bilo tole prav ali ne

taščina reakcija je bila neprimerna.
Če je želel it sama še na sprehod, bi morala to povedati, ne pa kar sp***dit.
Njen nasmeh pa pove, da se točno zaveda, kaj je naredila. Zavestno te je ignoirala. To je bilo grdo.

Jaz bi jo ubogala in šla spat ali pa knjigo brat!!! Sama ne morem makniti nikamor, zato bi “bušnila rit” tašči ali mami, da bi ju le za kak sprehodek imela pri sebi…
Pa brez zamere in lep dan vsem želim!!

Nisem brala druge o dgovore in zato ne vem kakšno mnenje prevlada moje pa je:
Sicer ne vem ozadja kakšen odnos imate iz tvojega pisanja pa sem jaz razbrala:
tašča je pomirkala otroka in skuhala kosilo nao ga je peljala še na sprehod. Morda ti ni hotela uiti morda je mislila, da bi tebi pasalo, da si malo odpočiješ….skratka jaz ne bi gledala vse tako črno. Je pa res da se starejši ljudje zelo težko prilagajajo spremembam in s tem ko ste se srečali na stopnišču je bilo izve njenega plana . Ona si je pač zadala da tamalčka pelje še na sprehod in ga je. Pa pomojem ni mislila slabo.
Vem da ti je pritisk narastel vendar poskušaj gledati pozitivno.
lp

Prav zanimivo je gledati kako različne izkušnje imate (imamo) z mamami svojih možičkov….

Pa saj kot pravim v 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} me njena dejanja ne motijo, čeprav me npr.: svakinja ”opozarja” da se njej zdi, da postaja rahlo vsiljiva…

Jezna sem samo ob redkih primerih kot je tale z vozičkom pa tista ko ob 21.30 zvečer prilomasti nenapovedano v naše stanovanje in misli, da jo bomo najmanj kušnili za dobrodošlico… Takrat mi ponavadi poči film in zato se takrat pridem malo skašlat sem na forum… Da mi je pol lažje in gre lažje mimo mene…

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Kar se mene tice, si cist adijo.

Tvoj post, tvoje razmisljanje, tvoje skrbi, tvoja jeza, tvoja zalost. Vse, prav vse.

Babi je cuvala pikca. Skuhala kosilo. In si o jezuskrscenmaticek drznila zaliti tvoje roze. To je valjda samo za v zapor ane? Roze zalit. Ojej. Ce bi moja tasca roze zalila, bi ze vidla hudica. A si ti normalna??????? Cudno da nisi znorela, ker je v piskr za cmoke dala vodo. To je pa okay ali kaj? Kaksna je ze razlika med cmoki pa rozami?

In potem je carovnica stara v lepem vremenu peljala tvojega otroka na svez zrak? Saj clovek ne more verjet, kaj si te vesce dovoljo ane? Verjetno bi bilo boljse, da bi ga ves cas pustila v postelji, pa naj tam krici kolikor ga je volja, bo vsaj imel moznost videt, kako je bit Luciano Pavarotti ane?

In kaj je ta vesca kriva nenazadnje, ce si ti kot kura brez glave letala po vasi? Jaz pametne povezave ne najdem.

Seveda si ne drznem pomislit, da si jezna neupraviceno.

Kar se tice pa funkcij “babi” in “mami”… Ob taksnih cudnih postih vcasih ne bi bilo narobe, da bi se te kar zamenjale.

Nasvet za v bodoce…… NE DELAJ PROBLEMOV TAM, KJER JIH NI.

Z odlicnim spostovanjem,

Ocka

Ne, ni naredila prav za moje pojme…
če je bilo res tako, da si rekla da greš z njima na sprehod, potem bi bilo lepo od nje, da bi te počakala… end of story!!!

uno od zadnjič ko vam je pa kar “vdrla” v stanovanje, je pa itak mimo…

Ni kej, bo treba stegnit jezik in povedat svoje!
Srečno!

lp
Pati

No, jaz bi svojo brez besed ubogala in šla spat. Definitivno. In bi bila hvaležna. Ampak jaz imam z njo dobre odnose in se ne čutim ogrožena z njene strani. Še posebej, ker je zelo daleč in se redko vidimo :-))). In ker vem, da mi od srca želi vse dobro in popolnoma razumem, da bi ob teh redkih priložnostih, ko vidi vnuka, želela biti z njima malo sama, ju imeti “po svoje”… Ampak tako je pač pri nas.

Se mi pa močno zdi, da je tale vajin dogodek samo izraz nečesa globjega, kar je med vama nerazčiščeno. In po mojem velja to za obe, zate in za taščo. In je tokrat pri obeh butnilo ven. Zato bi ne bilo slabo, da enkrat sedeta in se mirno pogovorita ter poskušata spraviti stvari na pravo mesto. Če sta tega seveda zmožni, vsakdo pač ni. Pa nič hudega ne mislim s tem, da ne bo pomote.

Sloncek jaz bi bila vesela, da bi mi tašča zalila rože, skuhala kosilo in skrbela za mojega otroka. in hvaležna. Sploh če bi prišla iz faksa, da bi se malo spočila. Meni se to ne zdi nič groznega. Zakaj tak halo okoli tega? Res te ne razumeme.
Strinjam se z Enko, da gre tukaj za nekaj globjega.

Glede tvoje burne reakcije na Ocka: VSAK IMA PRAVICO POVEDATI SVOJE MNENJE, TEMU JE PAČ NAMENJEN FORUM. In če ne preneseš tudi kritik, potem ne odpiraj postov na forumu. Ali se pač moramo vsi strinjat s tabo in te pomilovat? No, jaz te ne pomilujem in tudi se s tabo ne strinjam. Kadar pride tašča k meni, mi zmeraj porihta tudi rože, ker sama ob službi, družini in faksu pač nimam časa za vse. In se ji prav lepo zahvalim. Se mi zdi, da rože kar zacvetijo, kadar pride ona na obisk.

Ne bodi tako občutljiva.

S spoštovanjem berem tvoj odgovor in vem,da v vaši družini vlada harmonija in predvsem strpnost. Vem, da svoje otroke učiš strpnosti do drugih, da vedno premisliš najprej kaj poveš in spoštuješ mnenje drugih.
Vidim, da si izredno dorasla oseba, ki znaš svetovati in znaš ljudi pomiriti. Vem,da ko otroci govorijo s teboj v tonu, ki je tebi tako zelo znan, da si na njih ponosna, ker veš česa si jih naučila. Kot sem dejala vsakdo bi se moral od tebe učiti strpnosti in tolerantnosti predvsem pa imaš krasno vrlino da znaš ljudem prisluhniti.

Sedaj samo še razmišljam, če je ORI prebrala tvoj post zadnji preden se je odločila, da življenje nima več smisla.

MojcaB

Takih kot si ti pa najmanj potrebujemo tle gor, forum je namenjen različnim ljudem, potrebnim tolažbe, lepega nasveta in spodbude, ne pa zabit nekoga do tal, da se še slabše počuti.

Malo se ti umiri in beri samo pravljične poste, ker namreč živiš v pravljičnem svetu… BLAGOR TAKIM KOT SI TI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaz pa po svoje razumem Sloncka 🙂

Po moje je podobna moji dragi pingvinčici, ki dobi skoraj rdeče pike, če moja mama naredi ali reče kaj takega, kar pingvinčici ni “po nosu”. Včasih sem prav srečen, da živimo dobro uro vožnje stran od mojih (pa tudi njenih) staršev.

To je vse genetsko 😛

Smrkec, nikar biti tako negativno nastroje-a, očka je pač povedal, kar je misli in moram reči, da skoraj popolnoma strinjam z njim…lahko bi morda ubral malo nežnejše tone…

Slonček, čisto prav imaš, le povedati moraš tašči direktno vse kar te moti! sicer ti bo čez glavo zrastla.

Pomoč tašč in mam da, vendar kadar ji za to prosiš ti in ne kadar se njim zdi! drugače prehitro prevzamejo tvojo vlogo matere in žene, tebe pa prikažjo kot nesposobno in leno!

To ne velja za tiste mame in tašče, ki imajo pravo zdravo mero odnosa do svojih otrok in vnukov in vedo kaj je njihova doložnost in do kot sedajo njihove pristojnosti vmešavanja v življenja svojih otrok.

lep pozdrav vsem skupaj

New Report

Close