Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tašče kolikokrat

tašče kolikokrat

Ja? ne razumem, kaj je s tem narobe. Kaj je narobe z intimo? Res želim en konstruktiven odgovor. Če bi želela si “tašče”, bi se poročila z njo. Fak, ljudje, pa vi sploh znate živeti samostojno? Popolnoma normalno je, da ko človek odraste, da se osamosvoji in zaželi ustvariti svojo družino. Mammini sinovi in mamine hčerke pač ne, potem pa prodajate tu po forumu neko svetohlinstvo, v resnici se pa s tem prikrivate svoj manjko.

In jok in stok bi bil, če bi to igro, te pogoje tašče sprejela. Pa nisem. Ja, saj potem se je še izkalo, da tud moj mož ni prerrezal popkovnice. In kaj, sem se ločila. Raje to, kot jok in stok celo življenje.

Moja tašča prihaja vsak dan na obisk,ampak samo takrat ko ni njenega sina-mojega moža doma,in mi gre res na živce!
Zakaj ne pride takrat ko sva oba doma ?

Ker izvaja nadzor. To je vse. Res pa je vprašanje, če se tega tudi aktivno zaveda.
A ve res mislite, da prihaja zaradi otroka?

zuzla, hvala enako imam enak problem kot ti!!
ko ga ni pride vsak dan, ko je doma za vikend je ni na spregled, enkrat je prišla in je vletel moj mož pa je rekla: ne misli da sem že dolgo časa tukaj!!! mi gre zelo na živce

Ja? ne razumem, kaj je s tem narobe. Kaj je narobe z intimo? Res želim en konstruktiven odgovor. Če bi želela si “tašče”, bi se poročila z njo. Fak, ljudje, pa vi sploh znate živeti samostojno? Popolnoma normalno je, da ko človek odraste, da se osamosvoji in zaželi ustvariti svojo družino. Mammini sinovi in mamine hčerke pač ne, potem pa prodajate tu po forumu neko svetohlinstvo, v resnici se pa s tem prikrivate svoj manjko.

In jok in stok bi bil, če bi to igro, te pogoje tašče sprejela. Pa nisem. Ja, saj potem se je še izkalo, da tud moj mož ni prerrezal popkovnice. In kaj, sem se ločila. Raje to, kot jok in stok celo življenje.[/quote]

A vi poznate samo skrajnosti?

namesto, da greš popoldne, ko so vsi doma, ji ponudiš, da ji dopoldan za pol urce-urco otroka popaziš. Da ima malo časa samo zase. Da si lahko v miru privošči dolgo kopel/v miru kuha/lika…..

Jaz nisem nič nora na vnučke, popazim če je treba, sicer pa hvala lepa, še bog, da imam mir.

Vi ste normalna tašča, pardon, normalna, čustveno zrela oseba. To za sabo potegne tudi prvo.

S kakšnimi stvarmi se obremenjujete, če kot tašča res prideš kot praviš vsak dan pogledat ljubega vnučka je to samo pohvalno, sicer pa vprašaj snaho kdaj raje vidi da prideš ali ko spi ali ko je buden in če je normalna te bo zastopila in zastopila, da imaš njenega otroka rada. Ponudi ji tudi, če želi, da lahko prideš otroka varovat če ima kam za skočit morda ko bo šla k frizerjuali v trgovino ali kaj podobnega. Po njenem odzivu boš takoj videl akoliko je ura. Želim ti da bi uživala ob svojem vnučku!

No,pri nas je bilo tako, da je tašča prišla tudi 3x na dan, pa ne živimo v isti hiši, ampak 10 minutk narazen. Prve dni me je motilo, ker sem bila utrujena, pa še zaradi šivanja in hemeroidov me je vse bolelo, nato pa sem se navadila in je bilo vredu. Jaz sem ji takoj rekla,da me ne moti, da pride ampak, da naj ne hodi zgodaj zjutraj (sma z malim malce dlje spala) in povedala sem ji kdaj se gremo zvečer rihtat za spanje. Tačas, ko je ona cartala vnuka, sem se jaz stuširala, oprala lase, kaj pospravila,….saj se je hitro naveličala in sedaj pride 2-3 krat na teden.

Moja tašča sicer živi 100 km stran, a zdaj, ko imamo dojenčka, hodi k nam na obisk. Pride super lepo urejena, fine obleke, visoke pete, sveže nalakirani nohti ipd, in tako sedi par ur pri nas in vmes malo popestva vnukinjo (in enih stokrat ji pove ‘Ti si moja!’). Tik preden gre, me pa vpraša: a ti naj kaj zlikam? Seveda ji odgovorim, da ni treba.

Sem vesela, da smo 100 km narazen.

Hahahaha, ta pa misli kako je pomembna. Še dobro da ste res 100 km narazen, ker take tašče si nihče ne želi.

JAz pa nesem tamalega do k tasci in jo “prosim za uslugo” ce lahko tamalgea pocuva, da se jaz stusiram/v miru pobrskam po monu/poseksam moza/poklicem kolegico/pospravin/….tako je volk sit in koza cela…drgac pa mi tud uletava gor ravno, ko bi se jaz sla malo pocartat…

Obstaja pravilo. Zlato pravilo: Tašča mora živeti toliko vstran, da ne more priti v copatah na obisk.

______________________

[center][/center]

Ja? ne razumem, kaj je s tem narobe. Kaj je narobe z intimo? Res želim en konstruktiven odgovor. Če bi želela si “tašče”, bi se poročila z njo. Fak, ljudje, pa vi sploh znate živeti samostojno? Popolnoma normalno je, da ko človek odraste, da se osamosvoji in zaželi ustvariti svojo družino. Mammini sinovi in mamine hčerke pač ne, potem pa prodajate tu po forumu neko svetohlinstvo, v resnici se pa s tem prikrivate svoj manjko.

In jok in stok bi bil, če bi to igro, te pogoje tašče sprejela. Pa nisem. Ja, saj potem se je še izkalo, da tud moj mož ni prerrezal popkovnice. In kaj, sem se ločila. Raje to, kot jok in stok celo življenje.[/quote]

Ko govoriš o samostojnem življenju, kaj točno s tem misliš? Če ostaneš doma oziroma prideš v hišo partnerjevih staršev, potem si se pač čisto samostojnemu, neodvisnemu življenju pač praviloma odpovedal. Pravzaprav, če ne zmoreš normalne komunikacije s svojo družino oz. družino partnerja in prilagajanja, potem je od tebe zelo nefer, da v tako hišo sploh prideš oz. da ostaneš doma in pripelješ partnerja.
Pa se mi na splošne ne zdi narobe oz. velik problem, da mladi ostanejo doma. Samo problem je, če se ljudje ne znajo zmenit.
Jasno, da vsak hoče svoj mir, in če se ljudje med seboj lepo pomenijo, se to da doseči. Če pa se greš štose, da živiš pri moževih starših, hkrati jim pa omejuješ dostop do vnuka, potem pa jasno, da bo nezadovoljstvo. In kot je rekla ena zgoraj, ko je pa treba merkat zaradi bolezni, potem pa vnuk kar naenkrat ne rabi več samo vas in vaše intime? Aja, takrat pa potrpite, da še malo stari starši vskočijo. Ko bo pa star 8 let, jih pa itak ne boste več rabili al kako?

Veliko snah išče in uveljavlja svoje pravice, ko bi bilo pa potrebno kaj naredit “dobrega” za taščo pa…

Sicer mi je pa svetovno to:
Če rabiš varstvo, ker more ljubka gospodična k frizerju….sama se ponudi za varstvo.
Če rabi mamica 5 min za tuš…tudi se sama ponudi
Če bi se rada poigrala/pazila otroka, kar tako iz veselja….NE, NE…najavi se, ker to ni prava družina in motiš ritem otroka.

Se pravi, ko sama potrebujem varstvo bo tašča dobra, ko ga pa ne potrebujem ji pa bom prepovedala vse stike z otrokom. Približno tako razmišljajo določene Mone.

In še to, kar sem napisala v eni drugi temi. Ne vem kaj razmišljajo določene osebe, ko se gredo “neko skupnost”, kar življenje v isti hiši vsekakor je. Včasih stopnice še ne rešijo problema, kot “mi smo v drugem nadstropju in živimo zase…tašča pusti me na miru”. Pa ali ste res tako “ločeni”? V naši vasi poznam ogromno ljudi, ki živijo nad starših in bi rekli, da živijo vsak zase, posebej, medtem ko imajo eno peč, eno elektriki, en vodovod.

Ja? ne razumem, kaj je s tem narobe. Kaj je narobe z intimo? Res želim en konstruktiven odgovor. Če bi želela si “tašče”, bi se poročila z njo. Fak, ljudje, pa vi sploh znate živeti samostojno? Popolnoma normalno je, da ko človek odraste, da se osamosvoji in zaželi ustvariti svojo družino. Mammini sinovi in mamine hčerke pač ne, potem pa prodajate tu po forumu neko svetohlinstvo, v resnici se pa s tem prikrivate svoj manjko.

In jok in stok bi bil, če bi to igro, te pogoje tašče sprejela. Pa nisem. Ja, saj potem se je še izkalo, da tud moj mož ni prerrezal popkovnice. In kaj, sem se ločila. Raje to, kot jok in stok celo življenje.[/quote]

Presneto, kako smo Slovenci čuden narod. Radi bi bili samostojni, sami zase, ne skupaj s starši, kaj šele skupaj s taščo in tastom, pa bognedaj, da nas sosed pogleda čez živo mejo.

Le kako vzdržijo v skupnih gospodinjstvih drugi narodi, npr. Italijani, Španci, balkanci, da o narodih, ki živijo še južneje, sploh ne govorim. Le kako ena mama v Afriki dopusti, da njenega otroka vzgaja cela vas?

Ne vem, no, mislim, da je to pretiravanje v stilu “mladi morajo obvezno na svoje” velikokrat zgrešeno. Malce prilagajanja z obeh strani, pa bi bilo za vse življenje veliko lažje. Poleg ekonomske prednosti, bi starejši uživali ob pogledu na mlado generacijo in z veseljem delili nasvete, mladi pa bi izkoristili brezplačno varstvo in pomoč, pa morda zamižali na eno oko ob prepogostih besedah “ko smo bili mi mladi, smo pa takole…”.

Ker izvaja nadzor. To je vse. Res pa je vprašanje, če se tega tudi aktivno zaveda.
A ve res mislite, da prihaja zaradi otroka?[/quote]

Ko si sama pride zato, ker si misli da manj moti kot pa če je doma še njen sin in imaš torej ti svojo družbo. Tako si mislim jaz, ki sem tudi tašča.

Ker izvaja nadzor. To je vse. Res pa je vprašanje, če se tega tudi aktivno zaveda.
A ve res mislite, da prihaja zaradi otroka?[/quote]

A ve malo preveč mehiške žajfnice gledate? Veste, ljudje imajo še kaj drugega v svojih mislih kot kovati grde zarote proti svojim sorodnikom. Meni se zdi pa zelo vljudno in razumno od nje, da vaju, ko sta oba doma, pusti na miru. A ni logično? Danes je že tako nor tempo življenja, že tako družina redkokdaj pride skupaj, tako malo je trenutkov, ko se lahko partnerja usedeta dol, se pogovorita, si vzameta čas drug za drugega in v teh redkih trenutkih bi ti rada še taščo na obisk. Hehe, to bi rada videla, kako bi šele takrat v luft skakala in se repenčila, kako se že tako s svojim dragim nič ne vidita in še preden dobro pride v stanovanje, vama že tašča pride držat svečo.

Mal se zamisli in štej v plus, da ceni vajin čas zase, tudi če je prej in potem nadležna in tečna.

2 krat na teden je dost da vidis vnuka ne pa vsak dan imats svoje zivljenje

Odgovor na objavo uporabnika
Halo, 18.04.2024 ob 13:02

2 krat na teden je dost da vidis vnuka ne pa vsak dan imats svoje zivljenje

ti si moteno da odgovarjaš na 11 let staro temo?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6130, 18.04.2024 ob 13:04

ti si moteno da odgovarjaš na 11 let staro temo?

STara 11 let, a vedno aktualna.

To, da je samo ožja družina skupaj, je novodobna pogruntavščina.

Nisem (še) tašča, a si predstavljam, da bi vnučka želela videti vsak dan.

Se mi zdi, da bi bilo najbolje, da se z mlado mamico dogovoriš kdaj in si takrat vzame čas zase.

Zagotovo bi v takem primeru ponudila tudi vsaj kuhano kosilo vsak dan.

New Report

Close