Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tašče kolikokrat

tašče kolikokrat

Tiste ki živite v skupni hiši s hčerko, sinom, kolikokrat jih greste pogledat.
Pri nas je ostal doma sin, ki je ravnokar dobil otroka. Zato grem vsak dan pa če le za 10 minut k vnuku in sinovi ženi, pa se mi zdi da me že malo postrani pogleda, sem preveč vtikljiva?

Definitivno. In zakaj misliš, da moraš vsak dan k njim?

Ne hodi vsak dan k njim. Raje ji reci, da ko bo želela, da prideš, naj te pokliče.

Ma joj, ženske.. In zakaj ne? Super je, če je babi blizu, da lahko za deset minut popazi na malčka, ga malo zabava.. Saj vsi vemo, da so babice nore na vnučke. 10 minut na dan? Ma joj, kriza ja..
Če se ti zdi, da jo moti, jo pa vprašaj. Meni je bilo zmeraj fajn, ko je prišla kakšna babi, teta.. Itd.. Če ne drugega, lahko gre mami vsaj v miru na wc.
Vprašaj jo, če jo to moti, mogoče bi rajši, da te sama pokliče, ali pa da prideš zjutraj namesto popoldne.. Itd.

Po mojem je važen način. A to kar uletiš? (saj greš vendar k SVOJEMU vnuku – narobe!)
Oni so zdaj družinica zase in ti NISI njihov član, a razumeš?
Jasno, da te grdo gleda, če si si kar vzela to pravico, da vdiraš v njihov svet. Se da pa vedno
urediti tako, da je volk sit in koza cela….se pogovori, se vpraša…kdaj bi NJIM pasalo i n kako…
(če seveda le ne provociraš)

Saj je sama napisala, da ima občutek, da jo postrani gleda. In včasih pride LE za 10 minut. Kar pomeni, da je včasih tudi dlje tam. In brezveze mi tukaj debatiramo ali je prav ali ne. Naj jo sama pokliče, ko si bo želela njene družbe in potem ne bo v dvomih, da je prevečkrat na obisku.

vsekakor “že na začetku” sobivanja z mlado družino VPRAŠAJ, če je moteče tvoje vsakodnevno 10-minutno obiskovanje.

Zmeni se z mlado snaho KAKO jih boš obiskovala, ali ob določenih dnevih, urah ali zvečer. Vsekakor je za mlado žensko neprijetno če tašča “uleti” recimo med dojenjem, med hranjenjem otroka, med spanjem otroka.
Pa tudi brez trkanja ob vsakem mogočem času ni ravno lepo.

Govorim iz lastnih izkušenj,, ko sem bila pred 25 leti mlada snaha in je tašča prihajala brez trkanja ravno ob času kosila ali pa dojenja. Če bi obe, jaz in moja tašča takrat zmogle toliko razuma in bi se lepo kulturno pogovorile o času obiskovanja, bi bilo verjetno manj zamer.

Ta moja izkušnja me je izučila in zato jaz NE BOM nikoli vsiljiva tašča. Vsako stvar bom vprašala, kako kaj ugaja moji mladi družini (sinu in snahi)

Polagam ti na srce in dušo: O vsaki stvari vprašaj snaho kaj želi, ali ji ugaja ali ji je neprijetno. Vse se da lepo dogovoriti. Tako boš vedno tašča, ki je dobrodošla. In mlada te ne bo za tvojim hrbtom ogovarjala, temveč te bo lahko le hvalila.

Res, da bi se takole sekirale vse tašče bi blo veliko lažje. Pridna si, da se to sprašuješ, zato ker razumeš, da morda pa le ni potreben vsakodnevni obisk.
Poskušaj ne it vsak dan, pojdi vsak drugi, al pa lepo reci, da naj te pokliče, ko te potrebuje (da kaj naredi ipd)… drugače pa pojdi ene 2 do 3x na teden. Čez vikend ko so vsi doma, pa malo manj, lahko jih recimo povabiš na kosilo, še kako bo dobrodošlo.

Srečno, pridna tašča

Ja, tašča tkole je, zdajle te ne potrebujejo, te bodo gledali postrani, pa če boš prišla 1x na teden, na mesec ali vsak dan, nikoli ne bo prav. Čez eno leto, pa če si v penziji boš zelo dobrodošla ob vsakem kihcu vnuka, samo da mu ne bo treba v vrtec prehlajenemu in mami na bolniško. Tko, da v vezi tašča- mlada družina ni nikoli daj-dam, ampak samo daj. tak občutek imam jaz. Jaz sem bila hči v zgornjem štuku, nisem nikoli štopala kdaj je kdo prišel, niti kdaj sem šla jaz dol ne.

Pri nas je še sedaj tako!

Vidiš, pri nas je bilo malo drugače. Na začetku vsakodnevni obiski, pa ne le enkrat, ampak po večkrat na dan. Med dojenjem, previjanjem, spanjem,… Jaz pa tiho. Kmalu se je tako vživela, kot da bi bil to njen otrok in ne vnuk: zamera, ker ga nisem peljala k zdravniku, ker ni kakal dva dni, zamera, ker mu nisem dodajala druge tekočine, ker je bil polno dojen, grožnje s socialno, ker sem ga peljala ven pri +3°C, jok, ker nisem pustila, da mi v spalnici odpira radiator in je bilo notri “komaj” 20°C in bo otrok zbolel. In na koncu so razmere pripeljale tako daleč, da smo se odselili. In evo, sedaj se super razumemo. Gremo na obisk 1x tedensko, včasih pride tudi ona k nam.

Pri nas je še sedaj tako![/quote]

Bi blo pr nam tud, če bi bili še živi:(

Drugače je če je v hiši hčera, če pa ostane sin in imaš snaho to je čisto drugače.

Ti očitno uletavaš tudi kadar tvojega sina ni doma, torej greš k snahi in vnuku…ali se prej najaviš ali kar potrkaš ali celo samo odpreš vrata? Veš, vsi imamo radi zasebnost, sploh kadar je otrok. Ni prijetno ko nimaš pospravljeno, nisi urejen….kuhaš, dojiš…in takrat ti nekdo pride na vrata, to ni lepo. Tudi če jo boš vprašala bo imela toliko spoštovanja verjetno do tebe da ti ne bo nič rekla, zato sama razmisli kako bi bilo tebi če bi tašča gor hodila. Navajene smo da nas vedno nekaj učite, gledate kako imamo pospravljeno….no sedaj v tem času se ona nima časa ukvarjat s temi zadevami in je bistvo samo ona in otrok, tako kot mora tudi biti. Tako je mogoče utrujena in kje ima čas se z vami ukvarjat…..pustite jih pri miru ali pa jo pokličite in povejte kdaj imate namen priti in to ne pomeni čez 10 min ampak čez 2.3 ure….ker kaj če spi, kaj če se slabo počuti….ima svoje težave, vi vidite samo sebe in kako bi vi pomagali, a včasih več pomagate če nas nekaj časa pustite pri miru in nas ne učite, kuhate, pospravljate….kdo pa rad vidi da mu tašča kuha, pospravlja, brska po stvareh….potem pa okoli govori kakšno imamo in kaj ste ve naredile za nas. Nič niste naredile, samo bluzite.
Nočem biti nesramna, ampak večina ima rada mir, nič vam ne rečejo da vas ne užalijo, pridite pa takrat ko je vaš sin doma, da ona ni obremenjena samo z vami.
Nočem nič slabega, samo ta čas je za mamico in otroka zelo pomemben in vsi stresi morajo iti proč, ker na dojenje zelo vpliva stres, potem pa če ne more dojiti je vse ona kriva….a mogoče je samo v stresu kako ustreči vsem….sedaj vi niste pomembni, pomembni so samo oni.

Kako neumno. Mama ni njihov član? Mama bo vedno član sinove družine, prav tako bo sin vedno član mamine družine. Nobena snaha tega ne more spremeniti, pa če si še tako želi.
In ne, ni res, da mora biti vse tako kot bi ali bo NJIM pasalo. Nikjer ne piše, da se mora tašča pa vsemu in vsem prilalgoditi. Prilagoditi se morajo vsi, prav tako snaha. In tašča ima vso pravico videti vnuka. Tudi vsak dan!
Mama je za vse življenje, za kako dolgo je žena…. hmmmm…. se pa nikoli ne ve!
p.s. pa nisem tašča, da ne bo pomote!

Kako neumno. Mama ni njihov član? Mama bo vedno član sinove družine, prav tako bo sin vedno član mamine družine. Nobena snaha tega ne more spremeniti, pa če si še tako želi.
In ne, ni res, da mora biti vse tako kot bi ali bo NJIM pasalo. Nikjer ne piše, da se mora tašča pa vsemu in vsem prilalgoditi. Prilagoditi se morajo vsi, prav tako snaha. In tašča ima vso pravico videti vnuka. Tudi vsak dan!
Mama je za vse življenje, za kako dolgo je žena…. hmmmm…. se pa nikoli ne ve!
p.s. pa nisem tašča, da ne bo pomote!
[/quote]

Večje neumnosti pa še nisem prebrala.
Da ima tašča pravico videti vnuka, kje pa to piše? Ne, nima pravice če mladi tega ne želijo. In tudi ne vsaki dan, če oni to ne želijo. Ali se norca delaš, pa kje ti živiš?
Tašča ni njihov član družine, družina so oče, mati in otrok.

Podpis. Me veseli da smo še ljudje na tem svetu.

Kako neumno. Mama ni njihov član? Mama bo vedno član sinove družine, prav tako bo sin vedno član mamine družine. Nobena snaha tega ne more spremeniti, pa če si še tako želi.
In ne, ni res, da mora biti vse tako kot bi ali bo NJIM pasalo. Nikjer ne piše, da se mora tašča pa vsemu in vsem prilalgoditi. Prilagoditi se morajo vsi, prav tako snaha. In tašča ima vso pravico videti vnuka. Tudi vsak dan!
Mama je za vse življenje, za kako dolgo je žena…. hmmmm…. se pa nikoli ne ve!
p.s. pa nisem tašča, da ne bo pomote![/quote]

Mislim ženske, pa kaj nimate svojega življenja, da morate vsak dan na obisk k svojim otrokom in njihovim družinam?
Sori, meni ni niti malo normalno, da je cela žlahta ena velika družina. Moja ožja družina je moj mož in otrok, in v tem ožjem krogu ni nobene mame od nobenega. Tudi jaz ne hodim na obiske nikamor vsak ljubi dan! Tudi da je pravica babic vsak dan videti vnuke? … od kod pa to?

Pa da se razumemo … nisem nikoli uporabljal babi servisov ne po urah, kaj šele za cel dan. Kuhamo in živimo sami in se obiskujemo v mejah normale – zame pa normalno ni vsak dan, četudi so v isti hiši.

Lpt.

Na splošno lahko rečem, da je običajno tako: Če samo ena stran daje pobudo za srečanja, kliče, obiskuje,… druga pa nikoli prva ne iztegne roke, to ni v redu odnos.

Če ti nekoga kličeš večkrat tedensko, ta oseba pa tebe nikoli ne pokliče, očitno ona sama nima želje po tako pogostih pogovorih s teboj.

Kako neumno. Mama ni njihov član? Mama bo vedno član sinove družine, prav tako bo sin vedno član mamine družine. Nobena snaha tega ne more spremeniti, pa če si še tako želi.
In ne, ni res, da mora biti vse tako kot bi ali bo NJIM pasalo. Nikjer ne piše, da se mora tašča pa vsemu in vsem prilalgoditi. Prilagoditi se morajo vsi, prav tako snaha. In tašča ima vso pravico videti vnuka. Tudi vsak dan!
Mama je za vse življenje, za kako dolgo je žena…. hmmmm…. se pa nikoli ne ve!
p.s. pa nisem tašča, da ne bo pomote![/quote]

Joj, boga tvoja snaha. Mama je res mama, ampak sin ima sedaj svojo družino. Ženo in otroka. Ki sta sedaj na prvem mestu. Če meni ne paše, da nekdo hodi vsak dan k meni, je to moja stvar. In ni se mi potrebno nikomur prilagajat. In prosim, kopiraj mi člen zakona, kjer piše, da ima babica pravico videti otroka vsak dan.

Meni je pa to zanimivo. Ko se gre za:
zastonj stanovanje…vse OK, če tašča nič ne vzame najemnine
ko se gre za položnice…tudi OK, če plača tašča
ko se gre za vrt in okolico…naj uredijo “stari” saj imajo čas/so v penziji
ko se gre za čuvanje otroka, ker je bolan…pa kaj zato, če tašča faše bacile/bolezen

AMPAK, ko se pa gre za navadni 10 min obisk pa NE, NE, in NE. Nima kaj hodit gor ne najvaljena, me moti, ni naša družina. Pa kaj ene ženske res ne vidite meter stran od svojega nosa?

Pojdi na SVOJE in vsi problemi z obiski bodo v sekundi izginili (potem se pojavijo novi in te so: vrtec je drag, nimam varstva, najemnina je draga, nimam denarja za račune,…). Vzemite v zakup kaj pomeni zastonj stanovanje in na kakšen način se to kompenzira.

Zakaj ne? Morda ji pa ne paše. Meni vem, da ni. In primerjalno gledanmo, jih je več tistih, ki jim to ni všeč, kot obratno. Jaz živim življenje z mojo družino, možem in otroci in želim ohranit intimo. Še mame ne bi želela vsak dan, da mi uletava v stanovanje, kaj šele kogarkoli drugega. In tašča je oseba, morate razumeti, ne mislim nič slabega, nespoštljivega, ki jo poznam najkrajši čas, z njo si nisem blizu, se nisem zbližala na način, kot bi se s kom, s katerim bi/sem preživljalal tedene, mesece, leta. Ni mi sicer tujka, mi je kvečjemu znanka, ker prijateljica mi pač ni. Morda čez leta in leta, ni pa zelo verjetno.

Od tod tudi ta značilnost (kritiziranje), kako mlade mamice ne zaupajo otroka tači, mami pa, pa nje ne obiskujejo, mamo pa, pa tači otroka ne v varstvo, mami pa … mamo poznam že desetletja, sem živela, dihala z njo. tašče ne poznam zares. Floskula, češ je gor spravila tvojega moža, je premalo. Ni osebne izkušnje.

če zadeva ni spet podtaknjeno gnilo jajce, potem svetujem “tašči”, da obiske raje omeji oziroma najbolje da se iskreno pogovori s snaho in njene želje tudi spoštuje. In če njej ustreza vsakodnevni obisk, potem pač si vabljena. Pa vnaprej ji naj da vedeti, da je odgovor ne bo prizadel, ker marsikatera bo požrla cmok in nič rekla (da se ne bi zamerila), a sčasoma zna to prerasti v pravo težko, globboko zamero in nesoglasje. Brez veze, če ni treba.

No, evo, sem prav čakala na kakšen tak odgovor.
Hiša je bila v zelo slabem stanju, dve sestri sta se odselili, ostal je sin. Odnosi med nami so takrat bili super. Sinu sta prepisala polovico hiše v zameno za adaptacijo. Vložila sva vse svoje prihranke, partner je vzel tudi kredit, da sva lahko plačala gradbeno dovoljenje, dvignila mansardo, zamenjala streho, okna na celi hiši in novo fasado. V hišo sva vložilo skoraj toliko, kot je bila vredna pred obnovo.
Ko se je rodil otrok, pa kot sem zgoraj napisala. Zamere, zamere, zamere,… Na koncu mi je bilo vrženo pod nos, da itak tam ni nič mojega, partnerju pa, da s kreditom samo najemnino plačuje.
Sedaj smo v najemniškem stanovanju, partner še vedno plačuje kredit (in ga bo še naslednjih 6 let), otrok gre čez 14 dni v vrtec. Pa mi povej, kaj naj kompenziram?

Kje je kdo napisal da ne plačujejo položnice, pa kje še tašča plačuje položnice za sina in snaho? Kje se to dogaja?
Zastonj stanovanje? Kdo je to napisal?
Vrt? Tega si snaha ne izbere in če tašča to želi naj dela na svojem vrtu. Oziroma, kje pa piše da snaha tega ne počne?
Čuvanje otrok? Ali ta tašča čuva tega otroka?
Pa še to ali mora biti snaha suženj tašči in tastu?
Pa kaj ti ženska res ne vidiš meter stran od svojega nosu?
In ne, ni v zakup zastonj stanovanje in da se tako kompenzira, torej so po tvoje snaha, sin in še otrok sužnji tašči in tastu, morajo biti celo življenje pokorni in samo kimat.

Absolutno se strinjam, iti na svoje. Vse drugo je prevliko tveganje … se ga ne grem.
A vseeno, če damo malo čustva na stran. Ne glede na to, da ta mlada dva živita pod streho ta starih gratis, to lastnikoma v nobenem primeru ne daje nobene pravice ne uletavanja, ne hoje po tistem delu stanovanja, hiše, ne vtikanja v vzgojo, skratka nobenega vmešavanja v življenja teh. Gratis ali priti plačilu, popolnoma vseeno. Starša sta prostovoljno ponudila streho nad glavo, na nek način je to kot oddaja dela hiše, le da je mesečna najemnina 0. In ne poznam primerov, da bi najemodajalec takole uletaval .. in podobne zgodbice. Jasno, tudi ta mladi niso vedno nedolžni. Škoda razpravljat, zgodbic je toliko kot je osebkov. A nima veze … stanovati pod njuno streho, jima ne daje absolutno nobenih pravic in privilegijev, kvečjemu pravico zahtevati najemnino. Potem se pa neha.

Uf…take samozadostnice Jaz živim življenje z mojo družino, možem in otroci in želim ohranit intimo. jih rade po buči dobijo, prej ali slej se vse obre. Potem pa jok in stok.

New Report

Close